Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (26)Автореферати дисертацій (92)Книжкові видання та компакт-диски (295)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИСЛІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 453
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Вісник Київського лінгвістичного університету. Сер. Філологія. Т. 3, N 2 / ред.: О. П. Воробйова. - К., 2000. - 244 с. - рус.

Розглянуто вплив семантичних чинників на становлення аналітичної форми майбутнього часу в дієслівних парадигмах української та російської мов, особливості референціювання якісно-оцінної координати людського буття прислівниковими еквівалентами, номінативні властивості фразеологічних одиниць сучасної німецької мови. Висвітлено комунікативно-прагматичний аспект номінації-звертання в англомовному драматичному творі, мовні засоби втілення стильових рис текстів іспаномовних законодавчих документів, особливості реалізації образу автора в англомовній постмодерністській літературі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69789/Філ. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гвоздяк-Фрідманська О. М. 
Довідник з граматики німецької мови : Посіб. для студ. / О. М. Гвоздяк-Фрідманська, І. Й. Біров; Ужгород. держ. ун-т. - Ужгород : Закарпаття, 2000. - 222 c. - укp.

Систематизовано основні теоретичні відомості з морфології та синтаксису німецької мови, розглянуто функції іменника, прикметника, числівника, займенника, прийменника, прислівника, дієслова. Висвітлено складні часові форми, пасивний стан, особливості речень (простого та складного), місце головних і другорядних членів у реченні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-932.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Конончук Т. І. 
"Ліпше моє, неже наше": Хліб як ідеал добробуту, моралі народу та альтернатива голоду в традиційних зразках фольклору / Т. І. Конончук. - К. : Твім інтер, 1998. - 128 c. - Бібліогр.: 80 назв. - укp.

Розглянуто традиційні зразки українського фольклору, в яких образ хліба трактується як ідеал добробуту, моралі народу та альтернатива голоду. Наведено творені в різні часи, за різних соціально-побутових обставин, прислів'я, приказки, думи, родинно-побутові казки, легенди, перекази, оповідання, тобто основні народні поетичні та прозові твори, які складають одне з найцінніших надбань національної духовної культури та відображають історію, побут народу, його філософію, етику, життєвий досвід.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-694

Шифр НБУВ: ВА593166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Матеріали студентської наукової конференції, присвяченої 2000-літтю християнства і 125-й річниці Чернівецького університету. 11 - 12 трав. 2000 р. Кн. 1, ч. 2. Гуманітарні науки / Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2000. - 188 c. - укp.

Розглянуто спільне та відмінне у пунктуації української та румунської мов, модальне значення необхідності в українських прислів'ях, структурно-граматичну класифікацію біблійних фразеологізмів. Висвітлено правописні проблеми української мови кінця ХХ ст., основні шаблони та засоби авторської індивідуалізації тексту газетного привітання, основи та методику розробки комунікативної навчальної програми. Охарактеризовано фоносемантичні особливості поетики Л.Костенко, специфіку використання імперативних форм у творах О.Гончара, лексико-стилістичні засоби характеристики персонажів у новелах П.Мериме, складнопідрядні речення часу у творах О.Кобилянської, мовні засоби вираження градації у творах О.Довженка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я431 + Ш041.4 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Савела Т. В. 
Нульсуфіксально-складні іменники з прислівниково-дієслівними основами в історії української мови / Т. В. Савела // Філол. науки: Зб. наук. пр. - Суми, 1999. - С. 87-94. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Досліджено історію нульсуфіксально-складних іменників, утворених поєднанням основ прислівника та дієслова через призму лексико-словотвірних типів на матеріалі писемних джерел ХІ - ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-022.11

Шифр НБУВ: Ж69977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Розова А. В. 
Прислів'я як один із засобів розвитку навичок усного комунікативного мовлення / А. В. Розова // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1999. - № 6. - С. 97-100. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Подано коротку характеристику прислів'їв та їх використання на заняттях з поглибленим вивченням англійської мови для розвитку діалогічного та монологічного мовлення. Запропоновані вправи носять тренувальний і комунікативний характер.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Проблеми гуманітарних наук / ред.: Т. Біленко. - Дрогобич : "Вимір", 2000. - 262 с. - (Наук. зап. Дрогоб. держ. пед. ін-ту ім. І.Франка; Вип. 6). - укp.

Проаналізовано деякі можливості побудови та використання у психології змішано-поліноміальних рівнянь особистості. Детально висвітлено акцентуаційні особливості похідних іменників чоловічого роду у поезії В.Сосюри, а також проблему утворення в українській мові вторинних часток на базі відзайменникових прислівників зі значенням місця. Окремі розділи присвячено історичному розвитку германських племен у I - II ст. н.е. та їх взаєминам з Римською імперією, сакральному прообразу Володимира Хрестителя у художній культурі Давньої Русі та ієрархічному оформленню давньоруської церкви.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Молдован В. В. 
Риторика загальна та судова : Навч. посіб. / В. В. Молдован; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - 2-е вид. - К. : Юрінком Інтер, 1999. - 317 c. - укp.

Висвітлено такі питання, як історію загального та судового красномовства, зміст і процес підготовки та складові частини судової промови, промов державного обвинувача й адвоката. Розроблено методику проведення навчальних ігор з цієї проблематики. Запропоновано кращі взірці судових промов відомих юристів, висловлювання мислителів стародавнього та сучасного світу про ораторське мистецтво, юридичні афоризми з римського права, українські прислів'я та приказки, які можна використати у промовах риторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш70 я73 + Х891.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Караванський С.  
Російсько-український словник складної лексики / С. Караванський. - К. : Вид. центр "Академія", 1998. - 712 c. - (Слов. ХХІ ст.). - укp.

Вміщено 35 тисяч перекладів російських слів, граматичних форм та ідіом. Вперше в історії української лексикографії наведено переклади російських дієприкметників, утворених від кожного наведеного у реєстрі дієслова. Це форми типу "воображающий", "посвящающий", "приобщающий", "опоясывающий", "смеющийся", "развивающийся", "стремящийся" - лексика, системно не перекладена в наявних нормативних словниках. Наведено відсутні у масових словниках переклади російських дієслів та інших граматичних форм, подано переклади фразеологічних зворотів, прислів'їв, крилатих виразів, цитат з літературних творів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-430 + Ш141.4-430

Шифр НБУВ: ВА593068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лучик А. А. 
Семантика прислівникових еквівалентів слова української і російської мов / А. А. Лучик; ред.: М. М. Пещак; НАН України. Укр. мов.-інформ. фонд. - К. : Довіра, 2001. - 220 c. - (Семантика слова). - Бібліогр.: с. 195-218. - укp.

З використанням компонентного аналізу, типологічного й опозиційного методів досліджено особливості внутрішньої організації прислівникових еквівалентів слова української та російської мов. Визначено сфери людської діяльності, на позначення яких утворюються елементи мовних систем. На семантичному рівні визначено загальні та відмінні шляхи набуття еквівалентами слова статусу лексикалізованих одиниць в українській та російській мовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-31 + Ш141.2-31

Шифр НБУВ: ВА606426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Терехова С. І. 
Слова просторового дейкcису: Проблеми перекладу (на матеріалі англійської мови в порівнянні з українською та російською) / С. І. Терехова; Київ. держ. лінгв. ун-т. - К., 1999. - 105 c. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Розглядаються проблеми вживання в мові та перекладу з англійської мови на українську (російську) і навпаки прислівників, прийменників та інших одиниць просторового дейксису, які становлять шар лексики, що є одним з найскладніших для засвоєння і практичного використання. Наводяться способи експлікації понять "тут-там", топомнестичних вказівок на місце, а також лексико-семантичних груп "зліва-справа", "внизу-вгорі", "близько-далеко", "попереду-позаду".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-937.7 + Ш141.2-937.7 + Ш141.4-937.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Аркушин Г. Л. 
Словник західнополіських говірок : У 2 т. Т. 1. А - Н / Г. Л. Аркушин. - Луцьк, 2000. - 353 c. - укp.

Наведено понад 13000 діалектизмів (без урахування фонетичних варіантів). Записи говіркових слів зібрано у 540 населених пунктах Західного Полісся, а також у пограниччі, зокрема, у Холмщині та Підляшші, Волинщині, Рівненщині, Берестейщині та Пінщині. В якості ілюстрацій, крім речень зі зв'язного мовлення, використано повір'я, прислів'я та приказки, загадки, уривки з обрядових пісень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-451

Шифр НБУВ: В343739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Старобільщина : Матеріали фольклор.-діалектол. експедицій / ред.: З. С. Сікорська; упоряд.: К. Д. Глуховцева. - Луганськ : Шлях, 2000. - 128 c. - укp.

Наведено діалектичні тексти Старобільського району (сіл Шульгинки, Омелькова, Лозовівки, Чмирівки, Підгорівки, Антонівки), за допомогою яких можна передати мовний образ говірки та життя діалектоносіїв. Цінним додатком для створення образу говірки є подані мікротопоніми (ойконіми, мікроойконіми, гідроніми, агроніми, дримоніми) та народна творчість (прислів'я, приказки, примовки, загадки, повір'я).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-671

Шифр НБУВ: ВА603570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Молдован В. В. 
Судова риторика : Навч. посіб. / В. В. Молдован. - К. : Юрінком Інтер, 1998. - 317 c. - у.

Висвітлено такі питання, як історію загального та судового красномовства, зміст і процес підготовки та складові частини судової промови, промов державного обвинувача й адвоката. Розроблено методику проведення навчальних ігор з цієї проблематики: "Адвокати та прокурори", "Допитливі та кмітливі", "Процесуальний документ", "Судові дебати", "Судова промова". На конкретних прикладах наведено найдоцільніші засоби та методи конструювання окремих частин промови, відзначено помилки та вади, які зустрічаються в практиці, висловлено міркування та рекомендації, спрямовані на підвищення професійного рівня судових дебатів. Запропоновано кращі взірці судових промов відомих юристів, висловлювання мислителів стародавнього та сучасного світу про ораторське мистецтво, юридичні афоризми з римського права, українські прислів'я та приказки, які можна використати у промовах риторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х895.1 я73 + Ш70 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сучасні поблеми мовознавства та літературознавства : Зб. наук. пр. Вип. 2 / ред.: М. І. Сюсько; Ужгород. держ. ун-т. - Ужгород, 2000. - 338 с. - укp. - рус.

Висвітлено історію створення "Етимологічно-семантичного словника української мови" І.Огієнка. Детально проаналізовано діяльність В.Пачовського, Т.Осьмачки, Л.Українки, В.Довговича, Ф.Потушняка та ін. Розглянуто функціонально-семантичні особливості відіменникових прислівників українських говірок Закарпаття. Окремі розділи присвячено структурно-семантичним особливостям ткацької лексики Тернопільщини, українській ентомологічній термінології та діалектам, еволюції антропонімних формул у словенській мові відономатопоетичного іменникового утворення другого ступеня деривації тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш041.4я43

Шифр НБУВ: Ж70664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Лучик А.  
Теорія і практика моделювання базових прислівникових еквівалентів слів російської мови / А. Лучик // Наук. зап. Кіровогр. держ. пед. ун-ту ім. В.Винниченка. - 1999. - Вип. 16. - С. 34-46. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Прийменниково-іменникові конструкції досить активно переходять у застиглі форми і набувають у подальшому статус прислівників. Базові моделі прислівникових еквівалентів слів у досліджуваному матеріалі представлені конструкціями з початковим компонентом, вираженим прийменником, прислівником, часткою, займенником, прикметником. Найпродуктивнішими з них є прийменникові моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-212

Шифр НБУВ: Ж68990/філ Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дмитренко М. К. 
Українська фольклористика: історія, теорія, практика / М. К. Дмитренко; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Рильського. - К. : Ред. часоп. "Народознав.", 2001. - 576 c. - укp.

Проаналізовано науковий доробок визначних українських дослідників і збирачів фольклору, а саме: О.Потебні, В.Петрова, Н.Присяжнюк, І.Гурина, М.Мишастого, О.Стеблянка, М.Мицика та Г.Танцюри. Висвітлено актуальні питання історії фольклористики, теорії видів і жанрів фольклору (байки, балади, билини, бувальщини, загадки, казки, легенди, переказу, прислів'я та приказки), символіки та літератури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)

Шифр НБУВ: ВА608307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Англо-український фразеологічний словник : Близько 30 000 фразеол. виразів / ред.: Л. В. Кирпич; уклад.: К. Т. Баранцев. - 2-е вид., виправл. - К. : Знання, 2005. - 1056 c. - Бібліогр.: с. 1051-1052. - англ.

Вміщено близько 30 000 англійських сталих словосполучень, серед яких є ідіоматичні вирази, прислів'я і приказки, "крилаті вислови" та інші фразеологічні одиниці. Фразеологічні вирази розміщено в алфавітному порядку, після кожного наведено його український відповідник (переклад, аналог або еквівалент). Переважну більшість фразеологічних одиниць словника проілюстровано прикладами з творів класиків та сучасних письменників.

Представлено более 30 000 английских устойчивых словосочетаний, среди которых есть идиоматические выражения, пословицы и присказки, "крылатые выражения" и другие фразеологические единицы. Фразеологические выражения размещены в алфавитном порядке, после каждого приведен его украинский вариант (перевод, аналог или эквивалент). Преобладающее большинство фразеологических единиц словаря проиллюстрировано примерами из сочинений классиков и современных писателей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-430 + Ш141.4-430 + Ш143.21-433

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС40458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мова та історія : Зб. наук. пр. Вип. 75, 76, 77 / ред.: Ю. Л. Мосенкіс. - К., 2005. - 171 с. - укp.

Охарактеризовано принцип бінарності у семіотиці культури, релевантні одиниці звукової форми слова української та російської мов. Висвітлено проблеми дослідження українського сленгового мовлення та лексичних англіцизмів у його складі, ідентифікації китайського прислівника, співвідношення міфологічної та мовної картин світу. Розглянуто омонімію японської мови як предмет дослідження. Розкрито теоретичний та прагматичний аспекти внутрішньої форми українських бізнес-термінів.

Охарактеризованы принцип бинарности в семиотике культуры, релевантные единицы звуковой формы слова украинского и русского языков. Освещены проблемы исследования украинской сленговой речи и лексических англицизмов в его составе, идентификации китайского наречия, соотношения мифологической и язычной картин мира. Рассмотрена омонимия японского языка как предмет исследования. Раскрыты теоретический и прагматический аспекты внутренней формы украинских бизнес-терминов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж69096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Наукові праці Кам'янець-Подільського державного університету : Зб. за підсумками звіт. наук. конф. викл. і аспірантів, 7 - 8 квіт. 2004 р., м. Кам'янець-Поділ. Вип. 3, т. 2 / ред.: О. М. Завальнюк. - Кам'янець-Поділ., 2004. - 301 с. - укp.

Розглянуто питання української та іноземної філології. Описано стилістичні функції фразеологізмів у поетичному мовленні В.Нечитайла. Висвітлено культурознавчі аспекти в українському історичному романі Ліни Костенко "Берестечко", компаративний аспект творчості Т.Г.Шевченка у європейському літературному контексті. Розкрито витоки стилістичної графіки в англомовній прозі. Проаналізовано структурно-семантичні особливості англійських прислів'їв. Визначено чинники та шляхи становлення колоративної композити в англійській мові.

Рассмотрены вопросы украинской и иностранной филологии. Освещены стилистические функции фразеологизмов в поэтической речи В.Нечитайла. Изложены культуроведческие аспекты в украинском историческом романе Лины Костенко "Берестечко", компаративный аспект творчества Т.Г.Шевченко в европейском литературном контексте. Раскрыты истоки стилистической графики в англоязычной прозе. Проанализированы структурно-семантические особенности английских пословиц. Определены факторы и пути становления колоративной композиты в английском языке.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68849 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського