Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (11)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІБЕРАЛІЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 138
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Долішній М. І. 
Геополітичне положення України та її роль у європейському та євроазіатському розвитку / М. І. Долішній // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. Перспективи розв. зовнішньоекон. зв'язків України в контексті процесів глобалізації: Щоріч. наук. пр. - 2001. - Вип. 28. - С. 270-275. - укp.

Установлено, що створення системи взаємовідносин України у простір Європа - Азія - Північна Америка - Чорномор'я - СНД у глобальному контексті визначатиме набір стратегій та перспективних шляхів розвитку нашої країни у майбутньому. Детально визначено пріоритетні зони стосовно іноземних інвестицій в Україну, зокрема, в Західний та Південний регіони, Донбас, Придніпров'я, а також у регіони, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС. Зазначено, що експортна орієнтація економіки та лібералізація зовнішньоекономічних зв'язків вимагає визначення існуючих і потенційних конкурентних переваг українських товаровиробників, описано механізм їх реалізації. Акцентовано увагу на науці, розвитку її інфраструктури, підготовці високопрофесійних науково-інженерних кадрів, державній підтримці фундаментальних досліджень.

Установлено, что создание системы взаимоотношений Украины в пространство Европа - Азия - Северная Америка - Черноморье - СНГ в глобальном котексте будет определять набор стратегий и перспективных путей развитя нашей страны в будущем. Детально определены приоритетные зоны касающиеся непосредственно иностранных инвестиций в Украину, в частности в Западный и Южный регионы, Донбасс, Приднепровье, а также в регионы, потерпевшие вследствии аварии на ЧАЭС. Указано, что экспортная ориентация экономики и либерализация внешнеэкономических связей требует определения существующих и потенциально конкурентных преимуществ украинских товаропроизводителей, описан механизм их реализации. Акцентировано внимание на науке, розвитии ее инфраструктуры, подготовке высокопрофессиональных научно-инженерных кадров, государственной поддержке фундаментальных исследований.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дзюблюк О.  
Проблеми реалізації валютної політики в умовах трансформаційних змін економіки України / О. Дзюблюк // Журн. європ. економіки. - 2006. - 5, № 3. - С. 317-326. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто основні проблеми та особливості реалізації валютної політики на різних етапах ринкової трансформації економіки України. Визначено етапи проведення валютної політики Національним банком України залежно від тих макроекономічних завдань і стратегічних цілей, які постають перед державною економічною політикою у процесі реформування економіки.

Рассмотрены основные проблемы и особенности реализации валютной политики на различных этапах рыночной трансформации экономики Украины. Определены этапы проведения валютной политики Национальным банком Украины в зависимости от тех макроэкономических задач и стратегических целей, которые возникают перед государственной экономической политикой в процессе реформирования экономики.

The article scrutinizes the main problems and peculiarities of the monetary policy realization at different stages of Ukraine's economic transformation. The author delineates the stages of monetary policy realized by the National Bank of Ukraine depending on the macro-economic tasks and strategic missions of the state economic policy under economic transformation.


Ключ. слова: Валюта, валютна політика, лібералізація, валютний курс, платіжний баланс, валютні обмеження
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мошенський С. З. 
Причини зростання інвестиційних потоків на ринки країн, що розвиваються з перехідною економікою: світовий досвід у контексті українських проблем інвестування / С. З. Мошенський // Стратегія розв. України: соціол., економіка, право. - 2008. - № 1/2. - С. 424-431. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Проведено дослідження пов'язане зі зростанням інвестиційних потоків на ринки країн, що розвиваються і країн з перехідною економікою. Показано причини зростання інвестиційних потоків на ринки країн з перехідною економікою. Проаналізовано основні підходи до проблеми та зіставлено статистичні дані. Отримані результати свідчать, що зростання інвестиційних потоків на ринки країн з перехідною економікою пояснюється сукупністю внутрішніх (загальна лібералізація економіки) та зовнішних (зниження відсоткових ставок в країнах Заходу і пошук нових ринків) чинників.


Ключ. слова: інвестиції, економіка світова, діяльність інвестиційна, економіка України
Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Герасименко Т. В. 
Оценка факторов рискованного поведения, влияющих на интенсивность распространения ВИЧ-инфекции среди молодежи в Одессе / Т. В. Герасименко, С. В. Поздняков, Л. Я. Могилевский, А. М. Щербинская // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2003. - № 1. - С. 48-52. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Проведено анкетування молоді та наркозалежних (1 248 осіб) для вивчення інформованості з проблем ВІЛ/СНІДу, особливостей сексуальної поведінки та ставлення до наркотиків. Визначено групи поведінкового ризику, які становили у вузах - 38 - 62 %, ПТУ - 53 %, школі - 26 %. Жінок у порівнянні з чоловіками було в групі ризику значно менше. Правильна самооцінка ризику інфікування становила в вузах - 7 - 16 %, ПТУ - 10 %, школі - 29 %, у групі наркозалежних - 72 %. У групі з високоризикованою поведінкою немає адекватної самооцінки реальної можливості інфікування ВІЛ. Рівень повної інформованості про шляхи інфікування, групи ризику та заходи профілактики ВІЛ дуже низький (3 - 33 %), а самооцінка знань дуже завищена (60 - 80 %). Рівень повної інформованості в учнів ПТУ вдвічі, а в учнів шкіл у 10 разів нижчий, ніж у студентів вузів та наркозалежних. Молодь можна розділити на дві категорії, перша з котрих характеризується високою інформованістю разом з високоризикованою поведінкою, друга - низькою інформованістю разом з високоризикованою поведінкою. До 70 % респондентів вважають можливим зміну ризикованої поведінки на менше ризиковану в разі одержання достовірної та об'єктивної інформації щодо ВІЛ/СНІДу. В Одесі є всі передумови (зростання кількості наркозалежних та хворих на інфекційні хвороби, що передаються статевим шляхом, лібералізація статевих відносин, проміскуїтет та брак навичок здорового способу життя, особливо серед молоді) для подальшого стрімкого розвитку епідемії. Зазначене вище потребує зміни спрямованості інформаційних програм з акцентом на практичну реалізацію навичок профілактики інфікування ВІЛ в повсякденну практику.


Ключ. слова: ВИЧ/СПИД, молодежь, рискованное поведение, информированность
Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Губенко В. І. 
Виробнича і зовнішньоекономічна діяльність харчової промисловості: стан, проблеми та механізм стабілізації і розвитку / В. І. Губенко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2005. - № 17. - С. 285-288. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Викладено стан виробництва продукції харчової промисловості за 1990 - 2002 рр., її зовнішньоекономічної діяльності за 1996 - 2004 рр., зміни в системі економічних відносин сільського господарства і харчової галузі та їх наслідки. Здійснено аналіз нормативно-правової бази стосовно експортно-імпортних операцій АПК та наведено розрахунок втрат від її недосконалості. Запропоновано механізм забезпечення стабілізації і розвитку зовнішньоекономічної діяльності галузі.


Ключ. слова: експорт, імпорт, сальдо, кон'юнктура, протекціонізм, лібералізація
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.7 + У9(4УКР)830.67

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Страшинська Л. В. 
Вступ України до СОТ: оцінка позитивних і негативних наслідків для харчової промисловості України / Л. В. Страшинська // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2006. - № 18. - С. 108-110. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто основні переваги та можливі наслідки вступу України до Світової організації торгівлі для вітчизняної харчової промисловості, проаналізовано основні проблеми та запропоновано першочергові заходи для їх вирішення.


Ключ. слова: Світова організація торгівлі, відкрите економічне середовище, лібералізація зовнішньої торгівлі, державна підтримка вітчизняного товаровиробника, тарифна квота, сукупний розмір підтримки, переговорний процес
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.7 + У9(4УКР)843.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ніколаєв Є.  
Торгівельна лібералізація: конкуренція інститутів / Є. Ніколаєв, В. Волощенко // Політ. менеджмент. - 2005. - № 4. - С. 148-160. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Відзначено, що розвиток сучасної світової економіки визначається такими трьома глобальними тенденціями, як регіоналізація, лібералізація та інтеграція. Об'єктом уваги статті є торговельна лібералізація. Це явище аналізується у контексті взаємодії та зв'язку тих основних інституційних структур, що йому сприяють, - регіональних торговельних угруповань (угод) та Світової організації торгівлі.


Ключ. слова: лібералізація торгівлі, міжнародна торгівля
Індекс рубрикатора НБУВ: У584.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Акмаль Вассеф Абдала 
Вплив Азіатської фінансової кризи на формування Європейського валютного союзу : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.05.01 / Акмаль Вассеф Абдала; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 20 c. - укp.

Проаналізовано виникнення Азіатської фінансової кризи та її переростання з валютної через фінансову до загальноекономічної. Розкрито економічні механізми впливу регіональної фінансової кризи на формування Європейського валютного союзу (ЄВС). Доведено: становлення ЄВС є важливим засобом протидії негативним наслідкам регіональних фінансових криз, а одним із наслідків Азіатської валютної кризи є лібералізація експорту капіталу з Європейського Союзу (ЄС). Встановлено, що Азіатська фінансова криза сприяла становленню та розвитку координаційних функцій Європейського Центрального банку щодо формування спільної регіональної валютно-фінансової політики під час локальних фінансових криз. Обгрунтовано, що за умов формування ЄВС відсоткова політика центральних банків країн ЄС є найбільш ефективним засобом попередження негативного впливу регіональних фінансових криз. Визначено, що фондові ринки країн ЄС у результаті лібералізації світового руху капіталу виявилися найбільш чутливими до негативного впливу локальних фінансових криз. Проаналізовано негативний та позитивний впливи Азіатської фінансової кризи на фінансово-економічний розвиток провідних галузей країн ЄС на прикладі морської торгівлі та авіаіндустрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Могильник Л. П. 
Економічні важелі державного регулювання та підтримки цукробурякового підкомплексу : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.02.03 / Л. П. Могильник; Нац. аграр. ун-т. - К., 2005. - 21 c. - укp.

Досліджено особливості регулювання виробництва цукру та цукрових буряків і специфіку їх реалізації. Виявлено закономірності та тенденції розвитку цукробурякового підкомплексу України за період реформування агропромислового комплексу та наведено оцінку сучасного стану розвитку галузі. Доведено, що невиконання державою регулятивної функції, лібералізація цін на сільськогосподарську та промислову продукцію призвели до кризових явищ у цукробуряковому підкомплексі. Узагально сучасні теоретичні та методичні засади формування механізму використання економічних важелів державного регулювання розвитку галузевого ринку та підтримки виробників. Досліджено й узагальнено передовий досвід розвинутих країн щодо державного регулювання та підтримки цукробурякового підкомплексу й обгрунтовано шляхи його використання в Україні з урахуванням особливостей функціонування вітчизняної аграрної економіки. Запропоновано організаційну схему створення обслуговуючого сільськогосподарського кооперативу для надання послуг бурякосіючим господарствам, пов'язаних з їх виробничою діяльністю: матеріально-технічного постачання, заготівлі, збуту та переробки продукції. Внесено пропозиції щодо використання економічних важелів захисту вітчизняних товаровиробників за умов вступу до СОТ. Обгрунтовано основні напрями ефективного розвитку цукробурякового підкомплексу та шляхи реалізації економічного механізму державного регулювання розвитку галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.4 + У9(4УКР)325.153.251.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Губенко В. І. 
Механізм зовнішньоекономічної діяльності агропромислового комплексу: лібералізація і протекціонізм : Автореф. дис... д-ра екон. наук : 08.07.02 / В. І. Губенко; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. - Миколаїв, 2004. - 36 c. - укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та методичні засади формування ефективного механізму регулювання зовнішньоекономічної діяльності відтворювального типу, опрацьовано методи застосування лібералізації та протекціонізму в процесі регулювання експортно-імпортних операцій. Сформульовано принципи та категоріально-понятійний апарат системи та механізму здійснення зовнішньоекономічної діяльності, лібералізації, протекціонізму та забезпечення економічної безпеки. Обгрунтовано залежність між змінами внутрішніх цін, курсами національної валюти та експортом товарів. Запропоновано напрями розширеного відтворення їх експорту та імпорту на засадах функціонування механізму ГАТТ/СОТ. Створено методику переведення нетарифних бар'єрів у тарифні еквіваленти, визначено способи та методи синхронізації у процесах відкриття ринків країн Європейського Союзу та України, встановлено важелі коригування лібералізації і протекціонізму у сфері зовнішньоекономічної діяльності харчової промисловості. З'ясовано роль лібералізації та протекціонізму в процесі ціноутворення зовнішнього ринку, запропоновано системи показників визначення рівня впливу даних факторів. Встановлено залежності між девальвацією національної валюти, внутрішніми цінами та експортом товарів. Висвітлено взаємовплив економічної безпеки, лібералізації та протекціоналізму. Розроблено методичні рекомендації щодо трансформації рівнів і видів митних ставок, зрівноваженого режиму лібералізації та протекціонізму, а також формування механізму взаємодії внутрішнього та зовнішнього ринків та визначення раціонального співвідношення дефіцитної та надлишкової кон'юнктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)832.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сторожев В. В. 
Оптимізація параметрів транспортних засобів в мультимодальних системах доставки вантажів : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.22.01 / В. В. Сторожев; Одес. нац. мор. ун-т. - О., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретичні та прикладні проблеми оптимізації техніко-експлуатаційних параметрів транспортних засобів, що забезпечують доставку вантажу в інтермодальних перевезеннях за детермінованої постановки, а також за умов невизначеності та ризику. Проаналізовано технічні та комерційні передумови виникнення мульти- та інтермодальних перевезень. Виявлено особливості їх організації. Визначено функції та задачі оператора даних перевезень. Розглянуто чинне міжнародне законодавство, що регламентує інтермодальні перевезення. Виявлено роль державної підтримки у розвитку цих перевезень і міжнародної торгівлі. Відзначено, що лібералізація транспортного сектора сприяє розвитку інтермодальних перевезень, оскільки оператор має можливість вибирати субпідрядників і партнерів на комерційні основі. Сформульовано умови, що забезпечують ефективність мультимодальних перевезень. Проаналізовано західноєвропейський досвід розробки проектів створення мультимодальних транспортно-логістичних систем доставки вантажів і наведено класифікацію можливих типів проектів створення та розвитку мультимодальних систем. Обгрунтовано доцільність і необхідність використання для постановки завдання оптимізації техніко-експлуатаційних параметрів транспортних засобів у мультимодальних системах ідей і методів теорії геометричного програмування. У термінах цієї теорії сформульовано та розв'язано задачу визначення оптимальних значень вантажопідйомностей і швидкостей транспортних засобів та їх чисельностей на різних ділянках транспортного ланцюга доставки вантажу. Запропоновано узагальнену постановку транспортної задачі лінійного та нелінійного програмування

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О188.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Підгайна Н. Я. 
Особливості лібералізації ринку позичкових капіталів у трансформаційних процесах країн Центральної та Східної Європи : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н. Я. Підгайна; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано економічну суть та відмінність світового, міжнародного та національного ринків позичкових капіталів залежно від структурного рівня, який займають в економічній системі, їх цільового призначення та критеріїв диференціації. Розкрито вплив процесу лібералізації міжнародного та національного ринків позичкових капіталів на динаміку трансформаційних процесів країн Центральної та Східної Європи. Доведено, що лібералізація стимулює зменшення фінансових коливань на ринку позичкових капіталів, утворення позитивних стандартів обігу, а також контроль за функціонуванням ринку. Визначено взаємозв'язок між ступенем розвитку міжнародного ринку позичкових капіталів та задоволенням інвестиційного попиту на базі перерозподілу внутрішніх та залучення зовнішніх фінансових ресурсів. Розкрито стабілізаційний механізм проведення поетапної лібералізації даного ринку в країнах Центральної та Східної Європи. Сформульовано концепцію лібералізації руху позичкового капіталу в Україні, що сприяє зміцненню системи її фінансової інфраструктури. Розроблено економетричну модель впливу макроекономічного середовища на розвиток акціонерного капіталу в Україні за умов лібералізації ринку позичкових капіталів. Проаналізовано стратегічні напрями ендогенізації економічного зростання шляхом формування власних фінансових ресурсів реального сектору, скорочення обсягів зовнішніх запозичень до рівня сум обслуговування та погашення раніше накопичених зовнішніх боргів. Висвітлено тенденції процесів прискореної лібералізації потоків капіталів в економіці країн Центральної та Східної Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)262.29 + У9(45)262.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Потоцький В. П. 
Релігійне сектантство в Харківській губернії (1861 - 1917 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. П. Потоцький; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Досліджено особливості розвитку релігійного сектантства Харківської губернії у другій половині XIX - на початку XX ст. Висвітлено процес виникнення, динаміку та найважливіші чинники даного суспільного явища, проаналізовано відносини сектантів з Російською православною церквою, державною владою та православним населенням. Відзначено, що лібералізація суспільного життя сприяла активізації старообрядництва та містичного сектантства протягом 1860-х рр. Виявлено виникнення у 1870-х рр. "духовного скопецтва" та піднесення хлистівського руху, що було новим явищем для Харківщини. Наступний етап розвитку сектантства (1880-ті рр.) охарактеризовано появою в регіоні нових сект (штундистів, баптистів, толстовців, підгорнівців), а початок XX ст. відзначається вкрай загостреними міжконфесійними відношеннями, наслідком яких стали погроми та акти блюзнірства. З'ясовано вплив на розвиток релігійного сектанства маніфестів царя 1905 - 1906 рр. про декларування свободи совісті, які сприяли активізації діяльності релігійних сект. Зазначено, що після революції 1905 - 1907 рр. відновлено спроби обмежити права сектантів. На Харківщині дані процеси набули особливого розвитку в 1909 - 1917 рр. Зроблено висновок про невпинне зростання численності сектантів Харківської губернії протягом досліджуваного періоду (1861 - 1917 рр.) та розвиток тенденцій щодо появи нових форм релігійного дисидентства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)5-7 + Э378.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бардола К. Ю. 
Система оподаткування у Візантії в IV - IX ст. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / К. Ю. Бардола; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

Уперше досліджено генезу прямого та непрямого оподаткування та розглянуто розвиток податкової адміністрації протягом IV - IX ст. у Візантійській імперії. Відзначено, що вже у IV ст. існувала система податкових інститутів, які розвивались відповідно за єдиними принципами та тенденціями державного життя. Доведено, що після реформ імператора Юстиніана I у процесі подальшої трансформації податкова система стала у VII - VIII ст. одним з основних інструментів розв'язання загальних соціально-економічних проблем візантійської держави. Відзначено, що одним з наслідків використання імператорами нових принципів оподаткування стали зміни в характері внутрішньої та зовнішньої торгівлі Візантії в VII - IX ст. Установлено, що торговельна діяльність у цей час здійснювалась під наглядом держави. Зроблено припущення, що зміни податкової системи і, як наслідок, лібералізація торговельної діяльності відбуваються в імперії в кінці VIII - на початку IX ст. Взагалі візантійська система оподаткування пройшла досить складний шлях розвитку та змін, розв'язуючи завдання фінансового забезпечення держави та регулювання соціально-економічних процесів. Зазначено, що протягом досліджуваного періоду інститут оподаткування був єдиною успішно функціонуючою системою податків і податкових практик, за допомогою яких візантійський уряд реалізовував власну політику, спираючись на ефективні дії чиновницького апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)44-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бондарчук І. В. 
Формування механізму реалізації інвестиційної політики в Україні : Автореф. дис... канд. наук з держ. управління : 25.00.05 / І. В. Бондарчук; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2000. - 18 c. - укp.

Наведено теоретико-методологічні засади інвестиційної політики. Висвітлено сутність інвестицій та їх види, основні цілі здійснення зарубіжних інвестицій. Обгрунтовано економічні передумови реалізації інвестиційної політики в Україні. Розглянуто залежність ступеня зрілості національної економіки від рівня її інтегрованості у світове господарство. Доведено, що лібералізація умов інвестування, поряд із змінами в стратегіях транснаціональних компаній, сприяє ефективнішому освоєнню економічних ресурсів, що призводить до сучасних зрушень у сфері прямого зарубіжного інвестування. Розкрито проблеми функціонування зарубіжних інвестицій в Україні, основні чинники мотивації іноземного інвестування, внесено пропозиції щодо визначення пріоритетних напрямів залучення зарубіжних інвестицій. Визначено, що повноцінна інтеграція України у світове товариство неможлива без розширення виробничої діяльності національних компаній за кордоном. Обгрунтовано об'єктивну необхідність застосування правових та економічних важелів щодо регулювання фінансових потоків в економіку України. Розроблено та обгрунтовано концепцію державного управління інвестиційною політикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Єпіфанов А. О. 
Лібералізація руху капіталу в ході євроінтеграції: досвід країн Центральної Європи : монографія / А. О. Єпіфанов, С. М. Козьменко, М. І. Макаренко, Ф. І. Шпиг, Ф. О. Журавка, Д. Л. Циганюк. - Суми, 2007. - 109 c. - укp.

Проаналізовано досвід країн Центральної Європи, зокрема, Польщі, Чехії, Словакії, Угорщини, Словенії, щодо вирішення проблем лібералізації руху капіталу та переходу до ринкової економіки під час їх вступу до ЄС. Увагу приділено лібералізації руху капіталу в Україні та регулюванню доступу іноземного капіталу у вітчизняну банківську систему.

Проанализирован опыт стран Центральной Европы, в частности, Польши, Чехии, Словакии, Венгрии, Словении по решению проблем либерализации движения капитала и переходу к рыночной экономике во время их вступления в ЕС. Уделено внимание либерализации движения капитала в Украине и регулированию доступа иностранного капитала в отечественную банковскую систему.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)260 + У9(4УКР)826.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА723694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Тарасевич В.  
Ідеологічні доктрини: цивілізаційні аспекти і національний колорит / В. Тарасевич // Економіка України. - 2011. - № 2. - С. 13-27. - укp.

Проаналізовано католицько-протестантські засади ідеології лібералізму та неоконсерватизму. Лібералізація, капіталізація і соціалізація розглядаються як особливі національні й конкретно-історичні форми загальноцивілізаційних трендів індивідуалізації та суспільнізації. Специфіка ідеологічних доктрин в Україні вивчається в контексті цивілізаційної та національної ідентичності більшості українських громадян, а також політико-економічних реалій. Обгрунтовано переваги модернізаційного курсу на демократичну ліберальну соціалізацію економіки та суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.251 + Ф055.252.1 + Э211.00

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Тарасевич В.  
Ідеологічні доктрини: цивілізаційні аспекти і національний колорит" (закінч.) / В. Тарасевич // Економіка України. - 2011. - № 3. - С. 4-13. - укp.

Проаналізовано католицько-протестантські засади ідеології лібералізму та неоконсерватизму. Лібералізація, капіталізація і соціалізація розглядаються як особливі національні й конкретно-історичні форми загальноцивілізаційних трендів індивідуалізації та суспільнізації. Специфіка ідеологічних доктрин в Україні вивчається в контексті цивілізаційної та національної ідентичності більшості українських громадян, а також політико-економічних реалій. Обгрунтовано переваги модернізаційного курсу на демократичну ліберальну соціалізацію економіки та суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)64-165 + Э375-110.0 + Э376-110.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Таранець С.В. 
Правове становище старообрядців у Росії наприкінці XVII - на початку XX ст. / С.В. Таранець // Укр. іст. журн. - 2012. - № 3. - С. 78-88. - укp.

Розглянуто основні етапи правового становища старообрядців у Росії. Встановлено, що наприкінці XVII ст. відкрита пропаганда старої віри в державі перебувала під забороною, певна лібералізація наступила за часів Катерини II, проте з приходом до влади Миколи І лояльне ставлення до старообрядців закінчилося. Репресивну політику уряду стосовно послідовників старої віри було дещо призупинено за Олександра II й лише в 1905 р. старовіри одержали віросповідні свободи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.241 + Х2(4РОС)4/5-512:Э

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Маркович І. Б. 
Трансформація промисловості в системі глобальних викликів: організаційно-мережеві зміни та конкурентно-інноваційні виміри : монографія / І. Б. Маркович. - Т. : Астон, 2012. - 255 c. - Бібліогр.: с. 240-255 - укp.

Досліджено сутність процесу та прояви глобалізації, проведено систематизацію показників вимірювання її рівня. Виявлено, що вона інтенсифікує конкурентну боротьбу в світовому масштабі, що посилює міжнародну спеціалізацію та поділ праці. Доведено посилення впливу глобальних чинників на розвиток і рівень відкритості національних економік країн світу, визначальними серед яких є інтеграція та регіоналізація світового простору, лібералізація зовнішньої торгівлі, прискорення обміну інформацією, інтернаціоналізація фінансових ресурсів. Виявлено, що основними напрямами організаційно-економічних змін в національному господарстві можна вважати: вдосконалення форми організації підприємств, оптимізацію використання наявних ресурсів, розширення меж підприємств та їх об'єднань, створення стратегічних альянсів, мережевих і частково інтегрованих структур. Проведено оцінювання сучасного стану промисловості України та виявлено проблеми підвищення її конкурентоспроможності, обгрунтовано роль інноваційного чинника в зростанні активності української промисловості за умов глобалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1 + У530 + У9(4УКР)300

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА755341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського