Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (9)Автореферати дисертацій (30)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІЛЬНЕ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 204
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Guicciardi S.  
Compositional dependence of mechanical and wear properties of electroconductive ceramics = Влияние состава электропроводящей керамики на ее механические свойства и износ / S. Guicciardi // Порошковая металлургия. - 1999. - № 3-4. - С. 32-41. - Библиогр.: 34 назв. - англ.

Представлено огляд деяких експериментальних робіт в області електропровідної кераміки, виконаних у Дослідному інституті керамічних технологій (IRTEC) та Національній фізичній лабораторії (NPL). Наведено результати випробувань механічних та електричних характеристик електропровідних керамічних порошкових композитів з матрицею із нітриду кремнію або оксиду алюмінію, а також домішками карбідів, боридів і нітридів титану. Основу досліджень складає вплив технології спікання (гаряче пресування, спікання під тиском газу, вільне спікання), а також кількості та виду домішки на механічні, електричні, триботехнічні характеристики композитів. Експериментальні результати показують, що не тільки електропровідність, але й механічні властивості можуть бути суттєво змінені введенням у матеріал певної кількості металоподібних частинок. Показано також, що чистота вихідних компонентів підвищує чутливість властивостей композитів до технологічних параметрів, насамперед, до температурного впливу при спіканні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рабій Ю. Є. 
Княжий город Самбір / Ю. Є. Рабій; ред.: Р. Данчин. - Л. : Ютика; Самбір, 1999. - 422 c. - Бібліогр.: 357 назв. - укp.

Досліджено історію міста Самбора, княжого руського міста, від першої письмової згадки про нього 1241 р. Детально описано праісторію першого, документально засвідченого староруського поселення Погонич, яке стало основою майбутнього міста Самбора. Проаналізовано національно-церковне життя самбірських українців, розкрито роль греко-католицького духовенства в організації громадсько-патріотичних інституцій українців, у збереженні їх етнічної та релігійної ідентичності, формуванні української національної самосвідомості. Висвітлено життя самбірчан під австрійською займанщиною. Охарактеризовано економічний та культурний розвиток Самбора, розглянуто міжнаціональні та міжцерковні стосунки різних етнічних груп, що населяли місто у ХІХ - першій половині ХХ ст. Особливу увагу приділено господарському, культурному, церковному життю самбірських українців як єдиних законних нащадків давньої історії міста над Дністром і Дубрівкою. Описано процес зародження, розвитку і суспільного утвердження різних українських товариств і установ, які у другій половині ХІХ - початку ХХ ст. стали важливим чинником господарського і суспільно-політичного життя Самбора. Наведено імена тих самбірських українців, які найбільше відзначилися у політичному та духовному житті міста, збереження його українського обличчя. Простежено вільне життя Самбора за часів Західно-Української Народної Республіки, а також основні події соціального, політичного та культурного життя Самбора за період першої більшовицької (1939 - 1941) та німецької (1941 - 1944) окупацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО)-22 Самбір + Т3(4УКР331)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Волинка К.  
Проблема забезпечення прав та свобод особи в Україні / К. Волинка // Людина і політика. - 2000. - № 1. - С. 64-68. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто проблему забезпечення прав і свобод особи в Україні. Проаналізовано гарантії прав і свобод, їх види, проблеми реалізації прав і свобод особи. Констатовано, що у нашій державі вільне громадянське суспільство ще не склалося, економічна ситуація дуже складна, тому поки ще існує розрив між гарантованими Конституцією та іншими законодавчими документами правами і свободами та їх практичною реалізацією.


Ключ. слова: права і свободи особи, громадянське суспільство, правова держава
Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Марчук В. П. 
Соціологічні теорії права в Німеччині : Історія і сучасність / В. П. Марчук; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 1998. - 128 c. - укp.

Розкрито причини виникнення та розвитку у буржуазній юриспруденції кінця XIX - початку XX ст. соціологічного напрямку і так званого "Руху за вільне право". Значну увагу приділено місцю та ролі соціологічної теорії права Є.Ерліха, її впливу на подальший розвиток правової науки та юридичної практики. Розглянуто методи та завдання соціологічного права у вільному знаходженні "живого права" і гарантій його правильного і справедливого застосування. Детально проаналізовано твердження сучасних соціологів права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 в78 + С5*667.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Підлипська А. В. 
Чи багато втратить духовність українського народу, якщо він розмовлятиме двома мовами? / А. В. Підлипська // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1999. - № 6. - С. 73-75. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Автор переконаний, що в Україні не тільки цілком можливе співіснування української і російської мов, а й необхідне. Підкреслено історичну обумовленість цих двох мов та вільне володіння ними більшістю населення України. Зроблено висновок, що вивчення російської мови, літератури, культури на тому рівні, який був за радянських часів поряд з поглибленим вивченням української мови, культури, літератури тільки б збагатило духовний світ українського народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Максименко С.  
Шенгенська конвенція і право людини на вільне пересування та вибір місця проживання / С. Максименко // Право України. - 2000. - № 5. - С. 14-16, 36. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Семенцов Ю. И. 
Структурные превращения в процессе получения дисперсных форм расширенного графита / Ю. И. Семенцов, М. Л. Пятковский, И. Г. Черныш // Порошковая металлургия. - 1998. - № 9-10. - С. 98-106. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Методами електронної просвітньої мікроскопії та мікродифракції, рентгенофазового аналізу, вимірювання електропровідності та термо-ЕРС досліджено зміну структурного стану залишкових сполук бісульфату графіту в процесі одержання дисперсних форм термічнорозширеного графіту (ТРГ) в залежності від температури обробки, тиску та способу розширення (вільне або розширення в обмежений об'єм). Встановлено, що залишкові сполуки у досліджених інтервалах температури (200 - 1000 °С), включаючи високотемпературне швидке нагрівання, та тиску (5 - 20 МПа) у структурному відношенні являють собою гетерогенну систему. Вона містить кристали графіту, області структурних неоднорідностей, які обумовлені розподілом залишків інтеркаланту з різним ступенем впорядкування, а також принаймні дві фази залишків інтеркаланту з різною дисперсністю. Температура нагрівання, тиск та спосіб розширення визначають якісний склад, кількісне співвідношення фазових утворень, а також ступінь їх впорядкованості, тобто структурний стан дисперсних форм розширеного графіту. Методом повторно-статичного стискання вивчено вплив, який справляє відмінність структурного стану на механічні властивості матеріалів із розширеного графіту. Шляхом зміни структурного стану дисперсних форм розширеного графіту можна виготовляти матеріали із заданими властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Актуальні проблеми сучасної філологічної науки / ред.: Д. С. Бураго; Ін-т філол. Київ. нац. ун-ту ім. Т.Шевченка, Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні НАН України, Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К. : Вид. дім Д.Бураго, 2004. - 335 с. - (Мова і культура. Сер. Філол.; Вип. 7, т. 9). - укp. - рус.

Розглянуто питання генези, структури та семантики метафори М.В.Гоголя, а також питання метонімічних перенесень в топонімах та антропонімах у публіцистичних творах І.Я.Франка. Проаналізовано взаємодію метричного ритму і алітерації в давньоанглійській поезії, специфіку творення комічного ефекту на основі різних семантичних засобів структурування вербального пуанту в німецьких шванках і англійських джестах, вільне варіювання дифтонгів англійської мови в структурах питомої та запозиченої лексики. Висвітлено фразеологізми офіційно-ділового стилю в системі функціонально-стилістичної диференціації української фразеології, типологію офіційного документа та видання.

Рассмотрены вопросы генезиса, структуры и семантики метафоры Н.В.Гоголя, а также вопросы метонимических переносов в топонимах и антропонимах в публицистических произведениях И.Я.Франка. Проанализированы взаимодействие метрического ритма и алитерации в древнеанглийской поэзии, специфика образования комического эффекта на основе разных семантических средств структурирования вербального пуанта в немецких шванках и английских джестах, свободное варьирование дифтонгов английского языка в структуре удельной и заимствованной лексики. Освещены фразеологизмы официально-делового стиля в системе функционально-стилистической дифференциации украинской фразеологии, типология официального документа и издания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Литвин В. В. 
Вільне виховання та навчання дітей дошкільного віку за педагогічними ідеями Р.Штайнера та їх адаптація в українське педагогічне середовище. Теоретичні основи / В. В. Литвин, О. А. Біба, Л. В. Литвин, А. Д. Біба. - К. : ЗНЗ "Вальдорф. шк. "Михаїл", 2005. - 76 c. - Бібліогр.: с. 69-73. - укp.

Розкрито суть педагогічних ідей Р.Штайнера з виховання та навчання дітей дошкільного віку. Висвітлено теоретичні засади та методичні рекомендації з формування у дошкільників показників здоров'я, гуманізму та інтелекту. Розглянуто питання дошкільного виховання методом наслідування на підставі основних праць Е.М.Грюнеліуса.

Раскрыта сущность педагогических идей Р.Штайнера о воспитании и обучении детей дошкольного возраста. Освещены теоретические основы и методические рекомендации по формированию у дошкольников показателей здоровья, гуманизма и интеллекта. Рассмотрены вопросы дошкольного воспитания методом подражания на основе трудов Е.М.Грюнелиуса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4ГЕР)-2 Штайнер Р. + Ч411.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Петров Р. А. 
Вступ до права Європейського Союзу : Навч. посіб. / Р. А. Петров, З. Й. Опейда, Д. Е. Федорчук, А. О. Вакуленко; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2001. - 248 c. - Бібліогр.: с. 20-28. - укp.

На підставі узагальнення результатів досліджень Проекту Регіональної Академічної Співпраці, що фінансується Департаментом Міжнародного Розвитку Великобританії, розглянуто історію європейської інтеграції, визначено державні та міждержавні форми співробітництва держав-членів Європейського Союзу (ЄС), розглянуто правове становище ЄС як міжнародної організації. Описано склад інститутів ЄС, зокрема, Ради Міністрів, Європейського Парламенту, Суду Співтовариства та Першої Інстанції, Європейської Ради та Центрального Банку. Визначено правові засади Спільного Ринку товариства, зокрема, фіскальні та нефіскальні заходи, кількісні обмеження, вільне пересування осіб, працівників. Вміщено перелік законодавчих актів, справ Європейського Суду правосуддя та інших судів, абревіатур з даного питання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5я73

Шифр НБУВ: ВА619842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Україна: Права людини в перехідний період / ред.: В. Н. Денисов; підгот.: В. І. Євінтов. - К. : Сфера, 2001. - 184 c. - укp.

Висвітлено ряд проблем щодо прав людини, які становлять особливий інтерес для подолання кризового становища в Україні та є наслідком численних правових порушень. Розглянуто право людини на життя, свободу та особисту недоторканість, не зазнавати тортур, жорстокого або принижуючого її гідність поводження та покарання, дотримання всіх вимог справедливості незалежним і неупередженим судом, рівний захист від будь-якої дискримінації, свободу переконань та їх вільне вираження тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА613832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Волга В. О. 
Україні - європейський закон про зброю / В. О. Волга. - К. : Нора-Друк, 2003. - 88 c. - укp.

Вперше проаналізовано національне та європейське законодавство щодо права громадян на вільне володіння зброєю. Детально розглянуто європейські ліберальні тенденції та проблему насильства. Значну увагу приділено колекціонуванню зброї в Європі, а також стрілецькій зброї в Україні.

Впервые проанализировано национальное и европейское законодательство о правах граждан на свободное владение оружием. Детально рассмотрены европейские либеральные тенденции и проблема насилия. Значительное внимание уделено коллекционированию оружия в Европе, а также стрелковому оружию в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц52,8(4УКР) к1 + Х819(4УКР)112.033.2 + Х819(4)112.033.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА640460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Склокін В.  
Винокуріння військових обивателів Слобідської України 1765 - 1810 рр.: правовий аспект / В. Склокін // Київ. старовина. - 2007. - № 2. - С. 47-58. - Бібліогр.: с. 56-58. - укp.

Висвітлено правові основи винокуріння військових обивателів Слобідської України - найбільшої категорії населення регіону, що користувалась цим привілеєм у період від ліквідації автономії і до скасування привілею на безмитне винокуріння. Розглянуто рішення імперського уряду, слобідської губернської влади і місцевих судів щодо проблеми винокуріння, а також реалії, що часто суперечили офіційним постановам. Зазначено, що співіснування привілею на вільне винокуріння з загальноімперським законодавством породжувало правові колізії та конфлікти, які часто досить неоднозначно вирішувались місцевими судами.

Освещены правовые основы винокурения военных обывателей Слободской Украины - наибольшей категории населения региона, пользовавшейся этой привилегией в период от ликвидации автономии и до отмены привилегии на беспошлинное винокурение. Рассмотрены решения имперского правительства, слободской губернской власти и местных судов относительно проблемы винокурения, а также реалии, часто противоречившие официальным постановлениям. Указано, что сосуществование привилегии на вольное винокурение с общеимперским законодательством порождало правовые коллизии и конфликты, которые часто достаточно неоднозначно решались местными судами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР52)47-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Проданюк Ф.  
Вільне козацтво і Павло Скоропадський: історіографія проблеми / Ф. Проданюк // Наук. зап. ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2005. - Вип. 28. - С. 120-134. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Шемшученко Ю. С. 
Правове забезпечення інформаційної діяльності в Україні / Ю. С. Шемшученко, І. О. Кресіна, А. В. Колодюк, В. Ф. Погорілко, Б. А. Кормич; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, Держ. ком. телебачення і радіомовлення України. - К. : ТОВ "Вид-во "Юрид. думка", 2006. - 384 c. - укp.

Висвітлено проблеми забезпечення розвитку інформаційного суспільства в Україні правовими засобами. Розкрито правові засади інформаційних діяльності та безпеки, функціонування засобів масової інформації. Описано механізми реалізації та вдосконалення інформаційного законодавства країни. Викладено питання конституційно-правової, кримінальної, цивільно-правової та адміністративної відповідальності за порушення данного законодавства. Проаналізовано зміст поняття права громадян країни на інформацію, зокрема на її вільне збирання, зберігання, використання та поширення.

Освещены проблемы обеспечения развития информационного общества в Украине правовыми средствами. Раскрыты правовые основы информационных деятельности и безопасности, функционирования средств массовой информации. Описаны механизмы реализации и усовершенствования информационного законодательства страны. Изложены вопросы конституционно-правовой, уголовной, гражданско-правовой и административной ответственности за нарушение данного законодательства. Проанализировано содержание понятия права граждан страны на информацию, в частности, на ее свободное собирание, хранение, использование и распространение.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР) + Х839(4УКР)213.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА673980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шемшученко Ю. С. 
Конституційні права, свободи і обов'язки людини і громадянина в Україні / Ю. С. Шемшученко, Н. І. Карпачова, Т. А. Костецька, Н. В. Воротіна, М. І. Суржинський; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К. : Юрид. думка, 2008. - 251 c. - укp.

Розкрито сутність і зміст конституційно-правового статусу людини та громадянина в Україні. Проаналізовано основні конституційні права, свободи й обов'язки людини та громадянина, висвітлено питання їх забезпечення у контексті міжнародних і європейських стандартів у галузі прав людини. Розглянуто особливості реалізації права людини на життя та повагу до її гідності, свободу й особисту недоторканість, таємницю листування, невтручання в особисте та сімейне життя, вільне вираження своїх поглядів і переконань, одержання громадянства, вільний вибір місця проживання, об'єднання у політичні партії та громадські організації, участь в управлінні державними справами, всеукраїнському та місцевих референдумах, організацію мітингів, походів і демонстрацій. Наведено матеріали про конституційні обов'язки, економічні, соціальні, культурні, муніципальні права та свободи людини та громадянина, колективні й індивідуальні права національних меншин.

Раскрыты сущность и содержание конституционно-правового статуса человека и гражданина в Украине. Проанализированы основные конституционные права, свободы и обязанности человека и гражданина, освещены вопросы их обеспечения в контексте международных и европейских стандартов в отрасли прав человека. Рассмотрены особенности реализации права человека на жизнь и уважение к его достоинству, свободу и личную неприкосновенность, тайну переписки, невмешательство в личную и семейную жизнь, свободу мысли и слова, информацию, свободное выражение своих взглядов и убеждений, получение гражданства, свободный выбор места проживания, объединения в политические партии и гражданские организации, участие в управлении государственными делами, всеукраинском и местных референдумах, организацию митингов, походов и демонстраций. Даны материалы о конституционных обязанностях, экономичеких, социальных, культурных, муниципальных правах и свободах человека и гражданина, коллективных и индивидуальных правах национальных меньшин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х911.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА705875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Комарова Н.  
Огляд міжнародної та української нормативно-законодавчої бази щодо прав ВІЛ-позитивних і уразливих до ВІЛ дітей / Н. Комарова, Л. Портер; USAID від америк. народу. - К. : Вид. дім "Києво-Могил. акад.", 2007. - 96 c. - укp.

Розглянуто основні положення міжнардних та європейських нормативно-законодавчих документів щодо забезпечення прав дітей. Проаналізовано сучасний стан забезпечення в Україні прав окремих категорій дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Розглянуто положення вітчизняного законодавства про забезпечення прав дітей на вільне висловлювання своєї думки й отримання інформації. Наведено характеристику законодавчої бази України щодо забезпечення прав ВІЛ-позитивних дітей, матерів і дітей у місцях позбавлення волі, безпритульних дітей, а також дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування та тих, які проживають у сім'ях, що перебувають у складних життєвих обставинах. Проаналізовано сучасний стан виконання й обгрунтовано шляхи удосконалення положень вітчизняного законодавства щодо забезпечення прав даних категорій дітей. Наведено перелік нормативно-законодавчих міжнародних документів і документів України та Ради Європи щодо захисту прав дітей.

Рассмотрены основные положения международных и европейских нормативно-законодательных документов по обеспечению прав детей. Проанализировано современное состояние обеспечения в Украине прав отдельных категорий детей, пребывающих в сложных жизненных условиях. Рассмотрены положения отечественного законодательства об обеспечении прав детей на свободное высказывание собственного мнения и получение информации. Дана характеристика законодательной базы Украины по обеспечению прав ВИЧ-позитивных детей, матерей и детей в местах лишения свободы, беспризорных детей, детей-сирот и лишенных родительской опеки, а также проживающих в семьях, пребывающих в сложных жизненных обстоятельствах. Проанализировано современное состояние выполнения и обоснованы пути усовершенствования положений отечественного законодательства по обеспечению прав данных категорий детей. Изложен перечень нормативно-законодательных международных документов и документов Украины и Совета Европы по защите прав детей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42-3 + Х915.232.4-3 + Х819(4УКР)147-3 + Х839(4УКР)75-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО28891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Даниленко И. А. 
Клиника, диагностика и лечение больных с гастродуоденальной перфоративной язвой / И. А. Даниленко, А. Л. Сытник, Н. Г. Кононенко, Л. Г. Кащенко, В. И. Бугаев, В. Я. Пак // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2002. - № 11. - С. 105-108. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Наведено результати клінічного обстеження та хірургічного лікування 427-ми хворих з перфоративною виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки за період 1995 - 2000 рр. В ході рентгенологічного дослідження черевної порожнини вільне повітря під діафрагмою знайдено у 70,2 % хворих. Перитоніт мав місце у 227-ми (53,2 %) хворих. Радикальні втручання у 232-х (54,7 %) хворих. Проаналізовано перебіг післяопераційного періоду, частоту ускладнень та їх корекцію. Післяопераційна летальність склала 3,04 %.


Ключ. слова: клиника, диагностика, лечение, гастродуоденальная перфоративная язва
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Яценко В. О. 
Розробка кріогенно-оптичного датчика для високочутливих гравітаційних вимірювань / В. О. Яценко, T. Ф. Бекмуратов, П. І. Бідюк, B. Бойко, C. Д. Живило, Х. М. Ісмаїлі, B. В. Козоріз, O. В. Козоріз, B. М. Кунцевич, O. М. Набієв, А. М. Негрійко, H. Плішко, O. К. Черемних, Л. П. Яценко // Косм. наука і технологія. - 2003. - 9, № 5-6. - С. 71-75. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Представлено нову концепцію кріогенно-оптичного датчика, що заснована на конкурентоздатному адаптивному чутливому елементі. Основою датчика є новий феномен магнітної левітації, високоточна оптична реєстрація координат левітуючого пробного тіла та робастна система обробки сигналів. Розглянуто проблему врівноваження сил гравітації, що діють на вільне тіло, магнітними силами таким чином, щоб рівновага відносно всіх шести ступенів свободи вільного левітуючого тіла була стійкою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212с42

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Жарінов О. Й. 
Ефективність застосування амлодипіну в амбулаторному лікуванні есенціальної гіпертензії: відкрите оглядове дослідження / О. Й. Жарінов, О. Б. Децик, О. М. Рогуцька // Укр. кардіол. журн. - 2005. - № 3. - С. 83-89. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського