Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (39)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=КНИГАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Наукові записки Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова. Історичні науки. Вип. 38. / ред.: М. І. Шкіль. - К., 2001. - 177 с. - укp.

Досліджено демографічну динаміку та соціально-демографічні процеси у Південній Україні у 1890 - 1914 рр. Висвітлено боротьбу українських соціал-демократів за демократичний шлях розвитку незалежної України у 1920-х рр. Розкрито організаційні засади українознавчих досліджень у Науковому товаристві ім.Шевченка. Охарактеризовано діяльність Кирило-Мефодіївського товариства. Розглянуто історію української культури 1917 - 1920 рр., відображену на сторінках часопису "Книгарь".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69724/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хміль О.  
Оцінка поточних львівських видань у журналі "Книгар": Літопис українського письменства (1917 - 1920)_ / О. Хміль // Зап. Львів. наук. б-ки ім. В.Стефаника. - 2006. - Вип. 14. - С. 100-109. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-319 + Ч612.3(4УКР)6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68513 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Поліграфія і видавнича справа : Наук.-техн. зб. Вип. 2(44) / ред.: Б. В. Дурняк; Укр. акад. друкарства. - Л., 2006. - 150 с. - укp.

Висвітлено передумови розвитку вітчизняного видавничого підприємництва, товарознавчі аспекти керування якістю книжкової продукції. Проаналізовано здобутки та проблеми енциклопедичного книговидання в Україні за ринкових умов, особливості утвердження ринкових засад у книговидавничій галузі. Розглянуто питання застосування методів пропаганди, паблік рілейшнз, промоції в книговидавництві за допомогою ЗМІ. Визначено культуру торговельного обслуговування як фактор конкурентоспроможності книгарень. Викладено аспекти застосування інструментарію логістики у формуванні систем електронної торгівлі друкованою продукцією.

Освещены предпосылки развития отечественного издательского предпринимательства, товароведческие аспекты управления качеством книжной продукции. Проанализированы достижения и проблемы энциклопедического книгоиздания в Украине в рыночных условиях, особенности утверждения рыночных основ в книгоиздательской отрасли. Рассмотрены вопросы применения методов пропаганды, паблик рилейшнз, промоции в книгоиздательстве с помощью СМИ. Определена культура торгового обслуживания как фактор конкурентоспособности книжных магазинов. Изложены аспекты применения инструментария логистики в формировании систем электронной торговли печатной продукцией.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.4(4УКР) + У9(4УКР)307.051я54 + М8я54(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дроздовська О.  
Часопис "Книгарь" (Київ, 1917 - 1920 рр.): огляд матеріалів до історії та бібліографії української преси / О. Дроздовська // Зб. пр. Н.-д. центру періодики. - 2005. - Вип. 13. - С. 20-32. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)723.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69017 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Петров С. С. 
Видавнича справа в Києві (друга половина XIX - початок XX ст.) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.08 / С. С. Петров; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження розвитку книговидання в Києві як значному економічному, політичному та національному центрі Східної України у другій половині XIX - на початку XX ст. Розглянуто процес становлення різних галузей друкарства та книговидання у місті від фактично мануфактурних підприємств, в яких використовувалася переважно ручна праця, до розвиненої системи виробництва з усіма властивими йому елементами: використанням найсучасніших технологічних засобів, конкуренцією, підвищенням рівня експлуатації робітників, розподілом та перерозподілом ринку, витісненням дрібного виробника. Значну увагу приділено дослідженню участі робітників-друкарів у визвольному русі. Встановлено суттєвий внесок у розвиток галузі книговидання її провідних діячів - видавців, друкарів, власників книгарень. З урахуванням суспільно-політичних умов досліджуваного періоду (політики російського самодержавства, спрямованої на знищення українського друкованого слова та репресій щодо національної культури) проаналізовано розвиток російськомовного й українськомовного книговидання. Досліджено роль українськомовної книги в підвищенні освітнього рівня населення, формуванні громадської думки та ствердженні суспільних політичних поглядів. Охарактеризовано основні види видань за цільовим призначенням і тематикою. Висвітлено історію створення та напрямки діяльності провідних київських видавництв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР-2К)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Орлевич 
Діяльність Львівського Ставропігійського інституту (кінець XVIII - 60-і рр. XIX ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Орлевич; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - Л., 2000. - 20 c. - укp.

У контексті суспільно-політичного, релігійного та культурного життя Галичини кінця ХVІІІ - 60-х рр. ХІХ ст. досліджено діяльність єдиної (до 1848 р.) світської інституції українського населення краю - Ставропігійського інституту у Львові. Простежено еволюцію правового статусу Ставропігії відповідно до австрійського законодавства, її внутрішню структуру, фінансово-господарську, релігійну, видавничу, освітню діяльність Інституту та його місце у процесі національного відродження галицьких українців. Ставропігію показано як інституцію, що об'єднувала представників української інтелектуальної еліти, патронувала Львівську Успенську церкву, утримувала українську книгарню та школу для українських дітей, користувалася значним моральним авторитетом серед галицької суспільності, відігравала важливу роль у період "весни народів" 1848 - 1849 рр. З'ясовано, що внаслідок ідейних та організаційних трансформацій в національному русі 50 - 60-х рр. ХІХ ст. та формування провідних суспільно-політичних течій (русофільської та народовської) Інститут поступово втратив свої колишні позиції, поступився значною частиною своїх функцій на користь нових, здебільшого національно зорієнтованих культурних і політичних сил та інституцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)5 + Э377.109(4УКР)-66

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Антонюк І. М. 
Нотні колекції бібліотеки Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка у світлі історико-культурного процесу краю : автореф. дис... канд. мистецтвознав. / І. М. Антонюк; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. - Л., 2008. - 17 c. - укp.

Досліджено нотні колекції та фрагменти бібліотек, музичних інституцій та окремих збирачів, що діяли у Львові в кінці XVI - на початку XX ст. Розглянуто нотодруки давніх львівських книгарень, висвітлено особливості відображення в нотних колекціях музичного життя міста та галицького регіону в даний історичний період. Проаналізовано діяльність окремих колекціонерів, зокрема, В.Вшелячинського, А.Хибінського, М.Щупачкевич, К.Тарнавської, Г.Оттавої, А.Нєментовської. Визначено індивідуальні особливості основних колекцій і розкрито їх роль в історії розвитку галицької музичної культури. До наукового обігу введено невідомі раніше матеріали, зокрема, архівні документи бібліотеки Львівської національної музичної академії (ЛНМА) ім. М.В.Лисенка, спростовано окремі помилкові твердження учених (наприклад, про відсутність нот з бібліотеки Товариства Св. Цецилії 1826 - 1829 рр. і повну загибель бібліотеки ГМТ 1838 - 1848 рр.), викладено нові факти з музичного життя Галичини, вперше висвітлено діяльність М.Щупачкевич як педагога консерваторії Польського Музичного Товариства та колекціонерки. Визначено особливості комплектування бібліотек львівських музичних інституцій та окремих колекціонерів. Вперше на базі фонду бібліотеки ЛНМА ім. М.В.Лисенка досліджено атрибуції нотних видань: штампи, зафіксовані писемні історичні пам'ятки, сліди перебування нот у різних колекціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 я 179(4УКР-2ЛВО) л61-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кузіна 
Роль "Літературно-наукового вісника" в національному відродженні України (Київський період 1907 - 1919 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Кузіна; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 18 c. - укp.

З використанням широкого кола вперше залучених до наукового обігу документальних матеріалів та опублікованих джерел комплексно досліджено історію видання "Літературно-наукового вісника" (ЛНВ) в Києві та його вплив на національне відродження на початку XX ст. Висвітлено історію видання ЛНВ у контексті його впливу на українське суспільство, що дає змогу поглибити наукові уявлення про еволюцію українського визвольного руху, зокрема, вперше досліджено архівні матеріали книгарні ЛНВ, яка була координуючим центром у взаємозв'язках між його лідерами та суспільством. Проаналізовано основні концепції українського національного відродження, викладені в статтях, опублікованих у ЛНВ. Висвітлено вплив публіцистики, представленої на сторінках ЛНВ, на розвиток українського національного відродження. Одержано нові дані щодо громадсько-політичної діяльності О. Олеся, зокрема, досліджено матеріали його архіву, що стосуються його діяльності на посаді завідуючого київським виданням ЛНВ. Визначено механізм підтримки ЛНВ фінасовими інвесторами. На підставі невідомих раніше документів розглянуто діяльність Товариства підмоги науці, літературі. Вивчено публікації та архівні матеріали ЛНВ, що дає змогу виявити роль часопису в розвитку української мови та літератури як важливих чинників культурно-національного відродження. Виявлено ряд неточностей, які мали місце в історіографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Ч612.4(4УКР)72 "ЛНВ"

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Копистинська І. М. 
Тенденції сучасного вітчизняного книговидання: організаційний, тематичний та рекламно-промоційний аспекти (1991 - 2003 рр.) : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / І. М. Копистинська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Досліджено особливості функціонування вітчизняного видавничого ринку за умов відсутності належної державної підримки. Проаналізовано здобутки та втрати друкарства в незалежній Україні, з'ясовано причини кризи в галузі книговидання. Простежено трансформацію ролі видавничої продукції у суспільстві - від визнання творів друку як духовної цінності за часів колишнього Радянського Союзу до прагматичного значення у період ринкових відносин. Аргументовано безпосередню залежність розвитку галузі книговидання країни від державної політики у даній сфері. Обгрунтовано розмежування понять "національна" та "українськомовна" книга. Проаналізовано нормативно-правове забезпечення регулювання видавничої діяльності та особливості функціонування книгарень і активних видавництв. Проведено дослідження архівних матеріалів Книжкової палати України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Малиновська Н. Л. 
Українська книга другої половини XIX - першої чверті XX століття на півдні України: історико-книгознавчий і бібліографічний аспекти : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.08 / Н. Л. Малиновська; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено питання становлення та розвитку книговидавничого процесу на Півдні України, формування фондів перших приватних і публічних бібліотек, поширення серед населення регіону української книги (УК) другої половини XIX - першої чверті XX ст. Показано роль і значення УК Південного регіону в загальноукраїнському контексті. Розглянуто історію створення та функціонування УК у даний період, а також особливості розповсюдження її через книгарні. Висвітлено проблеми історичного документознавства, розвитку книгознавства, зокрема, формування книжкових фондів та іменних колекцій, зібрань. Проаналізовано джерельну базу дослідження, розкрито зміст книжкових фондій та іменних колекцій, уточнено та доповнено нові факти з життя та діяльності місцевих громадських діячів, зокрема, О.Андрієвського, О.Аркаса, М.Вороного, М.Комарова, М.Липи, П.Смоленського, Л.Чернявського, М.Челюка щодо підтримки наукового інтересу до УК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гринівський Т. С. 
Часопис "Книгарь" як осередок вивчення видавничої справи в Україні періоду визвольних змагань (1917 - 1920 рр.) : автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.05 / Т. С. Гринівський; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Уперше здійснено комплексне дослідження першого українського книгознавчого часопису "Книгарь". Вивчено передумови й історію його застосування та розвитку. Охарактеризовано завдання, структуру, архітектоніку, змістове наповнення та методику подачі публікацій. Установлено авторів видання. Систематизовано та проаналізовано статейні та рецензійні матеріали "Книгаря". Визначено їх характерні особливості. Зроблено висновки щодо стану української видавничої справи періоду визвольних змагань 1917 - 1920 р. та місця даного часопису у розвитку національного книгознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)6 + Ч612.3(4УКР)61-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Борець А.  
Проблеми політичного та економічного розвитку України в публікаціях Петра Стебницького на сторінках часопису "Книгарь" (1918 - 1920 рр.) / А. Борець // Зб. пр. Н.-д. центру періодики. - 2009. - Вип. 1. - С. 579-586. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)61 + Ч612.113/115

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69017 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Качур І. Б. 
Французька книга в Галичині у другій половині XVIII ст.: видавничий репертуар, розповсюдження та рецепція : автореф. дис...канд. іст. наук : 27.00.03 / І. Б. Качур; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського НАН України. - К., 2009. - 19 c. - укp.

Проаналізовано елементи комунікаційного процесу французької книги в Галичині у другій половині XVIII ст. Визначено суспільну функцію, яку вона виконувала на етапі становлення видавничого репертуару, книгарського посередництва, бібліотечного обігу та читацького сприйняття. Розкрито особливості функціонування французької книги. Охарактеризовано репертуар французьких видань, надрукованих у львівських друкарнях у даний період, частину яких залучено до наукового обігу вперше. На основі історико-книгознавчого та бібліографічного аналізу книготорговельних каталогів визначено домінуюче місце оригінальної та перекладної французької книги на галицькому книжковому ринку в останній чверті XVIII ст. Висвітлено питання надходження французьких видань у складі галицьких приватних та інституційних книгозбірень, встановлено коло, науково-культурні зв'язки їх власників, преференції, мотиви та принципи колекціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(4УКР331=ФРА)46

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сошинська Я. Є. 
Дослідження факторів якості книготорговельного обслуговування / Я. Є. Сошинська, А. Г. Дмитрик // Технологія і техніка друкарства. - 2009. - № 1/2. - С. 88-95. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

На підставі вивчення сучасних маркетингових концепцій торгівлі та послуг виявлено фактори якості обслуговування покупців в книжкових магазинах. Наведено результати емпіричного дослідження рівня обслуговування в книгарнях м. Київ, запропоновано заходи з оптимізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-2К)421.52 + Ч618.14(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Корнійчук А. П. 
Мережеві книгарні в сучасному книготорговельному просторі України / А. П. Корнійчук // Технологія і техніка друкарства. - 2011. - № 1. - С. 167-172. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано роль книготорговельних мереж у побудові ефективної національної системи книгорозповсюдження. Вивчено особливості основних мережевих гравців українського книжкового ринку. Досліджено тенденції та перспективи розвитку вітчизняної мережевої книжкової торгівлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.523.398 + Ч618.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ковба Ж. М. 
Досвід та сучасний стан мережевих книгарень провідних країн світу та України / Ж. М. Ковба, А. О. Луценко // Технологія і техніка друкарства. - 2011. - № 2. - С. 94-100. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Зазначено, що мережі книжкових магазинів - явище нове, але при цьому вони достатньо динамічно розвиваються. Систематизовано дані, одержані в ході дослідження історії та сучасного стану книжкового ринку провідних країн світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У542.152.339.8 + У9(4УКР)421.523.398 + Ч618.14(4/8)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шафаренко Ю. М. 
Книгорозповсюдження: французький досвід організації / Ю. М. Шафаренко // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Філол. науки. - 2012. - № 12. - С. 71-78. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто основні засади процесу книгорозповсюдження у Франції, особливості взаємовідносин між видавцем, книгорозповсюджувачем і книгарнею.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч618.14(4ФРА)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Босак О. І. 
Книготоргівля у Львові в роки окупації (за матеріалами львівської преси 1941 - 1944 рр.) / О. І. Босак; Укр. акад. друкарства // Наук. зап.. - 2008. - № 1. - С. 40-44. - укp.

Розглянуто умови розвитку книготоргівлі в окупаційному м. Львів і роботи різноманітних книгарень - українських, польських, німецьких. Висвітлено проблеми щодо оформлення вітрин книжкових магазинів і рекламування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч618.13(4УКР-4ЛЬВ-2Л)622 + У03(4УКР-4ЛЬВ-2Л)622.421

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Глотова Г. І. 
Маркетингова діяльність роздрібного книготорговельного підприємства ТзОВ "Сучасник ЛТД" / Г. І. Глотова, О. Б. Максимець; Укр. акад. друкарства // Наук. зап.. - 2000. - № 2. - С. 96-98. - укp.

Висвітлено механізм реалізації концепції маркетингу у книготорговельній діяльності через функції та засоби маркетингового впливу на ринок. На матеріалах книгарні "Сучасник ЛТД" (м. Львів) проаналізовано методику та напрями маркетингового дослідження ринку роздрібного книготорговельного підприємства, надано основні результати. Обгрунтовано вид обраної маркетингової стратегії охоплення ринку, охарактеризовано зміст основних маркетингових рішень щодо конкретного наповнення засобів маркетинг-мікс у практиці ринкової книготорговельної діяльності книгарні "Сучасник ЛТД".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч618.14(4УКР-4ЛЬВ)8 + У9(4УКР-4ЛЬВ)421,398

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Есенькин Б. С. 
Книжный бизнес России в системе мировых информационных связей / Б. С. Есенькин // Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества : 8-я междунар. конф. "Крым-2001". - 2001. - 2. - С. 615-618. - рус.

Запропоновано підходи до побудови базового кодексу інформаційного суспільства, наголошено на необхідності вільного доступу кожного члена світового співтовариства до всієї сукупності суспільно значимої інформації.Аргументовано виникнення загальної інформаційної системи, що об'єднує галузі книговидання, книжкової торгівлі, бібліотечної та бібліографічної діяльності; така система необхідна для розвитку освіти, науки та культури. Висвітлено створення громадської некомерційної організації - Гільдії Книгарів Росії, завданням якої є обслуговування книжкового ринку і книжкової справи у цілому, а також питання інформаційної взаємодії видавництв, книжкової торгівлі і бібліотек.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч618.14(4РОС) + Ч734(4РОС)75

Рубрики:

Шифр НБУВ: В345647/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського