Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (21)Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (102)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ЦИГАНЕНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 123
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Рига Т. М. 
Конспект лекцій з біології для студентів спеціальності "Екологія" денної та заочної форм навчання. Ч. II. Біологія молекул / Т. М. Рига; ред.: О. І. Циганенко; Черкас. інж.-технол. ін-т. - Черкаси, 2000. - 76 c. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто питання молекулярної будови живих організмів, типи основних груп хімічних речовин, молекулярні основи спадковості, біосинтезу білка, механізми діяльності ферментів, а також значення вітамінів і гормонів у регуляції життєдіяльності організмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*72 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ендофітні мікроміцети: біорізноманітність, фізіолого-біохімічні особливості, взаємодія з рослинами : [монографія] / І. М. Курченко, О. М. Юр'єва, С. О. Сирчін, Я. І. Савчук, А. К. Павличенко, К. С. Циганенко, Л. Т. Наконечна; Національна академія наук України, Інститут мікробіології і вірусології імені Д. К. Заболотного. - Київ : Наукова думка, 2023. - 294, [21] c. - (Проєкт "Наукова книга" : ПНК). - Бібліогр.: с. 250-291 - укp.

Висвітлено вивчення ендофітних мікроскопічних грибів. Наведено загальну характеристику грибів-ендофітів, їхню класифікацію, поширення у різних біомах, комплекс біологічно активних метаболітів, розглянуто сучасні уявлення про механізми формування і функціонування симбіотичних відносин із рослинами. Викладено результати досліджень гідролаз, які беруть участь у біотрансформації рослинних полімерів, наведено дані щодо здатності ендофітів до утворення біологічно активних метаболітів з антибіотичною активністю і токсинів. Особливу увагу приділено вивченню фітостимулювальної активності ендофітів та їхньої здатності сприяти подоланню рослинами абіотичних стресів унаслідок синтезу різних класів фітогормональних сполук. Уперше порівняно фізіолого-біохімічні характеристики грибів із різних еконіш у межах одного виду (ендофітів, фітопатогенів, сапротрофів).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1 + Е50*801.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Мисливченко О. М. 
Температура солідусу та гаряча твердість стопів Ti - Nb - Mo / О. М. Мисливченко, А. А. Бондар, В. М. Вобліков, Н. І. Циганенко, Т. А. Сілінська, О. П. Гапонова // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2022. - 44, № 4. - С. 459-469. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К230.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Мельник В. І. 
Інвестиційна діяльність в АПВ / В. І. Мельник, О. А. Романашенко, М. О. Циганенко, І. О. Романашенко // Інженерія природокористування. - 2021. - № 2. - С. 88-93. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто актуальні питанням визначення факторів та шляхів активізації інвестиційної діяльності в АПВ України. В останні часи макроекономічні показники діяльності галузі сільського господарства суттєво погіршилися через ряд причин, які наведено в роботі. Досліджено особливості державної підтримки інвестиційної діяльності розвитку галузей агарного сектору України. Аналіз показує, що у всіх розвинених країнах сільськогосподарська галузь економіки користується державною підтримкою тому, що вона безпосередньо впливає на продовольчу безпеку країни та її роль і місце у світовому господарстві. Щорічне обмеження державного фінансування, відсутність ефективних кредитних механізмів у сільському господарстві, жорстка та недосконала податкова політика, нарощування імпорту сільськогосподарської продукції сприяли тому, що вітчизняні сільськогосподарські товаровиробники позбулися майже всіх джерел утворення та накопичення капіталу, що, в свою чергу, негативно відбилося на функціонуванні галузей, технологічно пов'язаних із сільським господарством. В даний час для організацій сільського господарства як системи, яка має свою специфіку, що має прояв у безпосередній залежності від природно-кліматичних умов, сезонності і характеристиках технологічного процесу, особливої актуальності набувають питання пошуку джерел залучення інвестицій, використання інвестиційних ресурсів для пожвавлення інноваційної активності в сільськогосподарських підприємствах, що сприятиме відновленню відтворювального процесу в сільському господарстві. Сукупність чинників інвестиційної динаміки велика і різноманітна, а отже, вплив кожного з них на інвестиційну діяльність не однозначний. Це відбувається через слабке дослідження питань теорії та методології інвестування аграрного сектору, відсутності науково обгрунтованої стратегії інвестиційного розвитку АПВ, що враховує особливості функціонування господарюючих суб'єктів в сфері аграрного сектору в сучасних ринкових умовах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Циганенко А. А. 
Адміністративно-правові засоби забезпечення прав і свобод людини Національною поліцією України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. А. Циганенко; Державний вищий навчальний заклад "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана". - Київ, 2020. - 19 c. - укp.

Проведено аналіз виникнення та становлення суспільних відносин у сфері забезпечення прав і свобод людини Національною поліцією, визначено основні періоди становлення взаємовідносин поліції та суспільства. Досліджено основні моделі взаємовідносин між Національною поліцією та людиною в аспекті забезпечення прав і свобод. Визначено оптимальну модель взаємовідносин між суспільством і Національною поліцією в Україні. Розглянуто позитивний досвід зарубіжних країн, таких, як: Республіка Польща, Республіка Казахстан, Федеративна Республіка Німеччина. Досліджено практику Європейського суду з прав людини та напрацьовані науково обґрунтовані висновки, пропозиції і рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання взаємовідносин між Національною поліцією та людиною і громадянином в Україні. Розглянуто основні проблеми адміністративно-правового регулювання взаємовідносин Національної поліції та людини щодо забезпечення прав і свобод у різних сферах суспільних відносин (освітній, економічній, соціальній та інших). Розроблено пропозиції щодо внесення змін до законодавства України, спрямовані на вдосконалення правового регулювання суспільних відносин у сфері діяльності Національної поліції щодо забезпечення прав і свобод людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мельник В. І. 
Застосування суміжних посівів для збалансування біологізації агроекосистеми України / В. І. Мельник, О. А. Романашенко, М. О. Циганенко, О. Д. Калюжний, В. В. Качанов, М. О. Романашенко // Інженерія природокористування. - 2020. - № 4. - С. 42-46. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Екологічний стан земель сільськогосподарського призначення (СГП), що розглядається як вирішальний чинник отримання високоякісної сільськогосподарської сировини, кормів і харчових продуктів є незадовільним через інтенсивний характер їх господарського використання й антропогенно-техногенне навантаження прогресуючої ерозії, підвищеної кислотності, засолення, перезволоження, радіаційного забруднення та розвитку інших негативних процесів. Стабілізації розвитку землеробства сприяє перетворення сучасної агроекосистеми в адаптивну, тобто стійку та сталу. Сталі екосистеми можливі лише за умови стабілізації вмісту гумусу в грунті внаслідок внесення необхідної кількості органічних добрив, оптимізації співвідношення між просапними та суцільної сівби культурами, мінімізації обробітку, вапнування, гіпсування грунтів та їх захисту від ерозії. Дегуміфікація, або зменшення гумусу в грунті, є контрольованим показником зниження його родючості. Багаторічні дослідження показують, що основними причинами дегуміфікації грунтів України є зниження загальної культури землеробства, зменшення обсягів внесення органічних добрив, неконтрольований розвиток водної ерозії та дефляції. Декальцинація, або кислотна деградація грунтів, це - одна з найгостріших проблем сучасності та найближчого майбутнього, яка пов'язана зі зростанням кислотності грунтового покриву та погіршенням агрохімічних властивостей грунтів. Забруднення грунтів зумовлене наявністю у них надмірної кількості важких металів, радіонуклідів, залишків пестицидів і мінеральних добрив тощо. На землях СЕП забруднення грунтів, як правило має локальний характер і залежить від розміщення їх біля промислових об'єктів, атомних електростанцій, сміттєзвалищ, складів мінеральних добрив і отрутохімікатів. Фізична деградація грунтів є наслідком інтенсивного сільськогосподарського використання земель, а саме: надмірної розораності грунтів, інтенсивного механічного обробітку та зниження вмісту в грунтах органічної речовини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П038 + П210

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мельник В. І. 
Використання органічних добрив: економічно-екологічні аспекти / В. І. Мельник, О. А. Романашенко, М. О. Циганенко, Г. В. Фесенко, О. А. Калюжний, В. В. Качанов, І. О. Романашенко // Інженерія природокористування. - 2020. - № 3. - С. 29-34. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено, що грунти України, перш за все, чорноземи - є найкращими у світі за потенціалом родючості й останнім часом, внаслідок відхилення технологій від загальноприйнятих розроблених зональних рекомендацій і порушення основних законів землеробства, все більше втрачають основні показники родючості. Погіршується їх структура, зменшується вміст гумусу, органічної речовини, макро- та мікроелементів. До основних причин зменшення вмісту гумусу слід віднести надміру його мінералізацію при вирощуванні інтенсивних сільськогосподарських культур, недотримання науково обгрунтованих сівозмін і розвиток ерозійних процесів. Проте одним із визначальних чинників його зниження є скорочення обсягів внесення органічних добрив. Для забезпечення бездефіцитного балансу гумусу необхідно щороку вносити 340 млн т органічних добрив, тоді як у 2019 р. внесено лише 11,3 млн т, тобто 3,0 % від необхідного обсягу. Зменшення обсягів внесення органічних добрив із розрахунку на 1 га (на 85 %) зумовлено тим, що поголів'я худоби в Україні зменшується з кожним роком. Зокрема, поголів'я свиней скоротилося від 19946,7 тис. голів у 1990 р. до 6163,1 тис. голів у 2020 р. і великої рогатої худоби від 25194,8 тис. голів до 3408,2 тис. голів відповідно. Проблема збагачення грунту поживними речовинами може бути максимально швидко вирішена за рахунок широкого використання побічної продукції рослинництва. Цей простий, але достатньо ефективний спосіб отримав багато позитивних відгуків, підтверджених науковими результатами. Також вирішення виявлених проблем пропонується здійснити за допомогою посилення державного контролю за рахунок створення районних представництв, наукових консультаційних центрів, регіональної мережі надання дорадчих послуг, запровадження заходів із стимулювання розвитку тваринництва, посилення контролю за експлуатацією угідь відповідно до їх цільового призначення та науково обгрунтованої агротехніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Ремез М. В. 
Структура та властивості сплавів на основі TiAl, легованих 2 % (ат.) Mo / М. В. Ремез, Ю. М. Подрезов, А. А. Бондар, В. Т. Вітусевич, У. Хехт, Н. І. Циганенко, О. О. Білоус, В. М. Петюх // Порошкова металургія. - 2020. - № 7/8. - С. 123-138. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К230.4 + К230.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Соціально-психологічний супровід у роботі фахівців служби зайнятості : монографія / Л. Є. Бегеза, В. Р. Дорожкін, І. В. Євтушенко, Я. Ц. Зелінська, Є. М. Калюжна, Л. І. Матвієнко, К. Л. Мілютіна, О. О. Нежинська, Г. А. Пріб, О. П. Смирнова, М. Г. Ткалич, Г. В. Циганенко; ред.: Г. А. Пріб, Є. М. Калюжна; Державна служба зайнятості України. - Київ : ІПК ДСЗУ, 2020. - 327 c. - Бібліогр.: с. 322-325 - укp.

Наведено загальні принципи надання психологічної допомоги безробітним. Висвітлено шляхи підвищення активності людини на ринку праці (сценарій тренінгового заняття). Досліджено діагностику прагнення до успіху в пошуках роботи у безробітних і принципи її активізації. Запропоновано тренінгову програму з формування адекватної самооцінки та корекції тривожності особистості безробітного. Увагу приділено стресу як чинник психоемоційного стану безробітних жінок. Охарактеризовано психологічну профілактику явища прокрастинації в ситуації невизначеності. Наведено психологічні рекомендації з надання допомоги внутрішньо переміщеним особам. Визначено особливості системи психологічного захисту учасників антитерористичної операції. Досліджено організацію роботи щодо профорієнтації учнівської молоді та мотивації до вибору професії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.92 + С44(4УКР) + Ю949.241

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шевчук М. В. 
Практичне значення діагностики депресії у пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу / М. В. Шевчук, О. О. Циганенко, О. В. Тараненко, В. В. Крижевський, Б. М. Маньковський // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2019. - 15, № 1. - С. 50-54. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Цукровий діабет (ЦД) і депресія сьогодні є поширеними та соціально значущими захворюваннями. Незважаючи на величезну кількість робіт і досліджень, присвячених вивченню причин цих станів, сучасний погляд на етіологію як ЦД, так і депресії залишає безліч нез'ясованих питань. Мета роботи - продемонструвати практичне застосування шкал діагностики депресії у пацієнтів із ЦД 2-го типу. У дослідження було рандомізовано 190 пацієнтів. Для діагностики депресії використовувалися адаптовані шкали PHQ-9, PAID, WHO, MINI-6, шкала Гамільтона; опрацьовано дані з амбулаторних карт пацієнта за останні 15 років; проведено збір анамнезу, загальний огляд, вимірювання рівня глікованого гемоглобіну та ліпідограми, а також обов'язкову консультацію психіатра, ендокринолога, подолога. Згідно з аналізом зібраних даних і одержаних результатів, пацієнтам призначалися за необхідності седативні препарати, антидепресанти, анксіолітики та психотерапія. Із загальної кількості пацієнтів (n = 230) після скринінгу було рандомізовано 190 осіб. Стан депресії, виявлений під час інтерв'ю, розцінювався як поточний (протягом двох тижнів) діагноз великого депресивного розладу (Major Depressive Disorder) за Міжнародною класифікацією хвороб 10-го перегляду. Якщо в амбулаторній картці пацієнта епізоди депресії були зафіксовані та задокументовані, то встановлювався діагноз "рекурентна депресія". Обов'язковою також була інформація про стан тривоги та суїцидальні наміри (чи їх спроба в минулому). Після отриманих результатів психіатром приймалося рішення про необхідність прийому седативних препаратів, антидепресантів, анксіолітиків і проведення психотерапії. Висновки: синергічний ефект тривоги та депресії на стан ЦД підвищує ризик розвитку мікро- та макросудинних ускладнень, спричинює гіперглікемію у пацієнтів та зумовлює пошук нових методів вирішення цієї проблеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Архипова В. М. 
Біосенсорне визначення афлатоксину B1 в сільськогосподарській продукції / В. М. Архипова, К. В. Степурська, К. С. Циганенко, Я. І. Савчук, Г. В. Єльська, С. В. Дзядевич // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2019. - 16, № 4. - С. 37-52. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Оптимізовано характеристики потенціометричних біосенсорів на основі pH-чутливих польових транзисторів та ефекту зворотнього інгібування холінестераз для визначення концентрацій афлатоксину B1 (АФВ1) в сільськогосподарській продукції. Біологічно активні мембрани формували зшивкою ферментів з бичим сироватковим альбуміном на поверхні перетворювачів в атмосфері насичених парів глутарового альдегіду. Підібрано оптимальні робочі параметри біосенсорів на основі ацетилхолінестерази із електричного вугря (КФ 3.1.1.7), обрано біоселективну мембрану з 1 % вмістом ферменту, підібрано концентрацію ацетилхолінхлориду як субстрату для подальшого інгібіторного аналізу АФВ1, перевірено операційну стабільність сенсора та стабільність при зберіганні. Вивчено вплив пробопідготовки на роботу біосенсора. Як зразки для тестування розробленого біосенсора були використані волоський горіх, горох, а також арахіс, пшениця, овес та кукурудза, спеціально інфіковані пліснявим грибком Aspergillus flavus в Інституті мікробіології і вірусології імені Д. К. Заболотного НАН України. Як контроль використовували екстракти, отримані за тією ж методикою з тих же субстратів, але не інфіковані грибом Aspergillus. Проведено експерименти по кількісній оцінці змісту АФВ1 в зразках та визначено їхні концентрації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.25 + П817.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Мельник В. І. 
Результати досліджень роботи дослідного зразка спеціалізованої сівалки для сумісних посівів кормових культур / В. І. Мельник, В. І. Пастухов, М. В. Бакум, М. О. Циганенко, С. М. Скофенко, О. А. Романашенко, В. В. Качанов, Д. В. Крохмаль // Інженерія природокористування. - 2019. - № 3. - С. 35-42. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведені результати досліджень в 2017 та 2018 роках роботи дослідного зразка спеціальної сівалки на базі "Vega-8 Profi" для сумісних посівів зернових та бобових кормових культур. Дослідження проводились в виробничих умовах двох дослідних господарств - інституту Північного Сходу національної академії аграрних наук України в Харківський (2017 рік) та Сумській (2018 рік) областях. При дослідженнях, які проводились відповідно до розробленої програми та методики, визначались показники якості роботи сівалки, вплив сумісного посіву кукурудзи та сої на врожайність силосної маси, а також вплив отриманої силосної маси на продуктивність корів. Цінність сумісних посівів полягає в ефективному використанні земельних площ, а також більш якісному складу кормів. Найбільш ефективними є сумісні посіви кормових культур з бобовими, які не тільки збагачують грунт азотом, що утворюється на коренях бобових, а і збільшують кількість білка та протеїну в кормовій одиниці. Крім визначення переваг та позитивних сторін в роботі дослідного зразка сівалки, фіксувалися відмови та недоліки в роботі сівалки, які стали підставою для подальшого удосконалення її конструкції. Узагальнюючи результати дворічних досліджень роботи сівалки показали, що сумісні посіви кукурудзи та сої забезпечують урожайність силосної маси на 30 % вище, ніж при посівах тільки кукурудзи. Відповідно до програми досліджень, у 2018 році вивчався вплив силосної маси сумісних посівів на продуктивність корів. Методом господарського обліку визначались надої молока та його якість за умови, що в раціоні корів був силос сумісних посівів кукурудзи та сої, а також приріст ваги при відгодівлі телиць силосом з сумісних посівів. Годівля корів отриманим силосом забезпечила підвищення удою та жирності молока та приріст ваги при відгодівлі телиць в порівнянні з силосом тільки кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Архипова В. М. 
Біосенсорне визначення афлатоксину B1 в сільськогосподарській продукції / В. М. Архипова, К. В. Степурська, К. С. Циганенко, Я. І. Савчук, Г. В. Єльська, С. В. Дзядевич // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2019. - 16, № 4. - С. 37-52. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Оптимізовано характеристики потенціометричних біосенсорів на основі pH-чутливих польових транзисторів та ефекту зворотнього інгібування холінестераз для визначення концентрацій афлатоксину B1 (АФВ1) в сільськогосподарській продукції. Біологічно активні мембрани формували зшивкою ферментів з бичим сироватковим альбуміном на поверхні перетворювачів в атмосфері насичених парів глутарового альдегіду. Підібрано оптимальні робочі параметри біосенсорів на основі ацетилхолінестерази із електричного вугря (КФ 3.1.1.7), обрано біоселективну мембрану з 1 % вмістом ферменту, підібрано концентрацію ацетилхолінхлориду як субстрату для подальшого інгібіторного аналізу АФВ1, перевірено операційну стабільність сенсора та стабільність при зберіганні. Вивчено вплив пробопідготовки на роботу біосенсора. Як зразки для тестування розробленого біосенсора були використані волоський горіх, горох, а також арахіс, пшениця, овес та кукурудза, спеціально інфіковані пліснявим грибком Aspergillus flavus в Інституті мікробіології і вірусології імені Д. К. Заболотного НАН України. Як контроль використовували екстракти, отримані за тією ж методикою з тих же субстратів, але не інфіковані грибом Aspergillus. Проведено експерименти по кількісній оцінці змісту АФВ1 в зразках та визначено їхні концентрації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.25 + П817.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мельник В. І. 
Вирощування кормових культур в сумісних посівах / В. І. Мельник, В. І. Пастухов, М. О. Циганенко, О. І. Анікєєв, О. А. Романашенко, В. В. Качанов // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2019. - Вип. 199. - С. 95-102. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати досліджень в 2018 р. роботи дослідного зразка спеціалізованої 8-рядкової пневматичної сівалки для сумісних посівів кормових культур. Цю сівалку було створено в результаті плідної сумісної праці науковців ХНТУСГ та спеціалістів ПАТ "Ельворті". Дослідження роботи сівалки проводилися в державних дослідних господарствах Північного Сходу Національної академії аграрних наук України в 2017 р. в господарстві "Кутузівка" Харківського району, Харківської обл., а в 2018 р. в с. Сад Сумського району, Сумської обл. Необхідність дворічних досліджень диктувалася новизною конструкції сівалки, відсутністю аналогів в Україні. Для проведення досліджень було розроблено програму і методику, які передбачали визначення показників якості роботи сівалки, впливу на врожайність силосної маси з сумісних посівів, а також вплив силосу з сумісних посівів на продуктивність корів. Під час досліджень роботи розробленої сівалки траплялися відмови та недоліки запропонованої конструкції, які будуть основою для подальшого удосконалення сівалки. Галузь рослинництва в сільськогосподарському виробництві має важливе значення як для задоволення потреб населення у продуктах харчування та сировини для переробних підприємств, так і для виготовлення кормів в галузі тваринництва. Ефективність і продуктивність тваринництва в основному залежить від рівня забезпеченості його достатньою кількістю та якістю кормів. Це відноситься як до відгодівлі тварин і особливо для продуктивності молочного стада корів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.4-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мельник В. І. 
Розрахунок показників технологій внесення твердих органічних добрив / В. І. Мельник, О. А. Романашенко, М. О. Циганенко, О. Д. Калюжний, В. В. Качанов // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2019. - Вип. 198. - С. 91-99. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проведено розрахунки показників роботи машин для різних технологій внесення твердих органічних добрив у грунт. Розглянуто питання щодо використання сільськогосподарської техніки під час виконання транспортних робіт, внесення добрив. Наведено графіки продуктивності, витрат палива залежно від відстані перевезень для автомобільного, тракторного парку та гноєрозкидачів. Високі дози добрив призводять до полеглості рослин, створення високих концентрацій солі у грунті, великих втрат газоподібного азоту, вимивання його з грунту атмосферними опадами. Важливою особливістю сільськогосподарського виробництва є сезонність. Цим пояснюється висока енергоозброєність сільського господарства в країнах із розвинутою економікою. Незалежно від способу доставки застосовуються 3 технологічні схеми внесення добрив: прямоточну, перевантажувальну і двофазну. Прямоточна технологія передбачає транспортування добрив від гноєсховища або бурту до поля і розподілу їх по полю тими ж машинами (причепами-гноєрозкидачами). За перевантажувальною технологією операції транспортування і внесення розподілено. Транспортування добрив здійснюється автомобілями-самоскидами, а розподіл по полю причепами-розкидачами, або розкидачами з низько опущеним кузовом. За двофазною технологією операції транспортування і внесення добрив також розподілено. У комплексі матеріально-енергетичних витрат на внесення 1 т добрив енергетичні витрати складають 50 - 80 % залежно від відстані перевезення. Зі збільшенням відстані перевезення енергетичні витрати зростають значно швидше ніж матеріальні. Двофазна технологія є енергозберігаючою. Перевантажувальна технологія має стати перспективною. Вантажопідйомність розкидача з низько опущеним кузовом має бути 7000 - 8000 кг. Перевантажувальна технологія надасть змогу відмовитися від перевалочної (енергозатратної) схеми доставки добрив, за рахунок цього зменшуються втрати азоту в атмосферу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.443

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мельник В. І. 
Результати досліджень роботи дослідного зразка спеціалізованої сівалки для сумісних посівів кормових культур / В. І. Мельник, В. І. Пастухов, М. В. Бакум, М. О. Циганенко, С. М. Скофенко, О. А. Романашенко, В. В. Качанов, Д. В. Крохмаль // Інженерія природокористування. - 2019. - № 3. - С. 35-42. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведені результати досліджень в 2017 та 2018 роках роботи дослідного зразка спеціальної сівалки на базі "Vega-8 Profi" для сумісних посівів зернових та бобових кормових культур. Дослідження проводились в виробничих умовах двох дослідних господарств - інституту Північного Сходу національної академії аграрних наук України в Харківський (2017 рік) та Сумській (2018 рік) областях. При дослідженнях, які проводились відповідно до розробленої програми та методики, визначались показники якості роботи сівалки, вплив сумісного посіву кукурудзи та сої на врожайність силосної маси, а також вплив отриманої силосної маси на продуктивність корів. Цінність сумісних посівів полягає в ефективному використанні земельних площ, а також більш якісному складу кормів. Найбільш ефективними є сумісні посіви кормових культур з бобовими, які не тільки збагачують грунт азотом, що утворюється на коренях бобових, а і збільшують кількість білка та протеїну в кормовій одиниці. Крім визначення переваг та позитивних сторін в роботі дослідного зразка сівалки, фіксувалися відмови та недоліки в роботі сівалки, які стали підставою для подальшого удосконалення її конструкції. Узагальнюючи результати дворічних досліджень роботи сівалки показали, що сумісні посіви кукурудзи та сої забезпечують урожайність силосної маси на 30 % вище, ніж при посівах тільки кукурудзи. Відповідно до програми досліджень, у 2018 році вивчався вплив силосної маси сумісних посівів на продуктивність корів. Методом господарського обліку визначались надої молока та його якість за умови, що в раціоні корів був силос сумісних посівів кукурудзи та сої, а також приріст ваги при відгодівлі телиць силосом з сумісних посівів. Годівля корів отриманим силосом забезпечила підвищення удою та жирності молока та приріст ваги при відгодівлі телиць в порівнянні з силосом тільки кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Білоус О. О. 
Вплив високотемпературної деформації на фізико-механічні властивості титанових композитів in situ із силіцидо-боридним зміцненням / О. О. Білоус, А. А. Бондар, А. В. Котко, Ю. М. Подрезов, С. О. Фірстов, Н. І. Циганенко // Порошкова металургія. - 2019. - № 9/10. - С. 55-68. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Циганенко М. О. 
Сільськогосподарські машини з пружинними стійками кріплення робочих органів / М. О. Циганенко, О. А. Романашенко, К. Г. Сировицький, В. В. Качанов // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2018. - Вип. 190. - С. 5-15. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати досліджень по застосуванню пружинних стійок для кріплення до рами робочих органів культиваторів, дискових борін, лущильников, а також сошників сівалок. Конструктивно пружинні стійки являють собою плоскі пружини, найчастіше S-подібної форми. Пружинні стійки мають здатність пружинної деформації, що забезпечує рух робочих органів у поздовжньому і поперечному напрямках, результатом якого покращується кришення грунту, запобігається забивання робочих органів рослинними рештками, а також їх руйнування. Все це знижує тяговий опір і відповідно знижує витрату палива та підвищення продуктивністі. Пружинні стійки широко застосовуються під час виробництва грунтообробних машин і сівалок ведучими зарубіжними фірмами виробниками і вітчизняними: "Lemken", "Va derstad", "Gaspardo", "Great Plains", "Ko cklrling", "Слобода", "Завод Красілівмаш", "Степаненко і К", "Лозівські машини", "Червона зірка. Ельворті". Вітчизняна фірма "Лозівські машини" з метою підвищення якості виконання технологічних операцій по обробітку грунту провела разом з ведучими кафедрами ХНУСГ, дослідження для виявлення впливу жорсткості пружинних стійок на показники якості, та тягово-енергетичні показники роботи дискової борони-лущильника "Дукат-4". Дослідження роботи "Дукат-4" з пружинними стійками проводились з трьома видами стіок по жорсткості: максимальної, середньої та мінімальної. Результати досліджень показали перевагу, як за якістю роботи, так і по тягово-енергетичними показниками стійок середньої жорсткості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П075-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мельник В. І. 
Нові можливості при сумісних посівах кормових культур / В. І. Мельник, В. І. Пастухов, М. О. Циганенко, В. В. Качанов, Д. В. Крохмаль // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2018. - Вип. 190. - С. 37-44. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати досліджень сумісних посівів кормових експериментальною сівалкою на базі "Vega-8 Profi" виробництва ПАТ "Ельворті". Під час досліджень було визначено якісні показники роботи сівалки, динамічні й енергетичні показники посівного агрегату.


Індекс рубрикатора НБУВ: П221-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Євсєєв С. П. 
Розробка несиметричної криптокодової конструкції Нідеррайтера на модифікованих еліптичних кодах / С. П. Євсєєв, О. С. Циганенко // Системи оброб. інформації. - 2018. - Вип. 2. - С. 127-135. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто способи модифікації лінійних блокових кодів (еліптичних кодів) для побудови криптокодових конструкцій. Детально розглянуто метод модифікації шляхом укорочення. Запропоновано математичну модель модифікованої несиметричної крипто-кодової системи (МНККС) Нідеррайтера на еліптичних кодах. Запропоновано прикладні алгоритми формування та розшифрування криптограми в МНККС на основі модифікованих крипто-кодових конструкцій. Розроблено блок-схему алгоритмів формування та розшифрування криптограми в МНККС Нідеррайтера на основі модифікованих крипто-кодових конструкцій з урахуванням особливостей реалізації. Проведено дослідження властивостей модифікованої НККС Нідеррайтера: досліджено залежність складності формування криптограми, складності розкодування криптограми, складності злому та складності кодування. За результатами досліджень, не зважаючи на зменшення потужності поля після модифікації для МНККС, характеристики таких крипто-кодових конструкцій виявилися, як мінімум, не гірше традиційної НККС Нідеррайтера. Таким, чином розглянута МНККС Нідеррайтера є конкурентоздатною системою забезпечення основних послуг безпеки та є перспективним напрямком досліджень по зниженню енерговитрат крипто-перетворень в ККС з використанням кодових конструкцій, шляхом їх модифікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського