Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (26)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (900)Автореферати дисертацій (544)Книжкові видання та компакт-диски (1479)Журнали та продовжувані видання (76)
Пошуковий запит: (<.>K=ДАВН$<.>+<.>K=ФАУН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5016
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

VІІІ Міжнародна наукова конференція імені академіка М. Кравчука, 11 - 14 трав. 2000 р., Київ : Матеріали конф. / Ін-т математики НАН України. Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Міжнародна наукова конференція ім. М.Кравчука (8; 2000; Київ). - К., 2000. - 560 c. - укp.

Наведено класифікацію нелінійностей та редукцію еволюційних рівнянь з диференціальними зв'язками. Детально розглянуто параболічну варіаційну нерівність четвертого порядку в необмеженій області, а також математичне моделювання процесу накопичення білка у зерні сої. Окремі розділи присвячено невідомим давньоєгипетським математичним методам астрономічних обчислень (III тис. до н.е.). Досліджено рух частинок над змінним рельєфом на основі числового експерименту, а також інтегральне перетворення Фур'є зі спектральним параметром на трискладовій декартовій осі. Детально проаналізовано дифузійну апроксимацію критичного режиму багатоканальних стохастичних мереж Джексона, способи побудови та умови існування узагальнених моментних зображень подвійних числових послідовностей тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ковтун Ю. І. 
Агрокваліметрія : Навч. посіб. для студ. спец. "Механізація сіл. госп-ва" / Ю. І. Ковтун, Д. І. Мазоренко, В. І. Пастухов, П. А. Джолос; ред.: Мазоренко, Ковтун. - Х. : РВП "Оригінал", 2000. - 314 c. - Бібліогр.: 93 назв. - укp.

Висвітлено проблеми та завдання агрокваліметрії, еволюцію якості технологічних процесів засобів землеробства від давнього збиральництва до сучасного рослинництва. Обгрунтовано агрокваліметричні показники під час створення сільськогосподарської техніки, екологічні та загальні інженерно-агрономічні аспекти агрокваліметрії, параметри технологічної ситуації та якості у світових фітотехнологічних системах і галузях виробництва рослинної продукції, причому фітотехнологічні процеси та якість їх виконання розглянуто як функцію властивостей рослин та умов їх вирощування. Визначено основні закономірності фітотехнологічних систем як базисних з метою розробки нових технологій, обгрунтування параметрів технологічних ситуацій і показників якості у технологіях вирощування культурних рослин і збирання врожаю. Розкрито принцип технологічної відповідності техніки і технології як закономірність, яку необхідно враховувати під час впровадження нової техніки та нових технологій виробництва сільськогосподарських культур. Наведено характеристику агрокваліметричних методів і засобів, методичні особливості та метрологічне забезпечення їх застосування. Значну увагу приділено агрокваліметрії механізованих технологічних операцій за обов'язковими технологічними процесами виробництва рослинної продукції: підготовкою грунту, насіннєвого та садильного матеріалів, сівбою, посадкою, доглядом за рослинами та збиранням врожаю. Досліджено тенденції перспектив підвищення якості робіт у рослинництві та розвитку методів і засобів агрокваліметрії з урахуванням новітніх досягнень науки і техніки у галузях приладо- і сільгоспмашинобудування, а також питання сертифікації

продукції АПК, зокрема, у рослинництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Актуальні проблеми правознавства / ред.: З. С. Гладун. - Т., 2001. - 253 с. - (Наук. зб. Терноп. акад. народ. госп-ва; Вип. 2). - укp.

Розглянуто актуальні проблеми теорії, філософії та історії держави і права, питання удосконалення конституційного, адміністративного, фінансового, цивільного, господарського та міжнародного законодавства. Охарактеризовано судові політичні процеси на західноукраїнських землях у 1920 - 1930-ті рр. Висвітлено історію української державності за часів Центральної Ради у сучасній історико-правовій літературі. Проаналізовано правові аспекти розвитку місцевого самоврядування в Україні та Республіці Білорусь у 1990-ті рр. Значну увагу приділено передумовам запровадження інституту позовної давності у цивільних правовідносинах, скасуванню та зміні заповіту, правовій природі амністії, а також оскарженню діяльності виборчих комісій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я54(4Укр-2Тер)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Постоловський Р. М. 
Алмаз. C : До практ. використ. викл., аспірантами і студ. гірн. вузів та каф., а також каф., які готують спец.з мит. справи / Р. М. Постоловський, Е. І. Черней, А. Д. Калько; Рівнен. ін-т слов'янознавства Київ. ін-ту "Слов'ян. ун-т". - Рівне, 2001. - 104 c. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Висвітлено історію відкриття та добування алмазів від найдавніших часів до сьогодення. Проаналізовано досягнення вчених у галузі проблем пошуків, розвідки, пробної експлуатації та розробки родовищ алмазів. Наведено відомості про перетворення алмазів на діаманти, а також про алмази та діаманти, відомі у всьому світі. Досліджено проблему комплексного промислового освоєння алмазоносного родовища ім. М.В.Ломоносова. Обгрунтовано використання порід давніх кристалічних формацій, які містять алмазні трубки, для створення могильників відпрацьованого ядерного палива, твердих і рідких радіоактивних відходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.411 + И347.1 + М772-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гулай В. І. 
Амфібії та рептилії : Навч.-метод. посіб. / В. І. Гулай; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. Наук.-дослід. лабораторія екології степу. - Кіровоград, 2001. - 23 c. - (Сер.: Природа Кіровоградщини.). - укp.

Розглянуто сучасний видовий склад фауни амфібій та рептилій Кіровоградщини, наведено їх стислу екологічну характеристику. Відзначено актуальність проблеми виховання бережливого ставлення до амфібій та рептилій у школярів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.341 я73 + Е623.342 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р90594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сегеда С. П. 
Антропологічний склад українського народу. Етногенетичний аспект / С. П. Сегеда. - К. : Вид-во ім. О.Теліги, 2001. - 256 c. - (Б-ка держ. фонду фундамент. дослідж.). - Бібліогр.: с. 226-240. - укp.

Розглянуто антрополого-одонтологічні особливості населення України. Наведено загальну дерматогліфічну характеристику українців на фоні суміжних етнічних груп. Вивчено зміни одонтологічних і дерматогліфічних ознак на території нашої країни та проаналізовано закономірності їх географічного розподілу. Визначено ступінь гомогенності українців за маркерами будови зубів і папілярного шкірного рельєфу. Проаналізовано основні етапи антропологічної історії давнього та середньовічного населення України. Основну увагу приділено скіфо-сарматській добі, а також черняхівській та салтівській культурам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*221.3(4УКР) + Е715.8(4УКР) + Т5 в911 + Т52(23=УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сирцова О. М. 
Апокрифічна апокаліптика: Філософська екзегеза і текстологія з виданням грецького тексту Апокаліпсиса Богородиці за рукописом ХІ століття Ottobonianus, gr. 1 / О. М. Сирцова; Ін-т філос. НАН України. - К. : Вид. дім "КМ Аcademia"; Унів. вид-во "Пульсари", 2000. - 324 c. - (Текстологія давніх і серед. віків. Дослідж. і тексти. Міжнар. сер. текстол. вид. пам'яток світ. словесності). - Бібліогр.: с. 307-321. - укp.

Зроблено філософське дослідження апокрифічної апокаліптики у контексті патристики. Проаналізовано проблему походження "вічності" зла в світі, ідею апокаліпсиса. Значну увагу приділено апокаліптичним темам у ранніх пам'ятках словесності Руси-України, особливостям рецепції у різних слов'янських традиціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-220.924 + Э37-103.3 + Ю3(0)414 + Ю3(4УКР)414

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Нечаев С. В. 
Архейская океаническая кора как первоисточник рудогенных элементов и эволюция золоторудной минерализации в зеленокаменных комплексах Украинского щита / С. В. Нечаев // Минерал. журн. - 1999. - 21, № 4. - С. 106-115. - Библиогр.: 30 назв. - рус.

Нижні частини розрізів архейських зеленокам'яних комплексів Українського щита, що представлені магматичними породами мафіт-ультрамафітової асоціації, ідентифікованої з океанічною корою, розглянуто як первинне джерело рудогенних елементів у процесах подальшого рудоутворення. Припущено, що серпентинізація океанічних гіпербазитів обумовила першу мобілізацію і перерозподіл кларкового золота. До відомих зеленокам'яних комплексів (давніше за 3 млрд рр.) додано молодший. У цьому комплексі, який метаморфізований за умов гранулітової фації 2,6 млрд рр. тому, виявлено мінералізацію Ba, Mn (з Co, Ni, Cu), W, Cu і Zn, а також Cr і Ni з Au, котра ідентифікується з рудами, що утворилися в океанічних умовах фанерозою. Протерозойська регенерація цієї мінералізації утворює еволюційний ряд рудних мінеральних асоціацій від високотемпературної скарнової до низькотемпературної гідротермальної. Накреслено послідовність концентрації Au в зеленокам'яних комплексах, давніших за 3 млрд рр., яка пов'язана з оксидною і сульфідною фаціями залізо-кременистої формації та послідуючими етапами її гідротермальної регенерації. У результаті ерозії архейських комплексів утворилися раннєпротерозойські золотоносні теригенні відклади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45Укр)11-24 + Д59(45Укр)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Марковський Б. В. 
Бердичівська земля з найдавніших часів до початку ХХ ст. : Іст.-краєзнав. нарис / Б. В. Марковський; ред.: М. Ю. Костриця; Житомир. наук.-краєзнав. т-во дослідників Волині. - Бердичів, 1999. - 83 c. - Бібліогр.: 64 назв. - укp.

На підставі архівних і літературних джерел висвітлюється минуле Бердичівської землі з найдавніших часів до початку XX ст. Давність поселень на території міста і району підтверджується численними археологічними знахідками. Особлива увага звертається на спадкоємність культур протягом тисячоліть. Підкреслюється своєрідність Бердичева в плані переплетіння української, польської та єврейської культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЖИТ)-22 Бердичів

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Волгин М. С. 
Библия открывает тайны египетских пирамид / М. С. Волгин. - К. : Оріяни, 1998. - 60 c. - рус.

Розкривається таємниця єгипетських пірамід - останнього з семи чудес світу. Представлено відповіді на найзагадковіші явища давньої історії, зокрема, явлення Бога патріарху ізраїльського народу Мойсею. Наведено відомості про цікавий факт щодо обряду обрізання у правовірних іудеїв, якому передувало обрізання кам'яних фалосів Єгипту - пірамід. Пропонуються дані про найдавніший навігаційний прилад, яким послуговувалися люди, відкривається таємниця священного Ковчега, показано, що криється за певним явищем, викладеним у Біблії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-210 + Т3(0)310-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Болгари в Україні : Наук.-допом. бібліогр. покажч. (1917 - 1941) / ред.: М. І. Сенченко; уклад.: Н. А. Дехтярьова; Кн. палата України. - К., 2000. - 148 c. - (Етноси України). - укp.

Подано інформацію про закони, за якими жила болгарська громада в Україні, а також про законотворчість у давній Болгарії та її вплив на Устав Я.Мудрого й церковні суди. Розкрито спільність історичної долі українського та болгарського народів у етногенезі, релігії, мові, культурі. Визначено роль українців у Болгарії на прикладі творчості видатного громадського діяча, емігранта, професора історії Софійського університету - М.П.Драгоманова. Відображено звичаї, обряди, святкування весіль за народними традиціями тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9БОЛ) + Т52(23=УКР6А/Я)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Изерский В. В. 
Бомбикоидные чешуекрылые (сем.Bombycidae, Endromididae, Lasiocampidae, Brachmaeidae, Saturniidae, Sphingidae) и хохлатки (сем. Notodontidae) Сибири и Дальнего Востока / В. В. Изерский; Междунар. фонд "Способствование развитию науки и внедрению экологически прогрессив. технологий на Украине". - К. : Гнозис, 1999. - 160 c. - Библиогр.: с. 119-123 - рус.

Предлагаемая работа, являющаяся результатом исследований по изучению фауны надсемейства, проводившихся в течение 12 лет, состоит из двух частей - общей и систематической. В общей части представлен краткий обзор истории изучения фауны надсемейств, даны физико-географическая характеристика района исследования и общие сведения о строении предимагинальных стадий и имаго насекомых рассматриваемых семейств. Исследовано влияние факторов окружающей среды на биологию и поведение насекомых рассматриваемых семейств, проведен зонально-экологический анализ основных хорологических группировок. Показано хозяйственное значение высших ночных чешуекрылых рассматриваемых семейств в Сибири и на Дальнем Востоке. В систематической части приведено детальное описание каждого вида бомбикоидных чешуекрылых, среди которых - настоящие шелкопряды (Bombicidae), березовые шелкопряды (Endromididae), коконопряды (Lassiocampidae), брамеи (Brachmaeidae), павлиноглазки (Saturniidae), бражники (Sphyngidae), хохлатки (Notodontidae).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.261*851.139(2РОС5),021 + Е60*852.119(2РОС5),021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бережинський В. Г. 
Виготовлення зброї в давньоруській державі / В. Г. Бережинський; Наук.-дослід. центр гуманіт. пробл. Збройних Сил України. - К., 2000. - 243 c. - Бібліогр.: 284 назв. - укp.

Досліджено проблеми видобування металів, їх виплавки й обробки на території давньої Русі, виробництва кожного з видів клинкової, древкової, ударної та метальної зброї. Узагальнено результати металографічного аналізу металевих зразків озброєння. Висвітлено історіографію галузі історичного зброєзнавства. Відображено різні технологічні схеми зброї Київської Русі з металу, дерева, кості.


Індекс рубрикатора НБУВ: К781.4г(4УКР) + Т3(4УКР)414-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кілессо Т. С. 
Видубицький монастир / Т. С. Кілессо. - К. : Техніка, 1999. - 127 c. - (Нац. святині України). - Библиогр.: 50 назв. - укp.

Книгу присвячено історії, архітектурі та мистецькій спадщині однієї з перлин вітчизняної культури - Видубицькому Свято-Михайлівському монастирю, одному з найбільш відомих центрів Давньої Русі, осередку духовного життя народу. На основі аналізу літературних та архівних джерел, матеріалів археологічних досліджень висвітлено багату на події історію монастиря, етапи формування унікального архітектурного ансамблю ХІ-ХІХ ст., розповідається про твори монументального живопису, безцінні скарби монастирської ризниці та старовинний некрополь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2К) + Щ117.166(4УКР) + Т3(4УКР-2К) + Э372.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Головко М. В. 
Використання матеріалів з історії вітчизняної науки при вивченні фізики та астрономії / М. В. Головко; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 93 c. - Бібліогр.: 92 назв. - укp.

У роботі на основі широкого кола джерел автор аналізує історичний процес розвитку фізико-астрономічної науки, показує місце вітчизняної науки в системі загальнолюдських знань, висвітлює роль видатних та маловідомих фізиків і астрономів України у розвитку природопізнавальної науки, як в масштабі однієї країни так і у світовій науці, доцільність та необхідність використання матеріалів з історії української науки при вивченні фізики та астрономії. Посібник містить короткі біографічні відомості про життя та наукову діяльність таких фізиків і астрономів: Ю.Дрогобича, З.Скари, Ф.Прокоповича, М.Пильчикова, І.Пулюя, Ю.Кондратюка, Г.Лангемака, І.Тамма, В.Челомея та ін. Питання історії розвитку фізики та астрономії в Україні викладено в хронологічній послідовності. Виокремлено такі періоди розвитку вітчизняної науки: давні часи, епоха Київської Русі, розвій наук в Києво-Могилянській академії, фізика та астрономія в Україні XIX - початку XX століття, створення Української Академії наук як новий етап розвитку вітчизняної науки, розвиток української науки в XX столітті.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4Укр)21-36 + В6р(4Укр)21-36

Шифр НБУВ: ВА587669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Яблонський В. А. 
Вища освіта України на рубежі тисячоліть: Проблеми глобалізації та інтернаціоналізації / В. А. Яблонський. - К., 1998. - 228 c. - Бібліогр.: 153 назв. - укp.

Вперше показано історію розвитку української вищої освіти, починаючи від Київської Русі і до наших днів, її сучасний стан, успіхи й невдачі перших кроків реформування: давньоруські школи книжного вчення, перші українські університети, стан та напрями розвитку освіти в період між першою та другою світовими війнами, вища освіта Незалежної України. Наведено деякі особливості освіти, в тому числі, сільськогосподарської, в окремих зарубіжних країнах і зроблено критичні узагальнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР) + Ч483(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Звонська-Денисюк Л. Л. 
Внутрішня структура давньогрецької мови. Особливості функціональної морфології системи дієслова / Л. Л. Звонська-Денисюк; НАН України. Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 73 c. - Бібліогр.: 149 назв. - укp.

Досліджується парадигматична регулярність та нерегулярність явищ морфологічної системи давньогрецького дієслова на матеріалі текстів різножанрового класичного нормативу. На морфологічному рівні розгляду системи дієслова зроблено спробу розширити сферу його функціональної інтерпретації та зіставлено типові і нерегулярні явища, пов'язані з категоріями часу, способу і стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш145.1-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Звонська-Денисюк Л. Л. 
Внутрішня структура давньогрецької мови: Особливості функціонального синтаксису системи дієслова / Л. Л. Звонська-Денисюк; НАН України. Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 82 c. - Бібліогр.: 77 назв. - укp.

Предметом дослідження є парадигматична регулярність та нерегулярність явищ системи давньогрецького дієслова на синтаксичному рівні. Проведено зіставний аналіз регулярних та нерегулярних явищ з обгрунтуванням структурно-функціональних закономірностей нерегулярності та застосуванням методу граматичної лінгвогерменевтики оригінальних текстів різножанрового класичного нормативу. У функціонально-семантичному аспекті досліджено особливості дієслівної комбінаторики в системі функціонального синтаксису відмінків, нерегулярних узгоджувальних моделей у системі паратаксису, предикативності дієслівних форм у незалежних синтаксичних конструкціях та при гіпотаксисі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш145.1-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Чмихов М. О. 
Від Яйця-райця до ідеї Спасителя / М. О. Чмихов. - К. : Либідь, 2001. - 428 c. - укp.

Проаналізовано особливості взаємовпливів суспільства та довкілля у давнину, формування найдавнішої системи світогляду та її вершини - космології. Запропоновано оригінальні концепції визначення прабатьківщини індоєвропейців та їх складової частини - предків слов'ян. Детально охарактеризовано основні етапи розвитку язичництва Київської Русі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)0-7 + Т227

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО261260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кейда Ф. Ф. 
Відлуння далекої Доби : Гайдамаччина в українській літературі / Ф. Ф. Кейда. - К. : Логос, 2000. - 517 c. - укp.

На підставі історико-літературного процесу розглянуто одну з форм державницьких змагань українського народу в національному письменстві. Охарактеризовано світоглядну та творчу еволюцію багатьох письменників XIX - XX ст.: І.Карпенка-Карого, М.Старицького, В.Будзиновського, М.Левицького, Ю.Мушкетика, М.Глухенького, М.Сиротюка, Я.Стецюка, Р.Чумака, В.Кулаковського та ін. Твори української літературної гайдамакіани проаналізовано на тлі загального розвитку історичної науки, яка значною мірою впливала на художнє моделювання давноминулих історичних подій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-34 + Ш5(4УКР)6-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603140 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського