Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (104)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П212-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 171
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Грінченко А. Л. 
Застосування фумару - регулятора росту рослин - у зерновому виробництві України / А. Л. Грінченко, М. І. Чута, О. В. Просяник, В. А. Алєксенко, С. П. Смілянець // Вісн. аграр. науки. - 1998. - № 9. - С. 13-17. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Узагальнено результати випробувань активатора росту новітнього покоління - фумару,- зареєстрованого Держхімкомісією України і дозволеного для використання на озимій пшениці, озимому та ярому ячмені, рисові, соняшнику, картоплі, яблуні, винограді та лаванді. На прикладі зернових культур наголошено, що застосування фумару є ефективним і екологічно безпечним елементом сучасних технологій їх вирощування, а дальше зволікання з впровадженням його у виробництво стримує нарощування валових зборів продовольчого та фуражного зерна.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-468.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Орел Л. В. 
Теоретичні основи і практичні аспекти розробки та використання фітопрепаратів для боротьби з бур'янами : Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.01 / Л. В. Орел; Нац. аграр. ун-т. - К., 1998. - 32 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено питанням розробки препаратів рослинного походження для боротьби з бур'янами. В дисертації розроблено новий напрямок захисту культурних рослин від бур'янів, який грунтується на концепції інгібірування схожості насіння бур'янів під дією фітопрепаратів, які містять у собі метаболіти певних видів рослин-донорів, що мають високий рівень рістінгібіруючої активності. Використовуючи відкриті рослини-донори (Cirsium arvense, Barbarea vulgaris, Fumaria officinalis) було розроблено шість гербіцидних фітопрепаратів, які містять у якості діючої основи багатокомпонентну суміш фенольних сполук. Висока ефективність фітопрепаратів обгрунтована теоретично і підтверджена практично. Результати праці знайшли впровадження у сільськогосподарське виробництво для захисту посівів культурних рослин від бур'янів за допомогою екологічно чистих фітопрепаратів, які селективно інгібірують проростання насіння бур'янів і практично не впливають на ріст і розвиток основних зернових культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-467.58,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Негруцька В. 
Новий біопрепарат для вирощування врожаїв зернових культур / В. Негруцька, О. Громозова, Н. Козировська // Агроекол. і біотехнологія : зб. наук. пр. - 1998. - Вип. 2. - С. 131-136. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-434,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70237 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Міщенко Ю. Г. 
Порівняльна оцінка екологобезпечних заходів боротьби з бур'янами в посівах кукурудзи на різних фонах живлення в умовах північно-східного Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / Ю. Г. Міщенко; Нац. аграр. ун-т. - К., 1999. - 17 c. - укp.

Доведено, що для локального внесення гербіциду прімекстра у насіннєвих оболонках найбільш ефективним є інкрустування насіння кукурудзи даним преператом у нормі 0,9 л/т. Виявлено, що ущільнення кукурудзи у фазі 5 - 7 листків кормовими бобами є доцільним фітоценотичним засобом пригнічення бур'янів. Визначено позитивний вплив даних екологобезпечних засобів боротьби з бур'янами на біологічну активність та поживний режим грунту. Розрахунки енергетичної та економічної ефективності вказують на раціональність застосування даних заходів у вирощуванні кукурудзи на силос.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-467(4УКР-4СУМ),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Яворська В. К. 
Застосування продуктів термофільного метанового бродіння відходів спиртодріжджового виробництва як засобу підвищення жаростійкості зернових культур / В. К. Яворська, І. П. Григорюк, О. І. Жук, І. В. Драговоз, Т. І. Чехун, Т. І. Григорюк // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 5. - С. 372-376. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджували вплив концентрату продуктів термофільного метанового бродіння (ПТМБ) відходів спиртодріжджового виробництва на параметри росту та проліферативну активність проростків різних сортів пшениці та жита за нормальної температури та після дії високотемпературного стресу. ПТМБ значною мірою нівелював негативний вплив високої температури, сприяв відновленню проліферативної активності та росту проростків пшениці, особливо посухостійкого сорту Одеська 117. Отримані дані свідчать про можливість застосування ПТМБ як засобу для підвищення жаростійкості зернових культур.


Ключ. слова: концентрат продуктів термофільного метанового бродіння, озима пшениця, озиме жито, високотемпературний стрес, проростання насіння, мітотичний індекс
Індекс рубрикатора НБУВ: П212-468,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Білітюк А. П. 
Порівняльна продуктивність озимих зернових культур у лісостеповій зоні Волині / А. П. Білітюк // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 1. - С. 31-34. - укp.

Наведено результати досліджень, що характеризують порівняльну продуктивність озимих зернових (пшениці, жита, тритикале) в умовах лісостепової зони Волині. Пропонуються рекомендації щодо питомої ваги цих культур у структурі всіх зернових.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-47(2Укр-4Вол),025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лісовий М. В. 
Вплив рівня застосування мінеральних добрив на валові збори зерна в Україні / М. В. Лісовий // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 4. - С. 19-21. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Узагальнено матеріали понад 6 тис. польових дослідів з добривами під зерновими культурами, проведених на території України за 1966-1991 рр. Визначено нормативні показники урожайності зернових за рахунок природної родючості грунтів та мінеральних добрив. Розраховано можливі валові збори зерна при різних погодних умовах та рівнях застосування мінеральних добрив на найближчу та віддалену перспективи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Білітюк А. П. 
Вплив живлення рослин на врожайність і якість зерна озимих зернових у західних районах Волинського Полісся / А. П. Білітюк // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 2. - С. 21-25. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Козар С. Ф. 
Біологічні елементи технології вирощування озимої пшениці, ярого ячменю і вівса за умов Полісся України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С. Ф. Козар; Ін-т земл-ва УААН. - К., 2000. - 16 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-434(4УКР1),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309043 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Рожківський М. Ф. 
До визначення механізму деформації і руйнування зернових матеріалів / М. Ф. Рожківський // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 7. - С. 50-53. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Обгрунтовано одночасний вплив часу, реологічних властивостей і хвильової дії на механізм деформації та руйнування зернових матеріалів за умов ударного навантаження. Одержано рівняння поведінки зернових матеріалів з достатньою точністю для практики.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-480(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Зуза В. С. 
Порівняльна продуктивність і забур'яненість посівів зернових культур за однакових агроекологічних умов вирощування / В. С. Зуза // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 43-47. - укp.

Проведено порівняльне вивчення забур'яненості посівів і урожайності озимих пшениці та жита, ячменю, вівса, проса та кукурудзи на зерно після таких попередників: чистий пар, однорічні трави, ячмінь, кукурудза на силос. Визначено, що найбільшу чистоту наступним культурам забезпечували чистий пар і однорічні трави. Ячмінь посилював забур'яненість посівів коренепаростковими, а кукурудза на силос - злаковими просовидними та корнепаростковими бур'янами. За однакових агроекологічних умов найбільш урожайним було озиме жито, друге місце поділяли озима пшениця, ячмінь і кукурудза, на третьому та четвертому місцях були відповідно овес і просо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-419я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Вергунова І. М. 
Математична модель оптимізації вирощування зернових культур у польових сівозмінах Лісостепу України / І. М. Вергунова, Н. П. Коваленко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 3. - С. 70-71. - укp.

Проаналізовано значення побудови за ринкових умов моделей оптимізації системи сівозмін на основі відповідних блоків, які базуються на наслідках наукових досліджень різних грунтово-кліматичних зон України. Висвітлено питання щодо постановки завдання та введення позначень для побудови моделі еколого-економічної оцінки насичення сівозмін зерновими культурами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-41(4УКР) + У9(4Укр)325.151-511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бойко П. І. 
Шляхи екологізації вирощування зернових культур в умовах Полісся / П. І. Бойко, А. Д. Грицай, В. О. Бородань, В. М. Віннічук, П. І. Кухарчук // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 80-85. - укp.

Багаторічними дослідженнями на дерново-середньопідзолистих супіщаних грунтах Полісся показано оптимізацію параметрів застосування агрохімікатів за умов інтенсивних технологій вирощування зернових культур. Доведено доцільність поєднання звичайних та альтернативних прийомів обробітку в одержанні стабільних урожаїв зернових культур, а також можливість біологізації вирощування їх в окремій ланці сівозміни: конюшина - озима пшениця - льон.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-4(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Коваленко Н. П. 
Оптимізація розміщення зернових культур у сівозмінах підзони нестійкого зволоження Лісостепу / Н. П. Коваленко // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 5. - С. 84. - укp.

З використанням багаторічних даних у моделях оптимізації системи сівозмін враховано обмеження, сівозмінні вимоги та результати економіко-енергетичної оцінки ефективності сівозмін підзони нестійкого зволоження.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-41(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Масло І. П. 
Оцінка схем посіву зернових культур за рівномірністю розподілу насіння по площі / І. П. Масло, В. А. Насонов, М. А. Босий, М. Г. Цибуля // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 6. - С. 56-59. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Запропоновано загальний критерій і метод оцінки рівномірності розподілу насіння або рослин по площі експериментально та теоретично. Показано, що результати досліджень дозволяють вибрати раціональну схему посіву під час проектування посівних машин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Іващенко О. О. 
Бур'яни в агрофітоценозах : Пробл. практ. гербології / О. О. Іващенко; УААН. Ін-т цукр. буряків. - К., 2001. - 235 c. - укp.

Висвітлено видову різноманітність бур'янів. Розглянуто особливості процесів забур'янення різних сільськогосподарських культур. Розкрито особливості взаємодії компонентів агрофітоценозів у динаміці протягом вегетації. За результатами посівів найбільш продуктивної культурної рослини помірного поясу планети - буряків проаналізовано особливості й можливості різних способів контролювання бур'янів.

Освещены видовые различия бурьянов. Раскрыты особенности взаимодействия компонентов агрофитоценозов в динамике во время вегетации. На основании результатов посевов продуктивного растения умеренного пояса планеты - буряков проанализированы особенности и возможности различных способов контролирования бурьянов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-467 + П215-467

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС36827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кулик М. Ф. 
Нова технологія зберігання вологого зернофуражу / М. Ф. Кулик, А. О. Бабич, Т. В. Засуха, В. Д. Бугайов, А. І. Овсієнко, П. П. Маковецький, О. К. Стасюк, О. Ф. Кавун, В. Д. Атаманюк, Ю. В. Обертюх, А. І. Герасимчук, В. І. Малиновський, В. В. Казачек, С. П. Лисюк // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 11. - С. 68-72. - укp.

На базі герметичної споруди відповідних розмірів, обов'язкового використання біологічно-мінерального консерванта та пошарової герметизації зернофуражу розроблено технологію зберігання вологого зерна в засіках.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-486

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Лялько В. И. 
Возможности прогнозирования урожайности зерновых культур на основе совместного использования многозональных космических снимков AVHRR NOAA и "Landsat ТМ" (на примере Киевской области) / В. И. Лялько, А. И. Сахацкий, А. Я. Ходоровский, Г. М. Жолобак, И. Я. Буянова // Косм. наука і технологія. - 2002. - 8, № 2-3. - С. 249-254. - Библиогр.: 11 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-47 + П147

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Гангур В. В. 
Ефективне розміщення зернових культур у сівозмінах Лісостепу / В. В. Гангур, Н. П. Коваленко // Вісн. аграр. науки. - 2003. - № 4. - С. 35-37. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Встановлено, що за виходом зерна, кормових одиниць, перетравного протеїну та показників економічної й енергетичної ефективності найкращими є сівозміни з 66,6 до 100 %-го насичення зерновими культурами. Рекомендовано схеми короткоротаційних сівозмін для господарств різних напрямків спеціалізації.

Установлено, что по выходу зерна, кормовых единиц, перевариваемого протеина, показателей экономической и энергетической эффективности наилучшими есть севообороты с 66,6 до 100 %-го насыщения зерновыми культурами. Рекомендованы схемы короткоротационных севооборотов для хозяйств с разной специализацией.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Пабат І. А. 
Мінімалізація обробітку грунту при вирощуванні сільськогосподарських культур / І. А. Пабат, М. С. Шевченко, А. І. Горбатенко, А. Г. Горобець // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 1. - С. 11-14. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено ефективність різних моделей "нульових" технологій вирощування озимих і ярих культур за умов Степу. Обгрунтовано доцільність застосування посівних комплексів типу "Амазоне", які в єдиному робочому процесі здійснюють сівбу та суцільний роторний обробіток грунту.

Исследована эффективность различных моделей "нулевых" технологий выращивания озимых и яровых культур в условиях Степи. Обоснована целесообразность применения посевных комплексов типа "Амазоне", которые в едином рабочем процессе осуществляют посев и сплошную роторную обработку почвы.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського