Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.216-1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Скрипник А. В. 
Молекулярно-генетична диференціація мікобактерій, виділених в Україні, та їх філогенетичні взаємозв'язки : Автореф. дис... канд. вет. наук / А. В. Скрипник; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". - Х., 2007. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-1 + П841.924.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ткаченко О. А. 
Туберкульоз і атипові мікобактерії в епізоотичному процесі (епізоотологічні та експериментальні дані) : Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.08 / О. А. Ткаченко; Нац. аграр. ун-т. - К., 1998. - 34 c. - укp. - рус.

Розглянуто питання взаємовідносин мікробактерій і гомеостазу великої рогатої худоби. Показано широке розповсюдження мікробактеріозної інфекції, обумовленої атиповими мікробактеріями, та причини її формування. Встановлено, що однією з них є зміна єволюційно сформованої природної стійкості великої рогатої худоби (корів), у якої суттєво знижується рівень рН гомеостазу. Адаптація в тканинах мікроорганізму атипових мікробактерій стимулює проявлення інфекційного процесу у формі приховано перебігаючої інфекції на п'яти рівнях живої матерії організму тварини та розвиток стадійно перебігаючого епізоотичного процесу. Удосконалено алергічну диференційну діагностику мікробактеріозної інфекції від туберкульозної, розроблено більш ефективний (у 2,7 раза) метод бактеріологічної діагностики та запропоновано більш оптимальне штучне живильне середовище для адаптації мікробактерій різної біологічної активності. Теоретично обгрунтовано епізоотологічну категорію "мікробактеріозна інфекція, обумовлена атиповими мікробактеріями".


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-1,022 + П873.239 мікробіологія

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дяченко Г. М. 
Мінливість мікобактерій, індукована антибактеріальними препаратами, та її значення в епізоотології туберкульозу / Г. М. Дяченко, Н. О. Кравченко // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 130-136. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.28*443 + П873.216-1 + П841.924.16-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Шендрик І. М. 
Роль личинок Strongyloides papillosus в інфекційному процесі туберкульозу (в експерименті на мурчаках) : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / І. М. Шендрик; Держ. вет. та фітосанітар. служба України, Держ. наук.-контрол. ін-т біотехнології і штамів мікроорганізмів. - Київ, 2016. - 21 c. - укp.

Уперше в Україні встановлено (в експерименті на мурчаках) можливість участі личинок виду S. papillosus, заражених M. bovis, у виникненні та розвитку інфекційного процесу туберкульозу. Доведено здатність мікобактерій до проникнення в личинки екзогенних стадій нематод виду S. papillosus. Досліджено зміни клінічних показників у лабораторних кролів і мурчаків за експериментального зараження їх личинками стронгілоїдесів та асоціацією мікобактерій і личинок. Одержано нові дані щодо патоморфологічних змін в органах лабораторних тварин (мурчаків) за експериментального туберкульозу та туберкульозно-стронгілоїдозного паразитоценозу. Встановлено, що за асоційованого перебігу захворювання пошкодження тканин органів складніші, аніж за моноінвазії, що підтверджено визначенням індексу ураження за схемою M. С. Триус, який склав від 12-ти до 30-ти і свідчить про активний розвиток інфекційного процесу. Встановлено особливості морфологічних, біологічних і біохімічних показників M. bovis музейних штамів за різних умов їх культивування у вихідній культурі та за їх перебування у тілі личинок гельмінтів. Одержано нові дані щодо ларвоцидної дії дезінфектантів "Бровадез-плюс" і "Дихлор" на личинок нематод S. papillosus та підтверджено високу (100 %) ефективність засобу "Бровадез-плюс".


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423816 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського