Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Р41,2-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Щербакова Н. С. 
Алергічні реакції сенсибілізованих мишей на препарат бісепт / Н. С. Щербакова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 3. - С. 139-140. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Викладено дані визначення впливу бісепту на виникнення алергічних реакцій у мишей та одержані у цьому випадку результати, які свідчать, що за тривалого потрапляння в організм мишей залишків антибіотика бісепту з кормом і у разі подальшого його нанесення на шкіру у мишей проявляються алергічні реакції негайного типу, що зникають через 3 години. За відсутності попередньої сенсибілізації організму бісептом (у разі нашкірного нанесення антибіотика) у мишей алергічні реакції не виникали.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Регеда М. С. 
Стан окремих показників клітинного імунітету в морських свинок при експериментальному алергічному альвеоліті в різні періоди розвитку та корекція їх порушень / М. С. Регеда, М. А. Колішецька // Експерим. та клініч. фізіологія та біохімія. - 2009. - № 1. - С. 45-47. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Встановлено, що у разі експериментального алергічного альвеоліту пригнічується клітинна ланка імунної системи, а саме спостерігається поступове зниження Т-лімфоцитів і їх субпопуляцій теофілінчутливих (Т-Ч-Е-РОЛ) і теофілінрезистентних (Т-Р-Е-РОЛ) на 34, 44, 54 та 64 доби модельного процесу. Застосування імуномодулюючого препарату "Корвітин", починаючи з 54 доби експерименту впродовж 10 днів, показало відновлення даних показників в порівнянні з групою тварин, які не піддавались дії цього препарату, що свідчить про його коригувальну дію на стан окремих показників клітинного імунітету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Альошина Р. М. 
Інфекційний синдром вторинної імунної недостатності при алергічних захворюваннях / Р. М. Альошина, В. В. Лейкіна // Астма та алергія. - 2006. - № 1/2. - С. 48-50. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Вивчено частоту інфекційної патології у алергологічних хворих, виявлено дисфункцію імунного статусу з переважним порушенням Т-клітинної ланки імунітету. Запропоновано шляхи корекції, надано оцінку їх ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Нейко Є. М. 
Імуноцитогенетичний статус у хворих на бронхіальну астму та алергічний риніт / Є. М. Нейко, Н. В. Чернюк, В. І. Попович, Л. Є. Ковальчук // Астма та алергія. - 2007. - № 1/2. - С. 134-135. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-2 + Р682.440.11-2 + Р41,2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Грушка Н. Г. 
Вплив інгібітора полі (АДФ-рибозо) полімерази 4-гідроксиквіназоліну на загибель імунокомпетентних клітин за умов імунокомплексної патології у мишей / Н. Г. Грушка // Фізіол. журн.. - 2017. - 63, № 1. - С. 43-50. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Досліджено вплив інгібітора полі (АДФ-рибозо) полімерази (ПАРП) 4-гідроксиквіназоліну (4-ГК) на ступінь ушкодження ДНК та шляхи загибелі клітин лімфовузлів і тимуса мишей при моделюванні імунокомплексної патології для визначення його можливої цитопротективної дії. Встановлено, що за умов гіперімунокомплексемії, викликаної довготривалою імунізацією мишей лінії СВА бичачим сироватковим альбуміном (БСА), індекс ДНК-комет імунокомпетентних клітин збільшувався в 4 рази. Вірогідно збільшилася кількість клітин з сильним пошкодженням ДНК у препаратах тимуса з 1,5 до 77 % і лімфовузлів з 0 до 80 %. Введення 4-ГК на тлі імунізації БСА послаблювало генотоксичний стрес, зменшуючи кількість лімфоцитів з сильним ушкодженням ДНК, що сприяло зростанню відсотка клітин з інтактною ДНК. Застосування інгібітора ПАРП мало виражений цитопротективний ефект: призводило до збільшення життєздатності імуноцитів переважно за рахунок зменшення їх некротичної загибелі, спричиненої імунізацією БСА. Отже, наші результати свідчать, що ПАРП може брати участь у розвитку ушкодження клітин тимуса та лімфовузлів за умов гіперімунокомплексемії, а також вказують на перспективність розробки препаратів на основі інгібіторів цьго ферменту з профілактичною та лікувальною метою при імунокомплексній патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського