Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (131)Книжкові видання та компакт-диски (59)
Пошуковий запит: (<.>K=КОВЗАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 834
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Greenberg B. A. 
The Reasons for the Unusual Behavior of Intermetallics During Prestraining Experiments = Причины необычного поведения интерметаллидов при предварительной деформации / B. A. Greenberg, M. A. Ivanov // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 7. - С. 55-61. - Библиогр.: 19 назв. - англ.

Виконано порівняльний аналіз результатів з пластичної поведінки попередньо деформованих інтерметалідів. Вивчено вплив на ці процеси блокування дислокаційних витоків та виникнення дислокаційної структури. Запропоновано новий механізм, пов'язаний зі створенням бар'єрів Кіра - Вільсдорфа, який ініціює блокування дислокаційних витоків. Показано, що дія цього механізму суттєво залежить від температури. В результаті, нова система ковзання, яка не діє на високотемпературному ступені деформації, може включатися на низькотемпературному. Ввімкнення цієї нової системи ковзання призводить до різкого падіння межі плинності у відповідності з її аномальною температурною залежністю.


Ключ. слова: mechanical behavior of intermetallics after prestraining, blocking of dislocations and dislocation sources, temperature anomaly of yield stress
Індекс рубрикатора НБУВ: В378.6 + К240.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мазуренко Л. И. 
Анализ переходных процессов возбуждения асинхронного вентильного генератора с аккумуляторной батареей / Л. И. Мазуренко // Техн. електродинаміка. - 2000. - № 1. - С. 49-52. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Проведено аналіз електромагнітних процесів асинхронного вентильного генератора з акумуляторною батареєю у колі постійного струму у випадку збудження з початковим фіксованим негативним ковзанням. Наведено переваги такого збудження в порівнянні зі збудженням у разі зниження частоти за лінійним законом.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.631

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мазуренко Л. И. 
Анализ электромагнитных процессов при самовозбуждении асинхронного вентильного генератора / Л. И. Мазуренко // Техн. електродинаміка. - 1999. - № 4. - С. 57-60. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Проведено аналіз електромагнітних процесів асинхронного вентильного генератора при самозбудженні від попередньо зарядженої ємності вентильного перетворювача. Рекомендовано початкове самозбудження проводити при фіксованому негативному ковзанні генератора.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Качко М. О. 
Антифрикційні сплави заліза з фазами твердого мастила / М. О. Качко, Є. А. Марковський, В. Д. Ільченко // Металознавство та оброб. металів. - 1998. - № 3. - С. 17-22. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Досліджено антифрикційні властивості сплавів на основі заліза, легованих міддю, сіркою та фосфором. Показано, що ці сплави забезпечують високий рівень стійкості, є перспективними конструкційними матеріалами, здатними значно скоротити витрати міді при виробництві підшипників ковзання.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: К252

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Амосов А. П. 
Вариант условия пластичности порошковых тел / А. П. Амосов, А. Ф. Федотов // Порошковая металлургия. - 2000. - № 3-4. - С. 4-10. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Запропоновано умову пластичності для порошкових матеріалів, у якій враховано локальний характер процесів ковзання та пластичної деформації частинок. Для кількісної оцінки ступеня локалізації контактної взаємодії частинок використано відносну долю активного об'єму за М.Ю. Бальшиним. Показано добру відповідність розрахованих та експериментальних даних при опису процесу ізостатичного пресування сферичних порошків свинцю й олова. Розглянуто як густина матеріалу та тиск впливають на форму поверхні плинності та характер об'ємної деформації. Наведено методику визначення емпіричних параметрів умови пластичності, оцінено ці параметри для піску.


Ключ. слова: пористе тіло, пластична деформація, ізостатичне пресування.
Індекс рубрикатора НБУВ: К390.4-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шевеля В.  
Вплив структурного стану і мікропластичності сталі на її фретингостійкість / В. Шевеля, Г. Калда // Машинознавство. - 1998. - № 11/12. - С. 24-29. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджувалися пари тертя зі сталі 40X при різних навантаженнях і амплітудах ковзання в середовищі гасу. Показано залежність локального адгезійного зносу від температури відпуску сталі. Для даних умов випробувань доведено, що пошкоджуваність і знос поверхонь, що контактують, головним чином визначаються процесами схоплювання. У загальному випадку схильність до схоплювання і масштаби його прояву залежать від матеріалу і структурного стану з'єднаних поверхонь, а також від навантажувально-швидкісних режимів тертя.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пинчук А. И. 
Двойникование в кристаллах висмута при одновременном воздействии постоянного магнитного поля и сосредоточенной нагрузки / А. И. Пинчук, С. Д. Шаврей // Металлофизика и новейшие технологии. - 2000. - 22, № 12. - С. 43-46. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Виявлено, що прикладення постійного магнітного поля до монокристалів вісмуту з одночасною дією зосередженого навантаження на площину спайності (111) зразків призводить до часткового пригнічення двійникування. Істотно зменшуються сумарний здвійникований об'єм і сумарна площа меж поділу двійник - матриця. Основна причина падіння цих величин полягає в зменшенні середнього пробігу двійникувальних дислокацій під час накладання на кристали вісмуту постійного магнітного поля. Зі збільшенням часу дії зосередженого навантаження сумарний здвійникований об'єм і сумарна площа меж поділу збільшується. Останнє пояснено розмноженням двійникувальних дислокацій у гирлі клинуватих двійників. Інтерпретацію одержаних результатів наведено в рамках спін-залежної моделі магнітопластичного ефекту з урахуванням енергетичного розгляду процесів ковзання та двійникування.


Ключ. слова: двойникование, постоянное магнитное поле, сосредоточенная нагрузка, кристаллы висмута
Індекс рубрикатора НБУВ: К232.902.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гарбер Р. І. 
Дослідження з фізики міцності та пластичності у ННЦ ХФТІ / Р. І. Гарбер, І. М. Неклюдов, Я. Д. Стародубов // Укр. фіз. журн. - 1998. - 43, № 9. - С. 1073-1086. - Бібліогр.: 118 назв. - укp.

Зроблено огляд основних робіт, виконаних у ННЦ ХФТІ з моменту його заснування у 1928 р. і до сьогоднішнього дня, з фізики міцності та пластичності кристалічних тіл. Стисло наведено результати експериментальних та теоретичних досліджень процесів ковзання та двійникування кристалів, відкритого явища пружного двійникування, механізмів деформації та руйнування металів і сплавів у різних структурно-фазових станах та умовах: бездефектні та гранично-дефектні кристали; наднизькі та надвисокі температури та швидкості деформування; в електромагнітних та радіаційних полях; при ультразвуковому впливі та різнобічному стиску; в умовах космічного вакууму та у різних агресивних середовищах.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: В376.3е(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гайдучок В. М. 
Експлуатаційне зміцнення поверхонь тертя ковзання в активному середовищі / В. М. Гайдучок; Львів. держ. аграр. ун-т. - Л., 1998. - 112 c. - Бібліогр.: 111 назв. - укp.

Зроблено структурно-енергетичний аналіз трибосистем ковзання сільськогосподарських машин, розроблено методику визначення коефіцієнтів експлуатаційного зміцнення та удосконалено паспортизацію трибосистем ковзання з метою вибору способу їх відновлення для забезпечення надійності спряження. Визначені основні чинники та критерії експлуатаційного зміцнення, обгрунтовані структурно-енергетичні умови самоорганізації трибосистем, висвітлено моделювання хімічного модифікування, зміцнення та відновлення поверхневих шарів трибоелементів в процесі експлуатації. Вперше запропонована методика прогнозування зносостійкості трибосистем ковзання за структурно-енергетичними показниками трибоелементів та створені трибомеханічні системи ощадного ресурсу для нових сільськогосподарських машин.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.12 + П072-5,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Божидарник В. В. 
Елементи теорії пластичності та міцності : Навч. посіб. для студ. вузів, які навчаються за спец. "Механіка", "Фізика твердого тіла". Т. 1. Розд. I-II / В. В. Божидарник, Г. Т. Сулим. - Л. : Світ, 1999. - 530 c. - укp.

У посібнику висвітлено питання металознавства, мікромеханіки та феноменології пружного і пластичного деформування й руйнування матеріалів. Викладено математичну теорію дислокацій, яка пояснює більшість механізмів необоротного деформування кристалічних матеріалів. Розглянуто основні положення теорій пластичного деформування матеріалів та методи розв'язування відповідних задач МДТТ. Висвітлено теорії пластичної текучості, ковзання, деформацій; теореми про пластичне руйнування, пристосування пружно-пластичних тіл за умов циклічного навантажування, задачі пружно-пластичного кручення призматичних стрижнів та плоскої деформації. Міститься аналіз питань глобальної міцності: механічних теорій міцності, статистичних аспектів руйнування матеріалів і конструкцій та руйнування внаслідок накопичення пошкоджень. Досліджено питання механіки руйнування тіл (конструкцій) з тріщинами. Розглянуто метод функцій стрибка та його застосування до розв'язування двовимірних задач теорії тріщин і тонких дефектів у плоскій та антиплоскій постановках. Викладено засади лінійної та нелінійної механіки руйнування, кінетики тріщин та динаміки середовища з непорушними і рухомими тріщинами, методи припинення руху тріщин.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.2 я73-1 + В376.1 я73-1 + Ж306.22я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Зинченко А. В. 
Исследование акустической эмиссии в водных растворах глицерина и 1,2-пропандиола при охлаждении-нагреве / А. В. Зинченко, В. Д. Зинченко // Пробл. криобиологии. - 1999. - № 3. - С. 43-45. - Библиогр.: 5 назв. - рус. - англ.

Досліджено генерацію акустичної емісії (АЕ) в системах вода - гліцерин і вода - 1,2-пропандіол під час охолодження зі швидкістю біля 100 і нагрівання біля 70 °C/хв у діапазоні температур 0 symbol Ш 196 °C. Зменшення інтенсивності АЕ в розчинах порівняно з чистим льодом пояснено існуванням прошарків аморфної речовини між кристалами льоду, які сприяють взаємному ковзанню кристалів і зниженню термомеханічних напружень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е .с8,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Каминский А. А. 
Исследование напряженного состояния вблизи угловой точки при моделировании начальной пластической зоны линиями скольжения / А. А. Каминский, Л. А. Кипнис, Г. А. Хазин // Приклад. механика. - 2001. - 37, № 5. - С. 93-99. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

За умов симетричної задачі досліджено напружений стан біля кутової точки однорідного ізотропного тіла, в околі якої його межа вільна від напружень, під час моделювання початкової пластичної зони двома лініями ковзання.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дмитриев С. А. 
Исследование переходных процессов в двухконтурных двигателях при повреждении элементов проточной части / С. А. Дмитриев, В. В. Ратынский, С. Ш. Шаабдиев // Пром. теплотехника. - 1998. - 20, № 6. - С. 42-44. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Показано, що для дослідження перехідних процесів у двоконтурних двигунах при пошкодженнях елементів проточної частини необхідно використовувати діагностичну ознаку ковзання роторів, а для діагностування двигуна до вузла - коефіцієнти підсилення параметрів робочого процесу двигуна по частоті обертання роторів низького та високого тисків.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бережницкий Л. Т. 
Исследование разрушения пластин с жестким линейным включением. / Л. Т. Бережницкий, М. М. Кундрат // Приклад. механика. - 2000. - 36, № 7. - С. 123-129. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

За умов плоскої задачі вивчено граничну рівновагу пружнопластичного тіла з жорстким, але кінцевої міцності на розрив лінійним включенням. Зони пластичності чи передруйнування розвиваються в околі кінців включення і моделюються тріщинами ковзання вздовж межі матриця-включення. Запропоновано нове трактування крайових умов для розв'язання модельної задачі для такої композиції та отримано її аналітичний розв'язок. Розглянуто два можливих механізми розвитку локального руйнування - розрив включення та відшарування включення. Встановлено критичну довжину включення, яка разом з пружними та міцнісними параметрами композиції визначає механізм локального руйнування. Для кожного з механізмів руйнування знайдено значення граничних навантажень.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Матысяк С.  
Контактные задачи термоупругости для полупространства из функционально-градиентного материала / С. Матысяк, А. А. Евтушенко, Р. Д. Кульчицкий-Жигайло // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 1998. - 41, № 2. - С. 45-56. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Запропоновано методику побудови розв'язку задач термопружності для неоднорідного півпростору. Вважається, що коефіцієнт Пуассона матеріалу півпростору є величиною сталою, а модуль Юнга, коефіцієнти лінійного температурного розширення і теплопровідності є експоненціальними функціями відстані від поверхні півпростору. Як приклад розглянуто контактну задачу про ковзання неоднорідного тіла по поверхні жорсткої основи з урахуванням фрикційного розігріву.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.109

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Науменко Л. Ю. 
Математическое моделирование биохимических характеристик функциональных структур кисти / Л. Ю. Науменко, Р. И. Дараган, И. И. Павленко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2000. - № 2. - С. 85-88. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Запропоновано біомеханічну модель функціональних структур кисті, яка дає можливість математично розрахувати необхідні компенсаторні розвантажувальні зусилля в місці шва сухожилків, які приймають участь у згинанні пальців кисті, у процесі відновлення їх цілісності впродовж фіброзно-синовіальних каналів. Для розрахунків використано метод числового інтегрування рівнянь рухів прийнятої моделі, зарахуванням рівнів пошкодження сухожилків (I, II, III). Встановлено, що для розрахунку компенсаторних розвантажувальних зусиль потрібно враховувати опір ковзання сухожилка у фіброзно-синовіальному каналі та його залежність від об'єму сухожилка в місці анастомозу, спайкового процесу та рівня пошкодження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.47-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Можаровський М. М. 
Нелінійні ефекти динаміки роторів / М. М. Можаровський // Вісн. Житомир. інж.-технол. ін-ту. Техн. науки. - 1999. - № 9 . - С. 64-66. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Експериментально встановлено, що зміною жорсткості опор обертання несучого вала ротора на підшипниках ковзання можна уникнути автоколивань роторної системи, що виникають в результаті нелінійності гідродинамічних сил мащення в підшипниках.


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.13-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Жирнов Б. М. 
О резонансных процессах в механической автоколебательной системе с запаздыванием / Б. М. Жирнов // Приклад. механика. - 1999. - 35, № 2. - С. 90-97. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

За умови поліноміальної апроксимації сили сухого тертя ковзання скінченним числом членів розкладу ряду Тейлора з урахуванням розсіювання енергії за гіпотезою Г.С.Писаренка, у рамках першого наближення запропоновано методику розрахунку і дослідження механічної системи у режимі квазігармонічних коливань.


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.305

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Селищев П. А. 
О температурной зависимости ползучести облучаемых материалов / П. А. Селищев, В. И. Сугаков // Металлофизика и новейшие технологии. - 2000. - 22, № 5. - С. 46-48. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

У рамках моделі ковзання - переповзання дислокацій теоретично з'ясовано злам температурної залежності швидкості повзучості металевого зразка, що опромінюється. Порівняно експериментальні й теоретичні дані. Високий рівень збігу дозволяє оцінити деякі параметри моделі.


Ключ. слова: металл, облучение, точечные дефекты, дислокации, ползучесть
Індекс рубрикатора НБУВ: З46-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Каминский А. А. 
Об использовании модели "трезубец" при расчетах пластических зон вблизи концов трещин и угловых точек / А. А. Каминский, Л. А. Кипнис, В. А. Колмакова, Г. А. Хазин // Приклад. механика. - 2000. - 36, № 3. - С. 95-100. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Розглянуто питання про розрахунок пластичної зони біля кінця тріщини в однорідному ізотропному пружнопластичному тілі, а також біля кутової точки межі такого тіла за умов плоскої деформації в рамках моделей з пластичними смугами. Показано, що порівняно з широко розповсюдженою моделлю з двома прямими лініями ковзання процес пластичного деформування точніше описує модель "тризубець". У випадку тріщини нормального розриву у квазікрихкому матеріалі наведено результати розрахунків пластичної зони в рамках моделі "тризубець", що відповідають різним етапам процесу розвитку пластичних деформацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.204

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського