Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (14)Книжкові видання та компакт-диски (250)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕРНЕЦЬК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=БОРИСІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 169
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чернецька О. В. 
Облікове забезпечення процесу надання ІТ-послуг на підприємстві / О. В. Чернецька, С. Д. Карнаух // Бізнес Інформ. - 2023. - № 10. - С. 259-264. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета статті - наукове обгрунтування теоретичних положень і розробка практичних рекомендацій щодо оптимального облікового забезпечення процесу надання ІТ-послуг на підприємстві. Проаналізовано погляди вчених на актуальність процесу надання ІТ-послуг на підприємстві в умовах диджиталізації бізнес-процесів, наведено вектори їх наукових досліджень в обліку ІТ-галузі. Перераховано види ІТ-послуг, що можуть надаватися суб'єктами ІТ-підприємництва. Узагальнено характерні особливості ІТ-послуги як об'єкта обліку. Акцентовано, що специфічні особливості ІТ-послуги вимагають якісного документального оформлення та облікового забезпечення. Наголошено на різноманітності ІТ-послуг, що відбивається у відповідних методичних аспектах і порядку відображення інформації на рахунках обліку. Узагальнено документальне забезпечення процесу надання ІТ-послуг на умовах довіри між суб'єктом ІТ-підприємництва та замовниками ІТ-послуг. Акцентовано на можливостях співпраці ІТ-компанії за договорами цивільно-правового характеру з фізичними особами та за гіг-контрактами з резидентами "Дія.Сіті". Наведено варіанти організації облікового забезпечення процесу надання ІТ-послуг. Окреслено особливості відображення на рахунках обліку надання різноманітних видів ІТ-послуг, у тому числі ІТ-продукту як комплексу послуг та ІТ-аутсорсингу. Наголошено на необхідності фіксації переходу права власності на нематеріальний актив у разі надання комплексу ІТ-послуг і створення ІТ-продукту. Підсумовано, що організацію облікового забезпечення процесу надання ІТ-послуг може бути забезпечено різними шляхами з огляду на потреби ІТ-підприємця та можливості оптимізації податкового навантаження. Як напрямок подальших досліджень окреслено необхідність розробки шляхів оптимізації податкового навантаження суб'єктів ІТ-підприємництва.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
2.

Чернецький М. С. 
Оптимізація обслуговування зосереджених елементів лінійної частини магістральних газопроводів / М. С. Чернецький // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2022. - № 3. - С. 52-57. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто питання оптимізації обслуговування зосереджених об'єктів (кранових вузлів, переходів) на лінійній частині магістрального газопроводу та складної газотранспортної системи. Показано, що зосереджені елементи на лінійній частині газопроводу вимагають підвищеної уваги в процесі технічного обслуговування, оскільки їх вартість як функціональних і керованих елементів більша порівняно з трубопроводом, і для них здебільшого характерні приховані відмови, що несуть суттєву потенційну екологічну небезпеку та призводять до економічних перевитрат на транспортування газу. Завданням є вибір раціональних стратегій контрольно-відновлювальних заходів на елементах лінійної частини, оцінки їх ефективності і планування технічного обслуговування лінійної частини із зосередженим об'єктами для досягнення оптимальних результатів. Вказана задача вирішується на основі теорії обслуговування складних систем з використанням побудови графів. Розширення поняття відмови елемента (зосередженого об'єкта) лінійної частини шляхом введення прихованих і функціональних відмов призводить до істотної відміни функції надійності, яка є основою безперебійного забезпечення споживачів природним газом і дотримання екологічної безпеки газотранспортної системи. Визначення оптимальної періодичності контрольно-відновлювальних заходів зводиться до стандартної екстремальної задачі, рішення якої відповідає мінімальному значенню функції мети, сформованої на основі питомих затрат на транспортування газу з урахуванням його втрат через приховані відмови і його стравлювання в ході проведення ремонтних робіт. В результаті запропоновано метод оптимізації обслуговування зосереджених об'єктів у комплексі з лінійною частиною газопроводу.


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Москалюк В. Д. 
Епідеміологічна характеристика SAR-CОV-2 Омікрон / В. Д. Москалюк, Б. В. Сирота, І. В. Баланюк, Н. В. Чернецька, С. Р. Меленко, Т. Р. Колотило // Буков. мед. вісн. - 2022. - 26, № 2. - С. 21-26. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Штам Омікрон вперше зареєстровано ВООЗ у Південній Африці 24 листопада 2021 р. Станом на початок 2022 р. випадки захворювання на Омікрон зареєстровано у понад 60 країнах та регіонах світу. Наразі Омікрон є домінуючим у світі штамом SAR-CoV-2 зі схильністю до швидкого розповсюдження. Хоча хвороба, викликана Омікроном, має переважно безсимптомний чи легкий перебіг, стрімке зростання показника захворюваності може викликати серйозне навантаження на глобальну систему охорони здоров'я. Зазначено, що джерела мутацій, характер передачі збудника, його стійкість до вакцин є недостатньо вивченими, чим зумовлена перепона у боротьбі зі збудником у різних регіонах світу. У даній роботі проаналізовано результати досліджень щодо характеристики збудника, його мінливості, особливостей передачі та можливих механізмів її реалізації, епідемічного статусу, можливостей профілактики та інших протиепідемічних заходів, з метою розробки заходів щодо боротьби з цим штамом SAR-CoV-2.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31 + Р194.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Навчально-науковий інститут енергозбереження та енергоменеджменту. 25 років становлення та розвитку / С. П. Денисюк, А. Л. Ган, О. В. Данілін, В. В. Ткаченко, Г. С. Бєлоха, С. В. Бойченко, О. О. Вовк, Д. Г. Дерев'янко, О. Г. Левченко, В. І. Дешко, С. П. Шевчук, М. М. Шовкалюк, С. В. Зайченко, Ю. В. Чернецька, В. Г. Городецький, Г. В. Демчук, М. І. Сергієнко, А. М. Горобець, Л. К. Лістовщик, В. П. Калінчик, Т. О. Романенко, В. М. Сліденко, В. П. Студенець, Г. І. Черкашина, І. О. Шкільнюк, В. В. Вапнічна, Ю. І. Шульга, Л. С. Сачков, В. П. Пушкін; ред.: С. П. Денисюк, А. Л. Ган, О. В. Данілін, Г. С. Бєлоха, В. В. Ткаченко; Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". - Житомир : КПІ ім. І. Сікорського, 2022. - 416 c. - укp.

Викладено загальні відомості про Навчально-науковий інститут енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського. Узагальнено основні результати 25-річної діяльності та головні етапи становлення та розвитку інституту. Висвітлено історію, сьогодення та перспективи діяльності кафедр, діяльність центрів та лабораторій інституту. Відображено внесок колективу співробітників та студентів, його керівників у розвиток інституту, у справу підготовки висококваліфікованих інженерних та науково-педагогічних кадрів. Наведено відомості про наукові здобутки інституту та його кафедр, становлення та розвиток його наукових шкіл, основних наукових напрямів, міжнародної та інноваційної діяльності, студентського життя тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-554.081 е(4УКР) л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бухгалтерський облік у виробничих та агросервісних кооперативах : підруч. для студентів ВНЗ / В. Я. Плаксієнко, Т. Г. Камінська, Т. Г. Маренич, С. В. Скрипник, М. І. Гордієнко, О. В. Ільчак, О. С. Ткаченко, О. В. Чернецька. - 3-тє вид., перероб. та допов. - Київ : SBA-Print, 2022. - 507 c. - Бібліогр.: с. 434-436 - укp.

Підготовлено відповідно до змісту програми вибіркової дисципліни "Облік у сільськогосподарських кооперативах". Передбачено вивчення як загальних засад організації бухгалтерського обліку на сільськогосподарських підприємствах, так і особливостей побудови облікової роботи кооперативних формувань, які спеціалізуються не лише на виробництві сільськогосподарської продукції, а й на її переробці, наданні сервісних, посередницьких та інших послуг. Розкрито також специфіку формування та обліку капіталу кооперативів, їх оподаткування та складання звітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.188 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чернецька Л. В. 
Організаційно-економічний механізм зменшення втрат робочої сили : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Л. В. Чернецька; Національна академія наук України, Інститут економіки та прогнозування. - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

Розкрито економічний зміст, компонентну структуру та типологізацію втрат робочої сили. Здійснено авторську систематизацію детермінант впливу на втрати робочої сили. Розглянуто та згруповано підходи, які застосовуються під час економічного оцінювання втрат людських ресурсів. Розкрито тенденції втрат робочої сили в Україні з виявленням їх причин і детермінант. Визначено резерви зменшення втрат. Із використанням запропонованої методики здійснено експериментальні розрахунки щодо макроекономічних збитків від втрат робочої сили. У сукупності розроблено організаційно-економічний механізм зменшення втрат робочої сили, обґрунтовано заходи щодо його реалізації в Україні у межах чотирьох стратегічних напрямів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Сліпухіна І. А. 
Спеціалізована освіта наукового спрямування в Україні: особливості реалізації / І. А. Сліпухіна, Н. І. Поліхун, І. С. Чернецький // Освіта та розвиток обдар. особистості. - 2021. - № 1. - С. 91-97. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Поняття наукової освіти має широке значення. Спеціалізована освіта наукового спрямування сфокусована на молоді, яка має здатність до створення нового знання, і на педагогах, які готові провадити відповідну навчальну діяльність. Українська система освіти передбачає два підходи до реалізації наукової освіти як цілеспрямованої пізнавальної діяльності. Методологія спеціалізованої освіти наукового спрямування зорієнтована на використання наукового методу та процедури інженерного дизайну, що призводить до формування інтегрального знання. Наукова освіта потребує подвійного педагогічного впливу, що чинять вчитель і фахівець-ментор. Заклади спеціалізованої освіти наукового спрямування разом із соціокультурним оточенням утворюють інтегровані освітні середовища, які із застосуванням у них інноваційних технологій навчання перетворюються навчально-наукові інноваційні середовища освіти. Практичні та теоретичні напрацювання Національного центру "Мала академія наук України" сприяють розбудові спеціалізованої освіти наукового спрямування в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.268 + Ч214(4УКР)711.1-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Проблеми публічного та приватного права : колект. монографія / Н. М. Крестовська, В. О. Панкратова, О. В. Чернецька, В. С. Шилінгов, С. О. Микитюк, В. О. Микитюк, Н. А. Мяловицька, Н. Е. Златіна, А. Т. Назарко, А. Ю. Олійник, Л. Т. Рябовол, С. С. Сон, М. В. Грушко, В. В. Музика, О. О. Сурілова, Г. В. Задорожня, Ю. А. Задорожний, А. В. Хрідочкін, Т. М. Дудін, P. D. Guyvan, Л. І. Шаповал; ред.: Н. В. Мішина; "Одеська юридична академія", національний університет. - Львів : Ліга-Прес, 2021. - 497 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Висвітлено публічно-правові питання теоретичного та практичного характеру, викладено найновіші напрацювання щодо правової системи суспільства у цілому й у зарубіжних країнах зокрема (на матеріалах Японії], та подальшого становлення ювенального права як галузі національної системи права, автономій в унітарних державах і розвитку локальної демократії, проблематиці прав людини (свобода підприємницької діяльності й антидискримінаційні питання. Увагу приділено у міжнародно-правовому вимірі проблемі перехідного правосуддя, кібератак та адаптації до глобальної зміни клімату в умовах пандемії COVID-19. Досліджено адміністративно-правові питання забезпечення позову в адміністративному праві та реалізації адміністративно-правових засад публічного адміністрування, цивільно-правові проблеми представництва та принципів захисту порушених прав у цивільному праві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Чернецький С. С. 
Фінансування проектів електронного урядування у країнах Європейського Союзу та Україні / С. С. Чернецький, А. О. Чечель, Н. Г. Діденко, Д. О. Грицишен, К. В. Малишев // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 4. - С. 68-76. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Визначено, що важливим напрямом реалізації сталого розвитку та реформи публічного управління є ефективний процес електронного врядування, який має бути забезпечений відповідним фінансуванням. Мета роботи - визначення подальших можливостей фінансування електронного урядування України в межах реалізації проектів і реформи публічного управління з урахуванням досвіду країн Європейського Союзу для реалізації цілей сталого розвитку та цифровізації країни. Методичною базою дослідження є аналітичні дані ПРООН України, Національного агентства з питань державної служби України, Європейської Комісії, дослідження цифрового уряду Організації економічного співробітництва та розвитку. Визначено ключові фактори держави в напрямі цифрового суспільства та сталого демократичного врядування (права людини, прозорість і доброчесність, парламентська реформа, громадянське суспільство та робота з молоддю, реформа охорони здоров'я та підтримка державних закупівель, цифрова трансформація). Проаналізовано особливості фінансування Стратегії реформування державного управління України, найбільшу частку фінансування якої становить бюджетна програма "Підтримка реалізації комплексної реформи державного управління" та бюджетна підтримка ЄЄ. Визначено особливості фінансування електронного врядування у країнах ЄЄ. Обгрунтовано необхідність зовнішніх джерел фінансування цифрових проектів в Україні через недостатнє їхнє фінансування. Визначено найбільші країни - донори з фінансування проектів електронного врядування в Україні (Данія, Естонія, Великобританія, Швеція, Швейцарія, Німеччина та Польща). На підставі дослідження європейського досвіду моделей фінансування проектів розвитку електронного врядування визначено чинні інструменти фінансування для України (кошти спільної міждержавної стратегії розвитку, гранти, благодійність, державно-приватне партнерство) та перспективні інструменти фінансування, використання яких дозволить підвищити відкритість, прозорість та ефективність роботи державних органів і забезпечити розвиток відкритих даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)053 + Х849(4)053

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Чернецька Н. В. 
Ефективність застосування аторвастатину у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень із супутнім цукровим діабетом типу 2 / Н. В. Чернецька // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 1. - С. 188-194. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.2 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Марченко В. Т. 
Аналіз тенденцій розвитку засобів дистанційного зондування Землі / В. Т. Марченко, Н. П. Сазіна, П. П. Хорольський, Н. Я. Чернецька // Техн. механіка. - 2020. - № 2. - С. 47-56. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз тенденцій розвитку засобів дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) за двадцять останніх років. Проаналізовано: космічні апарати (КА) для зйомки земної поверхні у видимому діапазоні, космічні системи для відеозйомки земної поверхні, космічні системи для радіолокаційної зйомки земної поверхні, наземні засоби прийому й обробки даних ДЗЗ, розвиток галузі ДЗЗ у майбутньому. Останнім часом розвиток засобів ДЗЗ, як космічних, так і наземних, іде наростаючими темпами. Особливо це стосується КА з оптико-електронною апаратурою (ОЕА) високого й надвисокого просторового розрізнення. З моменту запуску в 1999 році першого КА високою просторового розрізнення IKONOS-2, за двадцять наступних років було запущено 213 КА з ОЕА високого й надвисокого просторового розрізнення з 940 загальної кількості запущених КА ДЗЗ. У наш час основною тенденцією розвитку дистанційного зондування Землі є створення угруповань супутників. До угруповань супутників можна віднести апарати, які ідентичні або близькі за своїми інформаційними характеристиками, які працюють узгоджено й мають запільне сховище даних. Для завдань, що не вимагають оперативного одержання даних ДЗЗ, деякими експертами прогнозується, що нова зйомка з космосу не буде замовлятися взагалі. Підставою для цього є те, що якщо ще вчора співвідношення потреби в новій зйомці й в архівних даних було 80 % на 20 %, то сьогодні 75 % доводиться на архів і тільки 25 % - це замовлення нової зйомки. Замовник буде впевнений, що протягом знімального сезону потрібна йому зйомка з'явиться в архіві. Це дуже важливий і істотний момент, що відкриває зовсім нові можливості для споживача. Щодо наземних засобів ДЗЗ, то сучасною тенденцією тут є поява онлайн-сервісів для перегляду змій земної поверхні в щомісячному режимі. Наприклад, такий сервіс, як Planet Explorer американської компанії Planet, дозволяє користувачам переглядати дані космічної зйомки в часі і побачити зміни на земній поверхні в усьому світі. В перспективі майбутнє ДЗЗ буде залежати від проривних технологій, інноваційних рішень, нових додатків та інтеграції технологій, таких як VR (віртуальна реальність), AR (доповнена реальність), АI (штучний інтелект), ML (машинне навчання), великі дані, хмарні обчислення й IоТ (інтернет речей), які будуть мати вирішальне значення для сегмента ДЗЗ. Матеріали статті дають уявлення, як разюче змінилися засоби дистанційного зондування Землі за останні двадцять років. Використано методи інформаційних технологій та системного аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: О671-51 + Д131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Чернецька Н. В. 
Ефективність застосування аторвастатину у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень із супутнім цукровим діабетом типу 2 / Н. В. Чернецька // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 1. - С. 188-194. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.2 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Чернецька С. Б. 
Обгрунтування вибору допоміжних речовин для одержання таблеток методом прямого пресування на основі екстракту материнки звичайної / С. Б. Чернецька, Н. М. Белей // Укр. біофармацевт. журн. - 2020. - № 4. - С. 10-15. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Запальні захворювання горла є проблемою, яка значно зростає та вимагає правильного підходу до лікування та профілактики. За даними ВООЗ, в Україні щорічно хворіє на гострі респіраторні вірусні захворювання до 80 % населення. Біль і пирхота в горлі є симптомами, що супроводжують більшість гострих респіраторних захворювань, викликаних широким спектром інфекційних і вірусних збудників [13]. Тому розробка антимікробного та протизапального вітчизняного фітопрепарату у вигляді таблеток місцевої дії постає актуальною. Мета роботи - обгрунтування та вивчення впливу різних груп допоміжних речовин на фармако-технологічні показники (ФТП) порошкових мас у розробці таблеток на основі материнки звичайної (МЗ) методом прямого пресування для лікування захворювань горла. Досліджувані матеріали - самостійно одержаний сухий екстракт МЗ і певним чином згруповані різні допоміжні речовини. У дослідженні використано один із методів математичного планування - дисперсійний аналіз. У результаті проведених досліджень визначено та вибрано найкращі допоміжні речовини, що впливають на ФТП порошкових мас і якість самих таблеток. Проведено та вивчено такі фармако-технологічні дослідження одержаних таблеток методом прямого пресування, як: стираність, час розпадання, стійкість до роздавлювання, засипка таблетної маси у матрицю, стійкість до вологи, процес пресування. За допомогою дисперсійного аналізу виявлено та вибрано допоміжні речовини, які щонайкраще відповідають вимогам ДФУ щодо якості ФТП у розробці таблетованих лікарських форм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Л663.350.823

Рубрики:

Шифр НБУВ: укЖ100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Атамась А. І. 
Віртуальні середовища проєктування електронних пристроїв як засіб інструментальної цифрової дидактики / А. І. Атамась, І. А. Сліпухіна, І. С. Чернецький, Ю. С. Шиховцев // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр. - 2020. - № 2. - С. 57-67. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Інструментальна цифрова дидактика відображає використання у навчальному процесі різноманітних цифрових засобів здобування, опрацювання та інтерпретації даних натурного експерименту відповідно до логіки наукового методу й інженерного дизайну. Важливою складовою сучасного STEM-орієнтованого освітнього середовища є інноваційні програмні продукти для моделювання та симуляції роботи електронних схем. У навчальних дослідженнях на їх основі параметри компонентів електричних кіл, створених у віртуальних середовищах, порівнюють з технічними характеристиками аналогічних пристроїв, наявних на ринку відповідної продукції. Така методика надає змогу не тільки продемонструвати подібність і розбіжності властивостей ідеалізованих і реальних артефактів, виявити джерела та величину можливих похибок, а й отримати електричні характеристики, достатні для побудови еквівалентних схем заміщення пристроїв без проведення попередніх експериментальних досліджень. Запропонований підхід продемонстровано на прикладі вивчення параметрів актуального пристрою - фотоелектричного перетворювача (визначення точки його максимальної потужності, а також коефіцієнта заповнення). Навчання з використанням еквівалентних схем заміщення демонструє студентам один із варіантів процесу інженерного дизайну. Окрім того, запропонована методика, завдяки можливості розвитку від алгоритмізованої навчальної процедури до інженерного дослідження, надає змогу здійснити індивідуальний підхід у навчанні електротехніки та електроніки. Дослідження дидактичних особливостей вивчення електрики та основ електроніки, зокрема з застосуванням NI "Multisim 11.0", є одним із напрямів діяльності STEM-лабораторії "МАНЛаб" Національного центру "Мала академія наук України". Частину апробованих методик оформлено у вигляді робочого зошита та розміщено у вільному доступі у вигляді інструкцій на онлайн-ресурсі stemua.science.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.253

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Чернецька О. І. 
Позакласний виховний захід "Андріївські вечорниці" / О. І. Чернецька // Освіта та розвиток обдар. особистості. - 2020. - № 3. - С. 76-81. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Запропоновано ознайомитися зі сценарієм позакласного виховного заходу "Андріївські вечорниці". Мета статті - прагнення педагога: поглибити рівень знань учнів про історичні витоки народних свят, традиційних ритуалів та обрядів зимового циклу; розвивати дикцію та акторські здібності; виховувати глибокі почуття любові до пісні, дотепного українського слова, рідного краю; сприяти розвиткові творчих здібностей учнів і бажання берегти свою національну культуру, красу і неповторність українських вечорниць.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Чернецький Є. А. 
Костьол св. архангела Михаїла в Голобах і його колятори / Є. А. Чернецький; Пер.: А. Матисяк. - Біла Церква : Пшонківський О.В., 2019. - 53, [5] c. - укp. - пол.

Висвітлено історію костьолу св. архангела Михаїла в Голобах. Наведено відомості про його коляторів (опікунів), які дбали про цю святиню впродовж 250 років - з початку XVIII ст. і до початку Другої світової війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375.09(4УКР-4ВОЛ)-655

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Безпека рятувальника : навч. посіб. Ч. 1 / ред.: В. В. Чернецький; Держ. служба України з надзвичайн. ситуацій, Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2019. - 327 c. - Бібліогр.: с. 324-327 - укp.

Розглянуто загальні вимоги безпеки під час оперативних дій, виконання робіт на висоті, проведення аварійно-рятувальних, пошукових, відновлювальних та інженерних робіт, а також під час проведення спортивно-масових заходів. Викладено вимоги безпеки під час робіт із пожежним, аварійно-рятувальним обладнанням та оснащенням, приладами, пристроями, засобами колективного та індивідуального захисту і страхування. Висвітлено порядок надання домедичної допомоги особам у разі невідкладних станів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-52 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В357962/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Грудз В. Я. 
Підвищення ефективності функціонування ремонтно-експлуатаційних підрозділів у системі технічного обслуговування і ремонту магістральних газопроводів / В. Я. Грудз, Я. В. Грудз, В. М. Боднар, М. С. Чернецький // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Число. - 2019. - № 1. - С. 104-115. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено класифікацію відмов і пошкоджень лінійної частини та її окремих елементів, сформульовано варіанти технології проведення профілактичних і ремонтно-відновлювальних робіт і модульно-технологічну структуру ремонтно-експлуатаційних підрозділів (РЕП). Увагу звернено на підвищення ефективності функціонування окремого РЕП у ході технічного обслуговуваннятаі ремонту за відомої схеми розміщення та визначеного режиму контрольно-відбудовних робіт за рахунок вибору оптимальної технології робіт і раціональної комплектації підрозділів і бригад, що виїжджають на трасу. На підставі аналізу технології виконання робіт показано, що лише невелика частина ремонтно-експлуатаційних заходів вимагає використання могутньої техніки й устаткування, до яких відносяться роботи першого рівня пріоритету по заміні ділянок газопроводу, роботи з ліквідації ушкоджень, роботи з ліквідації істотних переміщень газопроводу, роботи з відновлення грунтового обвалування магістрального газопроводу. Крім того, кожний із видів робіт на об'єктах лінійної частини вимагає використання однотипних транспортних засобів. Тип і кількість транспортних засобів залежать від особливих умов експлуатації, а також від можливості і доцільності придбання й експлуатації того чи іншого виду техніки. Розроблено методику оцінки показників ремонтопридатності лінійної частини магістральних газопроводів та ефективності функціонування РЕП у ході технічного обслуговування і ремонту.


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Голуб А. П. 
Узагальнені моменти зображення та багатовимірні багатоточкові апроксимації типу Паде / А. П. Голуб, О. А. Пожарський, Л. О. Чернецька // Укр. мат. журн.. - 2019. - 71, № 10. - С. 1331-1346. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Метод узагальнених моментних зображень В. К. Дзядика застосовано до вивчення і побудови двовимірних двоточкових апроксимацій типу Паде.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Чернецька Ю. В. 
Управління ефективністю функціонування систем розподілу електричної енергії в умовах стимулюючого регулювання : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.01 / Ю. В. Чернецька; Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Розв'язано та науково обгрунтовано теоретичні та практичні задачі управління ефективністю функціонування систем розподілу електричної енергії шляхом розроблення та удосконалення моделей і методів оцінювання результатів діяльності операторів систем розподілу (ОСР) щодо нового будівництва, реконструкції та технічного переоснащення об’єктів електричних мереж для цілей стимулюючого регулювання. Розроблено теоретичні основи для оцінювання та аналізу ефективності функціонування систем розподілу електричної енергії у розрізі зміни характеристик їх технічного стану, надійності, завантаженості та інноваційності на рівні об'єднаної енергосистеми України та на рівні окремого ОСР. Запропоновано комплекс показників та критеріїв оцінювання, що враховують існуюче інформаційне забезпечення органів державної влади, для застосування методів рейтингування ОСР та моделювання узагальненої індивідуальної оцінки ефективності функціонування кожної системи розподілу. Удосконалено механізм взаємодії регулятора ринку з ОСР з метою підвищення ефективності функціонування систем розподілу, а також нормативно-правове забезпечення діяльності ОСР щодо впровадження новітніх технологій і обладнання та планування розвитку систем розподілу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441817 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського