Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (8)Автореферати дисертацій (26)Книжкові видання та компакт-диски (241)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ХVІІ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 216
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Корній Л. П. 
Болгарський наспів з рукописних нотолінійних Ірмолоїв України кінця ХVI - ХVІІ ст. / Л. П. Корній, Л. А. Дубровіна; ред.: Онищенко; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. Ін-т рукопису. - К., 1998. - 321 c. - (З історії муз. спадщини України). - укp.

Опубліковано церковні монодичні (одноголосі) піснеспіви болгарського наспіву, зафіксовані в українських та білоруських нотолінійних Ірмолоях кінця XVI - XVII ст. з книгосховищ Києва та Львова. Ці Ірмолої розкривають маловідомі сторінки культурних взаємин українського і болгарського народів у їх історичному минулому. Наведено матеріали про болгарський наспів та кодикологічне дослідження, археографічний опис нотолінійних Ірмолоїв, з яких узято зразки болгарського наспіву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4БОЛ)4-44 + Щ311.2 я179 н + Э372-503.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Подаляк Н.  
Ганза: мир торговли и политики в ХІІ- ХVІІ столетиях / Н. Подаляк; НАН Украины. Ин-т укр. археографии и источниковедения им. М.С.Грушевского. - К., 1998. - 202 c. - Бібліогр.: с. 179-200. - укp. - рус.

Деятельность Ганзы - уникальное явление в мировой истории. В условиях государственной раздробленности, полагаясь исключительно на собственные силы и средства, немецкое купечество сумело создать мощное сообщество, которое в течение столетий оказывало колоссальное влияние на судьбы европейской экономики и политики. В предлагаемой монографии рассматривается торгово-политическая деятельность немецкой Ганзы. В центре внимания автора - предпосылки и обстоятельства возникновения объединения, механизм его функционирования на разных этапах существования, изменяющийся характер торговли, специфика политических методов, особенности дипломатической тактики и своеобразие социальной истории Ганзы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)42-236

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Калашников В. М. 
Еволюція інститутів держави і права у північноамериканських колоніях європейських країн (ХVІІ - ХVІІІ сторіччя) / В. М. Калашников. - Д. : Наука і освіта, 1999. - 263 c. - Бібліогр.: с. 231-262. - укp.

Проаналізовано корпус історико-правових та історичних джерел з проблеми становлення та розвитку інститутів держави і права у Сполучених Штатах Америки та Канаді у колоніальний період їх державності. Висвітлено основні закономірності розвитку зарубіжної та вітчизняної історіографії проблеми, особливості становлення владних структур і права у північноамериканських колоніях європейських держав. Визначено закономірності розвитку владно-управлінських структур в європейських колоніях останньої третини XVII ст. у зв'язку з результатами "Славетної революції" в Англії і початком англо-французської боротьби за світову колоніальну гегемонію. Виявлено загальне та особливе подальшої еволюції інститутів держави та права американських володінь європейських країн ХVIII ст., зумовленої особливостями їх внутрішнього економічного, соціального і політичного розвитку та боротьбою великих держав за панування у світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(71)4 + Х819(4)011.3 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гусєв В. І. 
Західна філософія Нового часу. ХVІІ - ХVІІІ ст. : Підруч. для студ. філос. фак-тів вищ. закл. освіти / В. І. Гусєв. - 2-ге вид., стер. - К. : Либідь, 2000. - 368 c. - Бібліогр.: с. 357-360. - укp.

Розглянуто період XVII - XVIII ст. як відносно самостійний в історії філософії, важливість якого визначено тим, що за цієї доби сформувались класичні філософські системи та класичні форми філософування. Простежено процес розвитку філософської думки від проголошення нової філософії (Ф.Бекон, Р.Декарт), що включає раціоналістичні системи Б.Спинози та Г.Лейбніца, британський емпіризм Д.Локка, Дж.Берклі, Д.Юма, до періоду критичної філософії І.Канта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Стахевич А. Г. 
Искусство Bel Canto в итальянской опере ХVІІ - ХVІІІ веков / А. Г. Стахевич; Харьк. гос. акад. культуры. - Х., 2000. - 155 c. - Бібліогр.: 426 назв. - укp.

Розглянуто питання становлення класичного стилю бельканто в оперній культурі Італії XVII - XVIII ст. Особливу увагу акцентовано на проблемі регістрової природи співацького голосу та її використанні в оперному виконавстві різних епох. Розкрито феномен і провідну роль у цьому процесі співаків-кастратів, а також охарактеризовано манеру виконавства співаків зі звичайними голосами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ335.413(4ІТА)44 + Щ314-73(4ІТА)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шейко В. Н. 
История художественной культуры. Западная Европа ХVІІ и ХVІІІ вв. : Учеб. для студ. вузов искусства и культуры / В. Н. Шейко, А. А. Гаврюшенко, А. В. Кравченко; Харьк. гос. акад. культуры. - Х., 1999. - 196 c. - укp.

Рассмотрены основные художественные направления в скульптуре, живописи, литературе, музыке в XVII - XVIII в. в Италии, Испании, Фландрии, Голландии, Франции, Англии, Германии. Охарактеризованы важнейшие достижения в искусстве этих стран, а также проанализировано творчество известных художников (Эль Греко, Веласкеса, П.Рубенса, А.Ван Дейка, Я.Иорданса, Ф.Снейдерса, Рембрандта, Ф.Хальса, Ж.Калло, Н.Пуссена и других), скульпторов (Л.Бернини, А.Карраччи, Караваджо, Фальконе), писателей (Корнеля, Расина, Мольера и других), внесших огромный вклад в мировую сокровищницу культуры и искусства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(0)44 я73 + Т3(0)51-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Каталог стародрукованих книг, що зберігаються у Центральному державному історичному архіві України у м. Києві (ЦДІАК України) 1494-1764 рр. / упоряд.: О. Г. Полегайлов; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського, Центральний держ. історичний архів України (Київ). - К., 1999. - 266 c. - укp.

Каталог репрезентує найбільш давню частину збірки ЦДІАК України - стародруковані книги 1494-1764 рр. У запропонованому виданні подаються описи 414 стародруків; відповідно до набору певним друкарським шрифтом - латинським (антиквою і готичним), грецьким, кириличним (старослов'янським) та різновидом кириличного шрифту - гражданським (світським), книги поділено на 3 самостійні розділи: І розділ - книги, друковані латинським і грецьким шрифтами (235 одиниць); ІІ розділ - книги, друковані кириличним шрифтом (125 одиниць); ІІІ розділ - книги, друковані гражданським шрифтом (54 одиниці). Каталог нараховує порівняно велику кількість латиношрифтних видань вітчизняного друку (книги видані польською, латинською, німецькою і французькою мовами), котрі були випущені в світ в друкарнях Львова, Києва, Чернігова, Бердичева, Почаєва, Вільнюса, Несвіжа, Москви і Петербурга. Велику історичну цінність становлять також додані до стародруків і описані у каталозі різноманітні рукописні додатки: статути, декрети, хронікальні записи подій ХVІ-ХVІІІ ст., рукописні книги. В описових позиціях каталогу наводяться численні власницькі записи і поміти, які дозволяють простежити шляхи міграції стародруків, з'ясувати рівень писемності та культури населення нашої Вітчизни у ХVІІ-ХVІІІ ст., а також соціальний стан власників стародруків - читачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.483 + Т223 я18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Алексієвець Л. М. 
Києво-Могилянська академія у суспільному житті України і зарубіжних країн (ХVІІ - ХVІІІ ст.ст.) / Л. М. Алексієвець. - Т. : Збруч, 1999. - 264 c. - Бібліогр.: 398 назв. - укp.

На основі комплексного й об'єктивного аналізів зроблено науково обгрунтовані висновки щодо історичної ролі Києво-Могилянської академії у громадсько-політичному житті України і зарубіжних слов'янських країн. Висвітлено історико-політичні та духовні передумови виникнення Академії як Першого вищого навчального закладу України, а також основні напрями структури та організації навчально-виховного процесу. Визначено внесок києвомогилянців у процес національно-культурного відродження українського народу, з'ясовано значення Академії у даних процесах, а також досліджено її багату духовну спадщину й досвід. Простежено кількісний та якісний склад вихованців Академії з усіх регіонів України, розкрито характер та значення діяльності її випускників для єднання українських земель і національної консолідації українського народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-7 + Т3(4УКР-2К)4-7 + Ч213(4УКР)4 + Э372.27-677.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Матеріали науково-практичної конференції на тему "Розвиток освіти і культури України в ХVІІ-ХІХ ст.", 22 - 23 листоп. 1999 р. / ред.: В. І. Бєлашов; Глухів. держ. пед. ін-т ім. С.М.Сергєєва-Ценського, Науково- практична конференція на тему "Розвиток освіти і культури України в ХVII- ХІХ ст." (1999). - Глухів, 1999. - 64 c. - укp.

Розглянуто стан культури й освіти в Україні у першій половині ХVII ст., зокрема, питання розвитку змісту педагогічної підготовки та підвищення педагогічної кваліфікації викладачів непедагогічних вищих закладів освіти у країні; діяльність М.Загірньої, А.Свидницького, К.Г.Стеценка, Я.Козельського, С.Дівовича, Я.Колубовського, О.Довженка. Особливу увагу приділено культурі та освіті Гетьманщини у другій половині XVII-ХІХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 я431(4УКР) + Ч11 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Торкут Н.  
Мемуарна проза Волтера Релі / Н. Торкут // Ренесанс. студії / Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України, Запоріз. держ. ун-т. - Запоріжжя, 2000. - Вип. 5. - С. 21-29. - укp.

Данное исследование посвящено выдающейся фигуре, взошедшей на интеллектуальный Олимп Англии в конце ХVІ - начале ХVІІ века, политику и писателю, оставившему потомкам богатое литературное наследие, Вальтеру Рели (1552 - 1618гг.). Подробно рассмотрены два образца мемуарной прозы известного путешественника - "Правдоподобный отчет о битве за Азорские острова, которая состоялась прошлым летом между "Реваншем", одним из кораблей Ее Величества, и Армадой испанского короля" и "Открытие Гвианы".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Вел)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Герасименко Н. О. 
Міри земельних площ Лівобережної України (друга половина ХVІІ - ХVІІІ ст.) / Н. О. Герасименко; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1998. - 136 c. - укp.

Розглянуто міри земельних площ, якими користувалися на Лівобережній Україні у переломний момент її історії - створення та занепаду на її території Української козацької держави. Досліджено формування межової справи та системи одиниць землевиміру у ході складних соціально-економічних процесів, які відбувалися у тогочасній Українській державі, а також визначено вплив на них польсько-литовських та російських мір.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т220(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Поділля і Південно-Східна Волинь в роки визвольної війни українського народу середини ХVІІ століття : Матеріали Всеукр. іст.-краєзнавч. наук.-практ. конф., 19 верес. 1998 р. / ред.: В. А. Смолій; Ін-т історії України НАН України. - Стара Синява, 1998. - 327 c. - (Духов. витоки Поділля). - укp.

Представлено матеріали, оприлюднені на конференції з питань висвітлення минулого Поділля, Південно-Східної Волині і України в цілому. Було оприлюднено результати наукових робіт та висвітлено такі основні питання, як: національна революція ХVII ст. в історичній долі України; козаччина, хмельниччина, гетьманщина в українській та європейській історії; міжнаціональні відносини на правобережній Україні в першій половині ХVII ст.; Богдан Хмельницький - державний діяч і полководець у вітчизняній історіографії; відродження історичної національно-культурної традиції українського народу періоду козаччини в умовах становлення державності України; політичне становище Поділля у другій половині ХIV ст.; медицина на Поділлі на початку ХХ ст.; економіка Хмельниччини: на шляху стабілізації ринкових перетворень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)442 + Т3(4УКР346)442 + Т3(4УКР-4ХМЕ)442

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сас П. М. 
Політична культура українського суспільства (кінець ХVІ-перша половина ХVІІ ст.) / П. М. Сас; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Либідь, 1998. - 296 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - Бібліогр.: с. 290-293. - укp.

Вперше у вітчизняній літературі змодельовано в теоретичному й конкретно-історичному аспектах політичну культуру українського суспільства кінця XVI-першої половини ХVII ст. Розглядаються політичні позиції, орієнтації і система цінностей запорозьких козаків, української шляхти та православної церковної ієрархії. Значна увага приділяється питанням національної ідентичності, розкриттю змісту категоріальних дефініцій "руський народ", "Русь", "Україна" та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Т3(4УКР)4-294.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Горобець В.  
Політичний устрій українських земель другої половини ХVІІ - ХVІІІ століть: Гетьманщина, Запорожжя, Слобожанщина, Правобережна Україна (спроба структурно-функціонального аналізу) / В. Горобець; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2000. - 96 c. - укp.

Розглянуто інституційну модель та політичний режим Гетьманату (Генеральна рада, Рада старшини, Інститут гетьманства, Генеральна старшина, центральні органи виконавчої та судової влади, місцеві органи управління, структура міського самоврядування, а також типологія політичного режиму Гетьманщини). Детально проаналізовано особливості функціонування політичного організму Запорозької Січі, козацького устрою Слобожанщини та політичної системи Правобережної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-5 + Х2(4УКР)46-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ткачев Ю. Г. 
Расширение национального образа мира в русской литературе ХІV - ХVІІ веков. Ч. 1. Евреи в древней русской словесности / Ю. Г. Ткачев; Черновиц. нац. ун-т им. Ю.Федьковича. - Черновцы : Рута, 2001 . - 132 c. - Библиогр.: 124 назв. - рус.

Освещена деятельность еврейского и "иудействующего" литератора как участника литературного процесса в Северо-Восточной (позже - Московской) Руси. Изучены проблемы воздействия еврейских духовных начал на русскую культуру и литературу средних веков. Рассмотрено функционирование еврейских сюжетов, образов и мотивов в русской словесности, отражение в литературных текстах взаимоотношений славянской и еврейской культур, разностороннее влияние Танаха (Ветхого Завета) на средневековую русскую литературу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)3-34 + Ш400.218 + Э372-198.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кравець М. М. 
Роль Запорізької Січі у визвольній боротьбі українського народу / М. М. Кравець; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. - Вінниця, 1999. - 244 c. - Бібліогр.: 129 назв. - укp.

Висвітлюються передумови виникнення Запорізької Січі та розгортання боротьби запорізького козацтва проти іноземних поневолювачів наприкінці ХVI - першій половині ХVІІ ст. Показана роль запорізького козацтва у Визвольній війні українського народу під впливом Б.Хмельницького. Описується боротьба запорожців за волю України у 50-х рр. ХVII - першій третині ХVIII ст., розглядаються передумови заснування Нової Січі. Особливу увагу приділено основним військовим походам, в яких брали участь запорожці Нової Січі у цей період. Наведено основні історіографічні джерела стосовно Запорізької Січі, починаючи з XVI ст., зокрема, "Хроніка польська, литовська, жмудська і всієї Русі", "Історія Сігізмунда І" Ш.Старовольського, щоденник Еріха Лясоти, "Літопис Самовидця" та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1 + Т3(4УКР)4-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Смолій В.  
Українська національна революція середини ХVІІ ст.: проблеми, пошуки, рішення / В. Смолій, В. Степанков; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 107 c. - укp.

На основі аналізу виявленої джерельної бази та досягнень вітчизняної й зарубіжної історіографії зроблено спробу по-новому висвітлити типологію, рушійні сили, хронологічні межі, періодизацію й особливості національно-визвольної, конфесійної і соціальної боротьби в Україні протягом 1648-1676 рр., а також з'ясувати їх роль і місце в українській історії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)442

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бойко О. Д. 
Історія України : Посіб. для студ. вузів / О. Д. Бойко. - К. : Акад., 1999. - 565 c. - (Гаудеамус). - Бібліогр.: с. 560-561. - укp.

Розглядаються первісне суспільство і перші державні утворення на території України, процес виникнення і становлення Давньоруської держави. Описується приєднання українських земель до Великого князівства Литовського, висвітлюються соціально-економічні процеси в XIV-XVI ст. на українських землях у складі Литви та Польщі. Ряд питань присвячений виникненню українського козацтва, причинам розгортання національно-визвольної війни у 1648-1657 рр. Особливу увагу приділено дослідженню соціально-економічного, політичного та культурного становища України, починаючи з кінця ХVІІ ст. до сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Заруба В. М. 
Архів Іллі Новицького. Опис колекції документів останньої чверті ХVІІ століття / В. М. Заруба; Юрид. акад. М-ва внутр. справ України. Каф. теорії та історії держави і права. - Д., 2004. - 140 c. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Наведено стислі історичні відомості про життєдіяльність активного політика, представника вищого ешелону урядовців лівобережного гетьманату, компанійського полковника І.Новицького. Вміщено опис його колекції документів останньої чверті XVII ст., в яких висвітлено складні історичні події та найрізноманітніші сторони буття українського народу.

Приведены краткие исторические сведения о жизнедеятельности активного политика, представителя высшего эшелона чиновников левобережного гетьманата, компанийского полковника И.Новицкого. Представлено описание его коллекции документов последней четверти XVII ст., в которых освещены сложные исторические события и разнообразные стороны бытия украинского народа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)46 л6 + Т3(4УКР)46,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА657270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Папакін Г. В. 
Архів Скоропадських: фамільні архіви української еліти другої половини ХVІІ - ХХ ст. та архівна спадщина роду Скоропадських : Моногр. / Г. В. Папакін; Держ. ком. арх. України; Центр. держ. істор. арх. України, м.Київ. - К., 2004. - 417 c. - Бібліогр.: с. 381-403. - укp.

Проведено дослідження архівної спадщини національної еліти України та фамільних зібрань, накопичених представниками української старшини/шляхти протягом другої половини XVII - XX ст. Розглянуто історію виникнення та формування рукописних зібрань української родової еліти й охарактеризовано сучасні методи їх дослідження. Особливу увагу приділено вивченню архіву Скоропадських - одного з найвідоміших в українській історії родів, який дав країні двох гетьманів, кількох вищих урядовців Гетьманщини XVIII ст., представників місцевої адміністрації Російської імперії, військових і громадських діячів. Наведено публікації фамільних архівалій.

Проведено исследование архивного наследия национальной элиты Украины и фамильных собраний, накопленных предствителями украинской старшины/шляхты во второй половине XVII - XX вв. Рассмотрена история возникновения и формирования рукописных собраний украинской родовой элиты и охарактеризованы современные методы их исследования. Особое внимание уделено изучению архива Скоропадских - одного из наиболее известных в украинской истории родов, давшего двох гетманов, нескольких высших правителей Гетманщины XVIII вв., представителей местной администрации Российской империи, военных и общественных деятелей. Приведены публикации фамильных архивалий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч813(4УКР) + Т3(4УКР)0-8,01 Скоропадські

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659758 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського