Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (11)Книжкові видання та компакт-диски (188)Журнали та продовжувані видання (68)
Пошуковий запит: (<.>U=З965.912$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 148
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Львов М. С. 
Диз'юнктивні базиси прикладних алгебр множин та їхнє використання в задачах комбінаторної геометрії / М. С. Львов // Кібернетика та систем. аналіз. - 2022. - 58, № 5. - С. 149-162. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Уведено поняття прикладної алгебри множин (ПАМ), стандартного диз'юнктивного базису прикладної алгебри множин та описано алгоритм побудови стандартного диз'юнктивного базису, який за аналогією з алгоритмом Бухбергера в теорії поліноміальних ідеалів та алгоритмом Кнута - Бендикса в теорії напівгруп називається алгоритмом критичної пари/поповнення (КПП). Наведено приклади різних ПАМ, до яких належать алгебра скінченних множин в реалізації на впорядкованих списках, алгебра Лебега множин на числовій осі, алгебра лінійних напівалгебричних множин на площині, алгебра кіл на площині, названа алгеброю Ейлера. Розглянуто також реалізації алгоритму КПП у цих ПАМ. Основний результат роботи полягає в тому, що наявність стандартного диз'юнктивного базису надає змогу будувати ефективні за часом (поліноміальні) алгоритми розв'язання основних проблем у ПАМ, таких як проблема представлення, проблема належності, проблема порівняння тощо. Алгоритми в алгебрі лінійних напівалгебричних множин на площині та алгебрі Ейлера на площині очевидним чином можна поширити на більш загальні ПАМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912-018.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єршова Н. М. 
Моделі та методи надійності автоматизованих інформаційних систем : підручник / Н. М. Єршова. - Дніпро : ПДАБА, 2022. - 425 c. - Бібліогр.: с. 417-421 - укp.

Розглянуто основні питання проєктування підприємств, що володіють наперед заданими динамічними властивостями. Наведено ідентифікацію параметрів моделі життєвого циклу підприємства, оптимальне проєктування процесу випуску валового продукту підприємства; оптимальне проєктування процесу взаємодії трьох підприємств спільного підприємства з виробництва та збуту продукції; отримання раціональних параметрів динамічних процесів шляхом варіантного моделювання та інші задачі, які потрібно вирішувати на першій стадії проєктування підприємств. В основу алгоритмів пошуку проєктних рішень закладено матричний метод динамічного програмування Р. Беллмана для безперервних динамічних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж14 я73-1 + З965.912 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

САПР у проектуванні машин. Питання впровадження та навчання : матеріали XXIX Міжнар. пол.-укр. наук.-техн. конф., 9 - 10 груд. 2021, Краків, Польща / ; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2021. - 39 c. - Бібліогр. в кінці ст. - англ.

Розглянуто проблеми у галузі автоматизації проєктування машин і механізмів, ідентифікації, моделювання процесів і систем, робототехніки й автоматики, електромеханічних систем, застосування інформаційних технологій в інженерії, програмного забезпечення, програмування і алгоритмів, інженерних баз даних, інженерної освіти освітніх методик та інтернет технологій у навчанні.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р140089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Леонов С. Ю. 
Технологія автоматизованого проєктування комп'ютерних систем : навч. посіб. для студентів спец. "Комп'ютерна інженерія" / С. Ю. Леонов, Гейко; Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" . - Харків : НТУ "ХПІ", 2021. - 167 c. - Бібліогр.: с. 164-165 - укp.

Наведено теоретичний та практичний матеріал, пов'язаний із забезпеченням систем автоматизованого проектування (САПР). Подано основні відомості про склад та принципи функціонування САПР обчислювальної техніки. Описано повний цикл проектування складних ієрархічних обчислювальних пристроїв - від функціонального моделювання та верифікації до конструкторського проектування й отримання печатних плат. Система автоматизованого проектування (САПР) - це система, яка об'єднує технічні засоби, а також математичне та програмне забезпечення. САПР полегшують створення, зміну, аналіз та оптимізацію проектів з використанням комп'ютерних систем. Зазначено, що структурними складовими САПР є підсистеми, які мають всі властивості систем та поділяються за призначенням на проектуючі (виконують проектні процедури та операції) та обслуговуючі (призначені для підтримки працездатності проектуючих підсистем). На сьогодні одними з найбільш відомих САПР є пакети РСАЕ та OrCAD [1]. OrCAD - це система, що дозволяє розробнику моделювати електронні схеми і розробляти печатні плати. Комплект nporpaiv складається з OrCAD Capture (графічний редактор електричню принципових схем); OrCAD Capture CIS. Висвітлено питанння методологічних основ побудови САПР й аналізу функціонування проектованих пристроїв. Розглянуто практичне використання системі OrCAD під час розробки складних пристроїв із застосуванням різних методів проектування, а також тестування фунціонуванняі цих пристроїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Война О. А. 
Використання прихованих марковських моделей в оцінюванні параметрів ієрархічних систем / О. А. Война // Кібернетика та систем. аналіз. - 2021. - 57, № 5. - С. 72-83. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто метод параметричного оцінювання для ієрархічних стохастичних моделей в умовах неповних спостережень. Метод базується на використанні особливостей кореляційної структури ієрархічних моделей. Увагу приділено практичній реалізації методу. Запропоновано, зокрема, підхід, що передбачає поєднання аналітичних досліджень з емпіричною верифікацією отриманих розв'язків. Наведено конкретні приклади побудови спроможних оцінок векторних параметрів функції деформації з безпосередніми розрахунками на числових даних імітаційної моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Kudrenko S. A. 
Method for complex objects automated design on Autodesk Revit based = Метод автоматизованого проектування складних об'єктів на основі Autodesk Revit / S. A. Kudrenko, N. B. Fomina, I. P. Kramarenko // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 63. - С. 64-73. - Бібліогр.: 4 назв. - англ.

Сучасні проекти складних об'єктів, споруд та інфраструктури займають роки та тисячі людських годин. Ця робота наповнена рутинними діями, які займають майже половину цього часу. Дослідження даної статті були спрямовані на підвищення ефективності систем автоматизованого проектування (САПР), спрощення роботи інженерів у моделюванні складних об'єктів, таких як система інженерних конструкцій. Для реалізації методу та створення плагіна було обрано інтегроване середовище розробки Visual Studio та мову програмування C через її вичерпну документацію та гнучкість. САПР можна налаштувати за допомогою різноманітних методів програмування, що відрізняються за складністю. Ehe Revit API - це інструмент, яким програмісти можуть працювати з Revit, і він встановлює, яку функціональність програміст може використовувати в Revit. Revit API дозволяє писати інструкції для Revit для виконання одне за іншим. Відповідно до концепції Building Information Model, кожен інженерний об'єкт, зокрема об'єкт Autodesk Revit, має свої властивості та методи. Працюючи з цими властивостями та методами, можна автоматизувати та пришвидшити процес проектування за допомогою програмування. У сучасних САПР здатність працювати з рамками програмування встановлена на базовому рівні. Інженерам потрібно лише вибрати, яка система розробки програмного забезпечення буде використовуватися для створення проектів, щоб маніпулювати об'єктами BIM.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Systems of 3D modelling : tutorial / V. M. Korendiy, R. V. Zinko, D. G. Muzychka, V. G. Topilnytskyy; Nat. univ. ''Lviv. Polytechnika'', Dniprovsk state techn. univ. - Kamyanske : DSTU, 2019. - 151 c. - Бібліогр.: с. 149-151 - англ.

The tutorial covers the main issues of three-dimensional design of spatial objects. Considerable attention is paid lo the concept uf using 3D modelling in modern SAD systems, ihe principles of modern 3D modelling in industrial design, features of its implementation in educational process. The modern technologies of 3D scanning and 3D priming are described. Practical 3D-modelling exercises in SolidWorks CAD system are presented.


Індекс рубрикатора НБУВ: К42-5-05 я73 + З970.631 я73 + З965.912 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ІВ226230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Velykodniy S. S. 
Analysis аnd synthesis оf the results оf complex experimental research оn reengineering оf оpen CAD systems = Аналіз та узагальнення результатів комплексних експериментальних досліджень з реінжинірингу відкритих систем автоматизованого проектування / S. S. Velykodniy // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2019. - 2, № 3. - С. 186-205. - Бібліогр.: 42 назв. - англ.

Наведено заключні результати наукового дослідження з розроблення моделей і методів реінжинірингу, а також технологій мультилінгвістичного перекодування відкритих систем автоматизованого проектування. Спільної рисою для всіх програмних систем є те, що під впливом часу та інших невід'ємних факторів інформатизації, а саме оновлення: операційних систем, мов програмування, принципів дії розподілених систем обробки даних тощо, відбувається еволюційне старіння видів забезпечення. Така тенденція призводить до погіршення швидкісних, інформаційно-комунікаційних, графічних, часових та інших характеристик, аж до повної відмови системи. Реінжиніринг - це процес, який надає можливість зручно та швидко створювати нові, вдосконалені програмні системи, використовуючи досвід попередніх програмних продуктів. Мета роботи - систематизувати результати інтеграції компонентів повторного використання, що накопичено розробниками за визначений час розвитку галузевих систем автоматизованого проектування в оновлені програмної структури готових ресурсів. За отриманими науковими та практичними результатами виконано аналіз розроблених моделей і методів реінжинірингу видів забезпечення відкритих систем автоматизованого проектування. Загалом, реінжиніринг містить у собі процеси реорганізації та реструктуризації програмної системи, переведення окремих компонентів системи в іншу, сучаснішу мову програмування, а також процеси модифікації або модернізації структури та системи даних. У досліджені використано наступні методи: складального, конкретизуючого, синтезуючого та композиційного програмування, методи породжувальних і розпізнавальних граматик. На цей час, процес проектування нових програмних продуктів є не надто ефективним без використання UML-методології, але у разі її застосування швидкість розробки підвищується у рази. UML, як мова графічного опису для об'єктного моделювання, окрім простого проектування, підтримує ще й функцію генерації та реінжинірингу коду на базі розглянутих моделей. Відмінною особливістю наведених досліджень є можливість підтримки роботи більше 10 найпопулярніших мов програмування. При застосуванні наведених технологій вдається автоматизувати процес перекодування компонентів програмного забезпечення та, за рахунок цього, вивільнити робочий час програмістів від рутинного перепрограмування та зменшити вірогідність виникнення структурних помилок, що успадковуються від попередньої системи. Використання отриманих результатів надасть значне підвищення ефективності застосування систем автоматизованого проектування у таких галузях їх використання як: машинобудування, сфера телекомунікацій, управління виробництвом і транспортом, освіта тощо. Розроблені моделі та методи стануть у нагоді системним архітекторам та інженерам-програмістам, які задіяні у перепроектуванні програмного забезпечення, що вже знаходяться у кількарічній експлуатації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912-018

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Грабко В. В. 
САПР електромеханічних систем автоматизації та електроприводів : навч. посіб. Ч. 2. Розробка конструкторської документації / В. В. Грабко, М. М. Мошноріз, С. М. Бабій; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця : ВНТУ, 2019. - 139 c. - Бібліогр.: с. 112-115 - укp.

Увагу приділено питанням життєвого циклу технічної системи, стадій проєктування такої системи, вибору оптимальних способів реалізації, забезпечення стандартизації під час розробки технічної системи. Описано структуру, різновиди та принципи побудови САПР. Розглянуто питання підготовки теоретичної бази для автоматизації процесу проєктування електропривода або системи автоматизації, а також основні питання побудови конструкторської документації для автоматизованого електропривода та систем автоматизації. Викладено основні вимоги до побудови конструкторської документації на систему автоматизації. Здійснено огляд існуючих засобів для автоматизації процесу проєктування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З291-02-5-05 я73-1 + З965.912 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В356314/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Математика   
10.

Велиджанова Г. М. 
Анализ системы обслуживания с разнополосными вызовами / Г. М. Велиджанова // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 2. - С. 17-20. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Исследована математическая модель многоканальной системы, в которой обслуживаются пуассоновские потоки вызовов речи и данных. Предполагается, что узкополосные речевые вызовы требуют для обслуживания лишь одного свободного канала, в то же время для обслуживания широкополосных вызовов данных потребуется одновременно свободных каналов. В системе принята широко используемая на практике полнодоступная стратегия доступа в общий пул каналов, согласно которой нет различий между разнотипными вызовами речи и данных. Если в момент поступления вызова речи (данных) любого типа имеется один свободный канал (свободных каналов), то он занимает любой свободный канал системы; иначе поступивший вызов теряется. Функции распределения времени занятия каналов разнотипными вызовами являются экспоненциальными с различными средними значениями. Показана, что математической моделью системы является некоторая двумерная цепь Маркова с конечным множеством состояний. Предложен алгоритм построения производящей матрицы этой цепи и доказано, что из любого состояния этой цепи за конечное число шагов можно перейти в любое другое состояние. С использованием теоремы Колмогорова доказано, что построенная двумерная цепь Маркова является обратимой, и потому стационарное распределение вероятностей состояний данной цепи Маркова имеет мультипликативный вид. Получен явный вид мультипликативного представления. Разработаны явные формулы для вычисления вероятностей состояний изучаемой цепи Маркова, и с использованием этих вероятностей состояний предложены явные формулы для вычисления показателей качества обслуживания - вероятностей потери вызовов каждого типа и коэффициент использования каналов. Разработанные формулы позволяют проводить численных эксперименты с целью изучения поведение показателей качества обслуживания системы относительно изменения его параметров, а также решить задачи их оптимизации относительно выбранной критерии качества функционирования системы.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.121 + З965.912

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Чопоров С. В. 
Математичне моделювання та аналіз форм об'єктів у САПР машинобудування : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.12 / С. В. Чопоров; Харківський національний університет радіоелектроніки. - Харків, 2019. - 32 c. - укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної науково-технічної проблеми підвищення ефективності проєктування об'єктів машинобудування за рахунок збільшення точності математичного моделювання та зменшення часу, необхідного для дослідження їх стану. Для вирішення зазначеної проблеми запропоновано будувати математичні моделі форм об'єктів у САПР машинобудування на базі функціонального підходу, який заснований на використанні неявних функцій. Водночас розроблено гібридний підхід, який дозволяє поєднувати примітиви, які задані неявними функціями, з примітивами, які задані власними границями (наприклад, поверхнями Безьє). Розроблено методи, які можна застосовувати для побудови дискретних моделей (включно адаптивні) об'єктів з використанням елементів довільної форми, методи згладжування дискретних моделей форм об'єктів машинобудування. Розроблено шаблони проєктування САПР на базі дискретних моделей форм об'єктів. Запропоновано можливі реалізації розроблених методів у паралельних комп'ютерних системах, а також проблемно-орієнтовану мову для моделювання та аналізу форм об'єктів, їх поведінки з використанням методу скінченних елементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К42-5-05 + З965.912

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Жерновый Ю. В. 
Рекуррентные соотношения для двуканальных систем с эрланговским временем обслуживания / Ю. В. Жерновый // Кибернетика и систем. анализ. - 2018. - 54, № 3. - С. 151-159. - Библиогр.: 13 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Мамедов Дж. Ф. 
Автоматизация этапов проектирования компоновочной схемы производственной линии для технологического парка / Дж. Ф. Мамедов, Г. С. Абдуллаев, Г. Г. Генжелиева, Э. А. Насирова // Систем. дослідж. та інформ. технології. - 2018. - № 3. - С. 31-37. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

В результате анализа этапов разработки компоновочной схемы технологических единиц в производственной линии технологического парка в зависимости от специфики предприятия поэтапно определен объем входной информации и количество проектных процедур для автоматизированного проектирования. Для выбора лучших вариантов компоновок производственных линий технологического парка предложен алгоритм с допустимыми критериями ограничений рабочих зон и безопасности движения технических единиц производственной линии. Разработано программное обеспечение для выбора компоновочной схемы FMS с технологического парка.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912 + Ж606.4 + Ж605

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

САПР у проектуванні машин. Задачі впровадження та навчання (CADMD 2018) = CAD in Machinery Design. Implementation and Educational Issues : матеріали XXVI Міжнар. укр.-пол. наук.-техн. конф., 19 - 20 жовт. 2018 р., Львів / Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2018. - 122 c. - укp. - англ.

Увагу приділено проблемам у галузі автоматизації проектування машин і механізмів, ідентифікації, моделювання процесів і систем, робототехніки й автоматики, електромеханічних систем. Висвітлено питання застосування інформаційних технологій в інженерії програмного забезпечення. Розглянуто проблеми програмування й алгоритмів, інженерних баз даних, інженерної освіти, освітніх методик та інтернет-технологій у навчанні. Матеріали подано англійською мовою.


Індекс рубрикатора НБУВ: К42-5-05 я431(0) + З965.912 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА828115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Соловйов А. В. 
Використання хмарних сервісів Google Drive та Telegram при підготовці майбутніх фахівців засобами наскрізного моделювання / А. В. Соловйов // Фіз.-мат. освіта. - 2018. - № 3. - С. 89-93. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Активний розвиток машинобудівної галузі у світі характеризується постійним удосконаленням систем автоматизованого проектування (САПР). На сьогодні існує велика кількість програмних засобів, які мають ті чи інші переваги та недоліки у процесі створення продукції. Наскрізне моделювання, що передбачає забезпечення повного циклу виробництва продукції засобами САПР, зосереджується на трьох основних складових: система для автоматизації дво- та тривимірного геометричного проектування - computer-aided design, засіб автоматизації інженерних розрахунків, аналізу та симуляції фізичних процесів - computer-aided engineering, система технологічної підготовки виробництва - computer-aided manufacturing. Крім того, існує система управління даними про виріб - product data management. На нашу думку, важливою складовою наскрізного моделювання є зручні засоби зберігання інформації, та конструкторські відділи машинобудівних підприємств активно використовують певні платформи для зберігання та передачі даних. На нашу думку, студенти, що навчаються за напрямком 13 "Механічна інженерія", повинні ще до практичної діяльності здобути навички роботи з масивами інформації. Відповідно, сучасні хмарні платформи надають можливість суттєво спростити роботу з даними. Виділено дві платформи - хмарне сховище Google Drive та месенджер Telegram. Перша - практична для створення каталогізації завдань і довідкових матеріалів, друга - має зручні комунікаційні засоби, а також можливість створення автоматичних інформаційних сторінок. Поєднання цих хмарних систем надає можливість суттєво збільшити продуктивність студентів під час практичних занять, адже витрачається значно менше часу на пошук завдань і методичних вказівок, а також на збереження результатів роботи. Звичайно, основна задача підходу, що базується на використанні хмарних платформ, полягає саме у підготовці майбутніх фахівців до роботи з масивами інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912 + К5-642

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Kosobutskyy P. 
Mathematical methods for CAD: the method of proportional division of the whole into two unequal parts = Математичні методи САПР: метод пропорційного поділу цілого на дві нерівні частини / P. Kosobutskyy, M. Karkulovska, A. Morgulis // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2018. - № 908. - С. 75-82. - Бібліогр.: 43 назв. - англ.

Наведено аналіз законів квадратичної ірраціональності коренів квадратного рівняння з коефіцієнтами, що описують пропорційний розподіл цілого числа на дві нерівні частини та характеристичне рівняння рекурентного співвідношення другого порядку. Показано, що на фазовій діаграмі існує безліч ірраціональних значень коренів з властивостями, подібними до властивостей класичних "золотих" чисел і.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Synehlazov V. M. 
Means of dynamic data integration implementation via tools of existing CAD systems = Динамічна інтеграція даних при проектуванні САПР / V. M. Synehlazov, A. P. Godny // Електроніка та системи упр.. - 2018. - № 2. - С. 54-58. - Бібліогр.: 4 назв. - англ.

Представлено інтегроване середовище системи автоматизованого проектування, що реалізує новий підхід до управління процесом проектування. Запропонований сценарій проектування значно спрощує працю проектувальника. Наявний в середовищі монітор забезпечує гнучкість проектних процесів за допомогою гнучкої структури опису проектних процедур у сценарії проектування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Литвинов А. Л. 
Теорія систем масового обслуговування : навч. посіб. / А. Л. Литвинов; Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім-ні О.М. Бекетова. - Харків, 2018. - 141 c. - Бібліогр.: 33 назви - укp.

Викладено базові положення та методи аналізу систем масового обслуговування. Доведено необхідність використання теорії черг для аналізу ймовірнісних процесів у комп'ютерних системах. Наведено математичний апарат і базові методи, що використовуються в теорії масового обслуговування. Проведені викладки доведено до розрахункових формул.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912-01 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гладкова О. М. 
Автоматизація проектування вбудованих систем засобами віддаленої інженерії : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.12 / О. М. Гладкова; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів, 2018. - 20 c. - укp.

Вперше розроблено метод автоматизації проектування вбудованих систем (АП ВС) з використанням технологій ВІ, що дає змогу організувати спільне використання обладнання та програмного забезпечення (без необхідності їх придбання та налаштування) для прототипування проектованої ВС та, таким чином, знизити собівартість проектованої продукції. Набув подальшого розвитку метод паралельного проектування ВС, який відрізняється від існуючого спільним застосуванням паралельного та платформно-орієнтованого підходів, а також засобів ВІ, що дає змогу зменшити час переходу між системним і функціонально-логічним рівнями при проектуванні ВС та підвищити рівень автоматизації проектувальних робіт шляхом автоматизованого вибору апаратно-програмної платформи. Удосконалено модель формування вимог до ВС і метод роботи з ними, які, на відміну від існуючих, ураховують структурні особливості ВС, що містять апаратну та програмну складові, дають змогу розподіляти вимоги між програмними й апаратними компонентами ВС при АП та, таким чином, повніше враховувати вимоги до ВС і виконувати необхідні процеси роботи з вимогами при АП. Набув подальшого розвитку метод формування рекомендацій щодо апаратно-програмних платформ при АП ВС на основі знань, який, на відміну від існуючого, використовує методи обмежень і подібних об'єктів, а також методи багатокритеріального аналізу, що дає змогу надавати рекомендації навіть при суперечливості вимог користувача.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Основи автоматизованого проектування складних об'єктів та систем : навч. посіб. / В. О. Яковенко, Ю. В. Ульяновська, В. В. Костенко, Д. Є. Костенко, І. В. Лавренюк, О. Н. Молотков; Ун-т мит. справи та фінансів. - Дніпро, 2018. - 113 c. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто питання проектування складних об'єктів і систем, основні поняття про системи автоматизованого проектування, пояснено структуру цих систем. Наведено відомості про основні методології автоматизованого проектування складних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА831101 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського