Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕРВІНКА$<.>+<.>A=КОСТЯНТИН$<.>+<.>A=АНДРІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Чекурін В. Ф. 
Інформаційні технології та системи : Лаборатор. практикум для студ. мат. та фіз.-техн. спец. / В. Ф. Чекурін, К. А. Червінка; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л. : Вид. центр ЛНУ ім. І.Франка, 2005. - 221 c. - Бібліогр.: с. 215-216. - укp.

Визначено зміст і основні завдання навчального курсу "Інформаційні технології та системи", запропоновано методи викладання та контролю знань. Висвітлено питання організації навчальної роботи у комп'ютерній лабораторії, наведено опис обладнання. Розроблено план виконання та практичні завдання для лабораторних робіт з курсу інформаційних систем. Розглянуто стандартні прикладні програми, які входять у комплект операційних систем серій MS Windows - текстові редактори Notepad та WordPad, графічний редактор Peint, програму Calculator. Охарактеризовано файлову структуру даних операційних систем, описано основні команди для роботи з файлами та файловими оболонками My Computer, Windows Explorer та Far. Розглянуто комп'ютерні технології та професійні програмні засоби для опрацювання документів як загального призначення, так і математичних. Викладено основні принципи створення web-сторінок та web-сайтів у середовищах MS Word та Front Page, наведено опис HTML-технологій. Запропоновано методи обробки статистичної та економічної інформації, а також розв'язання математичних задач у середовищі MS Excel. Показано базові можливості інтегрованої програмної системи для професійних математиків Maple.

Раскрыты содержание и основные задания учебного курса "Информационные технологии и системы", предложены методы преподавания и контроля знаний. Освещены вопросы организации учебной работы и приведено описание оборудования компьютерной лаборатории. Разработан план проведения и практические задания для лабораторных работ по курсу информационных систем. Рассмотрены стандартные прикладные програмы, входящие в комплект операционных систем серий MS Windows - текстовые редакторы Notepad и WordPad, программу Calculator. Охарактеризована файловая структура данных операционных систем, описаны основные команды для работы с файлами и файловыми оболочками My Computer, Windows Explorer и Far. Рассмотрены компьютерные технологии и профессиональные программные средства для обработки документов как общего назначения, так и математических. Изложены основные принципы создания web-страниц и web-сайтов средствами MS Word и Front Page, приведено описание HTML-технологий. Предложены методы обработки статистической и экономической информации, а также решения математических задач с помощью программы MS Excel. Показаны базовые возможности интегрированной программной системы для профессиональных математиков Maple.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.4 я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА668498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Костянтинова С.  
Мовна стабільність як чинник політичної стабільності держави / С. Костянтинова // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2005. - Вип. 27. - С. 341-351. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)6 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Грицина О. Р. 
Механотермодифузійні процеси у розтягнутій пластині із врахуванням ефектів приповерхневої неоднорідності / О. Р. Грицина, Т. С. Нагірний, К. А. Червінка // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2002. - 45, № 1. - С. 123-127. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

На базі моделі локально градієнтного твердого розчину вивчено напружено-деформівний стан, нестаціонарне поле температури та закономірності розподілу домішок у процесі насичення термопружної двокомпонентної розтягнутої пластини. Проаналізовано вплив температури та домішок на максимальні напруження.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Грицина О.  
Локально градієнтний підхід та вплив температури й домішок на поверхневий натяг у шарі / О. Грицина, Т. Нагірний, К. Червінка // Фіз.-мат. моделювання та інформ. технології. - 2005. - Вип. 1. - С. 38-49. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Модель локально неоднорідного двокомпонентного твердого розчину застосовано для дослідження напружено-деформованого стану та закономірностей розподілу температури й домішок у термопружному шарі. Одержані співвідношення використано для вивчення впливу температури та домішок на поверхневий натяг у шарі в процесі його нагріву та насичення.


Ключ. слова: механотермодифузійні процеси, термопружний твердий розчин, локальна неоднорідність, поверхневий натяг
Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Грицина О.  
Локально-градієнтний підхід у термомеханіці / О. Грицина, Т. Нагірний, К. Червінка // Фіз.-мат. моделювання та інформ. технології. - 2006. - Вип. 3. - С. 72-83. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

Надано загальну схему побудови математичних моделей за локально-градієнтного підходу в термомеханіці та проведено огляд праць авторів у цьому напрямку. Підхід грунтується на використанні основних засад термодинаміки нерівноважних процесів та розширенні термодинамічного принципу локальної рівноваги на локально неоднорідні системи. Простір базових параметрів стану введено градієнт хімічного потенціалу, збурення якого ототожнюється зі збуренням енергії взаємодії. Наведено основні результати досліджень пружних, термопружних, електротермопружних процесів в одно- та багатокомпонентних тілах простої геометрії, у тому числі тонких плівках та волокнах. Указано, зокрема, що локально-градієнтний підхід дозволяє описати вплив температури, домішок і довкілля на межу міцності та її розмірний ефект.


Ключ. слова: локально неоднорідні моделі термомеханіки, взаємозв'язані процеси, поверхневі явища, огляд
Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Нагірний Т. С. 
Напружено-деформований стан і міцність локально неоднорідного шару в процесі нагрівання / Т. С. Нагірний, К. А. Червінка // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2005. - 48, № 4. - С. 178-183. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Запропоновано підхід і вивчено вплив температури на межу міцності та її розмірний ефект для шару в процесі його нагрівання (охолодження). За базові прийнято співвідношення моделі локально-градієнтного термопружного тіла та критерій першої класичної теорії міцності.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Нагірний Т.  
До визначення хімічного потенціалу на поверхні деформівного твердого тіла / Т. Нагірний, К. Червінка // Фіз.-мат. моделювання та інформ. технології. - 2008. - Вип. 8. - С. 130-138. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

За локально градієнтного підходу в термомеханіці напружено-деформований стан вільного від зовнішнього силового навантаження тіла визначається збуренням хімічного потенціалу на поверхні тіла, яке може бути ототожнене зі збуренням енергії взаємодії. Параметри такого стану впливають на межу міцності та її розмірний ефект. На базі модельних задач (контакт двох на півпросторів: шар, що контактує з двома ідентичними півпросторами; суцільна куля) запропоновано шляхи визначення хімічного потенціалу на поверхні контакту та на вільній поверхні тіла. Встановлено, що для тіл, характерний розмір яких є значно більшим від розміру області приповерхневої неоднорідності, значення хімічного потенціалу на поверхні визначається характеристиками матеріалу тіла й оточення.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Червінка 
Математичне моделювання та дослідження термопружних процесів у локально неоднорідних тілах із врахуванням тензорного характеру хімічного потенціалу : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / Червінка; НАН України. Ін-т приклад. проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. - Л., 2003. - 16 c. - укp.

Побудовано модель локально градієнтного термопружного твердого тіла з урахуванням тензорного характеру хімічного потенціалу. Вивчено у рамках локально градієнтного підходу вплив температури на приповерхневу неоднорідність у деформівних твердих тілах простої геометричної конфігурації (шар, циліндр, порожниста та суцільна кулі), а також на розмірні ефекти поверхневих напружень, межі міцності, поверхневий натяг тощо. Досліджено вплив температури на частоти власних коливань шару для різних умов закріплення його поверхонь. Вивчено закономірності хвильових процесів у середовищі, енергія взаємодії у якому залежить від напрямку. Розроблено розрахункову схему та вивчено рівноважний термомеханічний стан середовища з еліптичною порожниною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5,022 + В251.109,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Нагірний Т. С. 
До вибору крайових умов у задачах локально градієнтного підходу в термомеханіці / Т. С. Нагірний, К. А. Червінка, З. В. Бойко // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2011. - 54, № 3. - С. 199-206. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

У межах локально градієнтного підходу в термомеханіці сформульовано ключові системи рівнянь математичної моделі, що описує поведінку пружних тіл із урахуванням ефектів локальної неоднорідності. У цьому випадку за ключові функції обрано як вектори переміщення та локального зміщення маси, так і тензор напружень і вектор локального зміщення маси. На цій основі одержано та проаналізовано розв'язки задач про рівноважний стан розтягнутого шару. Розглянуто проблему вибору крайових умов у задачах локально градієнтного підходу. Вказано на істотну залежність розмірних ефектів, у тому числі межі міцності, від крайових умов, а також на фізичну обгрунтованість задання на поверхні тіла густини чи дивергенції вектора локального зміщення маси.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5-01-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Нагірний Т. С. 
Термодинамічні моделі та методи термомеханіки із врахуванням приповерхневої та структурної неоднорідностей. Т. 1. Основи наномеханіки / Т. С. Нагірний, К. А. Червінка. - Л., 2012. - 263 c. - Бібліогр.: с. 253-263 - укp.

Розкрито загальне поняття математичної моделі, головні вимоги до таких моделей, а також наведено загальну схему математичного моделювання. Увагу приділено термодинамічним методам математичного моделювання взаємозв'язаних процесів. Записано загальний вигляд балансового рівняння і як часткові випадки сформульовано рівняння нерозривності, збереження ентропії, дифузійне рівняння, рівняння збереження заряду й енергії. Запропоновано підхід до формулювання основних співвідношень, що описують взаємозв'язані механічні, теплові та дифузійні процеси у деформівних твердих тілах із врахуванням структурної неоднорідності (енергії зв'язку). Значну увагу зосереджено на вивченні поверхневого натягу та межі міцності й їх розмірних ефектів. Надано постановку та на прикладі модельних задач досліджено розв'язки динамічних задач пружності, що описують вклад поверхневого фактору в акустичну емісію при раптовому утворенні в тілі нових поверхонь. Запропоновано методику вивчення впливу приповерхневої неоднорідності на хвильові процеси та досліджено вплив такої неоднорідності на частоти власних коливань шару для різних умов на його поверхнях. Вивчено вплив постійної температури на ефекти, пов'язані з приповерхневою неоднорідністю. Сформульовано основні співвідношення механіки електропровідних неферомагнітних твердих тіл і вивчено закономірності приповерхневої неоднорідності.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,021 + В372.5,021 + В251.106.5,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: В354539/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Завербна Н. В. 
Розвиток електроенергетики України: експортний вектор / Н. В. Завербна, Г. Д. Андрійович // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 749. - С. 392-396. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Наведено динаміку виробництва та експорту електроенергії України. Проаналізовано розвиток електроенергетики України. Виявлено та розглянуто проблеми українського експорту електроенергії. Запропоновано пропозиції щодо удосконалення та подальшого розвитку енергетики України, розширення експорту електроенергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.72 + У9(4УКР)421.524.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Нагірний Т. С. 
Модель термопружного твердого тіла з урахуванням ефектів локальної градієнтності та тензорного характеру хімічного потенціалу / Т. С. Нагірний, К. А. Червінка // Доп. НАН України. - 2000. - № 2. - С. 50-53. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Нагірний Т. С. 
Поверхневі напруження в шарі. Вплив температури на поверхневий натяг та міцність / Т. С. Нагірний, К. А. Червінка // Доп. НАН України. - 2000. - № 10. - С. 57-62. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.206.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Нагірний Т. 
Моделювання стаціонарного стану локально неоднорідного електропровідного неферомагнітного термопружного тіла / Т. Нагірний, Ю. Сеник, К. Червінка // Фіз.-мат. моделювання та інформ. технології : наук. зб. - 2014. - Вип. 19. - С. 127-135. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

У межах локально градієнтного підходу в термомеханіці сформульовано ключові системи рівнянь для вивчення рівноважного стану локально неоднорідного електропровідного неферомагнітного твердого тіла. Довільно виокремлена підобласть тіла розглядається як термодинамічно відкрита система, що може обмінюватися з оточенням масою. Прийнято, що такий обмін відбувається раптово у початковий момент часу, коли миттєво встановлюється структура тіла. Для узгодження актуального та відлікового стану у розгляд введено джерела маси, які пов'язано зі способом формування поверхні тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.506.31-01

Шифр НБУВ: Ж72935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Нагірний Т. 
Основи наномеханіки : [монографія]. Т. 2. Основи механіки локально неоднорідних пружних тіл / Т. Нагірний, К. Червінка; НАН України, Ін-т приклад. проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача. - Львів : Растр-7, 2014. - 167 c. - Бібліогр.: с. 161-167 - укp.

З використанням методів термодинаміки нерівноважних процесів і механіки суцільного середовища запропоновано підхід до побудови моделей, що враховують структурну неоднорідність матеріалу та геометричну неоднорідність реальної поверхні тіла. На прикладі модельних задач для тіл простої геометричної конфігурації вивчено ефекти, спричинені цими неоднорідностями. Увагу приділено дослідженню розмірних ефектів, у тому числі межі міцності, ефективних модулів пружності, а також їх багатошкальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.109,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: В354539/[2] Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сопрунюк П. М. 
Дослідження характеристик півциліндричного оптичного сенсора аналізатора дисперсного складу щільних полідисперсних середовищ / П. М. Сопрунюк, І. Б. Івасів, Л. Є. Червінка, О. О. Червінка, О. М. Семенюк // Відбір і оброб. інформації : міжвід. зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 20. - С. 50-57. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Описано експериментальний зразок півциліндричного оптичного сенсора аналізатора дисперсного складу щільних полідисперсних середовищ і наведено дані його лабораторних випробувань на порошках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.04-1с3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Івасів І. Б. 
Побудова ізоплет поширення викидів для точкових джерел за нееквідистантними вимірюваннями / І. Б. Івасів, О. М. Семенюк, Л. Є. Червінка, О. О. Червінка // Системы контроля окружающей среды : сб. науч. тр. - 2011. - Вып. 16. - С. 91-95. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Запропоновано методику оцінки просторового розподілу поширення аерозольних викидів для точкових джерел на основі апроксимації даних вимірювань концентрації аерозолів на нееквідистантній сітці точок контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д232.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Нагірний Т. С. 
Джерела маси та моделювання приповерхневої неоднорідності у деформівних твердих тілах / Т. С. Нагірний, К. А. Червінка // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2014. - 57, № 4. - С. 84-94. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Запропоновано підхід до опису термопружних процесів у деформівних твердих тілах з урахуванням структурної неоднорідності матеріалу та геометричної неоднорідності поверхні тіла. При формулюванні вихідних співвідношень використано методи термодинаміки нерівноважних процесів і нелінійної механіки суцільного середовища. Структуру матеріалу враховано введенням необоротної складової вектора потоку маси, а геометричну приповерхневу неоднорідність тіла - введенням джерел маси, що моделюють її властивості, а також залежністю характеристик матеріалу, включно з модулями пружності, від густини. Вивчено рівноважний стан півпростору. Показано, що розподілам напружень і густини властиві 2 характерні розміри, один з яких пов'язаний зі структурною неоднорідністю матеріалу, а інший - з геометричною неоднорідністю реальної поверхні тіла. Обговорено межі застосовності локально градієнтного підходу за лінеаризованого наближення.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Червінка І. М. 
Механізми врегулювання етнополітичних конфліктів у діяльності міжнародних організацій : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / І. М. Червінка; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2015. - 20 c. - укp.

Проаналізовано різні напрями у теорії міжнародних організацій щодо ролі останніх у регулюванні процесів на міжнародній арені й у вирішенні конфліктів. Розглянуто підходи дослідників до вивчення та класифікації механізмів врегулювання етнополітичних конфліктів, об'єднано їх у загальну класифікацію. Визначено критерії ефективності механізмів. Досліджено явище етнополітичного конфлікту як об'єкт діяльності міжнародних організацій у сфері забезпечення миру, його риси, причини виникнення та чинники, що спричиняють загострення таких конфліктів. Проаналізовано нормативно-правову основу та інституційне забезпечення діяльності міжнародних організацій у сфері врегулювання етнополітичних конфліктів. Визначено їх головні недоліки та можливі шляхи оптимізації. Вивчено політико-правові механізми вирішення конфліктів та спорів. Проаналізовано їх відповідно до критеріїв ефективності. Визначено їх переваги, недоліки, а також умови ефективного застосування. Розглянуто миротворчі операції міжнародних організацій (зокрема, ООН та АС в Африці й ОБСЄ на пострадянському просторі та Балканах) як механізм врегулювання етнополітичних конфліктів. Розроблено практичні рекомендації щодо підвищення ефективності миротворчих механізмів. Досліджено явище сепаратистського етнополітичного конфлікту й основні причини його виникнення. Визначено обгрунтованість права сучасних бездержавних націй на самовизначення. Проаналізовано конкретні сепаратистські етнополітичні конфлікти (Шотландія, Каталонія, курдське питання) з метою з'ясування перспективи їх мирного врегулювання та можливої участі у цьому процесі міжнародних організацій. Проаналізовано ефективність застосування територіальних механізмів у врегулюванні сепаратистських етнополітичних конфліктів міжнародними організаціями та можливість розширення їх застосування задля мирного вирішення цієї проблеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(0) + Ф4(0),302 + Ф4(0)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Джала Р. М. 
Сенсор дифузного відбивання світла для раннього виявлення пошкоджень лакофарбових покривів / Р. М. Джала, І. Б. Івасів, Л. Є. Червінка, О. О. Червінка // Відбір і оброб. інформації : міжвід. зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 42. - С. 58-67. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розроблено сенсор дифузного відбивання світла для аналізу характеристик пошкоджень (мікродефектів) лакофарбових покривів. Здійснено комп'ютерне моделювання сигналу сенсора для різних типів пошкоджень та виконано лабораторні випробування макета сенсора. Одержані покази відтворюють у першому наближенні результати моделювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749-106.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61280 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського