Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (6)Автореферати дисертацій (75)Книжкові видання та компакт-диски (625)Журнали та продовжувані видання (43)
Пошуковий запит: (<.>K=ВАСИЛЬЄВА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Тетяна Кара-Васильєва : Бібліогр. покажч. / ред.: О. Роєнко. - К. : Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України, 2002. - 51 c. - укp.

Розкрито доробок Т.Кари-Васильєвої - доктора мистецтвознавства, члена-кореспондента Академії мистецтв України у галузі українського декоративного мистецтва. Висвітлено діяльність науковця в організації виставок народного мистецтва в Україні та за її межами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10г(4УКР)6дКара-ВасильеваТ.я1 + Щ123(4УКР)я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА621988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сіткарьова О. В. 
Формування архітектурного ансамблю Києво-Печерської лаври XVII - XX ст. : монографія: у 4 ч. Ч. 2. Ансамбль Києво-Печерської лаври за доби гетьманів І.Скоропадського та Д.Апостола. Історичний, архітектурний та мистецький контекст / О. В. Сіткарьова; Акад. мистец. України, Ін-т пробл. сучас. мистец. - К. : Муз. Україна, 2006. - 232 c. - укp.

На підставі архівних джерел вперше висвітлено особливості формування архітектурного ансамблю Києво-Печерської лаври (КПЛ) та її історичного оточення - Печерська за доби гетьманів І. Скоропадського та Д. Апостола. Увагу приділено фортифікаційним роботам у Києві у 1710 - 1720 рр. Проаналізовано архітектурно-будівельну діяльність у Гетьманщині у 1710 - на початку 1730-х рр. Описано архітектурний ансамбль КПЛ до пожежі 1718 р. Розглянуто питання відновлення споруд навколо Успенського собору й Успенського собору КПЛ після пожежі 1718 р. Наведено творчу біографію архітектора та живописця Ф. Васильєва.

На основе архивных источников впервые освещены особенности формирования архитектурного ансамбля Киево-Печерской лавры (КПЛ) и ее исторического окружения - Печерска в эпоху гетманов И. Скоропадского и Д. Апостола. Внимание уделено фортификационным работам в Киеве в 1710 - 1720 гг. Проанализирована архитектурно-строительная деятельность Гетманщины в 1710 - начале 1730-х гг. Описан архитектурный ансамбль КПЛ до пожара 1718 г. Рассмотрены вопросы восстановления сооружений вокруг Успенского собора и Успенского собора КПЛ после пожара 1718 г. Приведена творческая биография архитектора и живописца Ф. Васильева.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2К)927.166.31 + Щ117.166(4УКР-2К) + Т3(4УКР-2К)-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: С10882/ч.2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гришай Г. Х. 
Металургійна школа В. П. Іжевського / Г. Х. Гришай // Металознавство та оброб. металів. - 2004. - № 1. - С. 58-63. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Описано розвиток оригінальних ідей засновника металургійної школи В. П. Іжевського його учнями та послідовниками. Показано, що витоки наукової творчості І. П. Бардіна, М. П. Чижевського, В. Ю. Васильєва, І. А. Фещенка-Чопівського пов'язані з металургійною лабораторією В. П. Іжевського в КПІ. Надано розвиток просвітницьких ідей В. П. Іжевського за сучасних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: К3р(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Plachta L. P. 
Remarks on InD-equivalence of knots and links = До InD-еквівалентності вузлів і лінків / L. P. Plachta // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2006. - 49, № 4. - С. 7-18. - Библиогр.: 28 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В182.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Золотухіна Н. А. 
Культурно-стильова своєрідність образа кримської природи : автореф. дис... канд. культурології : 26.00.01 / Н. А. Золотухіна; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено художньо-стильові модуси в образі кримської природи у творчості художників XIX - XX ст. Розглянуто проблему зв'язку культури та людини, людини та природи як першої, основної форми буття. Розкрито значення категорії художнього образу. Обгрунтовано тезу, згідно з якою художньо-стильові модуси - основа формування цілісної художньої системи освоєння світу. Увагу приділено образу Криму у творчості українських і російських художників - значному явищу у культурному полі України (І. Айвазовського, С. Свєтославського, С. Васильківського, В. Орловського, І. Труша, А. Куінджі, К. Богаєвського, М. Волошина). Розглянуто новаторство Ф. Васильєва та О. Купріна у створенні символічного образу кримської природи. Обгрунтовано ролі М. Самокиша, організатора школи кримського образотворчого мистецтва та М. Барсамова, першого дослідника кримського пейзажного живопису як провідні. Розглянуто творчі портрети видатних кримських художників, а саме: Ф. Захарова, Я. Басова, В. Толочка, В. Бернадського. На підставі аналізу робіт Ф. Захарова зроблено висновок щодо синтезу реалізму й імпресіонізму в його художній картині світу, розкрито глибокий зв'язок Людини та Природи. Обгрунтовано художньо-стильове різноманіття творчого методу Я. Басова, романтичний модус його акварелей. На підставі культурологічного аналізу творчості В. Толочка та В. Бернадського розкрито гуманістичний характер їх образного світу, основою якого є художня правда, її запропоновано розглядати як синонім краси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР-6Крм)5/6-390 + Щ147.63(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Плахта Л. П. 
Інваріанти вузлів та поверхні в 3-вимірному просторі : автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук / Л. П. Плахта; НАН України. Ін-т математики. - К., 2008. - 31 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В182.1 + В182.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тетяна Кара-Васильєва : бібліогр. покажч. / ред.: Г. Скрипник; упоряд.: Ю. Смолій; НАН України, Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. - К., 2011. - 147, [2] c. - укp.

Висвітлено біографічні відомості та наукові, мистецькознавчі здобутки доктора мистецтвознавства, члена-кореспондента Національної академії мистецтв України, професора, заслуженого діяча мистецтв Т. Кара-Васильєвої. Розкрито її доробок у галузі українського декоративного мистецтва, діяльність в організації виставок народного мистецтва в Україні та за її межами. Покажчик містить бібліографічні описи окремих видань (книг, посібників, авторефератів дисертацій, каталогів, буклетів та ін.), розділів у колективних монографіях, статей і рецензій у наукових збірниках, в енциклопедичних виданнях, доповідей на наукових конференціях, депонованих наукових праць тощо. Подано також перелік публікацій про Т. Кара-Васильєву та рецензій на її праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ126.963(4УКР) я1 + Щ10 г(4УКР)6 д Кара-Васильєва Т. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Плахта Л. П. 
Рід вузла, конструктивні множини та інваріанти Васильєва / Л. П. Плахта // Доп. НАН України. - 2005. - № 10. - С. 29-34. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В182

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Русак П. С. 
Щодо питання діагностики та лікування черевної форми крипторхізму в дітей / П. С. Русак, Ю. Л. Волошин, Д. В. Шевчук, М. В. Далека // Хірургія дит. віку. - 2015. - № 1/2. - С. 30-34. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати оперативні втручання, проведені за допомогою лапароскопічного методу у хворих із черевною формою крипторхізму, віддалені результати після лапароскопічних орхіпексій, результати ультразвукового дослідження яєчок у до- та післяопераційний періоди. Узагальнено досвід лікування 106 хворих із підозрою на абдомінальну форму крипторхізму, які перебували на лікуванні в хірургічному відділенні Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні в період із 2000 по 2014 рр. Із них 16 (15,1 %) пацієнтів прооперовано за запропонованою методикою олномоментної орхіпексії (патент України N 103971 UA, зареєстрований у Державному реєстрі патентів України 10.12.2013 р.). Втручання виконано за допомогою педіатричної моделі лапароскопа Karl Storz. Ультразвукове дослідження проводили на апаратах Philips HD 11XL з кольоровою доплерографією (датчики: конвекс 5 - 2 та лінійний 12 - 3 мГц) та Siemens G50 з кольоровою доплерографією (датчики: мікроконвекс 5 - 8 та лінійний 5 - 10 мГц). Термін гіпоплазії (розміри яєчка як в ширину, так і в довжину), визначено за методикою А. Ю. Васильєва та співавт. (2008). Діагностичну лапароскопію виконано 106 дітям: у 59 (55,6 %) випадкахяєчко розміщувалось у черевній порожнині, у 33 (33,1 %) - у верхній третині пахового каналу, у 8 (7,5 %) хворих визначено відсутність яєчка, у 3 (2,8 %) - відсутність яєчка та елементів сім'яного канатика, у 2 (1,8 %) - відсутність обох яєчок. У 6 (5,7 %) хворих, у яких була різко виражена гіпоплазія яєчка, проведено орхідофунікулектомію, у 16 (27,1 %) дітей із черевною формою крипторхізму - одномоментну орхіпексію. Висновки: за даними ультразвукового дослідження із застосуванням доплерівського картування у віддалений період визначено, що кровотік найкраще зберігається та відновлюється у випадках оперативних втручань за методикою одномоментної орхіпексії. Лапароскопія надає змогу візуалізувати патологію розташування яєчка та визначити його анатомічні характеристики, вибрати правильну тактику втручання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.610.501

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кузнецов В. А. 
Интегральные инварианты Концевича для случайных траекторий / В. А. Кузнецов // Укр. мат. журн.. - 2015. - 67, № 1. - С. 57-67. - Библиогр.: 11 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Копилова Т. В. 
Вплив освітлення на ріст і розвиток представників роду Pyracantha Roem. в умовах інтродукції у Правобережному Лісостепу України / Т. В. Копилова // Інтродукція рослин. - 2018. - № 1. - С. 32-40. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - з'ясувати вплив освітлення на морфологію крони, приріст пагонів, інтенсивність цвітіння та плодоношення, анатомічну будову листка, а також морфологічні зміни продихового та асиміляційного апарату листка, продиховий індекс деяких представників роду Pyracantha Roem., інтродукованих за умов Правобережного Лісостепу України. Дослідження проведено за допомогою традиційних лабораторних і польових методів за умов Національного дендрологічного парку "Софіївка" НАН України. Інтенсивність освітлення вимірювали люксметром MS 6610. Використовували методику Г. Х. Молотковського, класифікацію М. А. Баранової та Б. Р. Васильєва, методичні рекомендації Г. Т. Гревцової і H. A. Казанської. Виявлено залежність між інтенсивністю освітлення та кількістю пагонів, приростом однорічних пагонів, формою крони, розвитком генеративних бруньок, цвітінням і плодоношенням. Надчутливішою до інтенсивності освітлення була губчаста паренхіма. В усіх вивчених зразків на 2-й рік збільшується товщина складових листка. Коефіцієнт палісадності - середній і високий, найбільший - у P. crenulata (61 %) та P. х 'Orange Charmer' (62 %) 2-го року вегетації, найменший - у P. х 'Soleil d'Or' 43 %. Найбільшу кількість продихів на одиницю поверхні зафіксовано у P. х 'Orange Charmer' (262 шт. на освітленій ділянці), найменшу - у P. х 'Soleil d'Or' (201 шт. на затіненій ділянці), що свідчить про ксероморфну структуру листка. Висновки: встановлено, що види та культивари Pyracantha однаково реагують на освітлення. Особини, які отримують максимальну кількість світла, добре ростуть, цвітуть, плодоносять, формують характерну форму крони, що зберігає загальну декоративність. Переносять бічне затінення, за повного затінення повністю втрачають декоративні властивості. Представники роду Pyracantha є факультативними геліофітами. Найкращими для росту і розвитку інтродуцентів є відкриті місця. Розвиток багатошарової щільної абаксіальної палісадної паренхіми та велика кількість дрібних продихів свідчать про ксеромезофітність листка і світлолюбність рослин. За умов затінення зменшується кількість продихів на одиницю поверхні та продиховий індекс, збільшуються розміри продихів. За величиною продихового індексу представники роду є ксеромезофітами, що надає змогу вирощувати їх за умов обмеженого поливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.12 + Е50*801.1-652.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бистрянцева А. М. 
Застосування методу площ до розв'язування геометричних задач в контексті підготовки до державної підсумкової атестації / А. М. Бистрянцева // Фіз.-мат. освіта. - 2018. - № 1. - С. 142-145. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Аналіз результатів державної підсумкової атестації показує, що основні труднощі в учнів виникають саме під час розв'язування геометричних задач. Існує велика кількість досліджень, в яких автори намагаються знайти найбільш раціональний шлях навчання розв'язуванню задач загалом і за допомогою конкретних методів зокрема. В методичній та науково-популярній літературі розглядається практичне застосування кожного з відомих методів, однак в існуючих статтях зазвичай показано як розв'язувати лише окремі задачі. У шкільному курсі геометрії більшість із методів розв'язування задач займають не надто значне місце, хоча їх ефективність при цьому безумовно не викликає сумнівів. Що ж стосується методу площ, то він доволі рідко згадується в методичній і навчальній літературі, хоча в олімпіадній і конкурсній практиці часто зустрічаються задачі, які розв'язуються саме цим методом. В ході проведення дослідження проаналізовано завдання, які пропонуються для проведення державної підсумкової атестації з математики в 9-му класі. Розглянуто збірники завдань авторського колективу А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір за редакцією М. І. Бурди, рекомендований Міністерством освіти і науки України (МОНУ) та авторського колективу В. Г. Бевз, Д. В. Васильєва, схвалений комісією з математики Науково-методичної ради з питань освіти МОНУ. У відповідності до типів задач і прийомів, які застосовуються до їх розв'язування, можна розподілити завдання таким чином: використання прийому, заснованому на знаходженні площі фігури двома способами; прийому, заснованому на використанні властивості адитивності площі; прийому, заснованому на використанні властивостей відношень площ і відповідних відрізків. Наведено приклади завдань із державної підсумкової атестації, для розв'язування яких доцільно користуватись саме цими прийомами. Наявність достатньо великої кількості завдань, які потребують для розв'язування використовувати метод площ, надає можливість стверджувати про доцільність і необхідність спеціального вивчення методу площ в шкільному курсі геометрії. Нажаль, лише в декількох підручниках з геометрії його виділяють як окрему тему та метод, який може бути використаний до чітко окреслених класів задач. Одним із шляхів розв'язання зазначеної проблеми є доповнення шкільного курсу математики геометричними методами розв'язування задач, зокрема методом площ, які надають можливість учням вирішити проблему пошуку і правильного вибору найбільш раціонального шляху розв'язування задачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В181 р21-384

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кузнецов В. О. 
Геометричні властивості стохастичних потоків : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.05 / В. О. Кузнецов; НАН України, Ін-т математики. - Київ, 2017. - 22 c. - укp.

Вивчено властивості геометричних випадкових об'єктів, а саме: випадкових полів, стохастичних потоків, випадкових кіс. Встановлено, що ізотропні випадкові поля з'являються як моделі поля швидкостей у турбулентному потоці рідини. Розглянуто розподіл індекса обертання двовимірного ізотропного випадкового поля відносно плоскої кривої. Одержано вираз для першого і другого моментів індекса обертання поля у термінах умовної щільності двоточкових розподілів. Для ізотропного гауссівського випадкового поля перший і другий моменти індекса обертання знайдено у термінах коваріаційної функції компонентів поля. Зазначено, що в роботах В. А. Васильєва побудовано систему інваріантів, яка дає змогу розрізняти коси з точністю до гомотопїї, що зберігає початкові і кінцеві точки. М. Л. Концевичем отримано представлення інваріантів Васильєва для гладких кіс у вигляді кратних інтегралів. Одержано аналогічне представлення інваріантів Васильєва для кіс, утворених траєкторіями двовимірних неперервних семимартингалів відносно спільної фільтрації, у вигляді кратних інтегралів Стратоновича. Найбільш простими інваріантами Васильєва є взаємні кути обходу ниток коси. Отримано аналог результатів Ф. Спіцера та М. Йора для взаємних кутів обходу частинок у ізотропних броунівських потоках. Зазначено, що значну кількість досліджень націлено на вивчення поведінки кута обходу броунівського руху навколо початку координат при t —> ∞. Розглянуто принцип великих відхилень при t —> 0. Встановлено, що для кута обходу броунівського руху навколо початку координат виконано слабкий принцип великих відхилень, однак не виконується повний. Показано виконання оцінок принципу великих відхилень на класі циліндричних множин у С([0,1]).


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.505.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Кабанов В. І. 
Публічне управління середньою освітою: досвід Китаю та США / В. І. Кабанов // Держава та регіони. Сер. Публ. упр. і адміністрування. - 2021. - № 3. - С. 12-17. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - критичний оглядовий аналіз і виявлення особливостей моделей публічного управління середньою освітою в економічно розвинутих державах світу - Китаї та США. Актуальність вибору Китаю та США для аналізу наявного досвіду управління середньою освітою зумовлена різними умовами й підходами до публічного адміністрування соціальної сфери в цілому, а також - схожим високим рівнем організації та функціонування середньої освіти, що має прояв у рейтингових показниках підготовки школярів. Уперше введено у вітчизняний науковий обіг і проаналізовано праці закордонних дослідників, присвячені питанням публічного управління середньою освітою в Китаї (М. А. Гульової, Ці Мінянь, Чень Чжаомін, Лі Сюй, В. А. Штурби й С. С. Васильєва) і США (Н. Г. Типенко, Д. Б. Джон-стоуна, Г. Гранта). Досліджено чинне законодавство, що регулює галузь середньої освіти в Китаї та США: Закон КНР "Про обов'язкове навчання" (1986), Довгострокову програму КНР з реформ і розвитку освіти на 2010 - 2020 рр. (2002), план "Модернізація сільських початкових і середніх шкіл у центральних і західних регіонах країни", проєкт "Сучасне дистанційне навчання в сільських початкових і молодших класах середньої школи", Закон США "Про початкову та середню освіту" (1965) (ESEA), Закон США "Про шкільну реформу" (2001), програму "Освітні центри місцевих громад XXI століття". У результаті дослідження продемонстровано різні підходи до державного регулювання середньою освітою в Китаї та США, наголошено на необхідності дебюрократизації, децентралізації та підвищення ефективності чинних механізмів організаційного та правового регулювання середньою освітою в обох країнах. На підставі проведеного дослідження автором наголошено на можливості досягнення суттэвих успіхів у публічному управлінні середньою освітою виключно в поєднанні централізованого й децентралізованого підходів, державного патронажу та публічно-приватного партнерства й залучення незалежних експертів і науковців до розробки та впровадження освітянських реформ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Держав.упр Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Тетяна Кара-Васильєва. Бібліографічний покажчик / ред.: Г. Скрипник; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського. - Київ : ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України, 2021. - 86, [1] c. - укp.

Розкрито доробок Тетяни Кара-Васильєвої у галузі українського декоративного мистецтва, зібрано окремі видання: монографії, альбоми, посібники, а також публікації в наукових збірниках, колективних монографіях, журнальні статті, рецензії на її праці. Висвітлюється в окремих розділах її діяльність в організації виставок народного мистецтва в Україні та за її межами, подаються каталоги та буклети з цих нагод. Рекомендовано як джерело вивчення українського декоративного мистецтва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ123(4УКР) я1 + Щ10 г(4УКР)6 д Кара-Васильева Т. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Молоток І. Ф. 
Вплив фінансової децентралізації на економічний розвиток країни / І. Ф. Молоток // Наук. вісн. Полісся. - 2019. - № 2. - С. 107-113. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Протягом останніх трьох десятиліть реформа фінансової децентралізації набула активного поширення у країнах світу як один найбільш дієвих інструментів забезпечення ефективного функціонування системи державних та місцевих фінансів, адже передбачає трансфер частини повноважень з центрального до локального чи регіонального рівня влади, що відповідає принципу субсидіарності, а також більш ефективну алокацію бюджетних коштів. Враховуючи неоднозначність поглядів науковців та практиків стосовно практичних наслідків реформи фінансової децентралізації на загальний економічний розвиток держави, виникає об'єктивна необхідність більш глибоких наукових пошуків у даному напрямку. Дослідженню впливу фінансової децентралізації на економічне зростання присвячено праці таких закордонних дослідників як Родрігез-Поуз, Крьойер, Гемель, Кнелер, Санз, Баскаран, Фельд та ін., а також таких вітчизняних науковців як Васильєва, Гаруст, Винниченко, Височина, Воронцова, Чигрин, Петрушенко та ін. Емпіричні дослідження не дозволяють сформувати уніфікованого уявлення щодо визначеної проблематики. Мета дослідження - визначення впливу різних форм децентралізації на параметри економічного розвитку держави. За результатами регресійного аналізу на панельних даних для 12 унітарних європейських країн (Чехія, Данія, Естонія, Франція, Угорщина, Італія, Латвія, Литва, Польща, Словацька Республіка, Словенія та Україна) за 2008 - 2018 рр. було емпірично підтверджено позитивний вплив зростання рівня децентралізації витрат та посилення фіскальної автономії на ВВП на душу населення, тоді як виявлення взаємозв'язку між рівнем децентралізації доходів та економічним зростанням в країні не дозволило встановити наявність статистично значимого зв'язку між змінними. Висновки: отже, отримані результати дозволяють пріоритезувати алгоритм імплементації форм фінансової децентралізації з урахуванням їх результативності у контексті забезпечення економічного розвитку країни: на початкових етапах запровадження реформи доцільно сфокусуватися на посиленні рівня фіскальної автономії органів місцевого самоврядування, а далі переходити до збалансованого процесу децентралізації витрат та доходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)626

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Topical issues of pedagogy : collective monograph / Г. В. Турчинова, Л. В. Петько, Н. М. Чернуха, М. О. Васильєва-Халатникова, Я. О. Співак, Л. В. Токарчук, Н. П. Кравець, О. В. Матвієнко, О. А. Комаровська, О. В. Безкоровайна, Н. І. Станіславчук, Л. В. Канішевська, Н. В. Вишнівська, С. Д. Кирилюк, Р. Л. Сойчук. - Roma : Editoria di Modena, 2019. - 227 c. - Бібліогр. в кінці ст. - англ. - укp. - рус.

ІНШОМОВНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН У СВІТЛІ КОНЦЕПЦІЇ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ. Турчинова Г. В 4 ЛІНГВОСОІЦОКУЛЬТУРНИЙ ПІДХІД У ВИВЧЕННІ АНГЛОМОВНОЇ НОВОРІЧНОЇ ПІСНІ «JINGLE BELLS». Петько Л. В 31 ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА: МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ. Чернуха Н.М., Васильєва-Халатникова М.О., Співак Я.О., Токарук Л.В. .58 СТОРІТЕЛЛІНГ Ж ТЕХНОЛОГІЯ ТВОРЧОГО РОЗВИТКУ УЧНІВ з ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМИ ПОРУШЕННЯМИ НА УРОКАХ ЛІТЕРАТУРИ В УМОВАХ СПЕЦІАЛЬНОГО ТА ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ. Кравець Н. П 80 ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ У МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ. Матвієнко О. В 103 ЦІННІСНИЙ КОНТЕКСТ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ. Комаровська О. А 124 ПОЗААУДИТОРНА ДІЯЛЬНІСТЬ Ж ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ФОРМУВАННЯ ЕТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТІВ. Безкоровайна О. В., Станіславчук H. 1 146 ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВИХОВАННЯ ГУМАННОСТІ В УЧНІВ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ В ПОЗАУРОЧШЙ ДІЯЛЬНОСТІ ШКІЛ- ІНТЕРНАТІВ. Канішевська Л. В., Вишнівська Н. В 167 МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЦЕСУ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ПІДЛІТКІВ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ. Кирилюк С. Д., Канішевська Л. В 187 ПРОБЛЕМА ВИХОВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО САМОСТВЕРДЖЕННЯ В УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ КРІЗЬ ПРИЗМУ ВЗАЄМОДІЇ «ПЕДАГОГИ-БАТЬКИ- ДІТИ». Сойчук Р. Л


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311

Рубрики:

Шифр НБУВ: ІВ229967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Матеріали міжнародної наукової конференції, присвяченої 30-річчю Інституту сходознавства імені А. Ю. Кримського НАН України "XXIV Сходознавчі читання А. Кримського", 21 грудня 2021 р. / Національна академія наук України, Інститут сходознавства імені А. Ю. Кримського. - Київ : Гельветика, 2021. - 371 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

СХІДНІ ПАМ’ЯТКИ В УКРАЇНІ Когут Г. В. СХІДНІ КИЛИМИ ГЕТЬМАНЩИНИ, МОДА НА «ОРІЄНТ» ТА КОЗАЦЬКІ ГЕНЕАЛОГІЧНІ МІФИ 12 Огнева О. Д. МОНГОЛЬСЬКА ДУХОВНА СПАДЩИНА В УСТАНОВАХ УКРАЇНИ 14 Парацій В. М. ПАМ’ЯТКИ ЄВРЕЙСЬКОГО ЕТНОСУ В БЕРЕЖАНАХ: СИНАГОГА ІКІРКУТ 18 Ряполов В. М., Хесін В. О. КАРАЇМСЬКА КЕНАСА В ХАРКОВІ: ІСТОРІЯ, МИСТЕЦТВОЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ, ПЕРСПЕКТИВИ РЕСТАВРАЦІЇ 23 Тарасенко М. О. «ЗАГАДКОВІ ІСТОТИ» НА АМУЛЕТАХ-ПІДВІСКАХ З ПІСОЧИНСЬКОГО МОГИЛЬНИКА зо СЕКЦІЯ II. ДАВНІЙ ТА СЕРЕДНЬОВІЧНИЙ СХІД: ІСТОРІЯ ТА КУЛЬТУРА Агай Кухі Амін МУЗИЧНА ТРАДИЦІЯ КАШКАЙСЬКИХ АШУПВ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЇЇ ФУНКЦІОНУВАННЯ В СУЧАСНОМУ СОЩОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ 35 Баукова А. Ю. ЄГИПЕТСЬКІ БОГИ НА СХІДНИХ ТЕРЕНАХ: СЕРАПІС ТА ІСІДА В КУЛЬТУРІ ТА МИСТЕЦТВІ РИМСЬКОЇ ПРОВІНЦІЇ АЗІЯ 38 Бауліна К. Ю. ВІДОБРАЖЕННЯ ТИТУЛУ «САТРАП» В ІЄРАРХІЇ ВИЩИХ ЧИНОВНИКІВ ПРИ ЦАРСЬКОМУ ДВОРІ АХЕМЕНІДСЬКИХ ПРАВИТЕЛІВ КОНЦЕПТ ПОТОЙБІЧНОГО ТРОНУ В НАРАТИВНІЙ ТА ВІЗУАЛЬНІЙ ДАВНЬОІРАНСЬКІЙ ТРАДИЦІЇ 46 Димидюк Д. А. ПРАЩА У ВІРМЕНІЇ ЕПОХИ ЬАГРАТИДІВ (КІНЕЦЬ IX - СЕРЕДИНА XI ст.) 50 Козак M. І. МОНГОЛЬСЬКЕ ОЗБРОЄННЯ ДАНИЛА РОМАНОВИЧА ТА ЙОГО ДРУЖИНИ НА СТОРІНКАХ ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКОГО ЛІТОПИСУ 56 Кузовков В. В. РУСИ У БАРДА’АІ ПОЛІТИЧНА БОРОТЬБА У ПРИКАСПІЙСЬКОМУ РЕГІОНІ У 40-х РОКАХ X СТОЛІТТЯ 59 Макогончук Н. В. ПОНЯТТЯ ЧЕСТІ В КУЛЬТУРІ ІСЛАМУ 63 Мельник В. М. БАЛАНСУВАННЯ МІЖ ВІЗАНТІЄЮ, КИТАЄМ І ПЕРСІЄЮ: ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ОСОБЛИВОСТІ ТЮРКСЬКОГО ПОЛШАСАШТЕТУ 65 Михайлова Р. Д. КУЛЬТУРНІ КОНТАКТИ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОЇ РУСІ ТА КРАЇН СХОДУ 70 Письмак Ю. О. ОРІЄНТАЛЬНІ ДЖЕРЕЛА ТА ПРОТОТИПИ «ТЮДОРІВСЬКОЇ» АРКИ 74 Сошніков А. О. ХАРКІВСЬКЕ ГОРОДИЩЕ У ХОЗАРСЬКИЙ ТА СТАРОРУСЬКИЙ ПЕРІОДИ (VIII-XII ст.) 77 Стародубець Г. М. СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС ВІЗАНТІЙСЬКОЇ ЖІНКИ В ПЕРІОД ПРАВЛІННЯ ІМПЕРАТОРІВ ІСАВРІЙСЬКОЇ ДИНАСТІЇ 82 Chalyi А. О. CLIMAT CHANGES IN THE XVIIIlh CENTURY AND THEIR EFFECT ON THE OTTOMAN EMPIRE 86 4 СЕКЦІЯ III. ІСТОРІЯ ТА КУЛЬТУРА КРАЇН ДАЛЕКОГО СХОДУ Барштейн В. Ю., Андрейчин М. А. СТОРІНКИ ІСТОРІЇ ЯПОНСЬКОЇ МЕДИЦИНИ В МЕДАЛЬЄРНОМУ МИСТЕЦТВІ 89 Бойко С. С. ФЛОРИСТИЧНІ МОТИВИ В СЕМІОТИЧНОМУ ПОЛІ японської КУЛЬТУРИ ТА МИСТЕЦТВА: НАЦІОНАЛЬНИЙ КОСТЮМ 94 Ван Ке ЛЮ ШИКУНЬ ЯК ПАТРІАРХ СУЧАСНОГО ФОРТЕПІАННОГО МИСТЕЦТВА КИТАЮ 97 Вєдєнєсв Д. В. АСИМЕТРИЧНІ ЗАХОДИ ЗОВНІШНЬОЇ РОЗВІДКИ КИТАЙСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ (1949 - кін. 1960-х рр.) 100 Вовчук Л. А. РАДЯНСЬКІ СПЕЦСЛУЖБИ У8 ЯПОНСЬКОЇ ДИПЛОМАТІЇ (НА МАТЕРІАЛАХ ЯПОНСЬКОГО КОНСУЛЬСТВА В ОДЕСІ У МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД) Ю4 Ганський В. О., Чжоу В. ПОДОРОЖІ ПЕРШІХ ДАВНЬОКИТАЙСЬКИХ МАНДРІВНИКІВ І ВИТОКИ ПРОТОТУРИЗМУ В КИТАЇ 108 Гончаренко А. В. КНР У ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ АДМІНІСТРАЦІЇ ПРЕЗИДЕНТА США ДЖ.Ф. КЕННЕДІУ 1961 р.: СПРОБА ПЕРЕГЛЯДУ ПРІОРИТЕТІВ 112 Калачова 1.1., Андрейчик К. В. ТРАНСФОРМАЦІЯ СОЦІАЛЬНОЇ РОЛІ І СТАТУСУ ЖІНКИ В КИТАЙСЬКІЙ НАРОДНІЙ РЕСПУБЛІЦІ В XX ст 116 Павленко С. С. КАМІМУРА СІН’ІЦІ: КОХАННЯ ЧИ КАР’ЄРА? 118 Чжан Мінь ВЗАЄМОДІЯ НАЦІОНАЛЬНИХ І ЄВРОПЕЙСЬКИХ ТРАДИЦІЙ В ОПЕРІ «СКОРБОТА ЗА ПОМЕРЛИМИ» ШИ ГУАННАНЯ: АКТУАЛЬНІСТЬ ДОСЛІДЖЕННЯ 122 Чженгуан Ч., Бабунич Ю. І. ІСТОРІЯ ЗАРОДЖЕННЯ І РОЗВИТКУ КИТАЙСЬКОЇ ГРАВЮРИ НЯНЬХУА 125 Ян Юджі ОПЕРА ГУАН СЯ «ПСАЛМИ МУЛАНУ» ЯК ЗРАЗОК СУЧАСНОГО ОПЕРНОГО МИСТЕЦТВА КИТАЮ 128 СЕКЦІЯ IV. КРАЇНИ ТА НАРОДИ СХОДУ У НОВИЙ І НОВІТНІЙ ЧАС Байгалі СТАН І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СТУДЕНТСЬКИХ ОБМІНІВ МІЖ КНР І УКРАЇНОЮ 132 Garnyk L. P., Vitkovskyi Y. P., Al-Khalavani Kh. R. ECONOMIC DIPLOMACY AND NATIONAL SECURITY: UKRAINE IN LIGHT OF MIDDLE EASTERN STRATEGIC INTERESTS 135 Городня H. Д. РОЗВИТОК СПІВРОБІТНИЦТВА КАМБОДЖІ Й КНР У СФЕРАХ БЕЗПЕКИ Й ОБОРОНИ 138 Жень Цзеюй КИТАЙСЬКЕ ЖИВОПИСНЕ МИСТЕЦТВО Ж КОМУНІКАЦІЙНА СТРАТЕГІЯ КУЛЬТУРНОЇ ІНДУСТРІЇ 142 Захарченко А. М. «ХИЗБАЛЛА» В РЕГІОНАЛЬНИХ ПРОЦЕСАХ НА БЛИЗЬКОМУ СХОДІ ПІСЛЯ «АРАБСЬКОЇ ВЕСНИ» 145 Зуб (Руденко) Н. М. МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ ТА МУСА-БЕК РАФІСВ: УКРАЇНСЬКИЙ ПИСЬМЕННИК ТА АЗЕРБАЙДЖАНЕЦЬ-ЛІКАР 149 Зубаренко І. В. ЄГИПЕТ - ДЕКАДА ПІСЛЯ АРАБСЬКОЇ ВЕСНИ: СПОДІВАННЯ І РЕАЛІЇ 153 Ковальков О. Л. РАДЯНСЬКА АГРЕСІЯ В АФГАНІСТАН (1979-1989) І УТВОРЕННЯ ТАЛІБАНУ 157 Ковальський С. В. КІПР В ГЕОПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ БЛИЗЬКОГО СХОДУ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XX ст 161 Мусійчук В. А. СОЦІАЛІЗМ У СУЧАСНОМУ В’ЄТНАМІ (НА МАТЕРІАЛІ СТАТТІ НГУЄНА ФУ ЧОНГА) 165 6 Мустафазаде Парвана Тельман кизи РЕСТАВРАЦІЯ ОБ’ЄКТІВ ТЮРКСЬКОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ ПІСЛЯ ДРУГОЇ НАЛРНО-КАРАБАХСЬКОЇ ВІЙНИ 167 Ніпіаліді О. Ю. ЩОДО СУЧАСНИХ ІНТЕРЕСІВ УКРАЇНИ У ПРОСТОРІ БЛИЗЬКОГО СХОДУ ТА ПІВНІЧНОЇ АФРИКИ 169 Олійник О. М. ЯПОНІЯ НА ШЛЯХУ ДО НАДРОЗУМНОГО СУСПІЛЬСТВА 173 Отрощенко І. В. ПРОТИСТОЯННЯ ПРЕМ’ЄРІВ І СЕКРЕТАРІВ ЦК МНРП В МОНГОЛЬСЬКІЙ ПОЛІТИЧНІЙ ТРАДИЦІЇ 178 Погорслова І. С. ПІВНІЧНОКОРЕЙСЬКА ЯДЕРНА ЗАГРОЗА: ПІДХОДИ РЕГІОНАЛЬНИХ ДЕРЖАВ 181 Подрез Ю. В. ПЛАНУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ СТРАТЕГІЇ КНР В АФРИЦІ У XXI СТОЛІТТІ 185 Рашидов С. Ф. СУНІЗАЦІЯ СУЧАСНОГО АЗЕРБАЙДЖАНУ 188 Священко 3. В. АРАБСЬКИЙ НАЦІОНАЛІЗМ В ПЕРІОД МІЖ СВІТОВИМИ ВІЙНАМИ 191 Ціватий В. Г. МОДЕЛЬ І ТРАДИЦІЇ ДИПЛОМАТІЇ КОРОЛІВСТВА САУДІВСЬКА АРАВІЯ (КСА): МІЖНАРОДНО-ПОЛІТИЧНИЙ ТА ШСТИТУЦЮНАЛЬНО-ІСТОРИЧНИЙ ДИСКУРСИ 195 Ямпольська Л. М. КУРДСЬКА АВТОНОМІЯ В ІРАНІ: ДО ПИТАННЯ ПРО СТВОРЕННЯ МЕХАБАДСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ 200 СЕКЦІЯ V. РЕЛІГІЙНІ ТА ФІЛОСОФСЬКІ ВЧЕННЯ СХОДУ Васильєва Л. А. СХІДНА ТА ЗАХІДНА ПАРАДИГМА ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОГО ПУБЛІЧНОГО ДІЙСТВА 203 Данканіч А. С. ДОКТРИНАЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ ЕСХАТОЛОГІЇ ІСЛАМУ СХІДНІ ВИТОКИ ІММОРТАЛІЗМУІ ТРАНСЦЕНДЕНТАЛЬНОГО ТРАНСГУМАН13МУ 210 Капранов С. В. ІДЗУЦУ ТОСІХІКО - ФІЛОСОФ І ВЧЕНИЙ 214 Карпіцький М. М. САМОІДЕНТИФІКАЦІЯ ЛЮДИНИ В КАУШИТАКІУПАНІШАДІ 216 Польська 1.1. СЕМАНТИКА ДАВНЬОКИТАЙСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ МУЗИКИ 220 Стежко 3. В., Шалімова К. В. ФІЛОСОФСЬКА КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДІЙСНОСТІ ЯК ОСНОВА МОВНОЇ КАРТИНИ СВІТУ (В ПАРАДИГМІ СХІД-ЗАХІД) 224 Tarasenko А. V. WORLDVIEW FOUNDATIONS OF THE LAW OF ANCIENT CHINA 228 СЕКЦІЯ VI. КРИМ: ІСТОРІЯ, КУЛЬТУРА, СУЧАСНІСТЬ Аблятіф P. М. РОЛЬ МЮСТЕДЖША УЛЬЮОСАЛА У СТВОРЕННІ СУЧАСНОЇ КРИМСЬКОЇ ДІАСПОРИ ТУРЕЧЧИНИ 232 Араджионі М. А. ТРАДИЦІЙНИЙ ГОЛОВНИЙ УБІР КРИМСЬКИХ ГРЕКИНЬ «ПЕРІФТАР» 236 Бачинська О. А. ОСМАНСЬКЕ КЕРІВНИЦТВО АККЕРМАНСЬКОЇ ФОРТЕЦІ: ПЕРСОНАЛЬНИЙ СКЛАД ТА ЙОГО АДАПТАЦІЯ ДО НОВИХ УМОВ ЖИТТЯ 1806-1807 рр 240 Геріх Д. С., Сенчило-Татліліоґлу Н. О. БОРОТЬБА ЗА УКРАЇНІЗАЦІЮ КРИМУ ПОЕТА ДАНИЛА КОНОНЕНКА 244 Малежик Д. І., Нєгін К. С. ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ АРХІЄПИСКОПА ЛУКИ КРИМСЬКОГО (В. ВОЙНО-ЯСЕНЕЦЬКОГО) (1946-1961) 247 Младенова Т. В. ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ КРИМУ: ВІД АНТИЧНИХ ЧАСІВ ДО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ 250 Оліцький В. О. СТАНОВІЦЕ ПЦУ В КРИМУ В УМОВАХ РОСІЙСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ.. 255 Федчук О. Б. ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ НУР-ДЕВЛЕТА В КРИМСЬКОМУ ХАНСТВІ У 1466-1478 рр 258 Шевченко А. М. СУФІЙСЬКА СПАДЩИНА У БУДЖАКУ ХНІ - ПОЧАТОК XIX ст 262 СЕКЦІЯ VII. МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ НАРОДІВ СХОДУ Борбенчук І. М., Корнгва 3. М. ОБРАЗ СТАМБУЛА У РОМАНІ ТУЛИ КІРЕМІТЧІ «МОЛИТВИ ЛИШАЮТЬСЯ НЕЗМІННИМИ» 268 Дащенко Г. В. ЦИКЛ «ШИ ПРО ДЕСЯТЬ РОЗЛУЧЕНЬ» («+Ш#»): ВІДЛУННЯ ЖИТТЯ ТА ТВОРЧОСТІ СЮЕ ТАО (ІШ, 768-832) 271 Дрига І. М. СЛОВО ЮНУСА ЕМРЕ ТА КНИЖНО-ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ XIV-XV ст 275 Жорнокуй У. В. ОСОБЛИВОСТІ ХАРАКТЕРОТВОРЕННЯ ЖІНОЧИХ ОБРАЗІВ У ПОВІСТІ «ПОЧУТТЯ, РОЗУМ» ЧЖАН АЙЛІН 277 Ісаєва H. С. ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ОБРАЗУ ШЛЯХЕТНОЇ КИТАЯНКИ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ДРАМІ ДОБИ ПРОСВІТНИЦТВА 280 Каблова Т. Б., Ховзун Б. П. КИТАЙСКА ПОЕЗІЯ ЭПОХИ ТАН ІСУН ЯК СУБЛІМАЦІЯ «СХІДНОГО РЕНЕСАНСУ» 284 Калько P. М. МЕТОДОЛОГІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ КИТАЙСЬКОЇ МОВИ ІЗ ПОЗИЦІЇ ТЕОРІЇ МНОЖИН 287 Костанда І. О. СТАНОВЛЕННЯ МОВНИХ НОРМ: ПРОЦЕСИ КОДИФІКАЦІЇ ЛЕКСИЧНОЇ НОРМИ В ЄВРОПІ ТА СТАРОДАВНЬОМУ КИТАЇ 290 Кундій А. С. ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕДАЧІ МОТИВУ ВТРАЧЕНОГО КОХАННЯ У ЖІНОЧІЙ ПАЛАЦОВІЙ ЛІРИЦІ ЧАСІВ ДИНАСІЇ ЛЯО Смольницька О. О. ВИБРАНА ФЛОРИСТИЧНА СИМВОЛІКА В ОКРЕМИХ ГАЗЕЛЯХ ГАЗАЇ: МОЖЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКОГО ПЕРЕКЛАДУ 299 Спотар-Аяр Г. Ю., Яницька І. Ю. ЕТНОКУЛЬТУРНА СПЕЦИФІКА КОМПЛІМЕНТІВ У ТУРЕЦЬКІЙ МОВІ 303 СЕКЦІЯ VIII. ІСТОРІЯ СХОДОЗНАВСТВА Бубенок О. Б. ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ НОМАДОЗНАВЧИХ СТУДІЙ У НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ 306 Valeev R. М., Vasylyuk О. D. UNPUBLISHED CORRESPONDENCE OF A. YU. KRYMSKY AND V. F. MINORSKY FROM ARCHIVAL CENTERS OF RUSSIA AND UKRAINE 309 Гандзюк О. M. КОНТЕКСТУАЛЬНА ЗУМОВЛЕНІСТЬ СЕМАНТИКИ ДІЄПРИСЛІВНИКА У РОМАНІ АНАТАНГЕЛА КРИМСЬКОГО «АНДРІЙ ЛАГОВСЬКИЙ» 311 Г анус С. О. УЖГОРОДСЬКИЙ ІСТОРИК КАЗИМИР ГУРНИЦЬКИЙ ТА ВІДРОДЖЕННЯ СХОДОЗНАВЧОЇ СПАДЩИНИ АГАТАНГЕЛА КРИМСЬКОГО 315 Горболіс Л. М. СХОДОЗНАВЧА СКЛАДОВА ПИСЬМЕННИЦЬКОГО ДОРОБКУ АГАТАНГЕЛА КРИМСЬКОГО 319 Кіктенко В. О. ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ, ФІЛОСОФІЇ, МОВ НАРОДІВ СХІДНОЇ, ПІВДЕННОЇ ТА ПІВДЕННО-СХІДНОЇ АЗІЇ В ІНСТИТУТІ СХОДОЗНАВСТВА ІМЕНІ А. ІО. КРИМСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ 321 Левенець О. М. РАДЯНСЬКИЙ ФАКТОР ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ СХІДНИХ НАРОДІВ У НАУКОВІЙ СПАДЩИНІ СЕМЕНА РОЗЕНФЕЛЬДА В 60-70-х pp. XX ст 329 Петрова Ю. І. «ХОДІННЯ ПО МУКАХ»: АРАБІСТИКА В КИЄВІ В 1940-х- 1950-х рр 333 10 Радівілов Д. А. СУЧАСНИЙ СХІД У ДОСЛІДЖЕННЯХ ІНСТИТУТУ СХОДОЗНАВСТВА ІМЕНІ А. Ю. КРИМСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ 337 Резнік І. С. ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДОКУМЕНТІВ АГАТАНГЕЛА КРИМСЬКОГО З ФОНДІВ ЦЕНТРАЛЬНОГО ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ-МУЗЕЮ ЛІТЕРАТУРИ І МИСТЕЦТВА УКРАЇНИ (ДО 150-РІЧНОГО ЮВІЛЕЮ ВЧЕНОГО) 342 Ромащенко Л. І. РОКСОЛАНА-ХУРРЕМ В ІСТОРИЧНИХ СТУДІЯХ АГАТАНГЕЛА КРИМСЬКОГО 352 Стецюк В. Б. СХОДОЗНАВСТВО Ж КАР’ЄРНА СТРАТЕГІЯ: СТОРІНКИ БІОГРАФІЇ ФЕДОРА БОРЖИМСЬКОГО 357 Тарасюк Т. М., Смик А. Ю. НАУКОВІ ГОРИЗОНТИ «СХОДОЗНАВЧИХ ЧИТАНЬ А. КРИМСЬКОГО» 361 Філянін Є. П. УКРАЇНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ ПРО СУСІДНІЙ ТЮРКСЬКИЙ СВІТ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ «КИЕВСКОЙ СТАРИНЫ») 364 Хоменко О. А. НЕВІДОМИЙ ДОКУМЕНТ ПРО ІСТОРІЮ УКРАЇНСЬКИХ РУХІВ В АЗІЇ' ВІД ІВАНА СВІТА 367 11


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1-1(5) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

V Всеукраїнська науково-практична конференція "Особистісно орієнтоване навчання математики: сьогодення і перспективи" : матеріали конф., 19-20 листоп. 2019 р. / ред.: М. І. Бурда, І. А. Акуленко, В. Г. Бевз, О. І. Матяш, В. Г. Моторіна, М. В. Працьовитий, Л. А. Семеновська, Н. А. Тарасенкова, О. С. Чашечникова, С. П. Яланська, Є. П. Нелін, В. О. Швець, Т. М. Барболіна, Г. І. Білянін, В. О. Марченко, О. Ю. Москаленко, Ю. Д. Москаленко; Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди. - Полтава : Астрая, 2019. - 145 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ З Москаленко Ю. Д., Булава Л. М. Історичні етапи фізико-математичної освіти у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка З Бурда М. І. Реалізація особистісно орієнтованого підходу в підручниках з математики для старшої школи 7 Акири Ион. Личностно-ориентированное обучение в школьном образовательном процессе по .математике 9 Бевз В. Г. Мобільне освітнє середовище і навчання математики 11 Матяш О. І. Актуальність проблеми розвитку критичного мислення майбутніх учителів математики 13 Моторіна В. Г. Формування науково-дослідницької компетентності магістрів математики 15 Нелін Є. П., Долгова О. Є. Науково-методичні особливості оновлених підручників математики старшої профільної школи 17 Срмрнпягька Л. А. Пр.дагпрімна спадщина М Огтппрпадеккпрп в кпнтркгті ~ " - - - -- - - - - - j - JT -JT " " модепнізаиії освіти Укпаїни 19 it і Тарасенкова Н. А. Формування «Soft Skills» у навчанні математики: до постановки проблеми 22 Триус Ю. В. Актуальні проблеми, здобутки та перспективи навчання методів оптимізації та дослідження операцій у вищій школі 24 Швець В. О. До питання про формування поняття алгебраїчного виразу в курсі алгебри і початків аналізу 26 СЕКЦІЯ І. МЕТОДОЛОГІЧНІ ТА НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ТВОРЕННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМ НАВЧАННЯ МА ТЕМА ТИКИ І ОСОБИСТІСТЬ 28 СЕКЦІЯ 2, АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА ЗДОБУТКИ МАТЕМАТИЧНОЇ ОСВІТИ У ВИЩІЙ ШКОЛІ Босовський М. В., Коломієць О. М. Проблеми перехресного вступу до магістратури Гібалова Н. В. Математична підготовка майбутніх вчителів початкової школи Годованюк Т. Л., Мещеряков Р. О. Використання навчальних подкастів у методичній підготовці майбутніх учителів математики Кононоеич Т. О. Особливості процесу прийняття рішення при опануванні математичних знань Лутфуллін М. В., Лутфуллін В. С. Внесок Д. Пойа в розвиток методики викладання математики Москаленко О. А. Деякі шляхи організації навчального контенту з методики навчання математики Muyun Xiang, Shkolnyi Oleksandr Students’ motivation to study matrix theory during mastering a course of higher mathematics Працьовитий M. В., Требенко О. О., Школьнии О. В., Гончаренко Я. В. Про введення інституту менторства при підготовці майбутніх вчителів математики за дуальною формою здобуття освіти СЕКЦІЯ3. ТЕХНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ У ПРОЦЕСІ НА В ЧАННЯ МА ТЕМА ТИКИ Ачкан В. В., Ілісеа А. С. Математичні конкурси та олімпіади як засоби розвитку творчої особистості учнів Білянін Г. І. Освітні проекти як техніка формування математичної компетентності в умовах НУШ Вінніченко О. О. Особливості формування добірок задач «живоїматематики» для учнів 5-6 класів Возносименко Д. А., Шумигай С. М. Підготовка майбутніх учителів математики до використання технології «перевернутого навчання» на уроках математики здоров ’язберігаючого змістуХоврак С. М. Творчість учителя — це сучасний підхід до навчально-пізнавальної діяльності учнів Черкаська JI. П., Матяш Л. О. Особливості формування позитивної мотивації навчально-пізнавальної діяльності учнів СЕКЦІЯ 4. ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦТНО-КОМУНТКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ УМА ТЕМА ТИЧНІЙ ПІДГОТОВЦІ ОСОБИСТОСТІ. Барболіна Т. М. Використання комп ’ютерних тренажерів при вивченні теорії ігор Бобилсв Д. Є., Гудим Т. Ю. Розв 'язування задач оптимізації, орієнтованих на розвиток особистості, засобами хмарного середовища СоСаїс Васильєва К. С. Проектування електронного навчального курсу «Олімпіада з математики» Дмитрієнко О. О. Застосування хмарних технологій у процесі навчання математики Дубовик В. В., Іщенко Г. В. Використання платформи bigbluebutton у навчанні лінійної алгебри студентів педагогічних університетів Коваленко О. В., Соломка С. О. Використання мобільних додатків у процесі підготовки сучасного вчителя математики Козакова К. В. ІКТ як засіб перевірки теоретичних знань учнів із теми «Чотирикутники» в курсі геометрії основіюї школи Кравченко В. Г. Використання систем дистанційного та змішаного навчання під час вивчення алгебри та початків аналізу Крамаренко Т. Г. Компетентнісно-орієнтоване навчання математики з використанням оновленого навчального посібника «Інноваційні ІКТ навчання математики» Красницький М. П. Інтенсифікація формування обов’язкових результатів навчання з математики Криворучко 1.1., Ковтанюк М. С. Використання мобільних додатків для оптимізації самостійної діяльності студентів Кривцова О. П. Аспекти підготовки майбутніх фахівців у галузі комп’ютерних наук Мамон О. В. Можливості сучасних мобільних додатків для навчання математики Махомета 1. М., Іягай І. М., Шумигай С. М. Використання інформаціино- комунікаційних технологій у процесі навчання дисципліни «Методи обчислень» Медведєва М. G., PvuHuubKuu С. Сі. Сінянал■слидіг Ідмшяі»ипдиїм «и ***•’ СЕКЦІЯ 5. ВИКОРИСТАННЯ НАВЧА. ОСОБИСТОСТІ З МАТЕМАТИКИ У ВИВЧЕННІ 85 Зайцева О. І. "Гра в коробці. Математика" я формування математичних компетентностей учн 87 Кузьменко Г. М. Дидактичні аспекти застосуванн у курсі електротехніки 89 Макаренко К. С., Макаренко В. /., Макар орієнтований підхід до реалізації міжпредмеї 92 і біофізики Овчаров С. М., Овчарова К. В. Міжпредметні зв’я 93 Піт ель I. М., Бондаренко Ю. О., Левіна I. В. Мі формування у здобувачів освіти природничо-наукоі 95 Саенко О. В. Екстремальні задачі оптики у підготовки учнів 97 Шило I. М., Хорольсъкий О. В. Формування мап учнів під час виконання лабораторних робіт з фіз 99 вимірювального комплексу УЧА СНИШ КОНФЕРЕНЦІЇ


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р21 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО38746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Суходуб Л. Ф. 
Біоматеріали та покриття : навч. посіб. / Л. Ф. Суходуб; Сумський державний університет. - Суми : Сум. держ. ун-т, 2020. - 299 c. - Бібліогр.: с. 299 - укp.

Вміщено інформацію про стан досліджень у сфері сучасних біоматеріалів і покриттів. Описано біомедичну інженерію на сучасному етапі, основи хімії твердого тіла, біомінералізацію і біоматеріали та принципи їх утворення. Розглянуто окремі випадки біомінералізації, композитні біоматеріали та властивості гібридних матеріалів на основі HA-ZNO, вбудованих у матрицю альгінату. Біомедичну інженерію визнано Радою Європи стратегічним напрямком економічного і соціального розвитку найбільш успішних держав. Зазначено, що суть цієї спеціальності в поєднанні традиційної медицини і точних наук, таких як молекулярна та клітинна біологія, біохімія, біофізика, математика, інженерія та матеріалознавство. Викладено напрямок, пов’язаний із сучасними біонаноматеріалами, а саме методами їх отримання, вивчення структури та складу, біосумісності й антимікробних властивостей, можливості їх використання як носіїв лікарських засобів. Визначено, що найбільший сегмент ринку біоматеріалів у світі становлять кісткові матеріали, тільки в Україні за напрямом ендопротезування кульшових суглобів ринок оцінюється у 100 млн євро на рік, а задовольняється всього на 15 % і майже 90 % із цих 15 — дорога імпортована продукція. Презентовано розробку сучасних біоматеріалів нового покоління апатит-біополімерних нанокомпозитів лабораторії "Біонанокомпозит" СумДУ, створеної у 2012 році за підтримки ректора, професора А. В. Васильєва, для практичної біомедицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с03 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864528 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського