Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (69)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Якименко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Внутрішні хвороби : навч. посіб. / О. О. Якименко, Д. М. Себов, O. Є. Кравчук, В. В. Клочко, К. В. Маркіна, Л. Н. Єфременкова, О. А. Борзих, О. А. Коваль; ред.: О. О. Якименко; Одеський національний медичний університет. - 2-ге вид., допов. та перероб. - Одеса : Олді+, 2023. - 547 c. - Бібліогр.: с. 545-547 - укp.

Викладено методи клінічного обстеження хворих, сучасні відомості про етіологію, патогенез, клініку, діагностику, лікування та профілактику більшості захворювань внутрішніх органів відповідно до навчальної програми підготовки стоматологів. Подано інформацію про бронхіти, мікоплазмову пневмонію, ексудативний плеврит, легеневу недостатність, міокардити, артеріальну гіпертензію, хронічний коронарний синдром, ревматоїдний артрит, гломерулонефрит, тромбоцитопатії та тромбоцитопенії, цукровий діабет.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Апендицит у дітей: вікові особливості клінічних проявів та епонімічна симптоматика : [навч. посіб.] / В. С Коноплицький, В. В. Погорілий, О. Г. Якименко, О. О. Фомін; Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова. - Вінниця : ТВОРИ, 2020. - 111 c. - Бібліогр.: с. 108-111 - укp.

Апендицит - чи не одне із найперших хірургічних захворювань із якими стикається хірург початківець. І разом з тим, апендицит залишається патологією, з якою має щоденну справу досвідчений фахівець протягом всієї своєї професійної діяльності. Враховуючи складність діагностики апендициту, який має алегоричну назву "хамелеон черевної порожнини”, зроблено спробу зібрати відомі симптоми цього захворювання, при всіх його різноманітних проявах, які залежать від локалізації апендикулярного відростка, віку та статі пацієнта й інших анатомо-функціональних особливостей макроорганізму в умовах перебігу запалення в черевній порожнині. Погляд на номенклатуру захворювання не завжди базується на тій чи іншій точці зору. В основу номенклатури можуть бути покладені різноманітні принципи, а саме етіологія, патогенез, анатомічна локалізація, ведучі захворювання тощо. Серед цього різноманіття дещо відокремлено відстоять епонімічні терміни, тобто номенклатурні назви захворювання або його симптоматичні прояви за іменем автора, який їх вперше описав. Здійснено спробу зібрати до своєрідного словника-довідника епонімічні терміни гострого та хронічного апендициту у дітей та дорослих. Запропонований довідник має не лише енциклопедичну спрямованість, а перш за все орієнтований на навчальну мету, для реалізації якої він містить багато ілюстративного матеріалу, що покращує сприйняття та засвоєння викладеного матеріалу. Знання та розуміння епонімічних симптомів апендициту важливо не тільки у суто діагностичному аспекті, але і змушує фахівців свідомо перейматись питаннями диференційної діагностики з іншими захворюваннями, які об'єднані спільним терміном "гострий живіт".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.301.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Запорожець Г. В. 
Сучасні аспекти антикризового фінансового управління промисловими підприємствами / Г. В. Запорожець, А. Є. Федоренко, О. В. Якименко, О. О. Вороніна, Г. І. Рибак // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 4. - С. 163-172. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено наявні методики антикризового фінансового управління промисловими підприємствами (ФУ ПП) і розроблено методичне забезпечення до оцінки рівня антикризового ФУ підприємством. Зазначено, що промисловість є однією з провідних галузей у національному господарстві України. Всі перетворення, які відбуваються на ПП, завжди призводять до суттєвих змін у соціально-економічному становищі країни. Надано авторське визначення антикризового ФУ ПП, під яким слід розуміти комплексну систему дій, спрямованих на запобігання або усунення негативних явищ для комерційної діяльності та бізнесу. Розроблено алгоритм антикризового ФУ, який надає можливість під час розроблення системи антикризового ФУ ПП ураховувати вплив зовнішніх і внутрішніх факторів середовища, у якому функціонує ПП, з метою своєчасного визначення загроз для їх попередження або усунення з ціллю недопущення чи подолання кризи. Зазначено, що важливу роль в антикризовому ФУ відіграють фінансові ризики, які мають місце протягом усього виробничого циклу. Розроблено методичне забезпечення антикризового ФУ, яке є оцінкою впливу груп показників на розгортання кризових явищ на ПП. Зроблено висновок, що використання запропонованого методичного забезпечення антикризового ФУ ПП надає можливість знизити ймовірність виникнення кризових ситуацій та значно зменшити розмір можливого збитку. Тобто його застосування надасть можливість ПП швидко реагувати на виникнення кризових явищ і враховувати всі види фінансових ризиків у разі здійснення виробничо-господарської та комерційної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Якименко О. В. 
Формування стратегічних цілей підприємства на основі системи управління логістичними витратами / О. В. Якименко // Бізнес Інформ. - 2019. - № 6. - С. 182-187. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Запропоновано формування стратегічних цілей підприємства на основі системи управління логістичними витратами. З'ясовано, що фінансова складова залишається одним із найважливіших елементів внутрішнього потенціалу підприємства. Фінансові критерії відображають довгострокові цілі підприємства: забезпечують найбільшу прибутковість капіталу. Зазначено, що збалансована система показників навіть у межах своєї фінансової складової дозволяє сформувати не тільки критерії виконання довгострокових планів, але й враховувати всі зміни, які виникають при досягненні довгострокових цілей. Обгрунтовано, що ефективність використання активів та інвестицій досягається загальними показниками - збільшенням прибутковості, зменшенням витрат, збільшенням використання активів. Тут визначальними є логістичні потоки, головним з яких є матеріальний. Будь-якому підприємству для свого існування необхідні ресурси, які можуть потребувати значних капіталовкладень (це може бути спеціальне обладнання, новітні інформаційні системи, а також кваліфікований персонал). Визначено напрямки аналізу впливу на клієнтську складову діяльності підприємства, головні напрямки впливу на внутрішні бізнес-процеси підприємства та головні напрямки аналізу та цілі досягнення для складової "навчання і розвиток". Зроблено висновок, що реалізація цілей, які поставлені перед фінансовою, клієнтською складовими та складовою внутрішніх бізнес-процесів, залежить від можливостей складової "навчання і розвиток" системи управління логістичними витратами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-591

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Михальчук Т. І. 
Фімоз у дітей: історія, діагностика, лікування (лекція) / Т. І. Михальчук, В. С. Конопліцький, В. В. Погорілий, О. Г. Якименко, Ю. А. Димчина // Хірургія дит. віку. - 2019. - № 1. - С. 99-103. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На основі огляду літератури та аналізу власних даних проведена оцінка захворювання на фімоз. Більшість новонароджених хлопчиків (96 %) мають фізіологічний фімоз, який може спонтанно зникати у віці 3 - 6 років. Частота фімозу у зв'язку з цим поступово з віком зменшується, у пубертатному періоді знижується до 1 - 2 %. На основі проведеного аналізу зроблені висновки, що діти з фізіологічним фімозом можуть спостерігатись до 6-річного віку, а в деяких випадках - до 18 років. При патологічному фімозі показана активна хірургічна тактика. За відсутності атрофії і склерозу крайньої плоті, як альтернатива хірургічному, можливий терапевтичний підхід і лікування стероїдними та нестероїдними протизапальними засобами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.630.50

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Конопліцький В. С. 
Торсійна патологія великого чепця у дітей: огляд літератури та власні клінічні спостереження / В. С. Конопліцький, В. В. Погорілий, О. О. Фомін, І. В. Ксьонз, О. Г. Якименко, Л. В. Горбатюк, А. І. Сасюк, О. О. Лукіянець, Ю. Є. Коробко // Хірургія дит. віку. - 2019. - № 2. - С. 84-91. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Перекрут великого чепця є рідкісною причиною болів у животі у дітей. Здебільшого у пацієнтів виникають гострі болі в правому нижньому квадранті живота, які зазвичай симулюють гострий апендицит. Перекрут великого чепця рідко діагностується до операції, зазвичай діагноз встановлюється тільки під час операції, яка виконується з приводу підозри на гострий апендицит або іншу невідкладну патологію органів черевної порожнини. Причини перекрута великого чепця не встановлені, проте можливо диференціювати вторинний перекрут, що виникає за наявності органічної причини завороту, і первинний, коли такої причини немає. Лікування тільки хірургічне. Наведено огляд літератури за темою, а також аналіз власних клінічних спостережень перекруту чепця у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Конопліцький В. С. 
Торсійна патологія великого чепця у дітей: огляд літератури та власні клінічні спостереження / В. С. Конопліцький, В. В. Погорілий, О. О. Фомін, І. В. Ксьонз, О. Г. Якименко, Л. В. Горбатюк, А. І. Сасюк, О. О. Лукіянець, Ю. Є. Коробко // Хірургія дит. віку. - 2019. - № 2. - С. 84-91. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Перекрут великого чепця є рідкісною причиною болів у животі у дітей. Здебільшого у пацієнтів виникають гострі болі в правому нижньому квадранті живота, які зазвичай симулюють гострий апендицит. Перекрут великого чепця рідко діагностується до операції, зазвичай діагноз встановлюється тільки під час операції, яка виконується з приводу підозри на гострий апендицит або іншу невідкладну патологію органів черевної порожнини. Причини перекрута великого чепця не встановлені, проте можливо диференціювати вторинний перекрут, що виникає за наявності органічної причини завороту, і первинний, коли такої причини немає. Лікування тільки хірургічне. Наведено огляд літератури за темою, а також аналіз власних клінічних спостережень перекруту чепця у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Якименко О. В. 
Теоретико-методичне забезпечення стратегії регіонального розвитку України / О. В. Якименко // Проблеми економіки. - 2019. - № 4. - С. 96-102. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Зазначено, що сьогодні одним з пріоритетів регіональної політики в Україні є визначення проблем розвитку регіонів і реалізація заходів щодо їх вирішення. Водночас фактична відсутність конкретних шляхів вирішення вказаної проблеми, як в теорії, так і на практиці, існування застарілої нормативно-правової бази значно обмежують можливості комплексного розгляду широкого кола проблемних питань регіонального розвитку України. Узагальнено теоретичні засади та розроблено методичне забезпечення стратегії регіонального розвитку України. Зазначено, що сьогодні стратегічне планування регіонального розвитку в нашій країні тільки формується. На жаль, не повною мірою враховуються практики та досвід країн Європейського Союзу, немає достатнього теоретичного базису та методичного забезпечення стратегічного планування розвитку територій та дуже повільно удосконалюються нормативно-правові засади цього процесу. Встановлено, що дуже важливою умовою реалізації стратегії регіонального розвитку є координація й узгодження дій усіх суб'єктів регіонального економічного простору: бізнесу і влади всіх рівнів та об'єднання всіх необхідних для стратегічного планування позицій на основі достовірної інформації про їх наміри. Зроблено висновок, що діюча система стратегічного планування, на жаль, не забезпечує узгодженості макроекономічного, регіонального та галузевого аспектів. У зв'язку з цим постає потреба удосконалення системи управління на регіональному рівні, яка має відбуватися через реформування системи державного управління та розбудови місцевого самоврядування як найбільш пріоритетного напряму реалізації державної політики. Проведене дослідження підтверджує доцільність пошуку нових підходів для досягнення ефективності формування та реалізації стратегій регіонального розвитку для вирішення проблем розвитку територій, в тому числі з урахуванням позитивного досвіду інших країн, особливо в частині заходів щодо зменшення территоріальних диспропорцій, створення регіональних галузевих комплексів та стимулювання їх розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Якименко О. В. 
Теоретичні аспекти формування та використання потенціалу промислових підприємств регіону / О. В. Якименко // Бізнес Інформ. - 2019. - № 12. - С. 154-160. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Відзначено, що регіональні промислові комплекси сьогодні знаходяться в незадовільному стані та потребують оновлення та модернізації основних фондів, ефективного використання всіх наявних ресурсів виробництва та комплексного використання виробничого та управлінського потенціалу підприємств. Розглянуто та виокремлено основні підходи до формування потенціалу промислового підприємства, які пов'язані з його функціональною структурою та забезпечують створення та організацію такої системи ресурсів та можливостей, яка б дозволила досягти різних за строком цілей підприємства в результаті їх взаємодії. Розглянуто підходи, які є однозначними у виділенні ресурсних і цільових аспектів у визначенні потенціалу, що зумовлено історичними етапами в управлінні. Проте на сьогоднішній день необхідно враховувати й інші фактори у трактуванні потенціалу промислового підприємства. Описані підходи більш якісно, з управлінської точки зору, дозволяють розкрити інструментарій забезпечення ефективності розвитку регіональних економічних систем. Зважаючи на різноплановість трактувань, виокремлено загальні риси, які є ознакою більшості підходів. Зазначено, що виокремленні фактори та умови побудови і в подальшому реалізації потенціалу промислових підприємств регіону різняться за своїм характером впливу, який вони чинять на потенціал суб'єктів господарювання. Зроблено висновок, що, взявши до уваги умови зовнішнього середовища, а також вплив відповідних його факторів на потенціал підприємства, можна не тільки прогнозувати можливі коливання окремих (функціональних) потенційних можливостей, а й розробляти та впроваджувати потрібні заходи щодо коригування такого впливу на операційні системи для досягнення наміченої мети.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.0 + У9(4УКР)301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Запорожець Г. В. 
Сучасні аспекти антикризового фінансового управління промисловими підприємствами / Г. В. Запорожець, А. Є. Федоренко, О. В. Якименко, О. О. Вороніна, Г. І. Рибак // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 4. - С. 163-172. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено наявні методики антикризового фінансового управління промисловими підприємствами (ФУ ПП) і розроблено методичне забезпечення до оцінки рівня антикризового ФУ підприємством. Зазначено, що промисловість є однією з провідних галузей у національному господарстві України. Всі перетворення, які відбуваються на ПП, завжди призводять до суттєвих змін у соціально-економічному становищі країни. Надано авторське визначення антикризового ФУ ПП, під яким слід розуміти комплексну систему дій, спрямованих на запобігання або усунення негативних явищ для комерційної діяльності та бізнесу. Розроблено алгоритм антикризового ФУ, який надає можливість під час розроблення системи антикризового ФУ ПП ураховувати вплив зовнішніх і внутрішніх факторів середовища, у якому функціонує ПП, з метою своєчасного визначення загроз для їх попередження або усунення з ціллю недопущення чи подолання кризи. Зазначено, що важливу роль в антикризовому ФУ відіграють фінансові ризики, які мають місце протягом усього виробничого циклу. Розроблено методичне забезпечення антикризового ФУ, яке є оцінкою впливу груп показників на розгортання кризових явищ на ПП. Зроблено висновок, що використання запропонованого методичного забезпечення антикризового ФУ ПП надає можливість знизити ймовірність виникнення кризових ситуацій та значно зменшити розмір можливого збитку. Тобто його застосування надасть можливість ПП швидко реагувати на виникнення кризових явищ і враховувати всі види фінансових ризиків у разі здійснення виробничо-господарської та комерційної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Якименко О. В. 
Фактори підвищення ефективності управління інноваційним потенціалом будівельного комплексу регіону / О. В. Якименко // Бізнес Інформ. - 2018. - № 5. - С. 223-228. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Визначено фактори підвищення ефективності управління інноваційним потенціалом будівельного комплексу регіону, які автор пропонує розглядати як сукупність стимулів сприятливої державної політики в інноваційній сфері. Аналіз структури стратегічного потенціалу будівельного комплексу регіону довів наявність взаємозв'язків між потенціалами різних рівнів і між потенціалами одного рівня. Взаємний вплив потенціалів одного рівня обумовлюється взаємозамінністю та взаємодоповнюваністю різних ресурсів. Властивість взаємозамінності припускає, що зменшення або збільшення в системі одного ресурсу може бути компенсоване в певних пропорціях іншим ресурсом. Зроблено висновок, що формування передового технологічного рівня виробництва продукції є не тільки найважливішим завданням інноваційної діяльності будівельного комплексу, а й умовою його подальшого розвитку та підвищення конкурентоспроможності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)310-55-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Якименко О. О. 
Результати комплексного лікування із застосуванням пресотерапії у жінок в менопаузальному періоді, що страждають остеоартрозом колінних суглобів / О. О. Якименко, Н. М. Богдан, В. В. Клочко // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2017. - 5, № 4. - С. 1090-1095. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено питання комплексного лікування остеоартрозу колінних суглобів із застосуванням пресотерапії у жінок в менопаузальному періоді у порівнянні з стандартною медикаментозною терапією. До дослідження у динаміці було залучено 60 жінок віком від 50 до 70 років (середній вік 62,51 +- 7,67 років), з клінічними проявами ОАКС в менопаузальному періоді (середня тривалість менопаузи - 8,5 +- 0,43 років). Виявлено, що застосування пресотерапії в комплексній терапії є ефективним методом лікування даної категорії хворих, що покращує 40 % клінічний перебіг остеоартрозу та покращує якість життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59 + Р418.12-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Конопліцький В. С. 
Клінічні особливості перебігу високої хронічної кишкової непрохідності у дітей із деякими вадами розвитку панкреатодуоденальної зони (огляд літератури та власні спостереження) / В. С. Конопліцький, В. В. Погорілий, О. Г. Якименко, В. Б. Гончарук, П. П. Гормаш, О. О. Калінчук, Ю. А. Димчина, Д. В. Конопліцький // Хірургія дит. віку. - 2017. - № 1. - С. 87-96. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Природжені вади розвитку верхніх відділів травного тракту залишаються актуальним питанням сучасної неонатальної хірургії з вагомою їх часткою у структурі дитячої смертності. Серед причин, що викликають високу кишкову непрохідність, домінують аномалії розвитку підшлункової залози та мембрани дванадцятипалої кишки. Своєчасність встановлення діагнозу при цих вадах важлива у зв'язку з негативними клінічними наслідками патології. Наведено тематичний огляд літератури та власні клінічні спостереження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.305.6 + Р733.457.465.605.0 + Р733.457.465.205.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Якименко О. В. 
Формування механізму управління інноваційним потенціалом будівельного комплексу регіону : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О. В. Якименко; Національна академія наук України, Науково-дослідний центр індустріальних проблем розвитку. - Харків, 2017. - 20 c. - укp.

Отримано результати для вирішення важливого наукового завдання розробки теоретико-методичних положень і практичних рекомендацій щодо формування механізму управління інноваційним потенціалом будівельного комплексу регіону. Розроблено методичний підхід до оцінки інноваційного забезпечення представників будівельного комплексу в регіонах України, який враховує рівень ринкової, технологічної та ресурсної складових. Визначено напрями підвищення ефективності управління інноваційним потенціалом будівельного комплексу Харківського регіону на основі вибору ефективної стратегії інноваційного розвитку та обґрунтовано умови формування механізму управління інноваційним потенціалом будівельного комплексу регіону на основі всебічної підтримки органів державної регіональної влади та відповідного професійного досвіду менеджменту регіонального будівельного комплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-55-21 + У9(4УКР-4ХАР)310-55-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Якименко О. В. 
Бетонні роботи : монографія / О. В. Якименко, О. В. Кондращенко, А. О. Атинян; Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О.М. Бекетова. - Харків : ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, 2017. - 275 c. - Бібліогр.: с. 272-275 - укp.

Подано теоретичні засади, методи і способи виконання виробничих процесів під час виконання бетонних робіт. Висвітлено питання застосовування сучасних технічних засобів, ефективних будівельних конструкцій і матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА826866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Конопліцький В. С. 
Вплив стану відхідниково-куприкової зв'язки на функцію сфінктерного апарату відхідника / В. С. Конопліцький, В. В. Погорілий, О. Г. Якименко, О. О. Лукіянець, Р. В. Шавлюк // Хірургія дит. віку. - 2017. - № 3. - С. 103-108. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.746.4

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Якименко О. І. 
Динаміка просторових структур в нелінійних середовищах : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.02 / О. І. Якименко; НАН України, Ін-т теорет. фізики ім. М.М. Боголюбова. - Київ, 2016. - 28 c. - укp.

Вивчено нелінійні хвильові структури в атомарних Бозе - Ейнштейнівських конденсатах (БЕК), нелінійних оптичних середовищах і в нерівноважній плазмі. Теоретично передбачено існування стійких вихрових солітонів в нелінійних нелокальних оптичних середовищах. Знайдено теоретичне пояснення існування порогу руйнування надплинного потоку в спінорних атомарних БЕК та екситон-поляритонних конденсатах, що утримуються в тороїдальній оптичній пастці. Запропоновано новий метод стабілізації та неруйнівної маніпуляції квантовими вихровими кільцями в атомарних БЕК. Знайдено умови стабілізації дво- та тривимірних ленгмюрівських солітонів в плазмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В312.23 в641,022 + В317.233 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Конопліцький В. С. 
Характеристика больового синдрому при хронічному колостазі органічного походження у дітей / В. С. Конопліцький, В. В. Погорілий, О. О. Фомін, О. Г. Якименко, О. О. Лукіянець, Д. В. Дмитриєв // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 3 (ч. 2). - С. 18-20. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Дослідження базувалося на аналізі комплексного клініко-рентгенологічного обстеження 88-ти дітей з хронічними порушеннями дефекації, які знаходились на стаціонарному лікуванні в клініці дитячої хірургії Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова у період з 2012 по 2016 рр., що склали основну групу. Контрольну групу склали 30 дітей, яких було госпіталізовано з приводу абдомінального больового синдрому, в результаті обстеження яких органічних змін з боку товстої та тонкої кишки не виявлено. За частотою біль у дітей із хронічним колостазом переважно локалізувався в лівій (38 дітей) та правій (14 дітей) здухвинних ділянках, що відповідно склало 59,1 % від загальної кількості пацієнтів основної групи. Слід зазначити, що із цих 14-ти пацієнтів, у 8-ми (57,14 %) за рентгенологічного обстеження було діагностовано рефлюкс-ілеіт, який виступав як морфологічний субстрат у разі формування абдомінального больового синдрому. У 12-ти дітей, що склало 13,64 %, біль не мав чіткої локалізації в черевній порожнині. Висновки: провівши ретельний аналіз причин виникнення та проявів больового синдрому у дітей із хронічним колостазом, слід зауважити на його багатогранність та різноманітність окремих чинників, аналіз кожного з яких може слугувати патогенетичним вектором спрямування у виборі методології лікування патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.302.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Якименко О. О. 
Вплив комплексної терапії із застосуванням електро- та бальнеотерапії на перебіг постменопаузального метаболічного синдрому / О. О. Якименко, С. В. Шведов // Мед. реабілітація, курортологія, фізіотерапія. - 2016. - № 3. - С. 13-16. - укp.

Проведно оцінювання впливу комплексної терапії, що включає гальвано-, трансцеребральну УВЧ-терапію, внутрішній прийом мінеральної води ("Моршинська ропа № 6" в розведенні 7,0 г/л), на хід постменопаузального метаболічного синдрому. Показано, що ефективність лікування із застосуванням запропонованої комбінованої терапії аналогічна замісній гормональній терапії. Позитивні зміни виражалися в нормалізації артеріального тиску та індексу психовегетативних проявів.

Проведна оценка влияния комплексной терапии, включающей гальвано-, трансцеребральную УВЧ-терапию, внутренний прием минеральной воды ("Моршинская рапа № 6" в разведении 7,0 г/л), на ход постменопаузального метаболического синдрома. Показано, что эффективность лечения с применением предложенной комбинированной терапией аналогична заместительной гормональной терапии. Положительные изменения выражались в нормализации артериального давления и индекса психовегетативных проявлений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59 + Р354.2 + Р354.48

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Якименко О. І. 
Історико-демографічні аспекти домогосподарств північної Гетьманщини у другій половині XVIII ст. (на прикладі села Високе Стародубського полку) / О. І. Якименко // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2015. - Вип. 43. - С. 57-63. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

На підставі статистичних даних проаналізовано загальну чисельність, статевий та поколінний склад, типологія та структура селянських родин, а також показники населеності домогосподарств с. Високе першої Почепської сотні Стародубського полку у другій половині XVIII ст. За допомогою системи умовних позначень ілюструється структура кількох родин. В основу дослідження покладена найбільш поширена у сучасній історичній демографії термінологічна та графічна класифікація домогосподарств, розроблена англійським істориком П. Ласлеттом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45УКР)-519 + С73(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського