Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (10)Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>K=АСИМІЛЯЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 66
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кузь О. М. 
Образовательные парадигмы в многокультурных обществах / О. М. Кузь // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 52-59. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Досліджено проблеми взаємодії культури та освіти крізь призму феномену "багатокультуралізм". Культура є системою поглядів, цінностей і знань, поширених у суспільстві, які передаються з покоління в покоління. Зазначено: система цінностей взаємодіє з зовнішніми економічними та політичними факторами, що визначає облік соціальних перетворень. Запропоновано два принципи класифікації поняття "культура": диференціацію, що випливає з соціального аналізу, та специфікацію людської діяльності відповідно до функціональних додатків. Наголошено, що другий принцип протиставляє матеріальну культуру інтелектуальній. Відповідно обидва класифікуючі принципи та всі підпорядковані їм критерії містять освітні компоненти. Багатокультурну освіту можна розглядати як міжособистісні стосунки, тобто як мережу освітніх процесів (з їх організацією та результатами), які характеризуються співіснуванням дітей та дорослих, що виходять із різного культурного прошарку та навколишнього середовища. Проаналізовано особливості вузького значення поняття "багатокультуралізм" відповідно до підлеглих критеріїв багатоетнічності та багатонаціональності, їх впливу на освіту. Охарактеризовано основні підходи, що базуються на трьох основних ідеологіях (парадигмах): асиміляції, акомодації та інтеркуляції (міжкультуралізмі).


Ключ. слова: багатокультурні суспільства, освітні парадигми, соціальний аналіз, багатокультуралізм, ідеологія, асиміляція, акомодація, інтеркуляція
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.15 + Ч30,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Москалик Г. Г. 
Активність ключових ферментів азотного метаболізму салату посівного (ILactuca sativaD L.) за дії нітратного і амонійного азоту та синтетичних цитокінінів : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.04 / Г. Г. Москалик; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2001. - 19 c. - укp.

Визначено особливості регуляції активності ключових ферментів азотного обміну - нітратредуктази (НР), глутамінсинтетази (ГС), глутаматдегідрогенази (ГДГ) нітратним і амонійним азотом окремо та разом з синтетичними цитокінінами. Встановлено активацію НР у коренях рослин за умов дефіциту нітратного азоту в середовищі на ранньому етапі розвитку. Доведено, що амонійний азот обумовлює низький фоновий рівень потенційної та реальної активності НР. Відзначено, що асиміляція амонійного азоту в органах салату зумовлюється ГС або ГДГ залежно від форми та концентрації азоту в середовищі. З'ясовано, що синтез глутамінової кислоти та її аміду - глутаміну сприяє розвитку пристосувальних реакцій рослин до змін умов вирощування. Встановлено, що формування запасного пулу нітратів не залежить від форми та концентрації азоту в середовищі. Проведено порівняльне дослідження впливу мономерної форми цитокініну-6-БАП та його полімерного аналога - полістимуліну К на активність ключових ферментів. Визначено однонаправлену дію синтетичних цитокінінів на показники азотного обміну, виявлено її специфічність залежно від форми та фону мінерального живлення. Показано вплив мономерного аналога цитокінінів на вказані параметри у фазі двох справжніх листків, а полімерного - у фазі технічної зрілості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*550*723*725.111.4*725.386.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Романюк І. 
Структурно-семантичні особливості дериватів з префіксами com- і dis- у пізній латині / І. Романюк // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Інозем. мови. - 2001. - Вип. 9. - С. 228-233. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено структурні та семантичні особливості дериватів з префіксами com- і dis- у пізньолатинських творах "Peregrinatio Aetheriae ad loca sancta" невідомого автора та "Historia Francorum" Григорія Турського. Префікси зберігають не всі значення корелятивних їм прийменників. Продуктивність префіксів пов'язана з багатозначністю корелятивних прийменників. Особливий вплив мав розвиток переносних значень дієслів. Це призводило до затемнення чи цілковитої втрати значень префіксів. Пізньолатинські дієслівні композити часто одержували нові форми. Префікси уподібнювались прийменникам, втрачалась асиміляція. Важливе значення мала рекомпозиція, тобто відновлення попередніх форм дієслів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.11-20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ін.м. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Москалик Г. Г. 
Асиміляція нітратів проростками салату на тлі різних доз азотного живлення / Г. Г. Москалик, С. С. Костишин // Физиология и биохимия культур. растений . - 2001. - 33, № 4. - С. 309-312. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчено ростові процеси, накопичення нітратів та активність нітратредуктази у проростків салату, вирощених за різних доз нітратного азоту. Встановлено неоднакову інтенсивність асиміляції нітратів у надземній і підземній частинах рослин. Максимальну активність нітратредуктази виявлено в коренях проростків.


Ключ. слова: Lactuca sativa L., нітрати, нітратредуктаза, азотне живлення
Індекс рубрикатора НБУВ: П241.41-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Третьякова К. 
Джерела лексичної омонімії в латинській мові / К. Третьякова // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Інозем. мови. - 2002. - Вип. 10. - С. 217-222. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Традиційними у мовознавстві є 3 шляхи виникнення омонімів: фонетична конвергенція, тобто співпадіння фонетично різних слів; семантична дивергенція - розпад значень первісно полісемічного слова; запозичення. Фонетичні процеси, які сприяли виникненню омонімів в мові (монофтонгізація дифтонгів, спрощення груп приголосних, синкопа, асиміляція), відбувались повільно та поступово. Як наслідок дії цих фонетичних законів латинська мова збагатилась певною кількістю омонімічних лексем. Семантична дивергенція носить рідкісний характер, за винятком випадків метафоричного та метонімічного переносів найменування та спеціалізації значень. Найбільш продуктивним був такий шлях творення латинських омонімів як запозичення, внаслідок тривалих тісних контактів із іншими мовами, зокрема грецькою. Для латинської мови були характерні "фонологічні" омоніми та омоніми, які виникли внаслідок еліпсису.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.1-315.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ін.м. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шибирин Е. В. 
Полимеры, способные разлагаться под влиянием факторов окружающей среды (Обзор) / Е. В. Шибирин, П. В. Замотаев, В. П. Кухарь // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2002. - № 2. - С. 53-60. - Библиогр.: 44 назв. - рус.

Розглянуто альтернативні методи утилізації промислових відходів, до яких входять полімерні матеріали, здатні добіорозкладання. Асиміляція мікроорганізмами полімерів, синтезованих на основі рослинної сировини, у процесі компостування є суттєвим кроком у вирішенні питання нагромадження відходів пластмас. Наведено огляд полімерів, що розкладаються під дією природних факторів. Особливу увагу приділено класу біополімерів на основі крохмалю, як потенційній заміні традиційних пластиків. Оцінено переваги та недоліки широкого використання таких матеріалів.


Ключ. слова: биополимеры, биоразложение, крахмал, полиэфиры, компостирование
Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мовчанюк Г. П. 
Україніка Йозефа Вацлава Фріча: аспекти і провідні тенденції : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.03 / Г. П. Мовчанюк; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2003. - 20 c. - укp.

Висвітлено літературний і суспільно-політичний процес слов'янських народів доби романтизму та реалізму 1840 - 1960 рр., становлення та розвиток зв'язків Й.В. Фріча (1829 - 1890 рр.) з діячами української літератури та культури, українську тему в його творчості. Розглянуто поетичні, драматичні, публіцистичні та мемуарні твори, епістолярію, в яких митець опрацьовував українську тему - драми "Тарас Бульба", "Іван Мазепа", вірші "Заблукалий хлопчик (Повість з України)", статті "Асиміляція малоруського народу", "Програма українського часопису", "Спогади". Проаналізовано мотиви й мету їх написання, а також тематичні джерела. Розкрито формування світоглядних позицій Й.В. Фріча як демократа, основні етапи творчої генези видатного письменника та громадського діяча, його роль у формуванні розвитку українсько-чеських зв'язків. З'ясовано духовні критерії, естетичні та етичні домінанти його творчості, методи впливу на українське літературне та суспільно-політичне життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ЧЕХ)1-4 Фріч Й.В. 418.3 + Ш5(4УКР)5-318.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Boukthir M. 
Impact of the objective analysis on the assimilation of satellite altimetric data into ocean model / M. Boukthir, J. Abdennadher // Геофиз. журн.. - 2003. - 25, № 3. - С. 67-76. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Вайда П. В. 
Фізіологічні особливості сортів озимої пшениці за умов різного водозабезпечення та живлення : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / П. В. Вайда; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2004. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332232 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Щерба Д. В. 
Засоби запозичення та асиміляція англомовних комп'ютерних термінів / Д. В. Щерба // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2004. - Вип. 17. - С. 260-262. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто типи запозичень англомовної термінолексики та їх асиміляцію в українській мові на матеріалі комп'ютерних термінів.

Рассмотрены и проанализированы наиболее используемые типы заимствований компьютерной терминолексики, определена степень их ассимиляции.

The most used types of computer borrowings are considered and analyzed, the degree of their assimilation is determined.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:З

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мамта Авасти 
Токсическое действие тяжелых металлов на нитратредуктазную активность свободных и иммобилизованных клеток водорослей / Мамта Авасти, Дебангхшу Нараян Дас // Альгология. - 2004. - 14, № 3. - С. 240-245. - Библиогр.: с. 245 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*801.1-641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Харченко І. І. 
Відбиття явищ інтерференції в українській газеті "Наше слово" в Польщі : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І. І. Харченко; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2004. - 17 c. - укp.

З використанням описового, контекстного, компонентного та історичного підходів досліджено явище лексичної та граматичної інтерференції української та польської мовних систем на прикладі текстового матеріалу газети Об'єднання українців у Польщі "Наше слово". Явище міжмовної інтерференції розглянуто як один з типів мовної взаємодії, що відбувається поряд з такими її видами, як запозичення, калькування та мовна асиміляція. Проаналізовано особливості лексичної інтерференції, виявленої у мові тижневика, виокремлено прямі та асоціативні лексичні інтеркаляції, розглянуто явище міжмовної омонімії та основні механізми граматичної інтерференції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-715

Шифр НБУВ: РА332736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Корж Ю. В. 
Регуляція $Eromsn bold {С sub 2 }-метаболізму у IAcinetobacterD sp. B-7005 - продуцента екзополісахариду етаполану : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.07 / Ю. В. Корж; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. - К., 2005. - 21 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.148.1*73

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Черечукіна Л.  
Асиміляція результатів оперативно-розшукової діяльності у кримінальному судочинстві / Л. Черечукіна // Право України. - 2006. - № 4. - С. 66-68. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)4 + Х893.9(4УКР)72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Котов С. Ф. 
Анализ роста и продуктивности ISalicornia europaeaD L. на градиенте засоленности / С. Ф. Котов, С. Н. Жалдак // Уч. зап. Тавр. нац. ун-та им. В. И. Вернадского. Сер. Биология, химия. - 2006. - 19, № 2. - С. 26-31. - Библиогр.: 12 назв. - рус.


Ключ. слова: засоление, Salicornia europaea, RGR, NAR, биомасса
Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.924.1Che*803.21-640.2 + Е522.924.1Che*334.2-640.2

Шифр НБУВ: Ж70795/Биол. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Нагорна С. С. 
Уточнення систематичного стану та деякі фізіологічні особливості колекційних штамів IBDebaryomyces hanseniiD (Zopf) Lodder et Kreger-Van Rij / С. С. Нагорна, Т. В. Бабіч, Л. В. Поліщук, В. С. Підгорський // Мікробіол. журн. - 2007. - 69, № 1. - С. 3-11. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1Sac*99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Дарованець О. Я. 
Політика польської влади щодо Української Військової Організації та Організації Українських Націоналістів на Волині (1927 - 1939) : Автореф. дис... канд. іст. наук / О. Я. Дарованець; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2007. - 18 c. - укp.

На підставі аналізу архівних матеріалів, опублікованих джерел, вітчизняної та зарубіжної наукової літератури здійснено комплексне дослідження політики польської влади щодо Української Військової Організації (УВО) й Організації Українських Націоналістів (ОУН) на Волині. Ця політика була складовою частиною національної програми польської влади щодо українського населення Західної України, яка мала колоніальний характер. Колоніально-поліцейські методи управління Польської держави сприяли розвитку українського визвольного руху, зокрема на Волині. Організаційне зміцнення та активізація УВО і ОУН викликали активну протидію з боку польського окупаційного режиму. Основними її формами були репресії як спроба фізичного знищення підпілля, а також асиміляція - як спроба ослабити його соціальну базу. Обгрунтовано неефективність та безперспективність політики польської влади у даному питанні, зумовлені неготовністю та неспроможністю владних кіл Польщі впродовж зазначеного періоду конструктивно розв'язати проблему польсько-українських стосунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-5 + Ф513(4УКР346)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Володько В. В. 
Моделі соціокультурної адаптації іммігрантів / В. В. Володько, О. А. Ровенчак // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. соціол. - 2008. - Вип. 2. - С. 182-210. - Бібліогр.: 80 назв. - укp.

Виконано порівняльний аналіз авторських моделей соціокультурної адаптації іммігрантів з формами адаптації Р. Мертона та типами адаптивної поведінки О. Донченко, а також їх кореляцію з видами державної політики адаптації іммігрантів. Означено поняття соціокультурної адаптації та проведено грунтовний аналіз способів чи моделей соціокультурної адаптації іммігрантів. Дискутовано різницю між такими часто взаємозамінюваними поняттями як адаптація, інтеграція, асиміляція, акультурація.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671*328.934

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/соціол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Найдьонова Л. А. 
Медіаобдарованість: синтез комунікативних та інформаційних компетентностей / Л. А. Найдьонова // Педагогіка і психологія. - 2008. - № 3/4. - С. 140-150. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Визначено поняття "абсорбційні здібності" (АЗ). Виділено складові АЗ (здібності - надбання, асиміляція, трансформація, експлуатація знань); виміри АЗ (ефективність, розмах, гнучкість); рівні аналізу АЗ (індивідуальний, організаційний, міжорганізаційний). На основі конструкта АЗ, розробленого в межах менеджменту знань, запропоновано будувати концептуальну модель медіакомпетентності на основі повної схеми управління знаннями - від їх пошуку до експлуатації. Представлено інноваційно-абсорбційну модель медіакультури, яка відображає створення суб'єктом певних знань, що є основною культури. Охарактеризовано принципові складовою моделі - виклик, актуалізацію, генерацію та експлуатацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.24 + Ч62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дубицький О. 
Накопичення дикарбонових амінокислот та їх амідів у листках озимої пшениці за різних умов живлення / О. Дубицький, Г. Габрієль, К. Ткачук // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2008. - Вип. 46. - С. 179-184. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-264.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського