Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Р415.120.21-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ковальчук А. В. 
Застосування cупресора секреції ТТГ тріакани (тіратріколу) у лікуванні хворих на дифузний еутиреоїдний зоб / А. В. Ковальчук // Ендокринологія. - 2000. - 5, № 2. - С. 183-190. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Ключ. слова: ТТГ, супресивна терапія, тироксин, тріакана, тіратрікол, дифузний еутиреоїдний зоб
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Саидова Ф. Х. 
Отдаленные результаты лечения полинодозного эутиреоидного зоба / Ф. Х. Саидова // Журн. Акад. мед. наук України. - 2003. - 9, № 2. - С. 379-384. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Вивчено віддалені результати хірургічного лікування 79-ти хворих (9 чоловіків і 70 жінок) на полінодозний еутиреоїдний зоб (ПЕЗ). Установлено, що рецидиви ПЕЗ частіше розвивались у жінок старших за 50 років з аденоматозним зобом (переважно мікрофолікулярним) через 7 - 8 років після оперативного втручання. Зменшення об'єму залишеної тканини не завжди призводило до зниження кількості рецидивів.


Ключ. слова: полинодозный эутиреоидный зоб, хирургическое лечение, морфологическая характеристика, рецидив
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Климанская Н. В. 
Особенности антиаритмической терапии у больных с тиреотоксическим сердцем / Н. В. Климанская, О. К. Мелеховец, О. Г. Гапонова, Ю. В. Киселев // Пробл. ендокрин. патології. - 2005. - № 4. - С. 3-8. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Целью проведенной работы был подбор оптимальных схем антиаритмической терапии фибрилляции предсердий при тиреотоксическом сердце. Обследовано 30 больных с тяжелой степенью тиреотоксикоза на фоне диффузного токсического зоба с фибрилляцией предсердий. Разработан дифференцированный поход к схемам применения кордарона. Показана эффективность терапии кордароном у больных с впервые выявленным тиреотоксикозом и у больных с постоянной формой фибрилляции предсердий с сопутствующей ишемической болезнью сердца.


Ключ. слова: тиреотоксикоз, тиреотоксическое сердце, фибрилляция предсердий, антиаритмическая терапия
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-52 + Р410.109-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Олійникова С. П. 
Вплив інтенсивної замісної терапії L-тироксином сумісно з антагоністом кальцію (кордафеном) на функціональний стан серцево-судинної системи при гіпотиреозі : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.14 / С. П. Олійникова; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

На основі клініко-інструментальних досліджень вивчено функціональний стан серцево-судинної системи у хворих на гіпотиреоз на початку інтенсивної замісної терапії L-тироксином, яка передбачала ліквідацію дефіциту тиреоїдних гормонів в організмі протягом 3-7 днів. Встановлені особливості функціонального стану серцево-судинної системи в залежності від ступеню тиреоїдної недостатності і характеру ураження щитовидної залози. Виявлені виразні порушення центральної і внутрішньосерцевої гемодинаміки, фазової структури систоли лівого шлуночка серця при тяжкій формі тиреоїдної недостатності, спонтанному гіпотиреозі і післяопераційному гіпотиреозі після дифузного токсичного зоба. Виявлено позитивний вплив антагоніста кальцію (кордафена) на початку інтенсивної замісної терапії L-тироксином на клінічну симптоматику тиреоїдної недостатності, показники жирового обміну, гемодинаміку, скорочувальну функцію міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бобрик М. І. 
Діагностика та контроль за ефективністю лікування хворих на дифузний токсичний зоб за допомогою еходоплерографії : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.14 / М. І. Бобрик; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Досліджено питання підвищення ефективності діагностики дифузного токсичного зоба, його рецидиву. Удосконалено контроль за ефективністю лікування хворих на дифузний токсичний зоб. Розроблено нову схему прогнозування важкого перебігу хвороби з використанням еходоплерографічних показників і методику виявлення за допомогою кольорової еходоплерографії хворих зі схильністю до рецидиву дифузного токсичного зоба. Встановлено, що кольорова еходоплерографія може використовуватися в комплексній неінвазивній діагностиці дифузного токсичного зоба. Доведено, що швидкість кровотоку в щитовидній залозі прямо пропорційна вмісту тиреоїдних гормонів, індекси опору - зворотно пропорційні вмісту тиреотропіну в плазмі крові. На підставі наявності високих показників прогностичного коефіцієнта (в межах від +20 до +100) збільшено дозу тиреостатиків і тривалість антитиреоїдної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-542

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Потапчук О. В. 
Діагностика та лікування психоемоційних порушень у хворих на дифузний токсичний зоб з використанням в комплексній терапії літоніта - похідного літію та нікотинової кислоти : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / О. В. Потапчук; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. - К., 2006. - 20 c. - укp.

У хворих на дифузний токсичний зоб (ДТЗ) проаналізовано порушення у психоемоційній сфері, які не залежать від ступеня важкості захворювання і не зникають на час досягнення медикаментозного еутиреозу. Установлено зміни в психоемоційній сфері, системі особистісних відношень, які обумовлюють соціальну дезадаптацію у 90,8 % хворих на ДТЗ, та про їх позитивну трансформацію під впливом лікування. Установлено залежність показників розумової працездатності від типів особистісних відношень та віку хворих, уточнено характер порушень функціонування вегетативної нервової системи (ВНС) і стану перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) й антиоксидантної (АО) системи. Ці порушення не зникають на час досягнення медикаментозного еутиреозу. Обгрунтовано доцільність використання препарату мембраностабілізувальної, транквілізувальної та ноотропної дії "Літоніт" у комплексному патогенетичному лікуванні хворих на ДТЗ як такого, що сприяє регресу психоемоційних порушень. Застосування препарату достовірно збільшує кількість соціально адаптованого гармонічного типу особистісних відносин за рахунок трансформації сформованих під впливом хвороби дезадаптивних типів, а також покращує показники розумової працездатності, особливо у віковій категорії 20 - 34 роки, зменшує прояви гіперсимпатикотонії, здійснює нормалізувальний вплив на показники ПОЛ і АО системи. Проведено порівняльний аналіз ефективності використання літоніта та бензодіазепінових транквілізаторів у комплексному патогенетичному лікуванні ДТЗ та показано перевагу впливу літоніта на ВНС, показники ПОЛ і АО системи. Обгрунтовано показання до


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-5 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Маковійчук А. А. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування пробіотиків у комплексному лікуванні хворих на дифузний токсичний зоб та гіпотиреоз : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / А. А. Маковійчук; АМН України. Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка. - К., 2005. - 22 c. - укp.

Досліджено питання діагностики та лікування порушень мікробіоценозу кишечнику у разі дисфункції щитовидної залози. Вивчено видовий склад і популяційний рівень мікрофлори порожнини товстої кишки за дифузного токсичного зобу та гіпотиреозу, а також мукозної мікрофлори кишечнику в щурів за умов експериментального тиреотоксикозу та гіпотиреозу. Установлено дисбіотичні зміни порожнинної та мукозної мікрофлори досліджуваних біотопів. З метою корекції виявлених змін застосовано бактерійні препарати "Лінекс" і "Біоспорин". Виявлено ефективність останніх щодо усунення дисбіотичних порушень у хворих на дифузний токсичний зоб і гіпотиреоз, а також у тварин з експериментальним тиреотоксикозом і гіпотиреозом. З'ясовано, що використання пробіотиків за експериментального тиреотоксикозу та гіпотиреозу в щурів призводить до покращання морфологічних змін травного тракту, процесів ліпопероксидації та до повного відновлення показників імунного захисту в обстежених хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-52 + Р415.120.21-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Оленович О. А. 
Корекція порушень функціонального стану нирок при гіпо- та гіпертиреозі (клініко-експериментальне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / О. А. Оленович; АМН України. Ін-т пробл. ендокринол. патології ім. В.Я.Данилевського. - Х., 2005. - 20 c. - укp.

Уперше проведено інтегральний аналіз змін функціонального стану нирок, системи фібринолізу та антиоксидантного захисту. Наведено дані про патогенез ниркових дисфункцій у разі тиреопатій. На підставі експериментальних даних патогенетично обгрунтовано доцільність застосування ескузану за умов гіпо- та гіпертиреозу. Установлено, що в щурів з експериментальним гіпертиреозом у разі застосування даного препарату підвищується інтенсивність екскреторної діяльності нирок завдяки збільшенню швидкості клубочкової фільтрації (ШКФ), підвищується фільтраційний заряд натрію внаслідок інтенсифікації його реабсорбції у проксимальних відділах нефрону, нормалізується інтенсивність і структура плазмового фібринолізу, зменшується неферментативний і ферментативний лізис фібрину в сечі, знижується неферментативна та нормалізується ферментативна активність у тканині щитовидної залози. У плазмі крові, еритроцитах та нирковій тканині підвищується активність антиоксидантних ферментів за одночасної нормалізації вмісту продуктів перекисного окиснення ліпідів та пероксидної модифікації білків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-52 + Р415.120.21-52 + Р414-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Зіміна М. С. 
Патогенетичне обгрунтування антиоксидантної та метаболічної терапії кардіоміопатії у комплексному лікуванні хворих на тиреотоксикоз : Автореф. дис... канд. мед. наук / М. С. Зіміна; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2007. - 18 c. - укp.

Досліджено питання патогенезу та підвищення ефективності лікування хворих на тиреотоксичну кардіоміопатію. На підставі результатів клініко-анамнестичних, біохімічних, імунологічних та інструментальних досліджень визначено особливості формування серцевої недостатності у хворих з кардіоміопатією на фоні тиреотоксикозу, значення систолічної та діастолічної дисфункції лівого шлуночка серця, структурної перебудови міокарда. Визначено роль процесів перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантної системи та інтерлейкінів у розвитку та прогресуванні серцевої недостатності на фоні тиреотоксичної кардіоміопатії. Обгрунтовано доцільність використання мілдронату та віта-мелатоніну за умов лікування тиреотоксичної кардіоміопатії, які сприяють більш швидкому відновленню систолічної та діастолічної функцій міокарда та нормалізації порушень окисного гомеостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Руда М. М. 
Імуноактивні засоби в комплексному лікуванні хворих на дифузний токсичний зоб : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.14 / М. М. Руда; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. - К., 2000. - 17 c. - укp.

Наведено результати спостереження 178 хворих на дифузний токсичний зоб. Вивчено показники системи імунітету, біохімічні тести та симптоми клінічних проявів за умов загальноприйнятої терапії та із застосуванням імуноактивних засобів (глюкокортикоїдів, тималіну, їх поєднання, а також низькоінтенсивного лазерного випромінення). На підставі отриманих даних встановлено, що комплексне лікування хворих із використанням імуноактивних засобів і лазеровипромінювання є більш ефективним у порівнянні з загальноприйнятою терапією. Обгрунтовано доцільність даного методу лікування хворих на дифузний токсичний зоб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кравчун Н. А. 
Клинический опыт применения фитопрепарата Зобофит в терапии аутоиммунного тиреоидита / Н. А. Кравчун // Укр. мед. часоп. - 2010. - № 4. - С. 47-48. - Библиогр.: с. 48 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Санчес М. Н. 
З досвіду лікування тиреотоксикозу радіоактивним йодом / М. Н. Санчес, А. Л. Горбенко, О. І. Солодянникова, І. В. Василенко // Укр. радіол. журн. - 2012. - 20, № 3. - С. 324-326. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Подытожены литературные и собственные данные относительно лечения тиреотоксикоза с помощью радиоактивного йода. Приведена клиническая характеристика больных, показания и противопоказания к радиойодтерапии (РЙТ). Описана методика подготовки пациентов и проведения РЙТ при тиреотоксикозе. Проанализированы непосредственные и отдаленные результаты РЙТ пролеченных больных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-567

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Черенько С. М. 
Мініінвазивні та ендоскопічні методи хірургічного лікування пацієнтів з приводу первинного гіперпаратиреозу: переваги та обмеження / С. М. Черенько, О. А. Товкай, С. А. Шептуха // Клініч. хірургія. - 2012. - № 7. - С. 16-19. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано результати операцій з приводу первинного гіперпаратиреозу (ПГПТ), виконаних у 212 хворих у 2007 - 2009 рр. у спеціалізованій клініці ендокринної хірургії. У 183 хворих застосовані відкриті втручання з ревізією усіх 4 прищитоподібних залоз (ПЩЗ), у 29 - з використанням ендоскопічної техніки (у 18) або прицільного мінідоступу (в 11). У 5,2 % спостережень відзначено ураження більш ніж однієї ПЩЗ. Мініінвазивні операції мають переваги щодо косметичного ефекту і швидшого одужання пацієнтів за однакового ризику виникнення рецидиву та ускладнень. Умовою виконання мініінвазивних операцій з приводу ПГПТ є чітка локалізація аденоми ПЩЗ, діаметр пухлини не більше 3 см, відсутність тиреоїдиту, рубцевих і спайкових процесів, низький ризик мультигландулярного ураження, можливість одержання швидкого результату аналізу на вміст паратгормону в крові (оптимально-інтраопераційний експрес-аналіз).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.2 + Р415.120.21-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бойко Н. І. 
Застосування відеоасистованої паратиреоїдектомії у лікуванні хворих з приводу первинного гіперпаратиреозу / Н. І. Бойко, В. В. Хом'як, О. М. Лерчук, М. П. Павловський // Клініч. хірургія. - 2012. - № 7. - С. 20-22. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

В останні роки під час хірургічного лікування хворих з приводу первинного гіперпаратиреозу (ПГПТ) застосовують мініінвазивні втручання. Проаналізовано результати використання відеоасистованої паратиреоїдектомії у 8 (32 %) з 25 хворих, яких лікували у клініці, з приводу ПГПТ в період 2010 - 2012 рр. Застосування відеоасистованої паратиреоїдектомії у порівнянні з відкритим втручанням дозволило вірогідно зменшити тривалість операції, частоту післяопераційних ускладнень, досягти кращого косметичного ефекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-59 + Р457.261.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Антонів В. Р. 
Корекція гормонального статусу організму при дифузних еутиреоїдних формах зоба і субклінічних станах гіпотиреозу / В. Р. Антонів, В. С. Кульбака, О. А. Мусіяченко, Л. Л. Сук // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 3/4. - С. 122-124. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано особливості перебігу дифузного зоба в 116-ти пацієнтів молодого та працездатного віку впродовж 5-річного періоду. Незважаючи на відсутність клінічних проявів, необхідним є виконання аналізу крові на гормони щитовидної залози (T4), ТТГ і визначення специфічних тиреоїдних антитіл до пероксидази та тиреоглобуліну. У ході встановлення субклінічних ознак гіпотиреозу слід призначати мінімальну дозу тироксину, можливо, у комбінації з тиратриколом та ербісолом. Значення ТТГ в межах 5 - 7 мМО/л і наявність антитіл до тиреоїдної пероксидази та тиреоглобуліну є показанням для тривалого лікування впродовж 3 - 6 місяців з обов'язковим контролем за станом залози та її кровообігом за допомогою УЗД. Хворим з дифузним нетоксичним збільшенням щитовидної залози до комплексного лікування слід призначати седативні засоби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Караченцев Ю. І. 
До питання щодо діагностики та лікування вузлових форм зоба / Ю. І. Караченцев, В. Н. Дубовик, В. В. Хазієв, І. Лях // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 3/4. - С. 333. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Шідловський В. О. 
Діагностика і лікування вузлового зоба в йододефіцитному регіоні. Погляд на проблему / В. О. Шідловський, О. В. Шідловський // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 3/4. - С. 114-118. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Цымбалюк И. Л. 
Роль метаболической терапии в комплексном лечении пациентов с артериальной гипертензией и тиреотоксикозом / И. Л. Цымбалюк, Н. И. Швец, Н. В. Гульчий, О. А. Пастухова // Сімейна медицина. - 2014. - № 4. - С. 89-92. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Приведены данные относительно использования метаболического препарата корвитина/кверцетина (комплекс кверцетина и поливинилпирролидона) в комплексной терапии больных с артериальной гипертензией (АГ) и тиреотоксикозом (ТТ). Установлено, что применение этого препарата способствует достоверному улучшению систолической и диастолической функций левого желудочка, уменьшению размера левого предсердия, заметному регрессу гипертрофии левого желудочка. Кроме того, применение метаболической терапии корвитином/кверцетином приводило к стабильному снижению частоты сердечных сокращений, достоверному уменьшению количества экстрасистол, эпизодов мерцательной аритмии и их длительности, чем применение только базисных препаратов. Корвитин (кверцетин) целесообразно использовать в качестве метаболической терапии у пациентов с ТТ на фоне АГ в сочетании с базисными препаратами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р415.120.21-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Боцюрко В. І. 
Алгоритм діагностики і лікування гіперпаратиреозу / В. І. Боцюрко // Архів клініч. медицини. - 2002. - № 1. - С. 79-80. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Паньків В. І. 
Порівняльна оцінка ефективності препарату Еспа-карб у лікуванні хворих із гіпертиреозом / В. І. Паньків // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2014. - № 4. - С. 43-48. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського