Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (67)Книжкові видання та компакт-диски (225)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>K=ТИЧИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 365
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Авторська школа О.А.Захаренка : Матеріали конф. / ред.: В. Г. Кузь; Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини. - К. : Наук. світ, 2000. - 43 c. - укp.

Вміщено матеріали конференції, що відбулась в Уманському педагогічному університеті ім. П.Тичини 9 листопада 1998 р. Акцентовано увагу на теоретичних засадах роботи авторських шкіл, розкрито різні аспекти роботи однієї з таких шкіл - школи О.А.Захаренка - Сахнівської загальноосвітньої школи, що на Черкащині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР)714.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р89426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Актуальні проблеми лінгвістики і лінгводидактики : Зб.матеріалів загальноунів. звіт. наук. конф. викл., асп. і студ. філол. ф-ту (15 - 17 трав. 2001 р.). Вип. 2 / ред.: В. Г. Кузь; Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини. - К. : Т-во "Знання" України, 2001. - 98 c. - укp.

Збірник присвячено актуальним проблемам лексики, словотвору, фразеології, фонетики, діалектології, ономастики, морфології, синтаксису, стилістики та лінгводидактики. Розглянуто семантику та структуру української етнографічної термінології. Окремі статті присвячено специфіці предикативного зв'язку дієприслівника, особливостям наголосу складних прикметників, текстовому оформленню топонімів у староукраїнських грамотах XIV ст., а також стилістичному використанню старослов'янізмів у творчості українських письменників: Т.Шевченка, І.Нечуя-Левицького, П.Тичини та І.Котляревського.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4я431

Шифр НБУВ: В343950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вісник Київського національного університету культури і мистецтв / ред.: М. М. Поплавський. - К., 2000. - 100 с. - (Філос; Вип. 2). - укp.

Розглянуто еволюцію теоретико-методологічних підходів ХХ ст. щодо вивчення специфіки етнобуття та етнічних культур, а також антропософські впливи у творчості українських митців - "двадцятників" (Л.Курбаса, П.Тичини, М.Зерова, М.Семенко, Ф.Ернота, Я.Михайліва, А.Чапківського). Значну увагу приділено дуалізму світогляду епохи середньовіччя, соціальній філософії влади у дискурсі М.Фуко, українській культурополітиці тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0я54(4Укр)3 + Ю812.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70398/Філос. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вісник Луганського державного педагогічного університету ім. Т.Шевченка. Філологічні науки. N 10(30) / ред.: С. Я. Харченко. - Луганськ, 2000. - 175 с. - укp. - рус. - нім.

Проаналізовано психологію селянина у драматургії М.Кропивницького, художню символіку Л.Українки. Детально розглянуто структуру і функції паронімічної атракції у поетичній мові раннього Тичини. Значну увагу приділено образам І.Мазепи в українському письменстві, особливості відображенню культурно-освітнього руху в мемуаристиці М.Загірної, а також словотвірним новаціям у мові сучасного публіцистичного дискурсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я54(4Укр)3 + Ш5(4Укр)-3я54(4Укр)3 + Ш041.4я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гуманітарні науки: проблеми, пошуки, перспективи : Зб. наук. пр. Ч. 6 / ред.: В. Г. Кузь; Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини. - К. : Т-во "Знання", 2000. - 225 с. - укp.

Охарактеризовано шляхетську освіту на Правобережній Україні у кінці XVIII - на початку XIX ст. Детально проаналізовано діяльність О.Пчілки, Д.Гуменної, В.Сухомлинського, Г.Сковороди, П.Тичини та ін. Значну увагу приділено дохристиянському пантеону вірувань українського народу, жанровим особливостям колядок і щедрівок Уманщини, сюжетним вишивкам на рушниках, філософії української національної ідеї. Окремі розділи присвячено розбудові громадянського суспільства, соціолінгвістичному та прагматичному аспектам газетного тексту, а також деяким аспектам соціальних диспропорцій в українському суспільстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Погрібний А. Г. 
Класики не зовсім за підручником / А. Г. Погрібний. - К. : Школяр, 2000. - 134 c. - укp.

Детально проаналізовано творчу спадщину видатних українських поетів і письменників XIX - XX ст.: Т.Шевченка, П.Куліша, Я.Щоголева, І.Нечуй-Левицького, Б.Грінченка, П.Тичини та О.Гончара.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-3я44 + Ш5(4УКР)6-3я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО261274 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чувікіна Н. В. 
Микола Миколайович Гришко та українська інтелігенція / Н. В. Чувікіна // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 1. - С. 11-13. - укp.

Висвітлено зв'язки видатного українського вченого-біолога М. М. Гришка з визначними діячами культури, поетами М. Рильським, П. Тичиною, В. Сосюрою, О. Ющенком і співаком І. Козловським.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5 д(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Моклиця М. В. 
Модернізм у творчості письменників ХХ століття : Навч. посібник для студ. вузів. Ч. 1. Українська література / М. В. Моклиця. - Луцьк : Вежа, 1999. - 154 c. - Бібліогр.: 109 назв. - укp.

Розглядається творчість українських письменників ХХ століття, а саме: П.Тичини, Є.Плужника, О.Ольжича, Є.Маланюка, В.Свідзинського та ін. в аспекті прояву типологічних рис модернізму. Досліджується не зовнішня приналежність митців до рухів і напрямів модернізму, а модернізм як художній метод. Творчий шлях яскравого художника - це пошук адекватного втілення власної особистості у неповторному художньому світі. Дослідження художнього методу - це аналіз головного напряму еволюціонування, яке проходить у своєму розвитку кожен самобутній письменник.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.88 я73 + Ш5(4УКР)6-328.8 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Єрмоленко С. Я. 
Нариси з української словесності (стилістика та культура мови) / С. Я. Єрмоленко; Ін-т укр. мови НАН України. - К. : Довіра, 1999. - 431 c. - укp.

Розглядається обсяг і зміст поняття "стилістика", категорія стилю в лінгвостилістиці, а також стильове (функціонально-стильове) і стилістичне значення мовних одиниць. Висвітлюється роль художньої літератури у вихованні чуття слова, місце української мови в системі українознавства. Описується мовний стиль Т.Шевченка, Лесі Українки, П.Тичини, М.Рильського, Є.Маланюка, Б.Тена, А.Малишка, О.Ольжича, О.Гончара, У.Самчука, І.Драча, Г.Тютюнника, Є.Гуцала та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-937

Шифр НБУВ: ВА590978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лановик З.  
Остап Тарнавський / З. Лановик. - Л. : Місіонер, 1998. - 178 c. - укp.

Висвітлюється життєвий і творчий шлях О.Тарнавського (1917-1992), який є типовим представником українських письменників за межами України, в контексті розвитку української літератури XX століття на етнічних землях і за кордоном. Головна увага зосереджена на літературознавчому аналізі його художнього доробку (поезії і малої прози). Розглядається філософське підгрунтя його творів, розвиток авторської концепції, аналізуються впливи українських (П.Тичина, Б.І.Антонич, М.Коцюбинський, М.Хвильовий), західноєвропейських (Р.Рільке, С.Цвейг), американських (Т.С.Еліот, Е.Павнд, Е.Хемінгуей) та інших письменників і філософів на світогляд і стиль О.Тарнавського.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7СОЕ)-4 Тарнавський 4,0 + Ш5(7СОЕ=Ук)-4 Тарнавський О. 4,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Галич О. А. 
Письменницькі мемуари в школі / О. А. Галич. - Луганськ : ВКФ "Знання", 1999. - 146 c. - укp.

Навчально-методичний комплекс розкриває жанрову природу й специфічні особливості української письменницької мемуаристики, її еволюцію в ХХ столітті. В поле зору автора потрапляють твори відомих письменників В.Винниченка і П.Тичини, М.Драй-Хмари й Остапа Вишні, О.Довженка і М.Бажана, Ю.Смолича і В.Сосюри, В.Стуса і В.Дрозда. Аналізуються маловідомі мемуари І.Дніпровського, М.Могилянського, В.Чередниченко, З.Тулуб, спогади письменників української діаспори Ю.Клена, Г.Костюка, В.Сокола, І.Кошелівця. Подаються приклади використання творів провідних мемуаристів на уроках української літератури в середній школі, а також у позакласній роботі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР) р2-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Венгренівська М. А. 
Творча майстерня перекладача (Збірка теоретичних розвідок) : Навч. посіб. / М. А. Венгренівська, А. Д. Гнатюк; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1998. - 90 c. - укp.

Розглянуто питання теорії та практики перекладу з української, французької та німецької мов, зокрема, на прикладі перекладу казки, детективів, діалогічної мови в "Кульгавому бісі" Лесажа, мовно-фольклорних елементів у віршах Л.Українки та їх передачі в болгарських та французьких перекладах. Визначено відображення стилістичних особливостей мови Ф.Війона в перекладах його поезії українською та російською мовами, передачу ритму поезій П.Тичини французькою мовою, а також українські народнофольклорні елементи в перекладі М.Рильського роману "Тристан та Ізольда".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш407 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Тема : Громад. наук.-метод. журн. Вип. 2 / ред.: Ю. І. Ковбасенко. - К., 2001. - 126 с. - укp.

Досліджено творчість визначних французьких поетів XIX ст.: П.Верлена, А.Рембо та С.Малларме. Детально проаналізовано особливості символізму в українській поезії початку XX ст., висвітлено діяльність В.Чумака, В.Еллана-Блакитного, П.Тичини, М.Рильського, В.Сосюри, М.Драй-Хмари та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Фра)-335 + Ш5(4Укр)53-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Удосконалення навчально-виховного процесу як засіб розвитку творчої особистості вчителя та учнів : Матеріали доп. Всеукр. наук.- практ. конф., провед. на базі Уман. держ. пед. ун-ту ім. П.Тичини, 26 - 27 жовт. 2000 р. / ред.: В. Г. Кузь; АПН. Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини. - К. : Наук. світ, 2000. - 90 c. - укp.

Розглянуто питання удосконалення творчих якостей особистості учителя в процесі формування та подання навчального матеріалу. Досліджено психологічні проблеми виявлення обдарованих школярів. Наведено нові наукові розвідки педагогічної та наукової спадщини видатного вченого-практика В.О.Сухомлинського.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.220 я431 + Ч421.421 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ярмолюк Г. І. 
Ботанічна та ембріологічна характеристика iStevia rebaudiana/i Bertoni (Asteraceae) / Г. І. Ярмолюк, В. О. Білоус, Л. П. Перфільєва, Л. А. Січкар // Укр. ботан. журн. - 2000. - 57, № 3. - С. 321-327. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Ключ. слова: стевія, квітка, тичинки, зав'язь, насіннєвий зачаток, зародковий мішок, насіння, живильне середовище, стевіозид
Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Вісник Таврійської фундації (Осередку вивчення української діаспори). Вип. 1 / ред.: І. Немченко; Херсон. держ. ун-т. - К. : Просвіта; Херсон, 2005. - 199 с. - укp.

Розглянуто питання літературознавства, мовознавства, педагогіки. Висвітлено народні мотиви в творчості австралійських письменників та митців української діаспори. Визначено своєрідність пейзажно-медіативної лірики українського поета П.Тичини та англійського поета Т.Еліота, представлено культурно-естетичну концепцію творчості поета Ю.Клена. Проаналізовано роль і місце української мови в системі національної освіти.

Рассмотрены вопросы литературоведения, языковедения, педагогики. Освещены народные мотивы в творчестве австралийских писателей и представителей украинской диаспоры. Определено своеобразие пейзажно-медиативной лирики украинского поэта П.Тычины и английского поэта Т.Элиота, представлена культурно-эстетическая концепция творчества поэта Ю.Клена. Проанализированы роль и место украинского языка в системе национального образования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Ук=418)я43 + Ч313(4УКР)я43 + Т3(9=Укр)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Вісник Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна / ред.: Ю. М. Безхутрий. - Х., 2005. - 279 с. - (Філол.; N 659). - укp.

Розглянуто питання лексикології, лінгвокультурології, соціолінгвістики, словотвору і граматичної будови мови, проблеми сучасного термінознавства. Проаналізовано особливості термінотворення від англомовних основ у системі української правничої термінології, роль колоквіалізмів у фреймовій репрезентації іронії в пресі. Висвітлено культурно-естетичні аспекти вивчення літературних явищ, сучасні аспекти дослідження модернізму і постмодернізму ХХ ст., творчість П.Тичини в оцінці критики 1920-х рр., своєрідність інкорпорації фройдизму в оповіданні В.Підмогильного "В епідемічному бараці", рецепцію творчості М.Хвильового в українському літературознавстві, семантику і поетику літературних творів.

Рассмотрены вопросы лексикологии, лингвокультурологии, социолингвистики, словообразования и грамматической структуры речи, проблемы современного терминоведения. Проанализированы особенности терминообразования от англоязычных основ в системе украинской юридической терминологии, роль колоквиализмов в фреймовой репрезентации иронии в прессе. Освещены культурно-эстетические аспекты изучения литературных явлений, современные аспекты исследования модернизма и постмодернизма ХХ ст., творчество П.Тычины в оценке критики 1920-х гг., своеобразие инкорпорации фройдизма в рассказе В.Подмогильного "В эпидемическом бараке", рецепция творчества Н.Хвылевого в украинском литературоведении, семантика и поэтика литературных произведений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Збірник наукових праць Уманського державного педагогічного університету ім. П.Тичини. - К. : Міленіум, 2004. - 234 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми удосконалення навчально-виховного процесу середньої і вищої школи. Проаналізовано педагогічну спадщину В.О.Сухомлинського як джерело ідей щодо формування риторичної культури молодших школярів, а також вплив ігрових форм навчальної діяльності на рівень готовності старших дошкільників до школи за допомогою діагностування за умов навчально-виховного комплексу "Школа - дошкільний заклад". Висвітлено особливості використання комп'ютерних технологій для формування у майбутніх менеджерів готовності до професійного іншомовного спілкування.

Рассмотрены актуальные проблемы усовершенствования учебно-воспитательного процесса средней и высшей школы. Проанализированы педагогическое наследие В.О.Сухомлинского как источник идей по формированию риторической культуры младших школьников, а также влияние игровых форм учебной деятельности на уровень готовности старших дошкольников к школе с помощью диагностирования в условиях учебно-воспитательного комплекса "Школа - дошкольное заведение". Освещены особенности применения компьютерных технологий для формирования у будущих менеджеров готовности к профессиональному иностранному общению.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА656838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Збірник наукових праць Уманського державного педагогічного університету ім. П.Тичини. Спец. вип. / ред.: М. Т. Мартинюк. - К. : Міленіум, 2005. - 350 c. - укp.

Розглянуто інформаційні технології як засіб активації навчальної діяльності учнів у процесі вивчення інформатики. Проаналізовано особливості формування інформаційно-технологічної компетентності в учнів старшої школи, розкрито навчально-методичні аспекти організації інформаційного обміну в дистанційних лабораторних роботах з комп'ютерних дисциплін, висвітлено проблеми інформатизації навчального процесу у середній і вищій школі.

Рассмотрены информационные технологии как способ активации учебной деятельности учеников при изучении информатики. Проанализированы особенности формирования информационно-технологической компетентности у учеников старшей школы, раскрыты учебно-методические аспекты организации информационного обмена в дистанционных лабораторных работах по компьютерным дисциплинам, освещены проблемы информатизации учебного процесса в средней и высшей школе.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р я43(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА666737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Науковий вісник Ужгородського національного університету / ред.: І. М. Сенько. - Ужгород, 2004. - 152 с. - (Філол.; Вип. 9). - укp.

Розглянуто питання мовознавства та літературознавства, журналістики. Проаналізовано особливості культури поведінки та спілкування в школах Західної України другої половини XVIII - першої половини ХІХ ст., побутової лексики українських карпатських говорів, новітньої закарпатської віртуальної онімії. Висвітлено функціонально-стилістичну специфіку літературно-художньої антропонімії Закарпаття, питання експресіонізму і поетичної творчості українського поета П.Тичини 1910 - 1920 рр., символіку кольору в новелістиці Г.Михайличенка. Описано види заголовків публікацій у сучасній українській газеті "Молодь України".

Рассмотрены вопросы языковедения и литературоведения, журналистики. Проанализированы особенности культуры поведения и общения в школах Западной Украины второй половины XVIII - первой половины ХІХ ст., бытовой лексики украинских карпатских говоров, новейшей закарпатской виртуальной онимии. Освещены функционально-стилистическая специфика литературно-художественной антропонимии Закарпатья, вопросы экспрессионизма и поэтического творчества украинского поэта П.Тычины 1910 - 1920 гг., символика цвета в новелистике Г.Михайличенка. Описаны виды заглавий публикаций в современной украинской газете "Молодь Украины".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського