Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (52)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕШИФРУВАНН$<.>+<.>K=ЗНІМКІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 558
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Коваль О. І. 
Про один підхід до підвищення роздільної здатності складноструктурованих зображень у космічних дослідженнях / О. І. Коваль, Р. Я. Косаревич, Б. П. Русин // Косм. наука і технологія. - 1998. - 4, № 4. - С. 108-113. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Представлені результати застосування ітераційного методу відновлення складноструктурованих зображень (реальних знімків земної поверхні з космосу) з метою підвищення їх роздільної здатності. Досліджено вплив параметра beta на результати обробки. Показана необхідність компромісного вибору величини beta та кількості кроків обробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.271

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фроленко В. М. 
Цифрове синтезування зональних аерокосмічних зображень, яке забезпечує заданий колір об'єктів / В. М. Фроленко // Косм. наука і технологія. - 1999. - 5, № 1. - С. 32-37. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто методику синтезування монохроматичних зональних аерокосмічних знімків, яка забезпечує заданий колір об'єкта дистанційного спостереження на синтезованому цифровому зображенні. Викладені необхідні розрахункові моделі, виконано їх оптимізацію в розумінні досягнення максимальної колірної відмінності між об'єктом та фоном на синтезованому зображенні в межах колірно-метаморфного простору. Наведені результати кількісного моделювання синтезування зображень ряду типових об'єктів аерокосмічного моніторингу в задані кольори стандартної палітри. Виконано порівняльну оцінку синтезування в заданий колір та оптимального цифрового синтезування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.271

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коваль А. М. 
Геологічна будова і перспективи нафтогазоносності морфоструктур північно-західного Передкарпаття : Автореф. дис... канд. геол. наук : 04.00.17 / А. М. Коваль; НАН України. Ін-т геології і геохімії горючих копалин. - Л., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено дослідженню морфоструктур Рава-Руської зони Західно-Європейської платформи та північно-західної частини Зовнішньої зони Передкарпатського прогину на основі дешифрування аерокосмічної інформації, даних топографічних карт, проведення морфоструктурного аналізу з використанням результатів геолого-геофізичних досліджень і буріння. Встановлено, що відомі газоносні структури мають відбиття у сучасному ландшафті. Вони виявляються засобами морфографічного, морфометричного і контрастно-аналогового дешифрування топографічних карт і знімків Землі з космосу. На підставі інформативних ознак вірогідних газоносних структур виявлено морфоанамалії та зроблено оцінювання їх перспективності. спираючись на дані контрасно-аналового дешифрування космознімків і лінеаментного аналізу, результати геолого-геофізичних досліджень, здійснено тектонічне районування території Рава-Руської зони. Встановлено, що вона характеризується структурною неоднорідністю, диференціацією на блоки, в яких прогнозується наявність пасток вуглеводнів тектонічно-екранованого типу. Побудовано структурні схеми по поверхням мезозою, юри, палеозою в масштабі 1:200000. Загалом на території досліджень відстежено 77 вірогідних морфоструктур та виявлено 96 морфоаномалій, з яких 21 рекомендовано до постановки сейсморозвідувальних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1(45УКР3)-5 + Д59(45УКР3)453.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шурда К. Е. 
Умови виникнення та просторово-часова мінливість опадів теплого півріччя і гроз на півдні України (Українське Причорномор'я) : Автореф. дис... канд. геогр. наук : 11.00.09 / К. Е. Шурда; Одес. гідрометеорол. ін-т. - О., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено дослідженню умов виникнення опадів теплого півріччя і розвитку грозової діяльності на півдні України. Вперше одержано просторову структуру грозової діяльності і виявлено роль фізико-географічних умов в її формуванні. Досліджено часову мінливість гроз і опадів за період з 1866 до 1996 рр. (131 рік) із застосуванням спектрального аналізу і методу згладжування рядів, що дозволяє складати фонові наддовгострокові прогнози явищ. Для визначення умов розвитку конвективних явищ було детально розглянуто атмосферну циркуляцію і виділено типові синоптичні процеси. Умови утворення, переміщення та еволюції конвективної хмарності досліджувались з використанням знімків, одержаних з метеорологічних супутників. В дисертації розглянуто умови виникнення інтенсивних і небезпечних конвективних явищ та запропоновано методику обчислення даних при прогнозуванні грозової діяльності. Основні результати праці можуть використовуватися в оперативних підрозділах метеорологічної служби і при розробці кліматичних характеристик регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д241.613.1(45УКР) + Д236.47(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Симоновська М. Я. 
Динаміка ярів в басейні Дністра : Автореф. дис... канд. геогр. наук : 11.00.04 / М. Я. Симоновська; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. - Л., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Встановлені причини виникнення та закономірності розвитку лінійних ерозійних форм, виявлені особливості поширення ярів різного віку і морфології в басейні Дністра на основі порівняльного аналізу різновікових (1925, 1955, 1985 рр.), топографічних карт (М 1:100000, 1:25000), дешифрування аерофотознімків, напівстаціонарних досліджень і розрахунків потенціалу лінійного росту ярів. На основі проведених досліджень оцінений сучасний стан яркових форм і виявлені основні тенденції зміни яружної мережі під впливом як природних, так і антропогенних чинників. Запропоновані рекомендації щодо протиерозійної організації території, раціонального використання земель, підвищення їх родючості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.121.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Федоровський О. Д. 
Просторово-частотний аналіз при дешифруванні космічних знімків водних ландшафтів / О. Д. Федоровський, К. Ю. Суханов, В. Г. Якимчук // Косм. наука і технологія. - 1999. - 5, № 4. - С. 44-45. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто можливість застосування просторово-частотного аналізу для дешифрування космічних знімків з водними ландшафтами. Розроблено програму обчислення просторово-частотних спектрів, яку було використано на зображеннях фрагментів Київського водосховища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.415. + Д23с141.27

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Федоровский А. Д. 
К вопросу оценки космических снимков для дешифрирования природных ландшафтов / А. Д. Федоровский, К. Ю. Суханов, В. Г. Якимчук // Косм. наука і технологія. - 1999. - 5, № 1. - С. 24-31. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Досліджується можливість оцінки та вибору космічних знімків для розв'язання завдань землекористування на основі критеріїв, які пов'язані з імовірністю дешифрування зображень ландшафтних структур. Описано процедуру фізичного моделювання та досліджено кореляційні зв'язки між формалізованими критеріями якості та імовірностями розпізнавання та хибного розпізнавання зображень моделей елементів ландшафтів. Наведено результати порівняльної оцінки космічних зображень ділянок Чорнобильсько-Лютізького полігону, отриманих різними супутниковими системами дистанційного зондування Землі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.271

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Федоровский А. Д. 
К вопросу дешифрирования космических снимков природных ландшафтов / А. Д. Федоровский // Косм. наука і технологія. - 1999. - 5, № 5/6. - С. 9-15. - Библиогр.: 31 назв. - рус.

Розглянуто методичні питання дешифрування космічних знімків природних ландшафтів на основі ландшафтно-системного підходу та комплексного використання оптичних спектральних і просторово-частотних інформативних ознак. Наведено результати дослідження критеріїв оцінки та вибору космічних знімків для дешифрування ландшафтних структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821с11

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Федоровський О. Д. 
Досвід використання космічної інформації у вирішенні водоохоронних завдань / О. Д. Федоровський, Л. Я. Сіренко // Косм. наука і технологія. - 1999. - 5, № 4. - С. 41-43. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто приклади практичного використання космічної інформації для розв'язання різних водоохоронних завдань. Проаналізовано спектральні інформативні ознаки для дистанційної оцінки екологічного стану водних об'єктів, наведено приклади дешифрування космічних знімків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.27 + Д220,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Букша І. Ф. 
Перспективи використання радіолокаційної зйомки для моніторингу лісів та агроценозів / І. Ф. Букша, А. В. Шатохін, В. П. Пастернак, А. Б. Ачасов // Лісівництво і агролісомеліорація. - Вип 95. - 1999. - С. 41-46. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати спостережень за лісовими насадженнями та агроценозами за допомогою радіолокаційної зйомки. Розглядаються можливості дешифрування матеріалів радіолокаційної зйомки і перспективи її використання для моніторингу лісів та агроценозів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1в733.8

Шифр НБУВ: Ж29033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Фроленко В. М. 
Моделі оптимального синтезування зональних аерокосмічних знімків / В. М. Фроленко // Косм. наука і технологія. - 1999. - 5, № 2/3. - С. 13-21. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено набір кількісних моделей, який дозволяє за характеристиками об'єктів та фонів аерокосмічного моніторингу визначити параметри оптимального в розумінні максимізації колірної відмінності на синтезованому зображенні) регулювання оптичного приладу синтезу. Викладено результати комп'ютерного моделювання процесу колірного синтезування комплектів зональних аерокосмічних знімків для ряду типових об'єктів та фонів аерокосмічного моніторингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В631 + Д23с141.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Вороняк Т. І. 
Розробка оптико-електронних спеціалізованих засобів обробки зображень в інформаційних інтерактивних системах : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / Т. І. Вороняк; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. - Л., 2000. - 19 c. - укp.

Розроблено принципи побудови оптико-електронних спеціалізованих засобів обробки зображень у інформаційних інтерактивних системах, що призначені для автоматизації та підвищення достовірності процесу візуального тематичного дешифрування аеро- та космофотографічних зображень. Робота запропонованих засобів грунтується на використанні реверсивних фотореєструвальних середовищ. Досліджено ефективність використання у таких засобах просторово-часових модуляторів світла та фотоанізотропних матеріалів. Розроблено методику розрахунків оптимальних параметрів елементів оптичних схем для даних засобів, запропоновано масштабно-інваріантний метод одно- та двомірного просторового диференціювання зображень. Досліджено технічні характеристики розроблених інтерактивних оптико-електронних засобів попередньої обробки, що можуть працювати з окремими зображеннями та стереопарами і використовуватись автономно та у комплексі з цифровими засобами.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.640 + З970.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Суханов К. Ю. 
Методологія використання аерокосмічної інформації для оцінки екологічного стану водних рослинних ландшафтів : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.12 / К. Ю. Суханов; НАН України. Ін-т геолог. наук. Центр аерокосм. дослідж. Землі. - К., 2000. - 18 c. - укp.

Встановлено відмінність у двовимірному розподілі густини фотона космічних знімків (КЗ) і коефіцієнта спектральної яскравості водних рослин. Розроблено методику з метою дешифрування КЗ водних рослинних ландшафтів (ВРЛ) на основі спектрів Фур'є, а також отримано їх значення для різних типів ВРЛ. Запропоновано засіб визначення за космічними знімками напрямку лінійних структур. Досліджено вплив шуму на відхилення фази просторового спектра. Обгрунтовано методику оцінки та вибору КЗ і програм їх обробки для дешифрування ВРЛ. З'ясовано, що найбільшу кореляцію з імовірністю розпізнавання та незадовільну негативну кореляцію з імовірністю хибних тривог має інтеграл логарифма відношення сигнал/шум у просторі спектра Фур'є. Наведено методику класифікації ВРЛ за типами, а також оцінено екологічний стан водного середовища з застосуванням теорії нечітких множин. Для всіх розроблених методик створено комп'ютерні програми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1в75,022 + Е0*827.51*801.8в75,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Чупило Г. Р. 
Інтерпретація космічних та аерозображень території заходу України при інженерно-геоморфологічних дослідженнях : Автореф. дис... канд. геогр. наук : 11.00.04 / Г. Р. Чупило; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2000. - 19 c. - укp.

Здійснено інженерно-геоморфологічний аналіз рельєфу і природокористування на основі інтерпретації аерокосмічних знімків. Виявлено різні типи текстур аерокосмозображень, які є індикаторами морфолого-господарських поєднань. Встановлено, що регіональні текстури на космознімках відповідають морфолого-господарським комплексам регіонального рангу, їх утворюють співвідношення між типами природокористування і типами рельєфу. Локальні текстури на аерознімках відповідають локальним морфолого-господарським комплексам, сформованим на основі поєднань об'єктів та видів природокористування з елементами рельєфу. Визначено показники узгодженості господарських і морфологічних елементів у межах морфолого-господарських комплексів. Виявлено тенденції динаміки природокористування та рельєфу, їх взаємообумовленості з використанням різночасових аерознімків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823(45УКР3)112 с11 + Д829(45УКР3)3 с11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кутас В. В. 
Уровень сейсмического сотрясения территории Киева / В. В. Кутас // Геофиз. журн.. - 2000. - 22, № 3. - С. 3-8. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Сейсмічне двигтіння оцінено за сукупністю історичних, макросейсмічних та інструментальних даних. Відзначено, що максимальна величина струсу земної поверхні у Києві - 5 балів (з імовірним зростанням на 0,5 - 1,0 бал на деяких ділянках міста) проявлялась під час карпатських землетрусів осередкової зони Вранча. Розглянуто питання про рівень можливої локальної сейсмічності. У межах міста показано лінеаментні зони, які виявлено за умов дешифрування матеріалів дистанційних зйомок. Підкреслено необхідність проведення спеціальних досліджень про сейсмічне мікрорайонування міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217(45Укр-2К)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Матеріали ГІС-Форуму - 2000, 13 - 16 листопада 2000 / ред.: О. М. Селезньов; Всеукр. благод. фонд сприяння розвитку геоінформ. технологій та послуг "ГІС - Асоц. України", ГІС-Форум (Київ; 2000). - К., 2000. - 204 c. - укp.

Висвітлено особливості використання ГІС-технологій для моделювання інтеграції інформаційно-аналітичних систем органів державної влади. Розглянуто сучасний стан і проблеми топографо-геодезичного та картографічного забезпечення ведення земельного кадастру. Висвітлено досвід створення комплексного регіонального атласу сільгоспвиробника за допомогою Arcview 3.1. Проаналізовано особливості застосування структурно-текстурних методів для автоматичного дешифрування аерокосмічних знімків сільськогосподарських угідь, а також ГІС для системи екологічного менеджменту магістральних газопроводів. Розглянуто використання засобів дистанційного зондування землі та ГІС-технологій з метою оцінки фітосанітарного стану та природної пожежонебезпеки лісових масивів.

Освещены особенности использования ГИС-технологий для моделирования интеграции информационно-аналитических систем органов государственной власти. Рассмотрены современное состояние и проблемы топографо-геодезического и картографического обеспечения введения земельного кадастра. Освещен опыт создания комплексного регионального атласа сельхозпроизводителя с помощью Arcview 3.1. Проанализированы особенности использования структурно-текстурных методов для автоматической дешифровки аэрокосмических снимков сельскохозяйственных угодий, а также ГИС для системы экологического менеджмента магистральных газопроводов. Рассмотрены особенности использования средств дистанционного зондирования земли и ГИС-технологий с целью оценки фитосанитарного состояния и природной пожаробесопасности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д17 в641.8 я431 + Д8 в641.8 я431 + А6 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА624759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Акимов Л. А. 
Хромосфера Солнца в линии iD/i; sub3/sub He I по наблюдениям полных солнечных затмений. Методика построения изображений / Л. А. Акимов, Л. И. Белкина, С. А. Белецкий, Н. П. Дятел // Кинематика и физика небес. тел. - 2000. - 16, № 2. - С. 145-152. - Библиогр.: 6 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.473

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Муравський Л. І. 
Побудова оптико-цифрових інформаційно-вимірювальних систем для обробки та кореляційного аналізу бінарних зображень : Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.16 / Л. І. Муравський; НАН України. Фізико-мех. ін-т ім. Г.В. Карпенка. - Л., 2001. - 36 c. - укp.

Розв'язано проблему побудови оптико-цифрових інформаційно-вимірювальних систем для обробки та кореляційного аналізу бінарних зображень фазових масок (ФМ), лінійних структур і крапель розплавів. Ці системи реалізують принципово нові методи виділення та кількісної оцінки інформативних ознак вказаних зображень. Розроблено моделі формування кореляційних полів у лінійному кореляторі спільного перетворення Фур'є (СПФ) під час введення на його вхід ФМ, трансформованих ФМ з детермінованим і випадковим просторовим розподілами пікселів. Апробовано нову модель нелінійного корелятора СПФ з фоточутливим носієм у частотній області. Запропоновано новий метод захисту та індетифікації об'єктів з використанням трансформованої ФМ як оптичної мітки. Використано розроблені експериментальні макети гібридних кореляторів СПФ для дослідження трансформованих ФМ. Побудовано оптико-цифровий пристрій ідентифікації кредитних карток. Наведено метод центрування та супроводу зондувального лазерного пучка. Розвинуто новий метод оцінки похибок вимірювання геометричних ознак тіньових зображень в оптико-цифровій системі (ОЦС). Запроваджено ОЦС експрес-аналізу та неперервного моніторингу капілярних характеристик розплавів. Розглянуто створені ОЦС дешифрування та структурометричного аналізу космоаерозображень.


Індекс рубрикатора НБУВ: з965.981 + з970.640

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Часковський О. Г. 
Інвентаризація лісових насаджень Розточчя з використанням дистанційних методів : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.03.02 / О. Г. Часковський; Нац. аграр. ун-т. - К., 2001. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П346.47(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Федоровский А. Д. 
Дешифрирование космических снимков ландшафтных комплексов с использованием марковской модели изображений / А. Д. Федоровский, В. Г. Якимчук, С. А. Рябоконенко // Косм. наука і технологія. - 2001. - 7, № 5-6. - С. 80-84. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Розглянуто можливість використання марковської моделі зображень для дешифрування космічних знімків ландшафтних комплексів за структурно-текстурними ознаками. Показано, що застосування марковської моделі для аналізу просторових спектрів Фур'є різноманітних зображень дозволяє відобразити вірогідний взаємозв'язок їх складових. На цій основі розглянуто способи та результати практичного дешифрування космічних знімків ландшафтних комплексів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.415

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського