Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Автореферати дисертацій (21)Книжкові видання та компакт-диски (44)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=АФЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 165
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Павлюченко В. Б. 
Протекторний вплив фосфокреатину (неотону) на нервові структури серця та мозку / В. Б. Павлюченко, Ю. І. Янін, В. В. Даценко, О. О. Мойбенко // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 4. - С. 339-342. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У гострих експериментах на собаках продемонстровано, що локальне імуногенне пошкодження серця внаслідок введення антикардіальної цитотоксичної сироватки призводить до пригнічення вагус-опосередкованого депресорного рефлексу, викликаного внутрішньокоронарною ін'єкцією 5 мкг вератрину. Попереднє введення фосфокреатину (250 мг/кг, внутрішньовенно) у значній мірі відвертало імуногенне пошкодження серця і сприяло збереженню кардіогенного депресорного рефлексу майже на контрольному рівні (вимірювалися частота серцевих скорочень, системний артеріальний тиск, тиск у лівому шлуночку та його перша похідна, а також відводилась аферентна активність у серцевих гілочках блукаючого нерва). Ці дані свідчать про протекторну дію фосфокреатину на рецепторні та аферентні структури серця. У той же час результати паралельного дослідження впливу аплікацій фосфокреатину на викликані потенціали і активність окремих нейронів неокортексу щурів показали, що фосфокреатин підвищує збудливість кіркових нейронів внаслідок полегшення процесів синаптичної передачі. Про це свідчать збільшення частоти фонової імпульсної активності нейронів і прискорення розвитку епілептиформних реакцій після аплікації пеніциліну на поверхню кори на тлі попереднього прикладання фосфокреатину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Павлюченко В. Б. 
Сердце как рефлексогенная зона / В. Б. Павлюченко // Нейрофизиология. - 1999. - № 6. - С. 510-521. - Библиогр.: 80 назв. - рус.

Узагальнено різні дані щодо функціональних характеристик серцевих рецепторно-аферентних утворень вагусної та симпатичної природи, а також рефлекторних ефектів їх збудження за фізіологічних умов. Обговорено функціональне значення подвійної аферентної іннервації серця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Барт А. Г. 
Топологический и статистический анализ трехмерных реконструкций аксонных коллатералей / А. Г. Барт, В. М. Кожанов, Н. М. Чмыхова, Н. А. Бочкина, Л. А. Терновая, Г. П. Клеманн // Нейрофизиология. - 2000. - 32, № 4. - С. 285-296. - Библиогр.: 41 назв. - рус.

За допомогою топологічного, метричного та модельно-орієнтованого аналізів вперше проведено порівняльне дослідження просторових властивостей колатералей первинних аферентних і ретикуло-спінальних аксонів, які моносинаптично іннервують мотонейрони поперекових сегментів спинного мозку жаби. Галуження колатералей обох типів є істотно асиметричними та відрізняються один від одного показниками асиметрії, що може бути підставою для їх топологічної класифікації. Просторове розподілення синаптичних бутонів досліджуваних колатералей відповідає схемі складного розподілення Пуассона: цей факт свідчить про агрегованість контактів у тривимірному просторі. Вперше доведено, що таке розподілення фідуціально пов'язане з розподіленням відстаней уздовж колатералі від місця відходження колатералі до контакту.


Ключ. слова: лягушка, спинальные мотонейроны, аксонные коллатерали, нейронное дерево, симметрия, трехмерные реконструкции, топология, статистика
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пасичниченко О. М. 
Фоновая и рефлекторная активность нейронов каудального брыжеечного ганглия морской свинки / О. М. Пасичниченко, В. И. Скок // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 5. - С. 395-403. - Библиогр.: 27 назв. - рус.

У дослідах на ізольованих комбінованих препаратах, до складу яких входять каудальний брижовий ганглій (КБГ) та відрізок дистального відділу ободової кишки морської свинки, зв'язані між собою поперековим та ободовими нервами, вивчено фонову активність нейронів КБГ та їх рефлекторні реакції на подразнення механорецепторів ободової кишки (за допомогою роздування її повітрям). У контролі в 62 % досліджуваних нейронів зареєстровано фонову активність, представлену нерегулярними або регулярними "швидкими" збуджуючими постсинаптичними потенціалами (шЗПСП) і потенціалами дії (ПД). Рефлекторні реакції на роздування кишки зареєстровано в 76 % досліджених одиниць. Така стимуляція призводила до виникнення шЗПСП і ПД у "мовчазних" клітинах і до збільшення частоти імпульсації нейронів, які генерували в контролі фонову активність. Доведено, що фонова активність і рефлекторні реакції нейронів у вигляді шЗПСП і ПД мають нікотинову холінергічну природу. Виявлено популяцію нейронів (27 %), фонова активність котрих представлена високорегулярними ПД, - пейсмекероподібні нейрони (ППН). У низки нейронів рефлекторні регулярні ПД виникали на тлі повільної деполяризації, нечутливої до нікотинових блокаторів та чутливої, чи нечутливої до мускаринових блокаторів. Зроблено висновок, що нейрони КБГ отримують аферентні входи від дистальних відділів товстого кишечника за участю никотинової і мускаринової холінергічної та, можливо, пептидергічної передач. Серед нейронів КБГ відсутні справжні пейсмекерні нейрони, але за умов збереження нервових зв'язків КБГ із сегментом кишки деякі клітини генерують пейсмекероподібну активність. Той факт, що пере

різ ободових нервів усуває таку активність, свідчить про її синаптичне походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625-29

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Хорєвін В. І. 
Взаємодія впливів слухової та соматосенсорної аферентних систем на нейронах первинної слухової кори / В. І. Хорєвін, І. І. Шелест // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 6. - С. 466-468. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Гура О. В. 
Вплив вазопресину на відповіді нейронів каудального ядра спінального трійчастого тракту у щурів / О. В. Гура // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 6. - С. 457-459. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На щурах під уретановим наркозом досліджували вплив вазопресину на відповіді окремих нейронів каудального ядра спінального трійчастого тракту (КЯСТТ), викликані ноцицептивною (стимуляція пульпи зуба) та неноцицептивною (стимуляція волокон групи А alpha підочноямкового нерва) аферентною активацією. Показано, що вазопресин в концентрації 10 нМ, ін'єкований в зону відведення, пригнічував відповіді на стимуляцію пульпи зуба в усіх досліджених нейронах високопорогової групи, а також відповіді, викликані стимуляцією пульпи зуба та підочноямкового нерва в значній частині нейронів конвергентної групи. В той же час вазопресин не впливав на відповіді, викликані стимуляцією волокон А alpha підочноямкового нерва в нейронах низькопорогової групи. Обговорюється питання щодо можливої участі вазопресину в пригніченні болю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лапша В. И. 
Изменения электрической активности в блуждающих нервах и некоторых ядрах продолговатого мозга у крыс при действии эндотоксина и гипертермии, обусловленной повышением температуры среды / В. И. Лапша, О. А. Азев, Т. М. Лукашенко, Е. А. Шелаева // Нейрофизиология. - 2000. - 32, № 2. - С. 112-119. - Библиогр.: 30 назв. - рус.

У гострих дослідах на наркотизованих щурах показано, що після внутрішньочеревинного введення бактеріального токсину (пірогеналу) у дозі 5 мкг/кг частоти аферентної імпульсації в шийних ділянках блукаючих нервів (БН) - (за умов мультиволоконного відведення) та мультинейронної активності в ядрі солітарного тракту (ЯСТ) збільшуються; ці зміни спостерігаються протягом всього інтервалу реєстрації (10 - 160 хв після введення). Посилення ж еферентної імпульсації в БН і нейронної активності в дорсальному ядрі блукаючого нерва (ДЯБН) відзначається лише через 120 - 130 хв. За цих умов ректальна температура в експериментальних тварин наприкінці періоду реєстрації була на 1,5 °C вищою, ніж у контрольних щурів. Після піддіафрагмальної ваготомії частота аферентної імпульсації в БН на шиї знижувалася у чотири рази й продовжувала зменшуватися протягом усього періоду реєстрації. Введення пірогеналу не викликало змін зазначених реакцій. За цих умов температура тіла тварин наприкінці реєстрації була на 2,5 °C вищою, ніж у контрольних ваготомованих щурів. Нагрівання тварин у термокамері не викликало змін частоти аферентної імпульсації та призводило до зниження частоти еферентних розрядів у БН. Обговорено участь БН у підтримуванні температурного гомеостазу під час гарячки, викликаної дією ендотоксину, та гіпертермії, зумовленої підвищенням зовнішньої температури.


Ключ. слова: блуждающий нерв, поддиафрагмальная ваготомия, афферентная и эфферентная импульсация, лихорадка
Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.620

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Казаков В. М. 
Роль преоптичної ділянки діенцефалону в координації терморегуляторних та харчових реакцій / В. М. Казаков, І. Е. Кузнецов // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 6. - С. 419-423. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Чикуров Ю. В. 
Факторы нарушения двигательного стереотипа при дорсалгиях / Ю. В. Чикуров // Мед. реабилитация, курортология, физиотерапия. - 2004. - № 4. - С. 37-41. - Библиогр.: с. 40-41 - рус.

Визначено основну причину порушень рухового стереотипу за наявності дорсалгій: порушення аферентних потоків через гіпокінезію - гіподинамію або модифікувальні впливи ключових біомеханічних зон, які зумовлені функціональною блокадою (тобто соматичною дисфункцією).

Определена основная причина нарушений двигательного стереотипа при дорсалгиях - нарушение афферентных потоков вследствие их ослабления из-за гипокинезии - гиподинамии либо модифицирующего влияния ключевых биомеханических зон в кранио-каудальном направлении: сфено-базилярный симфиз, суставы головы, таз, стопы, которые обусловлены функциональной блокадой (соматической дисфункцией).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-327.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ровна О. О. 
Особливості організації міжсенсорних співвідношень у юнаків 15 - 16 років під час рухової діяльності / О. О. Ровна // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2002. - № 8. - С. 42-47. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено рівень міжсенсорних сполучень на стадії аферентного синтезу у юнаків віком 15 - 16 років. Виявлено, що рівні міжсенсорних зв'язків змінюються протягом тренування через накопичення стомлення.


Ключ. слова: сенсорні системи, міжсенсорні зв'язки, спортивне тренування, аферентний синтез
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.523

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вісник Луганського національного педагогічного університету ім. Т.Шевченка / ред.: С. Я. Харченко. - Луганськ, 2007. - 79 с. - (Біол. науки; N 19(135)). - укp. - рус.

Наведено характеристику церебральної гемодинаміки дошкільників за умов обмеженої зорової аферентації. Описано етіологічну структуру порушень опорно-рухового апарату дітей з діагнозом ДЦП. Проаналізовано адаптаційні реакції серцево-судинної системи на фізичні навантаження, особливості формування функцій пам'яті в підлітків і юнаків старшого шкільного віку з різним рівнем розвитку індивідуально-типологічних властивостей вищої нервової діяльності під впливом тривалих фізичних навантажень. Визначено морфофункціональні показники серця та кардіогеодинаміки слабозорих дітей дошкільного віку.

Приведена характеристика церебральной гемодинамики дошкольников в условиях ограниченной зрительной аферентации. Описана этиологическая структура нарушений опорно-двигательного аппарата детей с диагнозом ДЦП. Проанализированы адаптационные реакции сердечно-сосудистой системы на физические нагрузки, особенности формирования функций памяти у подростков и юношей старшего школьного возраста с разным уровнем развития индивидуально-типологических свойств высшей нервной деятельности под влиянием продолжительных физических нагрузок. Определены морфофункциональные показатели сердца и кардиогеодинамики детей дошкольного возраста со слабым зрением.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е7я54(4УКР)3 + Р73я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Поварещенкова Ю. А. 
Модуляция пресинаптического торможения $Ebold alpha-мотонейронов спинного мозга при действии механораздражителей различной интенсивности [Електронний ресурс] / Ю. А. Поварещенкова, Д. А. Петров // Спорт. медицина . - 2007. - № 1. - С. 22-25. - Библиогр.: 2 назв. - рус. - Режим доступу: /articles/2007/


Ключ. слова: массаж, Н-рефлекс, пресинаптичне торможение ?-мотонейрони спинного , Иа аференти
Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.1 + Ч510.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24808 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Багирова Р. М. 
Блокирование возбудимости нейронов гиппокампа при коагуляции дорсального амигдалофугального пути / Р. М. Багирова, Ф. Б. Аскеров, 3. Г. Мамедов // Нейрофизиология. - 2001. - 33, № 6. - С. 431-435. - Библиогр.: 7 назв. - рус.


Ключ. слова: гиппокамп, электрогиппокампограмма, амигдалофугальные пути, хемостимуляция
Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.797.7 + Е60*739.177.52*042

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Овсепян С. В. 
Влияние серотонина на первичные афференты спинного мозга лягушки / С. В. Овсепян, Н. П. Веселкин // Нейрофизиология. - 2001. - 33, № 6. - С. 407-416. - Библиогр.: 41 назв. - рус.

На ізольованому препараті спинного мозку жаби досліджено вплив серотоніну в різних концентраціях на амплітудно-часові параметри потенціалів дії (ПД) первинних аферентних волокон та на потенціали, які відбивають процес деполяризації первинних аферентів (ДПА), і на властивості мембрани цих волокон. Показано, що в частині аферентних волокон дорсальних корінців серотонін спричиняв зменшення амплітуди ПД (на 15 - 20 %) і збільшення їх тривалості (на 8 - 13 %). Серотонін дуже істотно (на 70 - 90 %) зменшував амплітуду ДПА, викликаної подразненням сусіднього дорсального корінця, і помітно знижував вхідний опір мембрани аферентних волокон. Модуляцію серотоніном параметрів ПД первинних аферентів і пригнічення ДПА під впливом даного аміну обговорено як можливі механізми центрального контролю аферентації.


Ключ. слова: серотонин (5-HT), деполяризация первичных афферентов, входное сопротивление волокна, контроль афферентации
Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.797.5 + Е60*739.175

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Григоренко І. І. 
Вплив аферентів флексорного рефлексу на екстензорні моносинаптичні рефлекторні розряди при дії пікротоксину до та після делабіринтації / І. І. Григоренко // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 2. - С. 51-52. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.17*031-604

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Юдін Є. К. 
Вплив RFa-пептидів на фонову та викликану механічним подразненням активність поодиноких аферентів шкіри щурів Iin vitroD / Є. К. Юдін, З. А. Тамарова, О. О. Кришталь // Нейрофизиология. - 2004. - 36, № 1. - С. 91. - укp.


Ключ. слова: RFa-пептиди, шкірно-м'язовий препарат, С-волокна, А-волокна, ноцицепція
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Кулаев Б. С. 
Вторичные ритмы сердечной деятельности в раннем онтогенезе: влияние блокирования адрено- и холинорецепторов у крысят / Б. С. Кулаев, А. В. Бурсиан, Ю. О. Семенова, В. А. Сизонов // Нейрофизиология. - 2004. - 36, № 2. - С. 137-143. - Библиогр.: 20 назв. - рус.


Ключ. слова: сердечная деятельность, периодограмма, базовые и вторичные ритмы, alpha- и beta-адренорецепторы, холинорецепторы
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*114

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Макий Е. А. 
Вызванная активность афферентных и эфферентных волокон седалищного нерва у крыс в условиях экспериментального гипертиреоза / Е. А. Макий, П. А. Неруш, А. Г. Родинский, В. А. Мякушко // Нейрофизиология. - 2002. - 34, № 1. - С. 51-59. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

У білих щурів лінії Вістар з експериментальним гіпертиреозом (ГТ) і контрольних тварин виміряно параметри відповідей, спричинених у периферичних відрізках вентральних і дорсальних корінців (ВК і ДК відповідно) стимуляцією сідничного нерва. Виявлено, що хронаксія аферентних волокон сідничного нерва скорочується; а тривалість масового потенціалу дії (ПД) ДК деякою мірою збільшується. В еферентних волокнах за умов ГТ поріг збудження зростав, хронаксія зменшувалась і в складі ПД ВК міг з'являтися другий, особливо високоамплітудний, компонент. Обговорено можливі механізми змін збудливості аферентних та еферентних волокон сідничного нерва й особливості ПД ВК за умов ГТ. Зокрема, розглянуто можливість ефаптичного розповсюдження збудження у волокнах ВК за умов ГТ.


Ключ. слова: седалищный нерв, афферентные и эфферентные волокна, возбудимость, потенциалы действия, тироксин, гипертиреоз, эфаптическая передача
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Макий Е. А. 
Вызванная активность в нервных проводниках крысы: модификации под воздействием 4-аминопиридина / Е. А. Макий, А. Г. Родинский // Нейрофизиология. - 2003. - 35, № 5. - С. 402-409. - Библиогр.: 21 назв. - рус.


Ключ. слова: вентральный корешок, седалищный нерв, возбудимость, суммарные потенциалы действия, 4-аминопиридин
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.13*011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Мазниченко А. В. 
Експресія Ic-fosD у спинному мозку після електричного подразнення низькопорогових аферентних волокон у складі In. gastrocnemius-soleusD щура / А. В. Мазниченко, В. О. Майський, О. І. Пілявський, О. І. Костюков // Фізіол. журн. - 2004. - 50, № 4. - С. 108-116. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.175

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського