Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Автореферати дисертацій (561)Книжкові видання та компакт-диски (436)
Пошуковий запит: (<.>K=ВУГЛЕВОД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4398
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Адаменко О.  
Альтернативні палива та інші нетрадиційні джерела енергії : Підруч. для енергет. і екол. спец. вищ. навч. закл. / О. Адаменко, В. Височанський, В. Льотко, М. Михайлів; ред.: В. Льотко; Ін-т менедж. та економіки. - Івано-Франків., 2000. - 255 c. - укp.

Висвітлено концептуальні напрями використання альтернативних палив та інших нетрадиційних джерел енергії (вітру, сонця, морських хвиль, гідротерм і біогазу). Досліджено вплив властивостей палива та деяких регулювальних параметрів на рівень шуму дизельного двигуна. Встановлено, що використання високоефективних нових палив для енергоустановок і двигунів внутрішнього згоряння зумовлено підвищенням вимог щодо викидів токсичних вихлопних газів двигунами, а також виснаженням запасів вуглеводневих палив (енергоносіїв), які традиційно добуваються з нафти та газу.


Індекс рубрикатора НБУВ: з15 я7 + з6 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кравченко И. А. 
Биотехнология в фармации и медицине : Учеб. пособие / И. А. Кравченко; Одес. гос. ун-т им. И.И.Мечникова. - О. : АстроПринт, 1999. - 92 c. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Розглянуто основні розділи біотехнології, досягнення яких використовуються в фармації та медицині. Це стосується методів одержання промислових штамів мікроорганізмів, моноклональних антитіл, іммобілізованих білків та ферментів, вітамінів, антибіотиків, вуглеводів, гормонів, органічних кислот та амінокислот.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мохан Р.  
Биохимия мышечной деятельности и физической тренировки / Р. Мохан, М. Глессон, П. Л. Гринхафф; ред.: В. Смульский, Пер. с англ.: В. Смульский. - К. : Олимп. лит., 2001. - 296 c. - Библиогр.: с. 286-290 - рус.

Викладено основи фізіологічної хімії, сучасні уявлення про структуру, фізіологію та біохімію скелетних м'язів, енергетичні джерела, що забезпечують їх скорочувальну активність. Проаналізовано особливості вуглеводневого, ліпідного та білкового обмінів під час м'язової діяльності; вплив тренування, спрямованого на розвиток витривалості, на метаболізм вуглеводів, ліпідів і білків у процесі фізичних навантажень. Наведено характеристику стану енергетичних систем, що забезпечують виконання фізичних вправ високої інтенсивності. Висвітлено вплив фізичних навантажень на зміну метаболізму в м'язових волокнах, фізіологічні адаптаційні процеси під час тренування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Губський Ю. І. 
Біологічна хімія : Підруч. для студ. вищ. мед. навч. закл. освіти / Ю. І. Губський. - К. : Укрмедкнига; Т., 2000. - 507 c. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Розглянуто структуру та ферментативні реакції перетворення основних класів біомолекул - білків, амінокислот, вуглеводів, ліпідів, вітамінів, нуклеотидів, інформаційних нуклеїнових кислот. Висвітлено питання молекулярної біології та генетики, біохімічні основи фізіологічних функцій організму людини та їх нейрогормональної регуляції, молекулярні механізми виникнення найбільш поширених патологічних процесів (атеросклерозу, цукрового діабету, ожиріння) та спадкових ензимопатій. Значну увагу приділено молекулярним механізмам функціонування клітин крові, печінки, м'язів, імунної, нервової систем, ензимодіагностиці та біохімічним засадам фармакотерапії порушень обміну речовин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*72 я73-1 + Р252.0 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гоцуляк Л. О. 
Біонеорганічна, фізколоїдна і біоорганічна хімія : Вибрані лекції / Л. О. Гоцуляк, О. О. Мардашко, С. Г. Єригова, Г. І. Кузьменко, А. В. Кузьміна, К. І. Жилінська; ред.: Л. О. Гоцуляк; Одес. мед. ун-т. - О., 1999. - 248 c. - (Б-ка студ.-медика). - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто основні відомості з хімії біогенних елементів, елементи хімічної термодинаміки й основи хімічної кінетики. Викладено властивості істинних розчинів високомолекулярних сполук. Розглянута реакційна здатність біологічно активних гетерофункціональних органічних речовин, у тому числі ліпідів, вуглеводів, амінокислот, білків, а також нуклеїнових кислот і гетероциклічних сполук. Велика увага приділена медико-біологічному аспекту розглянутих питань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г5 я73 + Г6 я73 + Е0*72 я73-1

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА589982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дульгеров О. М. 
Біотехнологія очищення поверхневих зливових вод / О. М. Дульгеров, Т. Л. Качур, А. Ю. Нудьга // Мікробіол. журн. - 2001. - 63, № 1. - С. 51-55. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Показано можливість очищення поверхневих зливових стоків від нафтопродуктів. Розроблена екстенсивна біотехнологія базується на використанні препарату "Десна" - активного деструктора вуглеводнів. Упровадження цієї біотехнології на очисних спорудах поверхневих зливових вод промзони "Теличка" м. Києва дозволяє стабільно зменшувати вміст нафтопродуктів, що скидаються в р. Дніпро, в 50 - 100 разів.


Ключ. слова: біотехнологія, нафтопродукти, препарат "Десна", очисні споруди
Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*871 + Н761.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кузьмак М. І. 
Взаємозв'язки між тиреоїдним статусом і метаболізмом глікопротеїдів в організмі ссавців / М. І. Кузьмак. - Дрогобич, 1999. - 166 c. - Бібліогр.: 512 назв. - укp.

Розглянуто сучасні дані з питань термінології, структури і фізико-хімічних властивостей, біосинтезу і метаболізму, біологічної ролі глікопротеїдів та їх вуглеводних компонентів в організмі ссавців. На підставі багатолітніх клініко-експериментальних досліджень проаналізовано взаємозв'язки між тиреоїдним статусом і метаболізмом глікопротеїдів та їх похідних в організмі людини і тварин. Наведено результати встановлених деяких додаткових впливів нейрогуморальних факторів на зміни вмісту окремих глікопротеїдних компонентів у сироватці крові. Оцінено кількісні зміни вмісту досліджуваних тестів у крові з метою їх практичного застосування в діагностиці та прогнозі дисфункцій щитовидної залози. Теоретично обгрунтовано можливі принципово нові функції окремих глікопротеїдів і гліканів у біосинтезі тиреоїдних гормонів у щитовидній залозі. Визначено подальші шляхи і перспективи досліджень у даній сфері сучасної фізіології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.331*723*112.6,021 + Е60*725.381.1*06,021 + Е623.36*72,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Писарєв Ю. А. 
Вибухові технології поліпшення сполучення продуктивного пласта з свердловиною / Ю. А. Писарєв, В. П. Нагорний, Є. О. Волосник, В. І. Артьомов, А. Й. Куль; Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України. - Препр. - К., 1999. - 24 c. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Наведено результати досліджень з розробки та впровадження нових вибухових технологій поліпшення сполучення продуктивного пласта з видобувною свердловиною з метою інтенсифікації видобутку рідких та газоподібних вуглеводнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Киризий Д. А. 
Влияние искусственного изменения донорно-акцепторных отношений на углекислотный газообмен и перераспределение ассимилятов у сахарной свеклы / Д. А. Киризий // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 30, № 3. - С. 163-169. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Вивчали вплив видалення на 60-й день вегетації частин листкової розетки та коренеплоду на вуглекислотний газообмін і вміст вуглеводів у листках цукрових буряків. Показано, що інтенсивність фотосинтезу листків, які сформувалися після видалення частини листкової розетки при інтактному корнеплоді, була вищою, ніж у відповідних листків контрольних рослин. Видалення частини коренеплоду призвело до збільшення співвідношення фотодихання: фотосинтез і темнового дихання у інтактної листкової розетки порівняно до інших варіантів. Різниця між варіантами досліду у вмісті суми водорозчинних цукрів і крохмалю в листкових пластинках і черешках відображала зв'язок цих речовин зі зміною асиміляційної активності фотосинтетичного апарату і перерозподілом вуглецю при штучному втручанні в донорно-акцепторні відносини між листковою розеткою і коренеплодом.


Ключ. слова: Beta vulgaris L., углекислотный газообмен, донорно-акцепторные отношения
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Заименко Н. В. 
Влияние кремнийорганического препарата на активность окислительно-восстановительных процессов и содержание некоторых ассимилятов в листьях растений / Н. В. Заименко // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 30, № 5. - С. 363-367. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Досліджували вплив кремнійорганічного препарату на активність окиснювально-відновних ферментів листків, вміст в них оксидів кремнію, алюмінію, заліза, магнію і кальцію, розчинних вуглеводів, вільних амінокислот, наростання маси та інтенсивність дихання листків рослин з родини ароїдних. Встановлено, що внесення сполук кремнію до субстрату підвищує активність цитохромоксидази, пероксидази, поліфенолоксидази, аскорбіноксидази і каталази залежно від виду рослин на 2,8-23,2 , сприяє накопиченню в листках асимілятів і збільшенню на 30,6-41,8 маси рослин.


Ключ. слова: кремнийорганический препарат, дыхание, окислительно-восстановительные ферменты, свободные аминокислоты, углеводы
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*72*801

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Борисовев И. И. 
Влияние особенностей геологического строения залежей прибортовой зоны Днепровско-Донецкой впадины на выбор системы разведки и разработки месторождений (на примере Коробочкинского месторождения) / И. И. Борисовев, А. А. Двинянинов, И. И. Сафонкина, Ж. М. Чумраева // Питання розв. газ. пром-сті України. - Х., 1999. - Вип. 27[1]. - С. 84-87. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

За результатами аналізу даних експлуатаційного розбурювання та розробки Коробочкінського родовища виявлено суттєву невідповідність геологічної моделі та запасів вуглеводнів, отриманих внаслідок розвідки. Запропоновано проведення детальнішої розвідки подібних невеликих структур для скорочення розвідувальних та експлуатаційних свердловин під час освоєння нових родовищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45Укр5)1-5 + Д59(45Укр5)453

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Курьята В. Г. 
Воздействие ретардантов на ассимиляционный аппарат, морфогенез и рост растений / В. Г. Курьята, Б. И. Гуляев // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 31, № 1. - С. 3-12. - Библиогр.: 101 назв. - рус.

На підставі власних і літературних даних розглядаються фізіологічні механізми дії ретардантів на процеси фотосинтезу, морфогенезу та росту рослин як донорно-акцепторної системи (системи "source - sink"). Під впливом ретардантів відбувається зменшення площі листків при збільшенні їх питомої маси та підвищення в рослинах вмісту як неструктурних, так і структурних вуглеводів у вигляді полісахаридів, які виконують буферну роль між процесами фотосинтезу і росту. Спостерігаються також зміни в структурі хлоропластів, однак дані про дію ретардантів на інтенсивність фотосинтезу суперечливі. Показано, що дія ретардантів на морфогенез реалізується переважно через інгібування синтезу гіберелінів та підсилення синтезу абсцизової кислоти в рослинах.


Ключ. слова: ретарданты, фитогормоны, система "source - sink", фотосинтез, морфогенез, листовой аппарат
Індекс рубрикатора НБУВ: П127.253.7в

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Калашников О. В. 
Вопросы адекватности теплофизической базы программных систем HYSYS, PRO-2 и ГАЗКОНДНЕФТЬ. 1. Углеводородные смеси / О. В. Калашников, Ю. В. Иванов, С. В. Будняк // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 6. - С. 13-18. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Порівняно точність розповсюджених в проектній практиці в газовій та нафтовій промисловості програмних систем технологічного моделювання HYSYS, PRO-II і ГАЗКОНДНАФТА. Розглянуто результати розрахунків фазових рівноваг, густини, теплоємності, в'язкості та інших властивостей вуглеводнів. Показано, що для вуглеводнів та їх сумішей всі три програми дають близькі результати, за винятком густини газу при високому тиску і теплоємності рідини.


Ключ. слова: углеводороды, фазовые равновесия, теплофизические свойства, программные системы, моделирование
Індекс рубрикатора НБУВ: Г231 + Л54-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Калашников О. В. 
Вопросы адекватности теплофизической базы программных систем HYSYS, PRO-2 и ГАЗКОНДНЕФТЬ. 2. Смеси углеводородов, воды, метанола, гликолей и солей / О. В. Калашников, Ю. В. Иванов, С. В. Будняк // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 1. - С. 31-35. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Проаналізовано результати розрахунків фазових рівноваг та властивостей сумішей вуглеводнів, води, метанолу, гліколів і солі, виконаних за програмами HYSYS, PRO-2 і ГазКондНафта. Показано, що для таких сумішей найкращі результати дає програмна система ГазКондНафта.


Ключ. слова: вуглеводні, вода, метанол, гліколі, солі, фазові рівноваги, теплофізичні властивості, програмні системи, моделювання
Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Калашников О. В. 
Вопросы адекватности теплофизической базы программных систем HYSYS, PRO-2 и ГАЗКОНДНЕФТЬ. 3. Моделирование состава и свойств природного углеводородного сырья / О. В. Калашников, Ю. В. Иванов, С. В. Будняк // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 4. - С. 23-28. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Запропоновано уточнений метод розрахункового визначення складу пластових сумішей на базі розгонки конденсату та нафти в апараті Енглера, який базується на прогнозуванні вмісту легких вуглеводнів та їх фракцій за даними фракційної розгонки. Результати моделювання складу та властивостей газоконденсатних та газонафтових сумішей порівняно з даними лабораторних досліджень.


Ключ. слова: газ, конденсат, нафта, пластова суміш, фракційний склад, теплофізичні властивості
Індекс рубрикатора НБУВ: И412-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Заіменко Н. В. 
Вплив бензолу на активність окислювально-відновних ферментів і вміст деяких асимілятів у листках декоративних рослин / Н. В. Заіменко, Т. М. Черевченко, І. П. Харитонова // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 5. - С. 345-350. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчали вплив бензолу на фізіолого-біохімічні показники у рослин різного екотипу. Визначено діагностичні критерії для пошуку видів, здатних поглинати та знешкоджувати токсичні органічні речовини антропогенного походження, зокрема бензол. Це - активність поліфенолоксидази, а також вміст у листках каротиноїдів, міді і дисахаридів. Отримані результати можуть бути використані у процесі створення принципово нових біологічних систем для оптимізації екологічного стану побутових, службових та виробничих приміщень.


Ключ. слова: бензол, окиснювально-відновні ферменти, пігменти, вуглеводи
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*72*801.1 + П27-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Курчій Б. О. 
Вплив гербіцидів на утворення етилену та етану в листках озимого жита, квасолі та помідорів / Б. О. Курчій, В. К. Яворська // Физиология и биохимия культур. растений. - 2001. - 33, № 1. - С. 68-73. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено утворення етилену й етану в зрізаних листках озимого жита, квасолі та помідорів, а також вміст у них 1-аміноциклопропан-1-карбонової кислоти. Виявлено закономірність в утворенні зазначених вуглеводнів: у разі виділення великої кількості етилену виділялась незначна кількість етану, і навпаки. Обробка рослин гербіцидами дикватом, тордоном і гліфосатом за 5 год до відбору проб стимулювала утворення етилену. За цих умов вміст 1-аміноциклопропан-1-карбонової кислоти в оброблених рослинах був нижчим, ніж у контрольних. Зроблено висновок, що за стресових умов етилен утворюється не тільки з 1-аміноциклопропан-1-карбонової кислоти, а й з інших невідомих речовин.


Ключ. слова: етилен, етан, 1-аміноциклопропан-1-карбонова кислота, дикват, тордон, гліфосат, озиме жито, квасоля, помідори
Індекс рубрикатора НБУВ: П2-46.752

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гаращук М. І. 
Вплив гумату натрію на вуглеводно-ліпідний обмін у молодняка свиней / М. І. Гаращук, В. Г. Грибан, В. О. Чумак // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 2-3. - С. 126. - укp.

Встановлено, що натрієва сіль гумінових кислот - гумат натрію - у разі введення її в раціон молодняка свиней великої білої породи позитивно впливає на показники вуглеводно-ліпідного обміну тварин, підвищує їх продуктивність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44-451.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Косенко І. М. 
Вплив згодовування мацеробациліну ГЗх на метаболіти ліпідного обміну м'язової тканини молодняку свиней / І. М. Косенко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 2-3. - С. 124-125. - укp.

Доведено, що мацеробацилін, у разі збагачення ним раціонів молодняка свиней, за рахунок посилення вуглеводно-жирового обміну знижує вміст загальних ліпідів і фосфоліпідів, підвищує рівень тригліцеридів у спектрі загальних ліпідів у м'язовій тканині, cприяє накопиченню незамінних жирних кислот (лінолевої).


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Потолочна М. Д. 
Вплив компенсації вуглеводного обміну на провідність і ритм серцевої діяльності у хворих на цукровий діабет ІІ типу / М. Д. Потолочна // Ендокринологія. - 2000. - 5, № 2. - С. 163-168. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

З'ясовано, що одним із проявів серцевої патології є порушення серцевого ритму та провідності. Оцінено стан провідної системи серця у хворих на цукровий діабет ІІ типу залежно від тривалості, тяжкості та стану компенсації захворювання. За допомогою холтерівського моніторування ЕКГ, стандартної ЕКГ обстежено 59 хворих на цукровий діабет ІІ типу з різними видами аритмії та 27 хворих без/або з незначними порушеннями серцевого ритму та провідності. Обстеження хворих проведено у стані компенсації та декомпенсації захворювання. Аналіз отриманих результатів показав, що у 82,1 % хворих на цукровий діабет ІІ типу найхарактернішою формою аритмії є шлуночкова екстрасистолія, пароксизми якої у 62 % хворих збігалися зі станом гіпоглікемії. У стані гіперглікемії з ознаками кетоацидозу в 54 % електрокардіографічні зміни проявлялися пароксизмами миготливої аритмії та синусової тахікардії. Під час оцінки зв'язку між тривалістю діабету й аритміями серця не виявлено прямої залежності, але число і тяжкість аритмій залежали від тяжкості діабету, ступеня компенсації захворювання і проявів атеросклеротичних порушень. Однією з основних умов зменшення цих порушень є нормалізація вуглеводного обміну та інших метаболічних розладів у поєднанні, за необхідності, з антиаритмічною терапією.

Установлено, что одним из проявлений сердечной патологии являются нарушения сердечного ритма и проводимости. Оценено состояние проводящей системы сердца при сахарном диабете II типа в зависимости от длительности, тяжести и состояния компенсации заболевания. С помощью холтеровского мониторирования ЭКГ, стандартной ЭКГ обследованы 59 больных сахарным диабетом II типа с различными видами аритмий и 27 больных без или с незначительными нарушениями сердечного ритма и проводимости. Обследование проведено в состоянии компенсации и декомпенсации заболевания. Анализ полученных результатов показал, что у 82,1 % больных наиболее частой формой аритмии являлась желудочковая экстрасистолия, пароксизмы которой у 62 % совпадали с состоянием гипогликемии. В состоянии гипергликемии с признаками кетоацидоза у 54 % больных электрокардиографические изменения проявлялись пароксизмами мерцательной аритмии и синусовой тахикардии. При оценке связи между длительностью диабета и аритмиями сердца не выявлено прямой зависимости, однако число и тяжесть аритмий зависели от тяжести диабета, степени компенсации заболевания и выраженности атеросклеротических нарушений. Одним из основных условий уменьшения этих нарушений является нормализация углеводного обмена и других метаболических изменений в сочетании, при необходимости, с антиаритмической терапией.

The course of ischemic heart disease is characterized by high incidence of heart rhythm and conductivity disorders. In the present research, with the help of standard ECG, ECG-monitoring, the state of heart conducting system was studied in diabetic patients. The received data show the dependence of changes in heart rhythm and conductivity in diabetic on compensation, duration and severity of the disease. The analysis of the received results has shown, that in 82,1 % of patients the most common form of arrhythmia was ventricular extrasystolia coincided with hypoglycemia. In a condition with attributes of hyperglycemia in 54 % of patients ECG changes were shown by paroxysmal atrial fibrillation and tachycardia. One of basic conditions for reduction ofthese disorders is normalization of carbohydrate metabolism and other metabolic disorders in combination with special therapy, if necessary.


Ключ. слова: цукровий діабет, провідна система серця, гіперглікемія, гіпоглікемія, атеросклероз, холтерівське моніторування ЕКГ.
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р410.109-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського