Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (73)Книжкові видання та компакт-диски (38)
Пошуковий запит: (<.>K=БАКТЕРІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 743
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Yezhov V. N. 
Information-retrieval system for microorganisms to be used in enology = Інформаційно-пошукова система мікроорганізмів для виноробства / V. N. Yezhov, N. I. Bourian, T. K. Skorikova, E. A. Evtcsikhevich // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 4. - С. 3-6. - Библиогр.: 11 назв. - англ.

Створена в Інституті винограду і вина "Магарач" УААН інформаційно-пошукова система мікроорганізмів для виноробства піднімає Колекцію мікроорганізмів на сучасний рівень і дозволяє намітити перспективні шляхи досліджень у галузі гарантованого зберігання штамів у життєдіяльному стані з характерними технологічними властивостями. Проведення необхідної ревізії фондів колекції (збір даних з виявлення, класифікації, реєстрації та контролю мікроорганізмів) передбачає обробку великої кількості інформації. Використання інформаційно-пошукової системи, описаної в статті, дозволяє виконати поставлене завдання у більш короткий термін і значно дешевше.


Ключ. слова: мікроорганізми для виноробства, гриби, дріжджі, бактерії, колекції мікроорганізмів, бази і банки даних мікроорганізмів
Індекс рубрикатора НБУВ: Л874-14с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Смыкун Н. В. 
Антикоррозионное действие некоторых пестицидов в условиях почвенной коррозии / Н. В. Смыкун, А. П. Третяк, И. Н. Курмакова // Мікробіол. журн. - 2001. - 63, № 4. - С. 85-90. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

З метою визначення можливості використання як біоцидних додатків для одержання захисних матеріалів досліджено дію деяких пестицидів (рамрод, лінурон, симазин) на корозійно-активні групи мікроорганізмів - сульфатредукуючі, денітрифікуючі та сапрофітні бактерії, а також їх інгібуючі властивості за умов грунтової корозії. Встановлено, що рамрод і симазин є перспективними для використання як біоцидні додатки для створення біостійких матеріалів. Передбачено, що інгібітори-біоциди можна виявити в ряді сполук, одержаних під час хімічної модифікації рамроду та симазину.


Ключ. слова: почвенная коррозия, биоциды - ингибиторы коррозии, пестициды, сульфатредуцирующие, денитрифицирующие и сапрофитные бактерии
Індекс рубрикатора НБУВ: П032.51 + П415.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коваленко Н. К. 
Бактериоциногенная и лизоцимсинтезирующая активность молочнокислых бактерий / Н. К. Коваленко, Л. Н. Немировская, С. А. Касумова // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 6. - С. 42-50. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Показано, що молочнокислі бактерії, ізольовані з різних природних джерел, поряд з молочною кислотою продукують бактеріоциногенні речовини. Штами - продуценти бактеріоцинів переважно виділяли із травного тракту людини і телят. Виявлення бактеріоциногенних властивостей частіше спостерігалось у лактобацил (7,8 %), ніж у кокових видів молочнокислих бактерій (4,5 %). У той же час активність бактеріоцинів була вищою у ентерококів і залежала як від штамової належності, так і від умов культивування. Бактеріоцин синтезується з перших годин логарифмічної фази росту культури і максимально нагромаджується на початку стаціонарної фази. Швидкість його нагромадження залежить від складу поживного середовища.


Ключ. слова: молочнокислі бактерії, бактеріоцини, культивування
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Камінський В. Ф. 
Вплив інокулянтів і фізіологічно активних речовин на урожайність гороху / В. Ф. Камінський, С. П. Дворецька, І. В. Лапа // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 113-115. - укp.

Дослідами, проведеними на сірих лісових грунтах 1991 - 1993 рр., встановлено, що, враховуючи інгібіторний вплив хімічних препаратів на бульбочкові бактерії, передпосівну обробку насіння можна проводити нетрадиційними екологічно чистими препаратами та штамами, які сприяють розвитку спонтанних бульбочкових бактерій і підвищенню врожайності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-272.537я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Данченко Ю. М. 
Исследование биостойкости эпоксиамидоаминных композиций, содержащих бактерициды / Ю. М. Данченко, В. А. Юрченко, Р. А. Яковлева, Ф. Ф. Гладкий // Хім. пром-сть України. - 2000. - № 5. - С. 48-51. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Проведено дослідження бактерицидних властивостей Аміролів і четвертинних амонієвих солей у воді й у складі епоксиамідоамінних композицій. Виявлено стійкий бактерицидний характер цих композицій, що дає змогу використовувати їх для захисту та відновлення бетонних і залізобетонних каналізаційних трубопроводів від біохімічної корозії. Вперше для дослідження біостійкості полімерів використано метод реєстрації протонів сірчаної кислоти, що виробляють тіонові бактерії у культуральній рідині. Одержані позитивні результати дають змогу використовувати цей метод для вивчення бактерицидних властивостей полімерів у середовищі тіонових бактерій.


Ключ. слова: исследования, бактерициды, четвертичные аммониевые соли, композиции
Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Андреюк Е. И. 
Исследование микробных сообществ почвы на разных уровнях их организации / Е. И. Андреюк, Г. А. Иутинская, А. Ф. Антипчук, И. А. Козлова, Е. В. Валагурова, Ж. П. Коптева, В. Е. Козырицкая // Мікробіол. журн. - 1998. - 60, № 5. - С. 19-26. - Библиогр.: 30 назв. - рус.

Мікробні угруповання грунту розглядаються як складна саморегулювальна система з ієрархічною структурою, яка включає доклітинний, клітинний, популяційний та ценотичний рівні організації. На доклітинному рівні вивчена роль окремих мікробних біополімерів (екзополісахариди). Дослідження на популяційному рівні пов'язані з вивченням родів і видів грунтових мікроорганізмів (стрептоміцети, бульбочкові бактерії, азотобактер, тіонові та сульфатредукуючі бактерії). На ценотичному рівні вивчені закономірності формування і функціонування мікробних ценозів грунтів при різних системах землеробства. Досліджена геохімічна діяльність корозійно небезпечних угруповань літо- і гетеротрофних бактерій циклів сірки та азоту. Одержані результати стали основою розробок оптимальних агротехнологій, а також технологій будівництва підземних споруд та захисту їх від біокорозії.


Ключ. слова: мікробні угруповання, ієрархія, рівні організації
Індекс рубрикатора НБУВ: Е4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кириченко Е. В. 
Механизмы ингибирующего влияния минерального азота на процесс формирования бобово-ризобиальной системы / Е. В. Кириченко // Физиология и биохимия культур. растений. - 2001. - 33, № 2. - С. 95-104. - Библиогр.: 57 назв. - рус.

Розглянуто вплив високих доз мінерального азоту, що інгібують процес бульбочкоутворення у бобових, на бобові рослини, бульбочкові бактерії та їх молекулярні компоненти, які забезпечують етап "розпізнавання" симбіонтів в інфекційному процесі. Запропоновано механізми інгібуючої дії високих концентрацій мінерального азоту на ранньому етапі формування симбіозу.


Ключ. слова: бобовые растения, клубеньковые бактерии, симбиоз, минеральный азот, лектины, полисахариды
Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.13Fab*801.312*731.612

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гайдаш И. С. 
Микробиологический спектр условно-патогенных бактерий - возбудителей посттравматических остеомиелитов / И. С. Гайдаш, В. В. Флегонтова, С. В. Бирюкова, Е. В. Суглобов, И. Ю. Кучма, А. Ю. Волянский // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2000. - № 2. - С. 89-92. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Вивчено видовий спектр умовно-патогенних бактерій-збудників післятравматичних остеомієлітів. Встановлено, що післятравматичні остеомієліти є поліетіологічними інфекційними захворюваннями. Причиною їх виникнення є різноманітні грампозитивні та грамнегативні умовно-патогенні бактерії, серед яких домінують представники роду Staphylococcus. У загальній структурі останніх найбільшу частоту розповсюдженості мають золотаві стафілококи, які спроможні викликати остеомієліти як у монокультурі, так і в бактеріальних асоціаціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.148.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рожанская А. М. 
Оценка биокоррозионного состояния железобетона наземных промышленных конструкций / А. М. Рожанская, А. И. Пиляшенко-Новохатный, Л. М. Пуриш, В. Н. Дурчева, И. А. Козлова // Мікробіол. журн. - 2001. - 63, № 3. - С. 71-77. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Проведено мікробіологічне обстеження одного з об'єктів атомної станції, спорудженої 1983 р. і законсервованої протягом 15 років, з метою оцінки ступеня зараження корозійнонебезпечними мікроорганізмами залізобетонних конструкцій та прогнозу їх біокорозійного стану після введення в експлуатацію. Показано повсюдне поширення бактерій циклу сірки (тіонові та сульфатредукуючі) на поверхні та в товщі бетонних конструкцій обстеженої споруди. Встановлено, що найбільш розповсюдженою групою в усіх точках відбору є сульфатредукуючі бактерії. На підставі інтенсивності накопичення агресивних газоподібних метаболітів - вуглекислого газу та водню - проведено непряму оцінку ступеня участі мікробних угруповань у процесах біопошкодження залізобетону. Обгрунтовано вірогідність погіршення біокорозійної ситуації під час повномасштабного введення об'єкта в експлуатацію.


Ключ. слова: биокоррозия, бактерии цикла серы, строительные конструкции, водородное охрупчивание
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*873

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Курмакова И. Н. 
Пестициды как ингибиторы биокоррозии / И. Н. Курмакова, А. П. Третяк, В. И. Лохова, Н. В. Смыкун // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 2. - С. 14-17. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Досліджено вплив пестицидів, які є техногенними забруднювачами, на процес біокорозії сталі 45 у грунті. Проаналізовано електрохімічні параметри спряжених процесів корозії сталі у водних витяжках та змінення чисельності мікроорганізмів (сульфатредукуючі, денітрифікуючі та залізовідновлюючі бактерії) у грунті, який вміщує пестициди. Показано, що Рамрод, Симазин, Гексилур інгібують, а Лінурон прискорює процес біокорозії сталі.


Ключ. слова: пестициды, биокоррозия, почвенные микроорганизмы
Індекс рубрикатора НБУВ: К66-17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Тавалбех Халед Хуссейн 
Применение комплексного лечения противомикробными и вакцинными препаратами для предупреждения обострения воспалительных процессов у больных острым и хроническим аднекситом / Тавалбех Халед Хуссейн // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 15. - С. 38-43. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Вивчено ефективність використання аутовакцини для лікування хворих на гострий та хронічний аднексити. Об'єктом дослідження були хворі гострим та хронічним сальпінгоофоритом віком 20 - 30 років. Всього під наглядом перебувало 346 хворих. Серед них: 35 хворих із гострим та 51 хворий з хронічним аднекситом отримали протимікробні засоби разом із стафілококовою вакциною, 22 хворих з гострою та 35 жінок із хронічною патологіями вживали етіотропні препарати та були аутовакциновані. Для порівняння, 83 хворих гострим та 118 жінок із хронічним аднекситом приймали тільки протимікробні препарати, згідно визначених схем. Доведено, що використання схем лікування, до яких належать протимікробні та вакцинні препарати, дозволяє більш ніж удвічі знизити частоту хронізації запальних процесів у хворих гострим аднекситом та запобігати загостренню інфекційного процесу у хворих хронічним аднекситом. Імунізація стафілококовою вакциною призвела до позитивних результатів у лікуванні хворих, захворювання яких обумовлено золотистим стафілококом. У випадках, коли пусковим механізмом запалення виступали інші бактерії та мікробні асоціації, специфічний захист забезпечувався тільки за допомогою використання аутовакцин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Смирнова Л. Л. 
Адаптация морских перифитонных микроорганизмов к различным концентрациям меди в модельных системах / Л. Л. Смирнова, О. К. Воронова // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 6. - С. 51-57. - Библиогр.: 21 назв. - рус.


Ключ. слова: угруповання перифітонних мікроорганізмів, іони міді, протиобрастаюче покриття, грамнегативні бактрії, ІК-спектри, фосфоліпіди
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*801.1 + Е0*820*801

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Курдиш И. К. 
Взаимодействие iBradyrhizobium japonicum/i с глинистыми минералами / И. К. Курдиш, А. В. Дробитько, Т. В. Шевченко, В. Ф. Марьюшкин // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 2. - С. 45-50. - Библиогр.: 20 назв. - рус.


Ключ. слова: Bradyrhizobium japonicum, глинистые минералы, бактериальные препараты, жизнеспособные бактерии
Індекс рубрикатора НБУВ: П040.7,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Журило О. А. 
Вплив iAerococcus viridans/i на деякі властивості сальмонел і стафілококів in vitro / О. А. Журило, Т. Є. Дрозд // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 3. - С. 15-22. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Ключ. слова: аерококи, еубіотики, Аеробакт
Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.927

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Пасічник Л. А. 
Епіфітна фаза існування iPseudomonas syringae/i pv. icoronafaciens/i - збудника ореольного бактеріозу вівса / Л. А. Пасічник // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 6. - С. 9-14. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Ключ. слова: овес, бур'яни, збудник, епіфіт, серогрупа, Pseudomonas syringae pv. coronafaciens
Індекс рубрикатора НБУВ: П491.125

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Романовская В. А. 
Уникальные свойства высокорадиоустойчивых бактерий / В. А. Романовская, П. В. Рокитко, Ю. Р. Малашенко // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 1. - С. 40-63. - Библиогр.: 96 назв. - рус.


Ключ. слова: радиоустойчивые бактерии, репарация ДНК, Чернобыльская АЭС, микробное разнообразие
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*716-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Коптева Ж. П. 
Формирование микробных сообществ на поверхности защитных покрытий / Ж. П. Коптева, В. В. Занина, А. И. Пиляшенко-Новохатный, А. Е. Коптева, И. А. Козлова // Мікробіол. журн. - 2001. - 63, № 2. - С. 3-9. - Библиогр.: 9 назв. - рус.


Ключ. слова: биопленка, защитные покрытия, коррозионноактивные бактерии, метаболическая активность
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*805*444*721*725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Смирнов В. В. 
Эколого-таксономические и биотехнологические аспекты исследования бактерий и высших растений - продуцентов биологически активных веществ / В. В. Смирнов // Мікробіол. журн. - 1998. - 60, № 5. - С. 3-18. - Библиогр.: 87 назв. - рус.


Ключ. слова: бактерії роду Pseudomonas, бактерії роду Bacillus, таксономічні дослідження бактерій, вищі рослини, лікарські рослини, продуценти біологічно активних речовин, антибіотики, пробіотики, біопрепарати
Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 + Е4 + Е50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Флегонтова В. В. 
Этиологическая диагностика гнойно-септических заболеваний у новорожденных с использованием дисков "Диастаф" / В. В. Флегонтова, И. С. Гайдаш, Н. К. Казимирко, С. Ю. Гаврик, Н. Б. Пилькевич, Л. Н. Чуркина // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 5. - С. 23-28. - Библиогр.: 8 назв. - рус.


Ключ. слова: стафилококки, новорожденные, гнойно-септические заболевания, "Диастаф", батумин, диагностика
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Флегонтова В. В. 
Этиологическая диагностика гнойно-воспалительных заболеваний у спортсменов-борцов / В. В. Флегонтова, В. П. Ляпин, В. Т. Германов, В. В. Андреева // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2004. - № 16. - С. 86-93. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14 + Ч517.150.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського