Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЖИВОПИСЕЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

І.Л.Шраг. Документи і матеріали / упоряд.: В. М. Шевченко. - Чернігів, 1997. - 163 c. - укp.

Представлено перше і унікальне видання, яке присвячено життю і діяльності відомого чернігівського адвоката і громадського діяча Іллі Людвиговича Шрага, що містить найбільш повне і грунтовно досліджене зібрання творів, публікацій І.Л.Шрага, відгуки сучасників. Окремий підрозділ склали неопубліковані листи до І.Л.Шрага, написані як простими селянами, так і відомими науковими, культурними та громадськими діячами. Серед найвідоміших кореспондентів Шрага - драматург М.Л.Кропивницький, композитор М.В.Лисенко, живописець Л.М.Жемчужников, поетеса О.П.Косач, педагог С.Ф.Русова. Із творів Шрага включені його "Автобіографія" та "Листи з Чернігівщини", в яких міститься чимало цікавих, маловідомих широкому загалу епізодів із життя та діяльності їх автора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)д Шраг + Т3(4УКР-4ЧЕР)5-8 Шраг

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Валентин Колосов - живописець і скульптор / ред.: Б. Й. Столярчук. - Рівне : Вид. О.Зень, 2009. - 158 c. - Бібліогр.: с. 115-117. - укp.

Висвітлено життєвий шлях і творчу діяльність відомого вітчизняного художника та скульптора В.О. Колосова. Розглянуто особливості його художнього стилю. Наведено список літературних джерел про нього.

Освещены жизненный путь и творческая деятельность известного отечественного художника и скульптора В.И. Колосоа. Рассмотрены особенности его художественного стиля. Приведен список литературных источников о нем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4УКР)6-8 Колосов В. + Щ133(4УКР)6-8 Колосов В.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА717837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Самохвалова М. Л. 
Taras Shevchenko - a Prominent Ukrainian painter and graphic = Тарас Шевченко - видатний український живописець і графік : навч. посіб. [для студентів ден. та заоч. форми навчання вищ. мистец. навч. закл.] / М. Л. Самохвалова; M. Boichuk Kyiv State Institute of Decorative Applied Art and Design. - Київ : Кафедра, 2016. - 122, [1] c. - Бібліогр.: 25 назв. - укp. - англ.

Висвітлено факти із життя та творчості Т. Шевченка як художника, який заклав фундамент народності та критичного реалізму в українське образотворче мистецтво. Наведено тексти інформаційного характеру, проілюстровані малюнками, автопортретами Т. Шевченка, його картинами, гравірувальними роботами. До кращих авторських робіт додано "Модель типових слів та фраз для вживання при опису картин англійською мовою". Наведено відомості про музеї Кобзаря в Києві та Каневі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4УКР)5-8 Шевченко Т.Г. + Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т. Г. 80

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА808776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чабан М. П. 
Родина Саксів: батько - лікар, син - художник / М. П. Чабан, З. І. Шевцова, В. В. Гапонов // Гастроентерологія. - 2017. - 51, № 4. - С. 287-291. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено життєвий шлях і професійну діяльність найколоритніших представників родини Саксів німецького походження. Лікар Е. Сакс працював інспектором лікувальної управи в Катеринославі та Тобольську. Його син М. Сакс - живописець-пейзажист, працював помічником секретаря в Товаристві російських художників у Парижі в 1881 р. Доля цих етнічних німців пов'язана з українським краєм, зокрема з Катеринославом (сучасним містом Дніпро).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.д(4УКР) + Щ147.6 + Щ143(4УКР)5-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пароваткіна Г. О. 
Вершник неба: Василь Барка - живописець / Г. О. Пароваткіна // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2019. - № 2. - С. 326-328. - укp.

Уперше розкрито досі невідому грань творчого обдарування Василя Барки - малярське мистецтво. Автор роботи після перегляду його художніх картин, що виставлялися кілька років тому у Національному музеї літератури України, стсло знайомить з експонатами виставки, проводить паралелі до образотворчих робіт Чюрльоніса та Реріха.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=411.6)6-4 + Ш5(411.4=7СПО)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Totska O. 
Use of technical training tools for acquisition of future qualified workers-painters with the technology of performance of varnish painting = Використання технічних засобів навчання для ознайомлення майбутніх кваліфікованих робітників-живописців з технологією виконання підлакового живопису / O. Totska, I. Totskyi // Професійна педагогіка. - 2021. - № 2. - С. 27-35. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Актуальність роботи зумовлена, з одного боку, необхідністю організації освітнього процесу в закладі професійної (професійно-технічної) освіти (П(ПТ)О) на рівні, здатному задовольнити вимоги Державного стандарту професійно-технічної освіти для підготовки (підвищення кваліфікацій) робітників із професії "живописець" (випускник закладу П(ПТ)О за кваліфікацією "живописець 4-го розряду" серед іншого повинен знати технологію виконання підлакового живопису), а з іншого, - важливістю використання в освітньому процесі комп'ютерних програм і технічних засобів навчання (ТЗН) для підвищення ефективності формування у здобувачів освіти умінь і навичок роботи за технікою "підлаковий живопис". Мета роботи - розробити алгоритм підготовки та проведення уроку з ознайомлення майбутніх кваліфікованих робітників-живописців із технологією виконання підлакового живопису. Методи: ілюстрування та демонстрації для наочного відображення процесу виконання підлакового живопису з метою підвищення уваги, збільшення зацікавленості, покращання запам'ятовування та засвоювання здобувачами освіти навчального матеріалу. Розроблено алгоритм підготовки та проведення уроку з підлакового живопису, який має 3 послідовні етапи: оформлення дерев'яної тарілки в техніці "Крапковий розпис"; за допомогою комп'ютерних програм Windows Movie Maker, KMPlayer, MS Office PowerPoint, MS Office Word здійснення монтажу відео, його дефрагментація на окремі зображення, підготовка презентації та плану уроку; безпосереднє проведення уроку. За умови попередньої зміни підетапів та їх змістового наповнення розроблений алгоритм є ефективним для проведення уроків із живопису на інші теми та його можна використовувати під час опанування таких дисциплін як "Технологія виконання художніх робіт", "Основи композиції", "Рисунок".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74078 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського