Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (12)Автореферати дисертацій (163)Книжкові видання та компакт-диски (162)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРЕДСТАВНИЦТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 798
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Селіванов А. О. 
Банківське право України : Навч. посіб. / А. О. Селіванов, В. Л. Кротюк, Л. Н. Заруденко, Г. Л. Коротка, С. В. Сахтінова, Є. В. Карманов, М. Я. Скотарь, А. Ю. Іоффе, В. В. Пасічник, А. М. Жуков; ред.: А. О. Селіванов; Нац. банк України. - К. : Вид. дім "Ін Юре", 2000. - 368 c. - укp.

Розглянуто конституційні засади банківського права України, роль банків у суспільстві та їх правовий статус, концепцію та структуру банківського права як комплексної галузі й правової дисципліни, договори у банківській справі, питання регулювання сучасної системи банківської справи, новітні зміни у даній галузі. Проаналізовано операції з купівлі та продажу іноземної валюти. Значну увагу приділено особливостям відкриття рахунків у національній валюті України фізичним особам, представництвам, установам та нерезидентам-інвесторам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рябов С.  
Бікамералізм без федералізму / С. Рябов // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 32-43. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано питання бікамералізму (двопалатного парламенту) на засадах загальної теорії представництва. Доведено, що такий парламент може поєднувати корпоративне, загальне, суспільно-політичне представництва. Розглянуто поняття та принципи прямої та представницької демократії, ознаки представницької політичної системи, концепції представництва.


Ключ. слова: демократія, теорія представництва, двопалатний парламент
Індекс рубрикатора НБУВ: Х806.21

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Фурса С.  
Довіреність та інститут представництва в цивільному законодавстві, нотаріальному і цивільному процесах України / С. Фурса // Право України. - 1999. - № 4. - С. 94-97. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР) + Х892.19(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Духовна спадщина Патріярха Йосифа Сліпого і сучасні проблеми розвитку української науки та культури : Зб. наук. пр. / ред.: А. Рудницький. - Л. : Вид-во держ. ун-ту "Львів. політехніка", 2000. - 264 c. - (Вид. Реліг. Т-ва Українців Католиків США "Свята Софія". Представництво в Україні.Наук. сер.; 1). - Бібліогр.: 109 назв. - укp.

Висвітлено роль Патріарха Йосифа Сліпого в розвитку української культури і значення його діяльності для сьогодення, а також деякі проблеми сучасного розвитку української науки, культури, архітектури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-028.2 Йосиф (Сліпий) + Э370.9(4УКР)-117 + Ч11 я43(4УКР) + Ч21 я43(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рудницька Т. М. 
Етнічні спільноти України: тенденції соціальних змін / Т. М. Рудницька; НАН України. Ін-т соціол. - К., 1998. - 170 c. - укp.

Викладено результати теоретичної розробки та практичного застосування концепції соціальної динаміки з метою вивчення тенденцій і темпів соціальних змін, притаманних українському етносові, а також найчисельнішим етнічним групам України в другій половині ХХ століття. На основі аналізу значної кількості історичних джерел, широкого масиву статистичних даних і репрезентативних соціологічних обстежень визначено вплив етноісторичних, етнодемографічних та етнокультурних властивостей на сукупний трудовий потенціал етнічних спільнот України. У центрі уваги автора - етнічні особливості трудової зайнятості, зокрема, професійна, кваліфікаційна та галузева структура трудоактивного населення України, а також кожної з семи найкрупніших етнічних спільнот країни: починаючи з титульного етносу - українців і закінчуючи болгарською етнічною меншиною. Застосування методологічних принципів концепції національно-пропорційного представництва дозволило визначити статусні позиції означених спільнот у соціально-професійній сфері українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рудницька Т. М. 
Етнічні спільноти України: тенденції соціальних змін / Т. М. Рудницька; НАН України. Ін-т соціол. - К., 1998. - 175 c. - Бібліогр.: 194 назв. - укp.

Викладено результати теоретичної розробки і практичного застосування концепції соціальної динаміки з метою вивчення тенденцій і темпів соціальних змін, притаманних українському етносу, а також найчисельнішим етнічним групам України в другій половині ХХ ст. На підставі аналізу значної кількості історичних джерел, широкого масиву статистичних даних і репрезентованих соціологічних обстежень визначено вплив етноісторичних, етнодемографічних та етнокультурних властивостей на соціокультурний і трудовий потенціал етнічних спільнот України. У центрі уваги автора - етнічні особливості та динаміка мовної компетенції, освітнього рівня і трудової зайнятості основних за чисельністю етнічних спільнот країни. Розглянуто професійну, кваліфікаційну і галузеву структуру працеактивного населення України, а також кожної з семи найбільших етнічних спільнот: починаючи з титульного етносу - українців і завершуючи болгарською етнічною меншиною. Застосування методологічних принципів концепції національно-пропорційного представництва дало змогу визначити статусні позиції означених спільнот у соціально-професійній сфері українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Онищенко С. А. 
Использование java-технологий в интернет-приложениях / С. А. Онищенко // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2000. - № 1. - С. 96-101. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Розглянуто Java-технології як інструмент для побудови та підтримки Інтернет-проектів. Основну увагу приділено використанню Java у серверній частині програмних продуктів. Наведено приклад створення Інтернет-представництва на базі Java-серверу JServ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-018.2 + З970.312.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Міжнародна наукова конференція "Десять років незалежності України: минуле та сучасне державотворення", Бердянськ, 24 - 25 трав. 2001 р. : Тези наук. доп. / ред.: О. Реєнт; Ін-т історії України НАН України, "Десять років незалежності України: минуле та сучасне державотворення", міжнародна наукова конференція (2000; Бердянськ). - К., 2001. - 100 c. - укp.

Висвітлено історичні передумови європейського вибору України. Розглянуто питання державотворення у програмі Україно-Слов'янського товариства Св. Кирила та Мефодія (1845 - 1847). Проаналізовано роль П. Скоропадського у державотворчих процесах 1917 - 1921 рр. Розкрито соціально-економічний зміст української революції. Визначено основні напрямки діяльності дипломатичних представництв Української Народної Республіки. Викладено теоретичні засади розбудови демократичної державності в Україні та проблеми їх практичної реалізації. Проаналізовано застосування економіко-математичних методів та моделей у прийнятті управлінських рішень на сучасному етапі. Досліджено регіональні проблеми земельної реформи. Описано проблеми становлення банківської системи в Україні. Вивчено сучасні проблеми розвитку ринку праці жінок в Україні. Висвітлено особливості становлення нової системи управління в підприємницьких структурах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64 я431 + Х2(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606338 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сьомін С. В. 
Міжнародні християнські організації та національна безпека України / С. В. Сьомін; Рада нац. безпеки і оборони України. - К., 1999. - 266 c. - (Гуманіт. політика і духовна культура; Вип. 5). - Бібліогр.: 139 назв. - укp.

Здійснено спробу теоретичного обгрунтування національних інтересів України у духовно-релігійній сфері, а також ролі та місця міжнародних християнських організацій у контексті національної безпеки держави. Досліджено концептуальні підвалини світового місіонерського руху, міжнародного співробітництва у галузі міжцерковних відносин. Проаналізовано релігійну ситуацію в Україні та вплив на неї закордонних релігійних і місіонерських організацій, представництв новітніх нетрадиційних культів і течій. Відзначено, що духовно-релігійний аспект є складовою зовнішніх загроз пріоритетним національним інтересам, а саме: висунення територіальних претензій до України, втручання у її внутрішні справи, підтримка сепаратистських сил і рухів, переорієнтація українського суспільства на чужі для нації цінності, підрив національних позицій України тощо. Зроблено висновок: формування виваженої державно-церковної політики України та механізмів її реалізації неможливе без наукового аналізу процесів, що відбуваються на міжнародній арені загалом, в різних сферах суспільного життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-6 + Э370.9(4УКР) + Ф015.29 + Т3(4УКР)64-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594468сл Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Національні меншини в Україні : Інформ.-бібліогр. покажч. / упоряд.: І. Винниченко; Ін-т дослідж. діаспори. - К. : Стилос, 2000. - 160 c. - укp.

Вміщено інформацію про діючі в Україні організації національних меншин (греків, євреїв, німців, поляків, естонців, чехів, вірменів, угорців та ін.), органи державної влади, що опікуються питаннями задоволення потреб даних меншин, дипломатичні представництва, акредитовані у нашій державі. Надано етнографічні довідки та відомості про монографії, збірники, журнальні та газетні статті, в яких висвітлено історію та сьогодення етнічних складових українського народу, питання національної політики Української держави, а також інформують про видатних осіб іноземного походження, життя та діяльність яких були пов'язані з Україною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР6А/Я) я2 + Т3(4УКР=9А/Я) я2 + С5*425(4УКР) я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Азаров М. Я. 
Оподаткування зовнішньоекономічної діяльності в Україні : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / М. Я. Азаров, Л. П. Гацька, Ю. В. Гладун, В. Л. Журавський, О. І. Кабанець, Є. В. Калюга, В. М. Кулінченко, Л. Л. Лазебник, В. Ф. Межейнікова; Держ. податк. адмін. України. - К. : Дія, 2000. - 318 c. - Бібліогр.: 128 назв. - укp.

Надано характеристику загального стану системи оподаткування в Україні на сучасному етапі та напрями її реформування. Розглянуто сутність, види, особливості та нормативно-правове забезпечення оподаткування зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) з залученням матеріалів про міжнародні угоди з питань оподаткування. Докладно висвітлено особливості механізму валютного контролю за здійсненням окремих зовнішньоекономічних операцій - експортно-імпортних, бартерних, операцій з давальницькою сировиною і лізингових зовнішньоекономічних операцій. Значну увагу приділено характерним рисам бухгалтерського та податкового обліків кожного виду операцій. Проаналізовано особливості нарахування, обчислення та своєчасності сплати різних видів податків окремими суб'єктами ЗЕД, зокрема, оподаткування прибутку нерезидентів та їх постійних представництв, доходів іноземних громадян, справляння всіх видів податків і зборів, які вони зобов'язані сплачувати у разі здійснення діяльності в Україні. Розглянуто питання організації забезпечення дотримання податкового та валютного законодавств в Україні, порядок обміну інформацією між податковими службами різних країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сучасні проблеми державного управління: дослідження, технології, методики / ред.: В. М. Князєв; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. - К. : Вид-во УАДУ, 1999. - 203 c. - укp.

Розглядаються актуальні проблеми розвитку наукових досліджень у галузі державного управління, сучасні управлінські технології, питання методичного забезпечення підготовки державних службовців. Підводяться підсумки співпраці науковців, викладачів і службовців Української Академії державного управління при Президентові України з Академією Німецької спілки державних службовців, Представництвом Фонду Ганнса Зайделя в Україні за програмою "TRANSFORM" Федерального Уряду Німеччини у 1998 році.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Руденко Г. М. 
Україна дипломатична / Г. М. Руденко. - К., 1999. - 302 c. - укp.

Подано загальні відомості про Україну, її державний устрій, місце України у світовій співдружності народів, основні напрямки зовнішньої політики. Розглянуто органи, які здійснюють зовнішню політику, взаємовідносини України з іноземними державами, міжнародними та міжурядовими організаціями, дипломатичні представництва іноземних держав в Україні та їх статус, а також основні положення дипломатичного протоколу та правил поведінки. Наведено деякі міжнародно-правові акти, а також акти чинного законодавства України, короткий довідник дипломатичних термінів і понять.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х913.129(4УКР) + Т3(4УКР)64-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сятиня М. Л. 
Фармацевтична справа в Україні: Минуле. Сьогодення. День прийдешній / М. Л. Сятиня; Львів. держ. мед. ун-т. - К., 1998. - 335 c. - укp.

Поданий історичний нарис розвитку аптечної справи в Україні від часів середньовіччя до сьогодення. Особливу увагу приділено стану та напрямкам розвитку фармації, аптечної мережі, підготовці та умовам праці фармацевтичних кадрів тощо. Докладно характеризуються особливості функціонування фармацевтичної галузі в Україні радянської доби, котрі й сьогодні справляють (внаслідок історичної інерції) суттєвий вплив на вітчизняну фармацію. Показано, як з середини 1950-х років ринок лікарських засобів УРСР поступово наповнювався медикаментами імпортного походження. Детально аналізуються особливості розвитку фармації за умов розбудови незалежної Української держави (90-ті роки ХХ ст.). На прикладі діяльності Представництва будапештського заводу "Гедеон Ріхтер" та СП "Гедеон Ріхтер - Укрфарм" докладно простежується входження й діяльність на українському ринку лікарських засобів іноземного заводу-виробника. Подано авторську оцінку перспектив розвитку фармації в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 г + Р28 г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бородін І.  
Функціональні обов'язки прокуратури у сфері забезпечення прав людини і громадянина (загальний нагляд, представництво інтересів громадян) / І. Бородін // Право України. - 2000. - № 7. - С. 46-48. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4Укр)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Азімов Ч. Н. 
Цивільне право України : Підруч. для студ. Ч. 1 / Ч. Н. Азімов, М. М. Сібільов, В. М. Ігнатенко, В. І. Борисова, Ю. І. Зіоменко, С. Н. Приступа, І. В. Жилінкова, В. М. Ігнатенко, В. Л. Яроцький; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х. : Право, 2000. - 365 c. - укp.

З залученням досягнень цивільно-правової науки, сучасного цивільного законодавства України та практики його застосування висвітлено цивільні правовідносини, питання здійснення та захисту цивільних прав, угод, представництва, об'єкти та суб'єкти цивільного права. Охарактеризовано право власності та інші майнові права (зокрема, власності юридичних осіб, приватної, державної, комунальної, спільної власності), а також зобов'язальне право, способи його забезпечення, відповідальність за порушення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Комаров В. В. 
Цивільне процесуальне право України : Підруч. для студ. юрид. спец. вузів / В. В. Комаров, В. В. Баранкова, В. І. Тертишніков, Є. Г. Пушкар, В. А. Бігун; Акад. прав. наук України. - Х. : Право, 1999. - 592 c. - укp.

Викладено повний курс цивільного процесуального права (ЦПП) України. Висвітлюються принципи ЦПП, цивільні процесуальні правовідносини, сторони в цивільному процесі, треті особи у цивільному судочинстві. Розглядається участь прокурора, органів державного управління, органів місцевого самоврядування, профспілок, підприємств, установ, організацій, представників громадських організацій і трудових колективів у цивільному процесі. Аналізуються питання представництва в суді, підсудності цивільних справ, доказування та доказів в цивільному судочинстві, порушення цивільної справи, а також підготовки цивільних справ до судового розгляду. Охарактеризовано порядок проведення міжнародного цивільного, арбітражного, нотаріального процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Цивільний кодекс України. Закон "Про підприємництво". Закон "Про підприємства в Україні". Закон "Про господарські товариства". Закон "Про оренду державного та комунального майна". Закон "Про лізинг". Закон "Про заставу" : Текст із змінами та доп. станом на 1 лип. 1998 р. / упоряд.: І. В. Зуб. - Ужгород : ІВА, 1998. - 317 c. - (Всі кодекси України). - укp.

Наведено Цивільний кодекс Української РСР, в якому розглядаються правові умови щодо представництва і довіреності, державної, колгоспно-кооперативної, особистої, спільної власності, захисту права власності, а також загальні положення про зобов'язання, їх окремі види: купівля-продаж, дарування, поставка, майновий найом, державне страхування, позика, доручення та інші. Представлено Закони України з коментарями, в яких регулюються правові відносини в галузі підприємницької діяльності, господарських товариств, оренди державного та комунального майна, лізингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Валюх В.  
Інтереси держави як предмет представництва прокуром в суді / В. Валюх // Право України. - 2001. - № 2. - С. 112-114. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4Укр)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Історія західних та південних слов'ян: ХХ століття : Навч. посіб. / ред.: Є. П. Пугач; Харк. держ. ун-т. - Х. : ОКО, 1998. - 462 c. - укp.

Висвітлюється роль південних і західних слов'ян у формуванні духовної культури і сучасного геополітичного становища на континенті. При викладенні історії створення незалежних Чехословацької і Польської республік, а також єдиної Югославської держави подано об'єктивний аналіз факторів, які сприяли цьому, зокрема, боротьби зарубіжних представництв цих народів за визнання правомірності утворення самостійних держав, ролі Паризької мирної конференції у встановленні нових кордонів у Європі, впливу революційних подій в Росії та Німеччині на долі слов'янських народів. Показано причини і наслідки виникнення цих трьох держав, як унітарних, незважаючи на багатонаціональний склад населення, зроблено спробу розглянути долі окремих народів у нових державних утвореннях. Аналізуються історичні події першої половини XX століття, які раніше замовчувались або спотворювались: драматичні події в Болгарії 1923-1925 рр., болгарський національно-визвольний рух в Македонії, формування македонської нації в складі Югославії, міжнародні наслідки пакту Ріббентропа-Молотова, історія Словацької і Хорватської держав у роки другої світової війни, роль некомуністичних сил Опору німецьким окупантам у Польщі і Югославії, катинська трагедія, "операція Вісла" 1947 р. тощо. Викладено більш ніж сорокалітню історію Польщі, Чехословаччини і Болгарії в період запровадження радянської моделі соціалізму та їх інтеграції в світову соціалістичну систему. Детально аналізується і югославський варіант тоталітарної системи, створеної комуністами. Показано причини, хід і наслідки антитоталітарних революцій 1989-1991 рр., а також процес виникнення нових незалежних слов'янських держав

, подано характеристику їх внутрішньої і зовнішньої політики. Окремі розділи присвячено найважливішим фактам і подіям з історії українсько-слов'янських стосунків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(49=СЛ3)6 я73 + Т3(49=СЛ7)6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592273 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського