Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (86)Автореферати дисертацій (859)Книжкові видання та компакт-диски (602)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЛОБАЛЬНІ$<.>+<.>K=ЗАГРОЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8001
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Актуальні проблеми міжнародних відносин. Вип. 6, ч. 2 / ред.: Л. В. Губерський; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. - К., 1998. - 166 с. - рус.

Розглядаються проблеми регулювання зовнішньополітичних відносин країн світу - Великобританії, США, Чеської республіки, Югославії, ФРН, Швеції, Бельгії, Австрії, а також України. Аналізуються питання врегулювання міжнародних конфліктів, взаємозв'язку між внутрішньо-політичною ситуацією та зовнішньою політикою, внутрішньої та зовнішньої загрози національній безпеці, репрезентації політичних інтересів в інституційному механізмі формування зовнішньої політики тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91г(0)6я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рубан Т. Е. 
Анализ стимулов предпринимательской среды в процессе стратегического планирования / Т. Е. Рубан // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. Екон. науки. - Хмельницький, 2000. - № 4, ч. 3. - С. 89-94. - рус.

Наведено класифікацію факторів підприємницького середовища, зроблено їх аналіз з точки зору виявлення стимулів і загроз, які вони створюють для підприємства. Обгрунтовано необхідність їх урахування у процесі стратегічного планування з метою підвищення ефективності діяльності підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дмитрук О. Ю. 
Безпека життєдіяльності : Навч.посіб. для студ. природозн. ф-тів / О. Ю. Дмитрук, Ю. В. Щур; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 210 c. - Бібліогр.: с. 180-181. - укp.

Розглянуто теоретичні положення, методики, правила та практичні рекомендації з питань безпеки життєдіяльності за польових експедиційних умов, зокрема, під час організації руху в польових умовах, побуту, харчування, постачання, охорони здоров'я. Проаналізовано критичні ситуації та шляхи їх подолання. Досліджено питання безпеки життєдіяльності людини в системах "людина - соціальне середовище", "людина - природне середовище", а також глобальні проблеми у контексті взаємозв'язків суспільства із соціальним та природним середовищами.


Індекс рубрикатора НБУВ: А734 я73

Шифр НБУВ: ВА595691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Єрмошенко М.  
Визначення загрози національним інтересам держави у фінансово-кредитній сфері / М. Єрмошенко // Економіка України. - 1999. - № 1. - С. 4-12. - укp.

Розглядаються проблеми, пов'язані з механізмом визначення загроз безпеці фінансово-кредитної сфери держави. Зроблений аналіз сучасного стану фінансово-кредитної сфери України і виявлені на його грунті конкретні загрози фінансовій безпеці надають можливість своєчасно розробляти і здійснювати відповідні заходи відносно зниження їх впливу або ліквідації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Требін М.  
Війни століття, що наступає: якими вони можуть бути? / М. Требін // Людина і політика. - 2001. - № 2. - С. 62-75. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Розглянуто можливий варіант воєн нового століття, що базується на наслідках військово-технічної революції (ВТР) та сучасних тенденціях збройної боротьби. Визначено особливості ВТР, основні тенденції сучасної збройної боротьби. Зроблено прогноз щодо ймовірного характеру, географії, сфер боротьби, зброї можливих воєнних конфліктів. Наголошено на необхідності зважати на світові тенденції щодо використання зброї, особливості сучасного етапу ВТР через відставання України у сфері озброєння, що є загрозою для національної безпеки країни.


Ключ. слова: війни, збройний конфлікт, ВТР, бойові дії
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Якимчук Р. А. 
Генетические последствия радионуклидного загрязнения зоны отчуждения через 13 лет после аварии на Чернобыльской АЭС / Р. А. Якимчук, В. В. Моргун, В. Ф. Логвиненко // Физиология и биохимия культур. растений. - 2001. - 33, № 3. - С. 226-231. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Виявлено, що навіть через 13 років після аварії на ЧАЕС мутаційна мінливість у зоні відчуження достовірно перевищує спонтанний рівень. Це потребує подальшого тестування генетичних наслідків забруднення радіонуклідами, а також урахування їх проявлення в наступних поколіннях. Підвищенний рівень генетичної мінливості в зонах, прилеглих до Рівненської та Запорізької атомних електростанцій, свідчить про генетичну загрозу всьому живому і потребує обстеження зон, прилеглих до діючих в Україні атомних електростанцій, введення державної служби генетичного контролю за їх експлуатацією.


Ключ. слова: озимая пшеница, генетические последствия, хромосомные аберрации, мутации, мутационная изменчивость
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*441.221.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Костецька Я. М. 
Геодезичні прилади : Підруч. для студ. геодез. спец. вузів. Ч. 2. Електронні геодезичні прилади / Я. М. Костецька; Ін-т змісту і методів навчання. - Л., 2000. - 324 c. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Викладено теорію електронних методів визначення віддалей, напрямків і кутів, описано сучасні електронні геодезичні прилади і системи, в яких реалізовано дані методи, а саме: світло- і радіовіддалеміри, електронні тахеометри та глобальні супутникові системи. Розглянуто методику досліджень і метрологічного забезпечення електронних геодезичних приладів, а також виконання геодезичних робіт із застосуванням даних приладів. Наведено необхідні відомості з фізики, електроніки та фізики атмосфери. Особливу увагу приділено функціональним схемам приладів, їх будові та процесу виконання ними вимірювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1 с0я73-1

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: В343206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Зернецька О. В. 
Глобальний розвиток систем масової комунікації і міжнародні відносини / О. В. Зернецька; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К. : Освіта, 1999. - 352 c. - укp.

Вперше у вітчизняній політологічній науці комплексно досліджено глобальні трансформації систем масової комунікації кінця ХХ ст. як нового фактора міжнародних відносин. У контексті революційних змін у галузі новітніх технологій, кабельного та супутникового телебачення та розвитку диджиталізації розглянуто системи мас-медіа на державному, регіональному і глобальному рівнях. Висвітлено роль міжнародних і регіональних організацій у регулюванні відносин у сфері масової комунікації, проаналізовано стан і тенденції розвитку медіа-системи в Україні та заходи щодо її входження у європейський та світовий комунікаційний простір.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.1 + С58333.4 + А6 + У521.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Боценюк О. М. 
Глобальні малі розв'язки задачі Коші для однієї напівлінійної системи рівнянь термопружності / О. М. Боценюк // Укр. мат. журн. - 2000. - 52, № 4. - С. 435-446. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Для однієї напівлінійної системи рівнянь термопружності одержано теорему існування та єдиності глобальних розв'язків у багатовимірному просторі за умови, що початкові дані достатньо малі. Встановлено також оцінки спадання розв'язків за часом.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Глобальні та регіональні проблеми економічного розвитку : Зб. пр. вчених / ред.: В. Є. Новицький; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. - К : Знання, 1998. - 47 c. - укp. - рус.

Досліджуються актуальні питання сучасних міжнародних економічних відносин, визначаються цілі та інструменти макроекономічного регулювання в Україні за умов її включення в світові та регіональні інтеграційні процеси. Вивчаються напрями та перспективи співробітництва країни з міжнародними економічними організаціями.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)8я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Яковець Ю.  
Глобальні тенденції соціокультурної динаміки і перспективи взаємодії цивілізації у ХХI ст. / Ю. Яковець // Економіка України. - 2000. - № 3. - С. 8-17. - укp.

Виклад доповіді на Міжнародному науковому симпозіумі "П. Сорокін і соціокультурні тенденції нашого часу", який відбувся 14 - 15 липня 1999 р. у Києві.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Білорус О. Г. 
Глобальні трансформації і стратегії розвитку / О. Г. Білорус, Д. Г. Лук'яненко, О. М. Гончаренко, Ю. М. Мацейко, В. А. Зленко; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 1998. - 416 c. - укp.

Представлено узагальнюючий результат фундаментальних досліджень глобальних трансформаційних процесів останнього десятиріччя - першої в Україні спроби всебічно обгрунтованого підходу до проблематики ефективного та безпечного розвитку з позицій політичної, економічної та соціальної глобалістики. Особливу увагу приділено розробці методологічних проблем політичної і економічної трансформації, включаючи генезис та еволюцію концепцій і стратегій індустріального та постіндустріального розвитку. Розглянуті існуючі принципи структурної організації міжнародної і національної безпеки, висвітлена сучасна та перспективна роль України в глобальних і регіональних системах безпеки. Проблеми національної та світової економічної трансформації проаналізовані з урахуванням сучасних напрямків глобалізаційних та інтеграційних процесів, з особливою увагою до питань антикризового господарювання в специфічних соціально-економічних умовах України. При дослідженні трансформацій та розробці викладених концепцій і стратегій соціального розвитку максимально використані практичний досвід і теорії глобального виміру. Глибоко розглянуті аспекти узгодження соціальних і економічних проблем, питання соціалізації індустрії масової комунікації та інформаційної безпеки як провідних чинників соціально-економічного розвитку. В руслі імперативів сучасності та сучасних рішень світової спільноти в рамках Конференцій ООН розроблені методологія і стратегії загальносистемної інтеграції економіки, екології і соціального розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580 + С5*333.643.03 + С5 в661.3 + А7 + Ф06

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Білорус О. Г. 
Глобалізація і безпека розвитку / О. Г. Білорус, Д. Г. Лук'яненко, М. О. Гончаренко, В. А. Зленко, О. В. Зернецька, А. І. Кудряченко, Ю. М. Мацейко, В. Є. Новицький, Ю. М. Пахомов; ред.: О. Г. Білорус; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2001. - 734 c. - укp.

На підставі теоретичних досліджень останніх років, проведених, зокрема, в Інституті світової економіки та міжнародних відносин НАН України, а також у Міжнародному Інституті глобалістики, розкрито сучасні парадигми глобалістики. Висвітлено особливу роль і місце глобалізації як суті та ідеології розвитку у період нової інформаційної ери. Описано природу, основні закономірності та закони глобалізації, а також глобальної інтеграції. Вперше в Україні сформовано теоретичні засади глобалістики та глобалізації розвитку. Суттєво доповнено та розвинуто теорію міжнародної економічної інтеграції. Запропоновано новий підхід до теоретичного та практичного аналізу процесів інтернаціоналізації виробництва, його глобалізації та інтеграції. Зроблено критичну оцінку сучасних міжнародних трансформаційних стратегій та стратегій глобального розвитку. Розкрито їх експансіоністську суть, негативні наслідки і загрозу силової глобалізації та інтеграції, особливо для країн перехідного періоду. Підкреслено об'єктивний характер глобальної інтеграції розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50 + У9(4УКР)0 + А7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Веклич М. Ф. 
Деякі глобальні та регіональні закономірності і напрямки розвитку палеоклімату / М. Ф. Веклич, Ю. М. Веклич // Укр. геогр. журн. - 2000. - № 4. - С. 3-12. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Изложены основные направления развития глобального и регионального (по Украине) палеоклимата в истории Земли и некоторые закономерности его изменений в течение антропозоя и ноозоя. Подчеркнуто, что палеоклимат Земли на протяжении ее истории изменялся направленно и ритмично. Закономерности и тенденции палеоклимата особенно четко прослежены глобально и преимущественно регионально (по Украине) в плиоцене, плейстоцене и голоцене.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.7(45Укр)-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Коханенко Ю. В. 
Дискретные модели задач теории упругости композитов в цилиндрических координатах. 2. Двумерные задачи / Ю. В. Коханенко // Приклад. механика. - 2001. - 37, № 4. - С. 82-94. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

З використанням сіткового підходу з концепцією базових схем, побудовано базові фактори та глобальні сіткові рівняння, що відповідають класам двовимірних основних задач теорії пружності композитів у кругових циліндричних координатах (вісесиметричні задачі в полярних координатах). Область, яку обіймає композит, може бути довільної зв'язності та конфігурації. Різницева схема або глобальна система лінійних алгебричних рівнянь, що відповідає будь-якій диференціальній задачі з заданого класу задач, може бути виписана у явній формі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.109-01 + Ж364-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дослідження світової політики: Актуальні проблеми : Зб. пр. вчен. / ред.: Є. Є. Камінський; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. - К. : Знання, 1998. - 73 c. - укp.

Висвітлюється концептуальна альтернативність сучасної політології, позиція Великобританії щодо європейської та трансатлантичної інтеграції, ідеологія зовнішньої політики США. Характеризуються латиноамериканська та українська "моделі" політичних та економічних реформ, повідомляється про загрозу глобальної кризи й нові аспекти міжамериканського співробітництва та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Франчук Г. М. 
Екологічні проблеми довкілля : Навч. посіб. для студ. вищ. техн. закл. освіти / Г. М. Франчук, Л. П. Малахов, Р. М. Півторак; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. - К., 2000. - 180 c. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Висвітлено основні питання взаємовідносин людини з природним середовищем, впливу виробничої діяльності на стан природи. Розглянуто ключові екологічні поняття та закони функціонування біосфери, глобальні екологічні проблеми, основні види і джерела забруднення довкілля. Значну увагу приділено методам і засобам захисту атмосферного повітря, гідросфери і літосфери від виробничих забруднень, зокрема, в авіатранспортних процесах. Викладено принципи та сучасні концепції природоохоронної діяльності, питання маловідходних технологічних процесів. Розкрито правові, організаційні та економічні аспекти охорони навколишнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Екологія і природокористування : Зб. наук. пр. Вип. 1. Матеріали І Регіональної науково-практичної конференції "Безпека життєдіяльності населення: проблеми та шляхи їх розв'язання" / ред.: П. С. Кравченко; Ін-т пробл. природокористування та екології НАН України. - Д., 1998. - 180 с. - укp. - рус.

Розглядаються проблеми державного забезпечення населення Дніпропетровської області безпечними умовами життєдіяльності, питання прогнозування та попередження населення регіону щодо настання загрозливих ситуацій. Зроблено аналіз ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території України. Обгрунтовано необхідність введення соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Обумовлюється стратегія раннього втручання у формування здоров'я новонароджених і дітей раннього віку. Висвітлено нові підходи до оцінки забруднення природного середовища в аспектах техногенно-екологічної безпеки людини, а також шляхи і можливості поліпшення екологічної ситуації регіону тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)я431 + У9(4УКР)28я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Корабльова А. І. 
Екологія: взаємовідносини людини і середовища / А. І. Корабльова. - Д. : Поліграфіст, 1999. - 253 c. - Бібліогр.: с. 240-253. - укp.

Міститься короткий нарис історії взаємовідносин людини і природи. Висвітлюється екологічна ситуація в Україні, повідомляється про екологічні наслідки аварії на ЧАЕС. Досліджуються глобальні антропогенні екологічні проблеми "парникового ефекту", озонових "дірок", "кислотних дощів", скорочення біологічного різноманіття та шляхи їх подолання. Розглядаються особливості природних, змінених та сконструйованих людиною екосистем. Наводяться кількісні показники питомого антропогенного навантаження на середовище. Розкриваються методичні аспекти проведення практичних робіт: дослідження середовища методами біоіндикації та біотестування, дослідження антропогенної евтрофікації водойми, санітарно-гігієнічної оцінки зелених рослин в населених пунктах тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дерій С. І. 
Екологія : Навч. посіб. / С. І. Дерій, В. О. Ілюха. - К. : Фітосоціоцентр, 1998. - 195 c. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Викладені основні поняття сучасної екології, глобальні проблеми та шляхи їх розв'язання, наслідки антропогенного впливу на довкілля. Розглядаються основні закономірності взаємодії між живими організмами та середовищем їх існування, впливу на них біотичних та абіотичних факторів середовища. Значна увага приділена питанням популяційної екології, динаміці популяцій, а також екології різноманітних угруповань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 я721-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського