Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (68)Тематичний інтернет-навігатор (58)Наукова електронна бібліотека (518)Автореферати дисертацій (481)Книжкові видання та компакт-диски (3943)Журнали та продовжувані видання (934)
Пошуковий запит: (<.>K=УКРАЇНСЬКИЙ$<.>+<.>K=ЛІТОПИС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15227
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Mediaevalia Ucrainica: Ментальність та історія ідей. Т. 5 / ред.: Г. Боряк; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського . - К., 1998. - 128 c. - у.

На сторінках даного випуску розглянуто наступні питання - проблема становлення популярних християнських культів в Україні; публічність як домінанта культурної традиції (Волинь другої половини XVI ст.); середньовічна традиція слова, мови та книги в творах Іоана Вишенського; лук та рушниця в лицарській символиці українського козацтва: парадокси козацької ідеології і проблема східного впливу; біблійна генеалогія в етногенетичних концепціях польських та українських літописців і хроністів та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-7 я43 + Э370.9 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: В338966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Войцехівська І. Н. 
Академік Володимир Іконников: Життєпис та бібліографія / І. Н. Войцехівська; Укр. держ. НДІ архів. справи та документознавства. Іст. т-во Нестора-літописця. - К., 1998. - 130 c. - (Архів. та бібліогр. джерела укр. іст. думки; Вип.2). - Бібліогр.: 72 назв. - укp.

Висвітлюються основні віхи життя, наукової творчості, громадської діяльності українського історика, джерелознавця, архівіста, одного з фундаторів та активних діячів Історичного товариства Нестора-літописця, професора Київського університету св. Володимира, академіка УАН В.С.Іконникова (1841-1923). Покажчики репрезентують бібліографію праць ученого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)52-8 Іконников В.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Актуальні проблеми міжнародних відносин. Вип. 6, ч. 1 / ред.: Л. В. Губерський; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. - К., 1998. - 172 с. - рус.

Висвітлюються проблеми економічного розвитку в умовах фінансових криз, лізингові операції в Україні, теоретичні основи розробки стратегії просування експорту країни на світовий ринок. Простежується вплив світової фінансової кризи на український фондовий ринок, режиму валютного курсу на рівень інфляції. Розглядаються питання страхування валютних ризиків в міжнародних лізингових угодах, методика оцінки фінансового положення фірми за даними балансу. Наведено порівняльний аналіз страхового бізнесу в Україні та в провідних країнах світу (США, Великобританії) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91г(4УКР)6я431 + У9(4УКР)8я431 + У58я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Актуальні проблеми слов'янської філології : Міжвуз. зб. наук. ст.: "Лінгвістика і літературознавство" / ред.: Л. П. Іванова; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. - К. : Знання, 1999. - 124 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми сучасного мовознавства і літературознавства, зокрема, у сфері лінгвістики ряд робіт присвячено факторам (мовна особистість, мова художньої літератури, писемна традиція, культура, політичні обставини, фольклор, релігія), які впливають на становлення функціонально-стилістичної системи літературних мов. Проаналізовано композиційно-семантичні і структурні особливості епіграфічного мовлення українських письменників ХІХ-ХХ ст. (Г.Сковороди, М.Некрасова, С.Черкасенка, К.Гриневичевої, Є.Плужника, О.Лятуринської), а також в етнокультурному аспекті подаються коментарі про назви одягу, їжі, напоїв, ужитих І.П.Котляревським у поемі "Енеїда". Досліджено семантичні зміни у структурі лексичних одиниць, процес запозичення слів з російської та англійської мов у зв'язку зі змінами у їх семантичній структурі; надано семантико-зіставну характеристику деяких фразеологізмів французької, німецької, російської та української мов, виявленням національної специфіки. Особливу увагу приділено питанням методики викладання української мови. Детально висвітлено проблему структурно-семантичної класифікації складнопідрядних речень та виявлено розбіжності під час її розгляду за вузівськими підручниками. Розкрито шляхи здійснення естетичного впливу на школярів засобами української мови та вдосконалення зв'язного мовлення майбутніх учителів початкових класів. Вивчено побутову лексику літописів Самовидця, Г.Граб'янки, С.Величка у курсі історії української літературної мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш041 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вакулюк П. Г. 
Актуальні проблеми історії України / П. Г. Вакулюк; Укр. центр підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів ліс. госп-ва. - К., 1998. - 166 c. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Обгрунтовується необхідність глибокого вивчення історії всіма громадянами України незалежно від спеціальності і посади. Дається коротка характеристика держави, висвітлюється питання виникнення українського народу і української мови, тезисно викладається прадавня, середньовічна і сучасна історія України. Особлива увага звертається на спроби різних поневолювачів асимілювати український народ і позбавити його історичної пам'яті та рідної мови. Розглядається новітній етап в історії України з моменту проголошення її незалежності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я75

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Англо-український тлумачний словник з бібліотечної справи та інформатики = English-Ukrainian Glossary of Library and Information Terms / підгот.: Г. Воскресенська. - К., 1999. - 58 c. - укp.

Міститься понад 500 найпоширеніших термінів і термінологічних понять, які використовуються в бібліотечно-інформаційній роботі та суміжних галузях знань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч23 я212 + Ш143.21-434|Ч + Ш141.4-434|Ч

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Англо-український ілюстративний глосарій американських фінансових термінів = English-Ukrainian Illustrative Glossary of American Financial Terms / ред.: Т. І. Саєнко. - К. : ЗАТ "ВІПОЛ", 2000. - 98 c. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Наведено базові терміни, що обслуговують сферу фінансових ринків у США, та їх відповідники українською мовою. Терміни згруповано в логічній послідовності за тематикою: "Гроші, капітал та передача коштів", "Фінансові ринки", "Учасники фінансових ринків", "Випуск та збут цінних паперів", "Борг та цінні папери", "Оцінювання", "Прибуток", "Банківська справа". З метою кращого розумінння змісту термінів у певному контексті подано їх ілюстрації у формі визначень, формул, схем і порівнянь. Вміщено алфавітний покажчик.


Індекс рубрикатора НБУВ: У. я212(4УКР)

Шифр НБУВ: АО260995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Болохівщина: земля і люди : Матеріали Всеукр. наук. конф. "Велика Волинь" т. 20, 23 - 24 черв. / ред.: П. С. Смоленюк; Центр Поділлязнав. Ін-ту історії НАН України. - Хмельницький, 2000. - 336 c. - укp.

Широко відображено матеріали з історії та культури Болохівщини, висвітлено соціально-економічні та духовні проблеми регіону. Детально проаналізовано економічні та соціально-політичні причини антивеликокнязівського руху Болохівських громад, історію та культуру літописного Дорогобужа тощо. Наведено розповіді про визначних уродженців даного краю: про походження і роль Острозького роду в історії, про Шашкевичів - українську родину з Волині, князів Сангушків - підприємців з Болохівщини, Устима Кармелюка, Якова Гальчевського - отамана Болохівського краю, Василя Петренюка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346) я431 + Т3(4УКР-4ХМЕ) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Біженці та Міграція : український часопис права і політики. Т. II. Чис. 3-4' 1998 / ред.: В. Євінтов; Укр. Правн. Фундація. - К., 1998. - 231 с. - рус.

Висвітлюється стан законодавства України про біженців та судовий захист біженців в Україні. Розглядаються актуальні питання набуття громадянства України біженцями та можливі шляхи усунення колізій у законодавстві, проблеми створення і діяльності органів виконавчої влади України з регулювання зовнішньої міграції, окремі факти порушення прав і свобод українських жінок за кордоном. Характеризуються міжетнічні відносини в Закарпатській Україні, актуальні проблеми депортованих осіб та їх вирішення державними органами України та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5 + Х915.212 + Х809(4УКР)34 + С73(4УКР)-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Цымбал С. Н. 
Вещественный состав кимберлитов Кировоградского геоблока (Украинский щит) / С. Н. Цымбал, С. Г. Кривдик, Н. Н. Кирьянов, О. Ф. Макивчук // Минерал. журн. - 1999. - 21, № 2/3. - С. 22-38. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

Наведено результати петрографічних, мінералогічних та геохімічних досліджень кімберлітів Лелеківської й Щорсівської ділянок (Український щит). Їх дайки приурочені до зони Кіровоградсько-Олександрівського розлому мантійного закладення й локалізовані в його Лелеківській гілці північно-західного простягання. Кімберліти представлені гіпабісальною фацією й належать до слюдяного типу. За особливостями мінерального складу (порівняно широкий розвиток високотитанистого флогопіту, тетраферифлогопіту й діопсиду), а також за вмістом петрогенних та малих елементів (висока концентрація K, Ti, P, Nb, Zr, Ba) вони суттєво відрізняються від типових кімберлітів й мають схожість зі слюдяними кімберлітами інших регіонів та флогопіт-олівіновими лампроїтами. Одна з характерних рис кімберлітів - збагаченість (місцями до 30 - 50 %) ксенолітами глибинних порід (дуніти, хромшпінелеві перидотити, еклогіти (?), ортопіроксеніти тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР4)531

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вісник Львівської академії мистецтв. Вип. 9 / ред.: Е. Мисько. - Л., 1998. - 270 с. - рус.

Висвітлюються загальні питання історії, духовності, національного виховання, зокрема, методи класифікації наук та трактування культури у філософії Френсиса Бекона, український національний рух у Галичині. Розглядаються характерні особливості українського іконопису і релігійної картини, структура внутрішнього простору Храму в контексті літургії. Описується графіка українських періодичних видань 20-30-х рр. ХХ ст., художні особливості поясного вбрання жінок Бойківщини в ХІХ - на початку ХХ ст., а також декоративно-ужиткове мистецтво в пам'ятках оборонного будівництва. Досліджується питання підготовки спеціалістів з художнього в'язання, проблематика та стилістика книжкової гравюри Галичини XVI-XVIII ст. Особливу увагу приділено таким мистецьким постатям, як О.Кравченку, Г.Круку, М.Бойчуку та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10я54(4УКР-2ЛВО)

Шифр НБУВ: Ж68127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Вілкул Т. Л. 
Віче в паралельних повідомленнях літописів / Т. Л. Вілкул // Укр. іст. журн. - 1998. - № 4. - С. 70-81. - укp.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)414-53 + Т3(4УКР)4-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Галич і Галицька земля в державотворчих процесах України : Матеріали Міжнар. ювіл. наук. конф. / ред.: В. Кононенко; НАН України. Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ : Плай; Галич, 1998. - 349 c. - укp.

Розкриваються різні аспекти складної історії Галичини від найдавніших часів до наших днів, розвитку її культури, освіти, мистецтва, інших галузей матеріальної і духовної діяльності галичан у нелегких умовах тривалого іноземного поневолення. Серед розглянутих питань - галицько-польські відносини ХІ-ХІІ ст.; розвиток української державності в період Галицько-Волинського князівства; вплив візантійського мистецтва на культуру стародавнього Галича; риторика Галицько-Волинського літопису; перші українські часописи Галичини про українську мову та національне відродження краю; формування та розвиток господарсько-економічної культури в Галицько-Волинській державі та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)431.92Г я43 + Т3(4УКР)430.12 я43 + Щ103(4УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Глухів і Глухівщина в історії українського національного відродження (Творча спадщина родини Марковичів) : Матеріали наук. конф. (28-29 трав. 1998 р., м.Глухів Сум. обл.) / ред.: Ю. С. Шемшученко; упоряд.: В. І. Акуленко, Н. В. Артикуца; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К. : Ін Юре, 1999. - 235 c. - Бібліогр.: с. 231-234. - укp.

Висвітлено широке коло питань, що стосуються ролі й місця Глухова та Глухівщини у національному відродженні України, зокрема, ролі Марковичів як політичних діячів і літописців історії українського народу та його державності. Серед опублікованих статей - праці П.С.Соханя "Сумщина в історіографічній та джерельній спадщині Гетьманщини ХVIII ст.", М.А.Деркача "Глухів у національній історії України", М.Й.Заремського "Погляди Я.П.Козельського у контексті філософської думки в Україні XVIII ст.", С.З.Заремби "З історії українського пам'яткознавства", Н.В.Артикуца "Перший кодекс українського права та його роль у формуванні юридичної термінології східнослов'янських мов", а також праці Я.М.Марковича, О.І.Маркевича та О.М.Лазаревського про Марковичів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4СУМ)-22 Глухів + Т1(4УКР)4-8 Марковичі я431 + Х2(4УКР)4 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мацько В. П. 
Гомін віків: українська література давньої доби в наукових дослідженнях Івана Огієнка / В. П. Мацько; Асоц. вищ. закл. освіти України недерж. форм власності. - Хмельницький, 1999. - 131 c. - Бібліогр.: с. 121-131. - укp.

Викладено проблеми, що розв'язував у своїх наукових дослідженнях відомий український вчений-філолог І.І.Огієнко - автор підручника "Українська культура" (1918). Розглядаються особливості і характер методики І.Огієнка як дослідника пам'яток давнього українського письменства, принципи поєднання у його працях Святого Письма, давньоукраїнського письменства та історії церкви як культурної цілісності. Пропонується концепція художнього зображення І.Огієнком відомих історичних постатей, по-науковому трактується вченим вітчизняна полемічна література.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-319 + Ш4 г(7КАН=Ук)д Огієнко І.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дмитрієнко М. Ф. 
Греки на українських теренах : Нариси з етніч. історії. Док., матеріали, карти / М. Ф. Дмитрієнко, В. М. Литвин, В. В. Томазов, Л. В. Яковлєва, О. В. Ясь; ред.: В. Смолій; НАН України. Ін-т історії України. - К. : Либідь, 2000. - 488 c. - Бібліогр.: 3319 назв. - укp.

Розглянуто історію синів Еллади на території сучасної України від часу їх появи до сьогодення. Розкрито основні проблеми грецької еміграції впродовж різних історичних періодів, роль античної спадщини та візантійського впливу на український історичний процес, а також висвітлено діяльність грецьких громад. Подано відомості про грецькі аристократичні роди в Україні та видатних українських греків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)0,02 + Т214(4УКР=9ГРЕ) я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Полешко А.  
Депутатська недоторканність: український і європейський досвід / А. Полешко // Право України. - 1999. - № 4. - С. 109-110. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Крючин А. А. 
Досвід видання Українського реферативного журналу "Джерело". Проблеми і перспективи / А. А. Крючин // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 1999. - 1, № 6. - С. 125-128. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Загальноприйнятою формою обміну й оперативного поширення результатів наукових досліджень і технічних розробок є видання реферативних журналів. У їх виданні зацікавлені науковці і дослідники, результати роботи яких стають відомими досить широкому колу спеціалістів, а також видавці наукової літератури. Результати праць науковців Українии з 1995 року представляє Український реферативний журнал "Джерело", видання якого з 1999 р. здійснюється Інститутом проблем реєстрації інформації НАН України спільно з Національною бібліотекою України ім. В.I.Вернадського. З моменту заснування редколегія журналу орієнтувалась на видання не тільки в традиційній паперовій формі, але й в електронному вигляді. У даній роботі узагальнено досвід видання журналу і визначено перспективи його розвитку.


Ключ. слова: реферативний журнал, бази даних, інформація, комп'ютерні мережі, компакт-диск
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4Укр)72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Коваль І. М. 
Дослідник підземного архіву України : [Про археолога Ярослава Пастернака] / І. М. Коваль; Нац. заповідник "Давній Галич". - Галич; Л.: Місіонер, 1999. - 173 c. - укp.

Зроблено першу спробу в українській історіографії дослідити біографію і наукову спадщину видатного археолога Ярослава Пастернака (1892-1969), який зробив визначні археологічні відкриття не лише на території України, але й в Австрії, Канаді, Польщі, Чехії. Представлено розроблену Я.Пастернаком схему історичного розвитку українського народу від найдавніших часів до княжої доби. Із залученням літописних, історико-архівних даних та археологічних джерел, здобутих вченим у ході багаторічних розкопок, розглянуто його концептуальні підходи до історико-топографічного розвитку княжих міст Галицько-Волинської держави - Балза, Звенигорода, Львова, Перемишля, Пліснеська, Теребовлі. Повідомляється про відкриття Я.Пастернаком 1936 р. Успенського собору в княжому Галичі. Простежено духовні основи історичного розвитку українського народу, осмислені вченим виключно на базі самостійних археологічних розкопок. Проаналізовано місце і роль цих досліджень в науковому світі, а також їх вплив на зростання національної свідомості серед українців Галичини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4г(4УКР)д Пастернак

Шифр НБУВ: ВА593418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Мунтіян В. І. 
Економіка та оборонні витрати: аналіз зарубіжних досліджень і український шлях розвитку / В. І. Мунтіян; Наук.-дослід. фін. ін-т при М-ві фінансів України. - К., 1998. - 463 c. - Бібліогр.: 114 назв. - укp.

Аналізується роль і значення оборонних витрат як вагомих складових національної економіки. Критично переосмислено зарубіжний досвід з даної проблематики, економічний аспект історії українського війська, проаналізовано перший "військовий бюджет" Гетьманщини (середина ХVIII ст.), показано актуальність і важливість впливу оборонних витрат не лише на безпеку держави, а й на її економічний стан. Розроблено модель трансформації оборонної економіки для функціонування в умовах ринкових відносин, обгрунтовано механізми фінансового забезпечення оборонних потреб у перехідний період. Викладено конкретні рекомендації щодо планування, прогнозування та ефективного використання видатків на оборону в умовах фінансових обмежень.Пропонується залучати суб'єкти приватного сектора економіки для обслуговування оборонної сфери (аутсорсинг) на конкурсних засадах. Містяться математичні розрахунки, графічний матеріал (діаграми, малюнки, графіки, порівняльні таблиці), а також визначення наукових термінів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.156 + У9(4УКР)261.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590221 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського