Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Автореферати дисертацій (19)Книжкові видання та компакт-диски (44)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОТЕСТАНТИЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 124
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Біблія і культура : Зб. наук. ст. Вип. 1 / ред.: А. Є. Нямцу; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2000. - 243 с. - рус.

Розглянуто актуальні літературознавчі, філософсько-теологічні та лінгвістичні проблеми функціонування біблійного сюжетно-образного матеріалу в культурі різних часів і народів. Висвітлено закономірності переосмислення сюжетів та образів Нового Завіту в українській літературі ХХ ст., проблематику християнської моралі у малій прозі В.Підмогильного у зв'язку з філософією Ф.Ніцше, основні принципи освоєння біблійних образів у ліриці І.Франка. Охарактеризовано етику англіканського протестантизму та її художню репрезентацію у творчості Н.Бретона, біблійні образи в етнологічному аспекті, особливості виявлення апеляції в сакральних текстах, співвідношення експліцитного та імпліцитного в євангельському тексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-20-117.3 + Ч11я43 + Ш5(0)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Савельєв В.  
Вплив протестантизму на формування музичної культури Західної України (XIX - перша половина XX ст.) / В. Савельєв // Людинозн. студії / Дрогобиц. держ. пед ун-т ім. І.Франка. - 2000. - Вип. 1(9). - С. 39-50. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано процес поширення протестантської музики в Західній Україні, який розпочався у XVII ст. Даний процес розвивався за двома напрямами: у творчості професійних композиторів і в релігійних народних співах (псалмах, колядках тощо). Надано характеристику музики тих композиторів, які були так чи інакше пов'язані з протестантизмом. Зроблено акцент на важливій ролі цієї музики і співів у поширенні протестантизму та створенні протестантських конфесій у Західній Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.09(4Укр)-103.74 + Щ318.93(4Укр33)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Знаки часу: До проблеми порозуміння між церквами / упоряд.: З. Антонюк, М. Маринович; Ін-т релігії та сусп-ва при Львів. Богослов. акад. - К. : Сфера, 1999. - 504 c. - укp.

Представлено матеріали, що характеризують впродовж ХХ ст. еволюцію екуменічного руху в християнстві - протестантизмі, православ'ї та католицизмі, а також ідеї екуменізму. Значну частину матеріалів присвячено питанням церковної історії України, міжконфесійним відносинам між традиційними в Україні Церквами - Православною і Греко-Католицькою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-36-019.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Матеріали студентської наукової конференції, присвяченої 2000-літтю християнства і 125-й річниці Чернівецького університету. 11 - 12 трав. 2000 р. Кн. 1, ч. 1. Гуманітарні науки / Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2000. - 176 c. - укp.

Розглянуто основні проблеми гармонізації природи і суспільства, використання релігійних традицій українського народу у практичній діяльності сучасної початкової школи. Висвітлено онтологічні та гносеологічні аспекти формування культу диявола, світоглядно-екзистенціальні засади релігійності людини, екологічні принципи християнської моралі. Проаналізовано вплив протестантизму на формування політичної культури США, роль церкви та релігії у становленні української лексикографії, екзистенційно-моральні засади свободи людини. Показано роль політичних партій у сучасному виборчому процесі України, охарактеризовано політичні та правові аспекти співробітництва країни з Європейським Союзом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37 я431 + С.я431(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Проблеми гуманітарних наук : Наук. зап. Вип. 5 / ред.: Т. І. Біленко; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І.Франка. - Дрогобич : Вимір, 2000. - 288 с. - рус.

Розглянуто основні методологічні орієнтації сучасної соціології, поняття любові у християнстві та неоплатонізмі, часові орієнтири діалогічної педагогічної взаємодії. Проаналізовано теоретичні підходи до вивчення міжособистісних конфліктів у зарубіжній соціальній психології, становище творчої інтелігенції Львова у повоєнні роки (1944 - 1953 рр.), історико-теоретичні дослідження в грушевськознавстві (90-ті рр. ХХ ст.), вплив протестантизму на розвиток духовної музики в Україні у XVI - XVIII ст. Висвітлено проблеми соціалізації особистості та формування психічного здоров'я підлітків.


Індекс рубрикатора НБУВ: С7я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Украина - Германия: экономическое и интеллектуальное сотрудничество (XIX-XX вв.) : Материалы междунар. науч. конф., Днепропетровск, 2-3 окт. 1997 г. Т. 2 / ред.: С. И. Бобылева; Нац. гор. акад. Украины. - Д., 1998. - 179 c. - рус.

Рассматривается роль немецких ученых в развитии образования в Украине, религиозное влияние немецких колонистов на украинское население, развитие немецких национальных районов Юга Украины и Германии. Освещаются теоретико-методологические особенности изучения социально-этнического статуса немцев в Украине, исторический опыт межцерковных отношений православия и протестантизма, проблема этики в философии Ф.Ницше и современная этическая ситуация на Украине, влияние идей немецкой философской школы на украинских и русских мыслителей конца XIX - начала XX вв., немецкий экспрессионизм и тенденции развития украинской прозы 20-х годов и др.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)8я431 + У9(4НІМ)8я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Философия / ред.: Н. А. Маковский. - Х., 2000. - 176 с. - (Вестн. Нац. техн. ун-та "Харьк. политехн. ин-т"; Вып. 120). - рус.

Проаналізовано роль філософської думки у формуванні та розвитку архітектурної теорії та практики у Давній Греції. Детально висвітлено діяльність визначного німецького філософа XVIII - XIX ст. Ф.Шлейєрмахера. Значну увагу приділено національній ідеї, екологічним проблемам, сучасному протестантизму, а також основам соціальної самоорганізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж29210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Терещенко Ю.  
Християнство як домінанта європейської культури / Ю. Терещенко // Людинозн. студії / Дрогобиц. держ. пед ун-т ім. І.Франка. - 2000. - Вип. 1(9). - С. 27-38. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Упродовж двох тисячоліть християнська віра коригує культурні процеси в Європі, часто постає визначальним фактором життя суспільства та окремої людини. Поділ Європи на Схід та Захід, розпочатий в XI ст. і продовжений у XVI, значною мірою зумовлений своєрідністю релігійно-церковного життя, боротьбою за гегемонію духовних пріоритетів. Православ'я, католицизм, протестантизм по-різному виявляють християнські цінності та домінують в культурному житті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-117.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Головащенко С. І. 
Історія християнства : Курс лекцій: Навч. посіб. для студ. гуманіт. спец. вищ. закл. освіти / С. І. Головащенко. - К. : Либідь, 1999. - 352 c. - Бібліогр.: с.317-322. - укp.

Проаналізовано загальну історію християнства в його основних формах і виявах. Значну увагу відведено добі виникнення християнства і першим століттям його розвитку, а також питанням ствердження догматики на Вселенських соборах, упорядкування культової сфери, формування церковної організації, набуття християнством суспільного статусу державної релігії, становлення витокових моделей церковно-державних відносин. Досліджено історію реформованого християнства - протестантизму - від доби Реформації XVI-XVII ст. до наших часів. Висвітлено історичну еволюцію, місце і роль основних течій християнства - православ'я, католицизму, протестантизму - в історії України від початку християнізації Київської Русі до наших днів. Окремо розглянуто історію християнських конфесій у XX ст. Показано їх існування за умов комуністичного режиму радянської моделі, а також на новітньому етапі української історії - етапі становлення незалежної Української держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-3 я73 + Э370.9(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
10.

Архітектура / ред.: Б. С. Черкес. - Л., 2004. - 479 с. - (Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 505). - укp.

Розглянуто питання архітектурної інтерпретації української ідентичності у ХХ ст. Описано ознаки історичного містотвірного процесу у західноукраїнському регіоні. Висвітлено ідеологічні тенденції ХХ ст. у формуванні образів історико-архітектурних ландшафтів України, проблеми ідентичності національного в новій церковній архітектурі. Наведено результати дослідження територіального розвитку Львова в австрійський період (1772 - 1918 рр.) на підставі архівних картографічних джерел. Проаналізовано розвиток львівської архітектурної школи в 1870 - 1900 рр., основні періоди формування курортної забудови Трускавця у ХІХ - першій половині ХХ ст. Розкрито вплив ідеології протестантизму на розвиток архітектури новітніх протестантських храмів північно-західного регіону України. Визначено ідеологічний чинник у формотворчій основі українського храмобудування.

Рассмотрены вопросы архитектурной интерпретации украинской идентичности в ХХ ст. Описаны свойства исторического градосозидательного процесса в западноукраинском регионе. Освещены идеологические тенденции ХХ ст. в формировании образов историко-архитектурных ландшафтов Украины, проблемы идентичности национального в новой церковной архитектуре. Приведены результаты исследования территориального развития Львова в австрийский период (1772 - 1918 гг.) на основе архивных картографических источников. Проанализированы развитие львовской архитектурной школы в 1870 - 1900 гг., основные периоды формирования курортной застройки г.Трускавец в ХІХ - первой половине ХХ ст. Изучено влияние идеологии протестантизма на развитие архитектуры новейших протестантских храмов северо-западного региона Украины. Определен идеологический фактор в формотворческой основе украинского храмостроения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н.я54(4Укр)3 + Щ11 я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Південний архів / ред.: В. М. Дарієнко. - Херсон, 2005. - 236 с. - (Зб. наук. пр. Херсон. держ. ун-ту. Сер. Іст. науки; Вип. 19). - укp.

Висвітлено етнокультурні взаємовпливи німців та українців у Галичині в XIV - ХХ ст., генезис боснійсько-мусульманського етносу наприкінці XV - в першій половині ХІХ ст. Проаналізовано українські чинники у модернізації православної церкви Російської імперії у XVIII - XIX ст. Розкрито вплив польського визвольного руху ХІХ ст. на розвиток білорусів, литовців та українців. Розглянуто питання раннього протестантизму у світовому та вітчизняному релігієзнавстві, етнонаціональної ідентичності в сучасній релігії України.

Освещены этнокультурные взаимовлияния немцев и украинцев в Галиции в XIV - XX ст., генезис боснийско-мусульманского этноса в конце XV - первой половине ХІХ ст. Проанализированы украинские факторы в модернизации православной церкви Российской империи в XVIII - XIX ст. Изучено влияние польского освободительного движения ХІХ ст. на развитие белорусов, литовцев и украинцев. Рассмотрены вопросы раннего протестантизма в мировом и отечественном религиоведении, этнонациональной идентичности в современной религии Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68783/іст.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Стоцький Я.  
Протестантизм і сектанство Тернопільщини під репресивним оком спецслужб (1954 - 1964 рр.) / Я. Стоцький // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 2. - С. 123-136. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.09(4УКР-4ТЕР) + Э378

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Смолінський В. І. 
Релігієзнавство : Навч. посіб. / В. І. Смолінський, М. Д. Попович; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. Каф. філос. та культурології. - Кам'янець-Поділ. : Аксіома, 2005. - 371 c. - укp.

Розглянуто релігієзнавство як науку, а також методи, принципи та риси академічного релігієзнавства. Розкрито сутність релігії, визначено її функції та первісні форми. Охарактеризовано етнічні релігії, основні течії християнства: католицизм, православ'я, протестантизм. Висвітлено особливості та ознаки світових релігій, зокрема, буддизму, ісламу, християнства. Проаналізовано основні етапи релігійної історії України, запропоновано класифікацію нових релігійних течій.

Рассмотрена религиеведение как наука, а также методы, принципы и черты академического религиеведения. Раскрыта сущность религии, определены ее функции и первичные формы. Охарактеризованы этнические религии, основные течения христианства: католицизм, православие, протестантизм. Освещены особенности и признаки мировых религий, в частности, буддизма, ислама, христианства. Проанализированы основные этапы истории Украины, предложена классификация новых религиозных течений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Огнєва Т. К. 
Справа Терновського : Моногр. / Т. К. Огнєва. - К. : Вирій, 2004. - 96 c. - Библиогр.: с. 95 - укp.

Наведено біографічні відомості про П.Терновського, висвітлено громадську, наукову та педагогічну діяльність ученого. Розглянуто релігійні дослідження П.Терновського, зокрема проблеми візантійської історії та церкви, раннього періоду християнства, догматичних і практичних переконань Орігена та Тертулліана, а також розвитку російського релігійно-церковного життя. Проаналізовано наукові праці П.Терновського "Імператор Петро I та його ставлення до католицизму й протестантизму" та "Російське вільнодумство доби Катерини II та період реакції", а також його оригінальну методику викладання історії російської церкви.

Изложены биографические сведения о Ф.Терновском, освещена общественная, научная и педагогическая деятельность ученого. Рассмотрены религиозные исследования Ф.Терновского, в частности проблемы византийской истории и церкви, раннего периода христианства, догматических и практических убеждений Оригена и Тертуллиана, а также развития российской религии и духовной литературы. Проанализированы научные труды Ф.Терновского "Император Петро I и его отношение к католицизму и протестанизму" и "Российское вольнодумство эпохи Катерины II и период реакции", а также его оригинальную методику преподавания истории российской церкви.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-4-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Українське релігієзнавство : Бюл. N 2(30) / ред.: А. Колодний; Укр. Асоц. релігієзнавців, Від-ня релігієзнавства Ін-ту філос. ім. Г.С.Сковороди. - К., 2004. - 149 с. - укp.

Розглянуто питання філософії, історії та психології релігії. Проаналізовано вплив єретичних учень в Київській Русі на формування іконоборських уявлень, постмодернізму на характер функціонування релігії за сучасних умов. Висвітлено церковно-обрядовий аспект українського католицизму, розкрито соціально-психологічну сутність сакральної музики українського православ'я. Значну увагу приділено питанням українського неоязичництва, протестантизму і сектантства.

Рассмотрены вопросы философии, истории и психологии религии. Проанализированы влияние еретических учений в Киевской Руси на формирование иконоборческих представлений, постмодернизма на характер функционирования религии в современных условиях. Освещен церковно-обрядовый аспект украинского католицизма, раскрыта сущность сакральной музыки украинского православия. Значительное внимание уделено вопросам украинского неоязычничества, протестантизма и сектантства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Філософські науки / ред.: В. Л. Петрушенко. - Л., 2004. - 155 с. - (Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 498). - укp.

Висвітлено проблеми онтології, гносеології, української філософії, релігієзнавства, етики та естетики. Проаналізовано своєрідність формування барокової концепції людини в українській філософії XVII - першої половини XVIII ст., вплив протестантизму на реформування православної церкви в Україні, ідейне протистояння органів радянської влади та мусульманських громад Севастополя в 1920-х рр. Розкрито соціально-психологічні аспекти формування цінностей в сучасному суспільстві.

Освещены проблемы онтологии, гносеологии, украинской философии, религиоведения, этики и эстетики. Проанализированы своеобразие формирования барокковой концепции человека в украинской философии XVII - первой половины XVIII ст., влияние протестантизма на реформирование православной церкви в Украине, идейное противостояние органов советской власти и мусульманских обществ Севастополя в 1920-х гг. Раскрыты социально-психологические аспекты формирования ценностей в современном обществе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0я52(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Степовик Д.  
Релігії, культи і секти світу : Посіб. з релігієзнавства і сектознавства / Д. Степовик; Івано-Франків. теол. акад. - 4-е вид., виправл. - Івано-Франківськ, 2002. - 235 c. - Бібліогр.: с. 223-231. - укp.

Розглянуто основні релігії, культи і секти світу, зокрема: християнську релігію - православ'я, католицизм, греко-католицизм, протестантизм, лютеранство і кальвінізм, англіканство і пресвітеріянство, баптизм, адвентизм і п'ятдесятництво; нехристиянські релігії - юдаїзм, іслам, індуїзм, буддизм, синтоїзм, зороастризм, конфуціянство, даосизм. Наведено загальну характеристику культів і сект мормонів, свідків Єгови, муністів, кришнаїтів, теософів, Великого Білого Братства, окультизму та спіритизму, сатанізму.

Рассмотрены основные религии, культы и секты мира, в частности: христианская религия - православье, католицизм, греко-католицизм, протестантизм, лютеранство и кальвинизм, англиканство и пресвитерианство, баптизм, адвентизм и пятидесятничество; нехристианские религии - юдаизм, ислам, индуизм, буддизм, синтоизм, зороастризм, конфуцианство, даосизм. Приведена общая характеристика культов и сект мормонов, свидетелей Иеговы, мунистов, кришнаитов, теософов, Большого Белого Братства, окультизма и спиритизма, сатанизма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2я7

Шифр НБУВ: ВА624225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Історія релігії в Україні : У 10 т. Т. 5. Протестантизм в Україні. Ранній протестантизм. Пізній протестантизм. Баптизм / ред.: А. Колодний, П. Яроцький; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.Сковороди. Від. релігієзнав. - К. : Укр. Центр духов. культури, 2002. - 428 c. - укp.

Розглянуто вплив Реформації на релігійне і суспільне життя в Україні. Висвітлено процес проникнення й особливості поширення в країні ранньопротестантських течій: гусизму і "чеських братів", лютеранства та кальвінізму, унітаризму. Проаналізовано особливості зародження євангельсько-баптистського руху на українській землі у другій половині ХІХ ст.

Рассмотрено влияние Реформации на религиозную и общественную жизнь Украины. Освещены процесс проникновения и особенности распространения в стране раннепротестанских течений: гусизма и "чешских братьев", лютеранства и кальвинизма, унитаризма. Проанализированы особенности зарождения евангельско-баптистского движения на украинской земле во второй половине ХІХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.09(4УКР)-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: В341276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кузь О. Н. 
Религиоведение : Конспект лекций / О. Н. Кузь, П. В. Брунько, О. В. Барабаш; Харьк. гос. экон. ун-т. - Х., 2001. - 108 c. - Библиогр.: с. 111-113 - рус.

Рассмотрены религиоведение как наука и учебная дисциплина, а также религия как предмет исследования. Проанализированы особенности происхождения религии, определены ее формы. Освещены особенности религий древнего мира, а также национальных (буддизма, христианства, православия, католицизма, протестантизма, ислама) религий. Рассмотрены проблемы современных нетрадиционных религий. Освещены вопросы становления и эволюции религии на Украине, а также современного положения христианства в стране.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА631030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бачинін В. А. 
Філософія права / В. А. Бачинін, М. І. Панов; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - К. : Вид. Дім "Ін Юре", 2002. - 472 c. - Бібліогр.: с. 438. - укp.

Розглянуто питання онтології права, філософсько-правової антрології та метафізики природного права, а також історіософії правових цивілізації. Наведено метафізичні та соціологічні методи пізнання правової реальності, а також історіософські моделі розвитку правових цивілізацій, філософську модель генези правової державності. Визначено зв'язок між природничо-правовими вченнями Нового часу і протестантизмом.

Рассмотрены вопросы онтологии права, философско-правовой антрологии и метафизики природного права, а также историософии правовых цивилизаций. Приведены метафизические и социологические методы познания правовой реальности, а также историософские модели развития правовых цивилизаций, философская модель генезиса правовой государственности. Определена связь между природно-правовыми учениями Нового времени и протестантизмом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002,0я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА633177 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського