Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Автореферати дисертацій (18)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИМЕРЛІ$<.>+<.>K=ОРГАНІЗМИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 240
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Біологія. Екологія / ред.: О. Є. Пахомов. - Д., 2000. - 276 с. - (Вісн. Дніпропетр. ун-ту; Вип. 7). - укp. - рус.

Збірник присвячено актуальним проблемам екології, біогеоценології, охорони природи, зоології, фізіології, біохімії та медицини. Досліджено вплив іонізуючого випромінювання, ксенобіотиків та інших шкідливих факторів техногенного походження на природні та штучні екосистеми, тваринні та рослинні організми. Охарактеризовано роль біоенергетичного потенціалу опадо-підстилкового блоку у формуванні біорізноманіття едафотопу в лісових біогеоценозах Присамар'я. Наведено характеристику радіонуклідного забруднення води та донних відкладів у водоймах Придніпров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806я43(4УКр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68774/Біол. Ек. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вісник Дніпропетровського університету / ред.: О. Є. Пахомов. - Д., 2000. - 129 с. - (Біологія. Екол.; Вип. 8, т. 2). - укp.

Збірник присвячено актуальним проблемам ботаніки, гідробіології, зоології, грунтознавства, екології, біогеоценології, охорони природи, фізіології, біохімії та медицини. Досліджено вплив іонізуючого випромінювання, ксенобіотиків та інших шкідливих факторів техногенного походження на природні та штучні екосистеми, тваринні та рослинні організми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж68774/Біол.Ек. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сергеева Л. Е. 
Изменения культуры клеток под действием стресса / Л. Е. Сергеева; Ин-т физиологии растений и генетики НАН Украины. - К. : Логос, 2001. - 97 c. - Библиогр.: 410 назв. - рус.

Розглянуто поведінку клітинної культури рослин, як статистичної системи, у динаміці розвитку стресового процесу. Досліджено фізіологічні, біохімічні, генетичні зміни від первинних реакцій на дію стресора до істотних перебудов, що характеризують стійкі організми. Наведено відомості про сольовий та осмотичний стреси, токсичну дію іонів важких металів, а також механізми стійкості проти них. Детально проаналізовано основні принципи відбору генетично змінених клітинних ліній.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*550*730*112.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мовчан О. М. 
Карантинні шкідливі організми / О. М. Мовчан, І. Д. Устінов, І. Л. Марков, О. О. Сикало, М. М. Плиска; Голов. держ. інспекція з карантину рослин. - К. : Світ, 2000. - 200 c. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Описано морфолого-біологічні особливості шкідливих карантинних організмів, відсутніх і обмежено розповсюджених на території України, а також потенційно шкідливих, що потребують вивчення. З'ясовано характер їх пошкоджень та симптомів, викладено карантинні обмеження щодо кожного з них. Запропоновано заходи щодо зниження шкодочинності та локалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34646 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гершензон С. М. 
Мутагенна дія нуклеїнових кислот і вірусів / С. М. Гершензон, Ю. М. Александров, С. С. Малюта, Т. І. Бужієвська, І. С. Карпова, К. А. Ларченко. - К. : Знання, 1999. - 29 c. - Бібліогр.: 100 назв. - укp. - рус.

Обгрунтовано та експериментально доведено явище мутагенної дії нуклеїнових кислот різної природи і походження на організми різних рівнів організації. З'ясовано найважливіші особливості мутагенезу, викликаного нуклеїновими кислотами. Постульовані та експериментально підтверджені можливі механізми взаємодії екзогенних нуклеїнових кислот з геномами реципієнтних клітин. На основі проведених наукових досліджень отримано нові форми кукурудзи, обгрунтовано необхідність розробки антивірусних вакцин без нуклеїнових кислот, сформульовано загальнобіологічне положення про віруси, як фактори біологічної еволюції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.224,023 + Е0*441.226*801.3,023

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гомеля М. Д. 
Похідні триетаноламіну як інгібітори корозії з бактерицидною дією / М. Д. Гомеля, С. С. Ставська, Г. В. Кущ, Ю. О. Стойка // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2001. - № 3. - С. 24-26. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведно результати дослідження антикорозійних, бактерицидних і токсичних властивостей похідних триетаноламіну за методом поляризаційного опору. Їх вплив на мікробні культури, висіяні з київського водопроводу, досліджено за методом підрахування кількості гетеротрофних бактерій, що виросли. Визначено, що у разі попадання цих речовин у навколишнє середовище їх вплив на тваринні організми не буде високотоксичним. Зроблено висновки, що використання похідних триетаноламіну як інгібіторів корозії сталі з бактерицидною дією практично можливе.


Ключ. слова: інгібітор корозії, біообростання, антикорозійна активність
Індекс рубрикатора НБУВ: К66-12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Федишин Я. І. 
Фізика з основами біофізики : Навч. посіб. для студ. вищ. закл. освіти / Я. І. Федишин. - Л. : Світ, 2000. - 458 c. - укp.

Висвітлено фізичні та біофізичні явища в живих організмах, які умовно поділяють на механічні, теплові, електромагнітні, оптичні, атомні та ядерні. Розглянуто фізичні основи гемодинаміки, акустики й ультразвукові методи та їх застосування у ветеринарній медицині. Наведено основи вчення про теплоту, внутрішню енергію, ентропію та відкриті термодинамічні системи, до яких належить живий організм. Описано хвильові та корпускулярні властивості світла, оптичні методи дослідження та світлові методи лікування тварин. Досліджено радіоактивність, основи дозиметрії та вплив радіоактивного випромінювання на живі організми, а також методи контролю над забруденням продуктів тваринництва, рослинництва, грунту, води.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 я73-1 + Е0*71 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Білик М. О. 
Фітофармакологічний довідник : Навч. посіб. для студ. / М. О. Білик, М. Д. Євтушенко, Ф. М. Марютін, В. К. Пантєлєєв, В. П. Туренко; ред.: М. Д. Євтушенко, Ф. М. Марютін; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - 2-ге вид., доп. і переробл. - Х., 2000. - 516 c. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто сучасний асортимент хімічних і біологічних засобів захисту рослин, рекомендованих для використання в Україні, регламенти їх застосування у вирощуванні найголовніших сільськогосподарських культур. Висвітлено сучасні методи захисту рослин, що використовуються в інтегрованому захисті, дію пестицидів на шкідливі організми та рослини. Проаналізовано проблеми резистентності шкідливих організмів до пестицидів. Запропоновано державні санітарні правила транспортування, зберігання та застосування пестицидів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.26 я22 я73 + П415.8 я22 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мітрясова О. П. 
Хімічні основи екології : Навч. посіб. / О. П. Мітрясова. - К. : Вища освіта; Ірпінь: Перун, 1999. - 190 c. - Бібліогр.: с. 188-189. - укp.

Викладено основні принципи хімічної екології. Розглянуто основні хіміко-екологічні проблеми атмосфери, гідросфери, літосфери та енергетики. Проаналізовано вплив навколишнього середовища в цілому і його окремих чинників на організми; становлення морфологічних та фізіологічних особливостей організмів, а також зміну їх чисельності залежно від умов існування у середовищі; взаємовідносини "біоценозів" із середовищем; внутрішньовидові та міжвидові відносини організмів; певну єдність живих організмів та навколишнього середовища, у межах якої відбувається трансформація енергії та органічної речовини. Значну увагу приділено основним поняттям моніторингу навколишнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в2|Г я73-1 + Е0*807*803.2 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Поляновська Л. І. 
Основи екології : Конспект лекцій / Л. І. Поляновська; Федер. профспілок України. Ін-т туризму. - К., 2005. - 319 c. - Бібліогр.: с. 314-318. - укp.

Викладено основні закономірності функціонування природних систем та дії екологічних факторів на живі організми. Визначено предмет і завдання екології, розкрито зміст основних теоретичних понять. Розглянуто методи пристосування живих організмів до екологічних факторів навколишнього середовища. Встановлено сутність популяції, наведено її основні характеристики. Розглянуто структуру та зміст природоохоронного законодавства, висвітлено соціальні аспекти охорони навколишнього середовища та раціонального природокористування. Показано наслідки сучасної урбанізації, проаналізовано актуальні екологічні та демографічні проблеми. Визначено особливості туристичного природокористування та його екологізації. Розглянуто питання охорони та раціонального використання рекреаційних ресурсів, наведено їх економічну оцінку та розроблено функціональну модель туристичного природокористування.

Изложены основные закономерности функционирования природных систем и действия экологических факторов на живые организмы. Определены предмет и задания экологии, раскрыто содержание основных теоретических понятий. Рассмотрены способы приспособления живых организмов к экологическим факторам окружающей среды. Раскрыта сущность популяции, приведены ее основные характеристики. Рассмотрены структура и содержание природоохранного законодательства, освещены социальные аспекты охраны окружающей среды и рационального природопользования. Показаны последствия современной урбанизации, проанализированы актуальные экологические и демографические проблемы. Определены особенности туристического природопользования и его экологизации. Рассмотрены вопросы охраны и рационального использования рекреационных ресурсов, приведена их экономическая оценка и разработана функциональная модель туристического природопользования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Околітенко Н. І. 
Основи системної біології : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Н. І. Околітенко, Д. М. Гродзинський. - К. : Либідь, 2005. - 358 c. - укp.

Висвітлено просторову та часову впорядкованість живого світу. Розглянуто основні закони природи та її рушійні сили, показано механізм їх дії на всіх рівнях організації життя - від клітини до суспільних його форм, що дуже важливо для формування екологічного світогляду. Визначено основні функції ДНК (дезоксирибонуклеїнової кислоти) як основного носія інформації у живій системі. Проаналізовано особливості утворення екосистем, розкрито суть поняття "екологічна ніша" та наведено закон неодмінного її наповнення. Представлено основні етапи еволюції живого світу. Висвітлено теоретичні уявлення про походження життя на Землі, а також трансформацію дарвінського вчення у неодарвінізм та основні закони екології. Визначено сутність процесів спадковості, мінливості, мутації, гомеостазу. Охарактеризовано відкрито-незрівноважені живі системи та біологічні ритми. Показано особливості утворення виду та популяції, розглянуто взаємодію окремих особин та закон генетичної різноманітності. Описано механізм функціонування живої системи у межах груп, на які природно поділяються організми: доклітинних форм життя (вірусів) і клітинних (що містять ядро або не мають його), одноклітинних та багатоклітинних - тварин, рослин, грибів, міксоміцетів. Проаналізовано загальні особливості їх будови та життєдіяльності, росту та розвитку, живлення, дихання, виділення, транспорту речовин, розмноження та регуляції життєвих процесів. Принципова новизна даного видання полягає у відмові від редукціоналізму - панівного в природознавстві методу, який передбачає розчленування живого на складові частини.

Освещена пространственная и временная упорядоченность живого мира. Рассмотрены основные законы природы и ее двигательные силы, показан механизм их действия на всех уровнях организации жизни - от клетки к общественным ее формам, что очень важно для формирования экологического мировоззрения. Определены основные функции ДНК (дезоксирибонуклеиновой кислоты) как основного носителя информации в живой системе. Показаны особенности формирования экосистем, раскрыта сущность понятия "экологическая ниша" и закон обязательного ее наполнения. Рассмотрены основные этапы эволюции живого мира. Освещены теоретические представления о происхождении жизни на Земле, а также трансформация дарвинского учения в неодарвинизм и основные законы экологии. Раскрыта сущность процессов наследственности, изменчивости, мутации, гомеостаза. Охарактеризованы открыто-неуравновешенные живые системы и биологические ритмы. Представлены особенности формирования вида и популяции, рассмотрено взаимодействие отдельных особей и закон генетического разнообразия. Установлен механизм функционирования живой системы в пределах групп, на которые естественно делятся организмы: доклеточных форм жизни (вирусов) и клеточных (у которых есть или отсутствует ядро), одноклеточных и многоклеточных - животных, растений, грибов, миксомицетов. Проанализированы общие особенности их строения и жизнедеятельности, роста и развития, питания, дыхания, выделения, транспортировки веществ, размножения и регуляции жизненных процессов.

Принципиальное отличие данного издания в отказе от редукционализма - господствующего в природоведении метода, предусматривающего расчленение живого на составляющие части.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА667154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Щокін Г. В. 
Управління суспільним розвитком: загальна концепція / Г. В. Щокін; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К., 2005. - 184 c. - Бібліогр.: с. 171-179. - укp.

На підставі аналізу загальносвітових і вітчизняних тенденцій суспільно-історичного поступу запропоновано концепцію управління соціальним розвитком за сучасних умов. Розглянуто суспільство як біосоціальний феномен, динаміку як властивість соціальних систем, етноси як соціальні організми та культурно-історичні утворення, християнство та національний консерватизм як адекватні відповіді на виклики майбутнього. Висвітлено глобальні тенденції та нові принципи організації світу.

На основании анализа общемировых и отечественных тенденций общественно-исторического развития предложена концепция управления социальным развитием в современных условиях. Рассмотрены общество как биосоциальный феномен, динамика как свойство социальных систем, этносы как социальные организмы и культурно-исторические образования, христианство и национальный консерватизм как адекватные ответы на вызов будущего. Освещены глобальные тенденции и новые принципы организации мира.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО264518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Костюк П. Г. 
Біофізика : Підруч. для студ. біолог., мед. та фіз. ф-тів вищ. навч. закл. / П. Г. Костюк, В. Л. Зима, І. С. Магура, М. С. Мірошниченко, М. Ф. Шуба. - К. : Обереги, 2001. - 544 c. - (Б-ка Держ. фонду фундамент. дослідж.). - укp.

Розглянуто термодинаміку біологічних процесів, закони Гесса, другий термодинаміки, теорему Пригожина, термодинамічні, електро- та хімічні потенціали, зміни ентропії у відкритих термодинамічних системах, стійкість системи в рівновазі та у стаціонарному стані. Охарактеризовано внутрішньомолекулярні взаємодії в біомакромолекулах, а також макромолекул у сольовому розчині (теорія Дебая - Хюккеля). Наведено структуру мономерних компонентів нуклеїнових кислот, зокрема, первинну, вторинну ДНК, тРНК, наведено оптичні характеристики та виявлено гіперхромний ефект ДНК. Визначено зміст понять теорії інформації, обговорено особливості регуляції кровообігу, газового складу та концентрації енергетичних речовин у крові, її температури й осматичного тиску. Розглянуто питання структури біомакромолекул і мембран, а також молекулярний механізм клітинних процесів, особливості дії фізичних факторів на живі організми, а також передачі інформації, управління в біологічних системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*71я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА620806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
14.

Барановський В. Б. 
Будівельне матеріалознавство. Радіоактивність будівельних матеріалів : Конспект лекцій / В. Б. Барановський; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2002. - 15 c. - Бібліогр.: с. 14. - укp.

Наведено відомості про вплив іонізуючого випромінювання на живі організми, наявність радіонуклідів у різних видах сировини та будівельних матеріалів. Запропоновано класифікацію будівельних матеріалів за величиною ефективної сумарної питомої активності радіонуклідів. Визначено об'єкти радіаційного контролю у промисловості даних матеріалів.

Приведены сведения о влиянии ионизирующего излучения на живые организмы, а также наличии радионуклидов в различных видах сырья и строительных материалов. Предложена классификация строительных материалов по величине эффективной суммарной удельной активности радионуклидов. Определены объекты радиационного контроля в промышленности данных материалов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.69 я73-2

Шифр НБУВ: Р96980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мовчан О. М. 
Карантинні шкідливі організми : Підруч. Ч. 1. Карантинні шкідники / О. М. Мовчан. - К. : Світ, 2002. - 284 c. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Наведено сучасні відомості про карантинних шкідників, які відсутні та обмежено поширені на території України, їх географічне розповсюдження, біологічні та морфологічні особливості, шляхи поширення та фітосанітарні заходи. Розглянуто ряд рівно- та лускокрилих шкідників, трипсів, жуків, мух. Висвітлено історію карантину рослин.

Приведены современные сведения о карантинных вредителях, отсутствующих и ограниченно распространенных на территории Украины, их географическом распространении, биологических и морфологических особенностях, путях распространения и фитосанитарных мероприятиях. Рассмотрены ряд равно- и чешуйчатокрыльчатых вредителей, трипсов, жуков, мух. Освещена история карантина растений.


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.1я73-1

Шифр НБУВ: В346756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Константінов М. П. 
Радіаційна безпека : Навч. посіб. для вищ. навч. закл. / М. П. Константінов, О. А. Журбенко. - Суми : Унів. кн., 2003. - 150 c. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Наведено основні відомості про вплив іонізуючого випромінювання на живі організми, продовольчу сировину, продукти харчування і воду. Розглянуто шляхи радіоактивного забруднення навколишнього середовища, способи і засоби дезактивації продовольчої сировини та продуктів рослинного і тваринного походження. Проаналізовано способи захисту від іонізуючого випромінювання. Викладено основні положення нормативних документів, що регламентують допустимі рівні опромінювання населення, забруднення продуктів харчування, будівельних матеріалів, виробничих і житлових приміщень.

Приведены основные сведения о влиянии ионизирующего облучения на живые организмы, продовольственное сырье, продукты питания и воду. Рассмотрены пути радиоактивного загрязнения окружающей среды, способы и средства дезактивации продовольственного сырья и продуктов растительного и животного происхождения. Проанализированы способы защиты от ионизирующего облучения. Изложены основные положения нормативных документов, регламентирующие допустимые уровни облучения населения, загрязнения продуктов питания, строительных материалов, производственных и жилищных помещений.


Індекс рубрикатора НБУВ: З4н6я73-1 + Б1я73-1 + Р126я73-1

Шифр НБУВ: ВА633827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Соціальна екологія : Навч. посіб. для студ. екол. спец. вищ. навч. закл. / ред.: Л. П. Царик. - Т. : Підруч. & посіб., 2002. - 206 c. - Бібліогр.: с. 205-206. - укp.

Розглянуто теоретичні та прикладні аспекти гармонізації стосунків між суспільством і природою, проаналізовано етапи їх становлення (аграрної культури, індустріального суспільства, постіндустріальної епохи). Визначено компоненти середовища людини та суспільства за Д.Ж.Марковичем та М.Ф.Реймерсом, запропоновано класифікацію поняття навколишнього середовища. Проаналізовано вплив антропогенних чинників на живі організми, а також абіотичних і біотичних компонент на стан здоров'я людей. Запропоновано заходи щодо збереження та відтворення генофонду планети. Висвітлено роль соціоекології у формуванні елементів екологічної культури особистості, розглянуто форми та методи екологічного навчання.

Рассмотрены теоретические и прикладные аспекты гармонизации отношений между обществом и природой, проанализированы этапы их становления (аграрной культуры, индустриального общества, постиндустриальной эпохи). Определены компоненты среды человека и общества по Д.Ж.Марковичу и М.Ф.Реймерсу, предложена классификация понятия окружающей среды. Проанализировано влияние антропогенных факторов на живые организмы, а также абиотических и биотических компонент на состояние здоровья человека. Предложены меры по сохранению и воссозданию генофонда планеты. Освещена роль социоэкологии в формировании элементов экологической культуры личности, рассмотрены формы и методы экологического обучения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1я73 + С5*63я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА632888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Федишин Б. М. 
Хімія та екологія атмосфери : Навч. посіб. для аграр. навч. закл. ІІ - ІV рівнів акредитації з напрямків "Екол." та "Агрономія" / Б. М. Федишин, Б. В. Борисюк, М. В. Вовк, В. І. Дорохов, Г. В. Павлюк; Держ. агроекол. ун-т. - К. : Алерта, 2003. - 272 c. - Бібліогр.: с. 271-272. - укp.

Наведено сучасні дані про будову атмосфери, її параметри, фактори стабілізації складу та фізичних параметрів. Визначено фактори, що негативно впливають на склад і параметри атмосфери. Проаналізовано вплив забрудненого повітря на живі організми. Описано фізичні та хімічні методи очищення газових викидів з метою запобігання забруднення атмосфери, а також методи аналітичного контролю за її санітарно-гігієнічними характеристиками.

Приведены современные данные о строении атмосферы, ее параметрах, факторах стабилизации состава и физических параметров. Определены факторы, негативно влияющие на состав и параметры атмосферы. Проанализировано влияние загрязненного воздуха на живые организмы. Описаны физические и химические методы очистки газовых выбросов с целью предупреждения загрязнения атмосферы, а также методы аналитического контроля за ее санитарно-гигиеническими характеристиками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23,0я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА639246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Білик М. О. 
Захист овочевих культур від хвороб і шкідників у закритому грунті : Навч. посіб. для підготов. фахівців в агар. вищ. навч. закл. ІІ - ІV рівнів акредитації з напряму 1301 "Агрономія" / М. О. Білик, М. Д. Євтушенко, Ф. М. Марютін. - Х. : Еспада, 2003. - 464 c. - Бібліогр.: с. 447. - укp.

Визначено основний видовий склад хвороб і шкідників овочевих культур у закритому грунті. Охарактеризовано шкідливі організми, розглянуто їх поширеність і шкодочинність, біоекономічні особливості розвитку, виявлено їх діагностичні ознаки. Наведено методики діагностики та обліку основних хвороб і шкідників овочевих культур у закритому грунті. На підставі сучасних агротехнічних, біологічних і хімічних засобів обгрунтовано екологічно безпечну систему захисту даних культур.

Определен видовой состав болезней и вредителей овощных культур в закрытом грунте. Охарактеризованы вредители, рассмотрены их биоэкономические особенности, определены диагностические признаки. Приведены методики диагностики и учета основных болезней и вредителей овощных культур в закрытом грунте. На основе применения современных агротехнических, биологических и химических средств обоснована экологически безопасная система защиты данных культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.4я73

Шифр НБУВ: ВА648729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Основи екології і безпеки товарів народного споживання (ТНС) : Опор. конспект лекцій для студ. / ред.: В. Ф. Шкарупа; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2003. - 139 c. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розглянуто питання промислового забруднення продовольчої сировини, продуктів харчування канцерогенними речовинами. Висвітлено методи послаблення шкідливої дії забруднення на живі організми. Значну увагу приділено еколого-економічним проблемам виробництва товарів народного споживання.

Рассмотрены вопросы промышленного загрязнения продовольственного сырья, продуктов питания канцерогенными веществами. Освещены методы ослабления вредного воздействия загрязнения на живые организмы. Значительное внимание уделено эколого-экономическим проблемам производства товаров народного потребления.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28я73-2 + Р123(4УКР)я73-2 + Б1в052я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО25771 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського