Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р712.56-37$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Литвак О.  
Комплексне лікування порушень менструального циклу при нейроендокринно-обмінній формі гіпоталамічного синдрому / О. Литвак, М. Михайлюта, В. Артамонов // Ліки України. - 2002. - № 9. - С. 15-16. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено результати обстеження та лікування 45-ти хворих із порушеннями менструального циклу у разі гіпоталамічного синдрому шляхом призначення бромокриптину та редукційної дієти.


Ключ. слова: гіпоталамічний синдром, порушення менструального циклу, бромокриптин
Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Веропотвелян П. М. 
Дисгормональна гіперплазія молочних залоз у жінок репродуктивного віку з вторинною аменореєю / П. М. Веропотвелян, Л. І. Дерев'янко, М. П. Веропотвелян, П. С. Горук // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 1. - С. 92-96. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено обследование 117-ти женщин репродуктивного возраста от 18-ти до 37-ми лет со вторичной аменореей. Деление на группы проводили в зависимости от формы патологии. В первую группу вошли 37 женщин с первичным поликистозом яичников, во вторую - 35 с нейрообменно-эндокринным синдромом, в третью - 32 женщины с функциональной гиперпролактинемией, в четвертую - 13 пациенток с надпочечниковой гиперандрогенией; в контрольную - 20 фенотипически здоровых женщин с нормальной детородной функцией, которые практически полностью были сопоставимы по возрасту и социально-экономическому положению. В результате комплексного обследования дисгормональная гиперплазия молочных желез среди женщин репродуктивного возраста со вторичной аменореей диагностирована у 13-ти в первой группе, у 18-ти во второй, у 21-го в третьей и у 5-х в четвертой группе женщин. Выраженный дисбаланс гонадотропных гормонов, пролактина и половых стероидных гормонов показывает, что дисгормональная гиперплазия молочных желез встречается у каждой второй женщины репродуктивного возраста, страдающей вторичной аменореей, причем в большинстве случаев имеет место фиброзно-кистозная форма. Группу высокого риска по развитию указанной патологии представляют женщины с функциональной гиперпролактинемией и гипоталамической аменореей, сопровождающейся нейрообменно-эндокринным синдромом.


Ключ. слова: дисгормональная гиперплазия молочных желез, вторичная аменорея
Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37 + Р569.133.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Левенець С. О. 
Раннє менархе - фактор ризику розладів менструальної функції у дівчат-підлітків / С. О. Левенець, В. О. Диннік, Л. Ф. Кулікова, О. Г. Верхошанова // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 1. - С. 97-99. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Обследовано 1 650 учениц общеобразовательных школ г. Харькова и 744 девочки 13 - 18-ти лет с нарушениями менструальной функции. Опережение сроков появления первой менструации на 2 года и более относительно среднего показателя в Харьковской популяции выявлено у 2 % девочек. Установлено, что для них характерно быстрое становление ритма менструаций с появлением его расстройств у 39,4 % после 2 - 5-летнего периода нормального функционирования половой системы, что в 3,5 раза превышает аналогичный показатель в группе сверстниц со своевременным менархе. Среди пациенток с СПКЯ и гипоталамическим синдромом периода полового созревания раннее появление первой менструации регистрируется в 5 раз чаще и среди девочек с пубертатными маточными кровотечениями в 2,5 раза чаще, чем в популяции. У подростков с типичной формой ПКЯ и ранним менархе длительная вторичная аменорея отмечается в 2,5 раза чаще, чем у остальных пациенток с этой патологией, и сопровождается достоверно более низким уровнем эстрадиола и высоким тестостерона и кортизола в крови. Для юных пациенток с олигоопсоменореей на фоне раннего менархе характерно значительное снижение содержания в крови ФСГ.


Ключ. слова: подростки, нарушения менструальной функции
Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Венцківська І. Б. 
Передменструальні розлади: клініка, діагностика, прогнозування та лікування : Автореф. дис... д-ра мед. наук / І. Б. Венцківська; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2006. - 36 c. - укp.

На підставі результатів клініко-параклінічних досліджень доведено, що передменструальні розлади (ПР) є проявами захворювань, а саме: передменструального синдрому (ПМС) і передменструальних дисфоричних розладів (ПМДР), для яких характерним є віковий градієнт тяжкості. Установлено, що у більшості пацієнток з ПМС захворювання розвинулося за дії стресіндукувальних факторів у результаті проградієнтного перебігу передменструальних симптомів на тлі запальних захворювань різної локалізації, за цього превалюють фізикальні розлади, спричинені дисімунним станом, порушеннями вегетативної регуляції з помірною симпатикотонією за відсутності активації вагальної та центральної ланки вегетативної нервової системи, що зумовлює розгляд ПМС як соматопсихічну патологію, яка розвивається у фазі компенсації дистрес-синдрому. Доведено, що МДР є психосоматичним захворюванням, яке характеризується превалюванням психопатологічної симптоматики та вегетативною дисфункцією з вираженою симпатикотонією та гіперактивацією надсегментарної ланки вегетативної нервової системи та розвивається на тлі імуносупресії в акцентуйованих за істероїдним чи сенситивним типом осіб з високии рівнем реактивної й особистісної тривожності під впливом стресогенних факторів у разі декомпенсації дистрес-синдрому. Виявлено, що однією з ланок розвитку передменструальних порушень є гіпофункція яєчників, яка у випадку ПМС є первинною і здебільшого має запальний генез, для ПМДР характерний вторинний гіпогонадизм, обумовлений зниженням продукції гонадотропінів і гіперпролактинемією внаслідок зриву компенсації стреслімітувальних систем. На підставі виявлених особливостей

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шкробанець І. Д. 
Щитоподібна залоза та менструальна функція: важливі складові репродуктивного здоров'я / І. Д. Шкробанець, О. А. Андрієць, Ю. В. Цисар, М. І. Поліщук // Здоровье женщины. - 2011. - № 8. - С. 128-129. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто проблеми порушення менструальної функції в дівчат-підлітків препубертатного та пубертатного віку у разі патології щитоподібної залози як дві важливі складові репродуктивного здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37 + Р415.12-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Татарчук Т. Ф. 
Энзимотерапия в лечении циклической мастодинии у женщин с дисгормональними заболеваниями молочных желез / Т. Ф. Татарчук, О. А. Ефименко, Л. А. Васильченко, Н. В. Яроцкая // Здоровье женщины. - 2010. - № 5. - С. 58-61. - Библиогр.: 35 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.1-5 + Р712.56-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Петербурзька В. Ф. 
Відновлення і збереження репродуктивного здоров'я дівчат-підлітків як профілактика акушерської та перинатальної патології / В. Ф. Петербурзька // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2/3. - С. 111-113. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено основні форми вторинної аменореї у дівчат і методи їх лікування. Своєчасне виявлення та лікування цих порушень менструального циклу є запорукою зниження акушерської та перинатальної патології у майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кравченко О. В. 
Досвід лікування передменструального синдрому у дівчат-підлітків / О. В. Кравченко, Н. В. Капоріна, С. Є. Ісар // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2/3. - С. 76-79. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Передменструальний синдром є досить частою патологією у дівчаток-підлітків (до 20 %). Він негативно впливає на успішність дівчаток у школі, їх працездатність, менструальну та репродуктивну функції. Разом з тим, ця патологія рідко діагностується і хворі лікуються в інших спеціалістів (невропатолог, терапевт), отримуючи тільки симптоматичне лікування. Проведені обстеження свідчать про наявність у цих підлітків хронічних інфекційних захворювань та нейроендокринних порушень. Лікування супутніх захворювань і патогенетична терапія сприяють зменшенню ознак передменструального синдрому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Артамонов В. С. 
Діагностика та патогенетичне лікування хворих з порушенням менструального циклу при гіпоталамічному синдромі пубертатного періоду / В. С. Артамонов, С. Я. Сольський, М. Л. Михайлюта // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2/3. - С. 18-20. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати обстеження та лікування 25 хворих з порушенням менструального циклу в разі гіпоталамічного синдрому в пізньому пубертаті за допомогою парлоделу та редукційної дієти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гаврилова І. В. 
Значення ультразвукового дослідження для вибору та контролю ефективності лікування гінекологічної патології дитячого та підліткового віку / І. В. Гаврилова, В. Ф. Петербурзька // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2/3. - С. 43-44. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

На підставі обстеження 500 хворих з порушеннями менструальної функції, пухлинами, аномаліями розвитку і 100 здорових дівчат до 18 років обгрунтовано застосування УЗД як додаткового критерію вибору і контролю ефективності лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Левенец С. А. 
Особенности семейного анамнеза у девочек-подростков с задержкой полового развития центрального генеза и тип ее наследования / С. А. Левенец, И. П. Кривич, Т. А. Начетова // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2/3. - С. 82-84. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Задержка развития женской половой системы относится к мультифакториальным заболеваниям. Аналогичные нарушения у женщин по отцовской линии являются неблагоприятными прогностическими признаками формирования задержки полового развития у девочек.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Вовк І. Б. 
Особливості гормонального гомеостазу і структурно-функціонального стану кісткової тканини у дівчат-підлітків з аменореями / І. Б. Вовк, В. В. Поворознюк, Г. М. Абабкова // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2/3. - С. 30-33. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Вивчено показники гормонального статусу та структурно-функціонального стану кісткової тканини у дівчат-підлітків з первинною і вторинною аменореями. Встановлено, що функціональний стан гіпофіза й яєчників різний у дівчаток з первинною і вторинною аменореями. Доведено, що знижений вміст естрадіолу в підлітковому віці призводить до погіршення еластичності кісткової тканини та негативно впливає на остеогенез.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Матиціна Л. О. 
Особливості психо-емоційного стану дівчат-підлітків з первинною аменореєю / Л. О. Матиціна, І. В. Мовчан // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2/3. - С. 89-91. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Метою дослідження було вивчення психологічних особливостей дівчат-підлітків з первинною аменореєю (ПА), визначення індивідуальної реакції на постійний емоційний стрес, схильності до стресу та строки виникнення клінічних симптомів стрес-реакції. Значну роль у генезі психогенної первинної аменореї мали: тривожно-сумнівні, неврастенічні, обсесивно-фобічні, паранояльні типи реагування. Серед механізмів психологічного захисту мали перевагу агресія, витіснення, раціоналізація, рідше - сублімація. Таким чином, важливу роль в етіопатогенезі первинної аменореї центрального генезу відіграють психогенні фактори, які також можуть бути пусковим механізмом виникнення ПА у дівчат-підлітків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кашкалда Д. А. 
Перекисное окисление липидов и антиоксидантная система у девочек-подростков с нарушениями менструальной функции и полового развития / Д. А. Кашкалда, С. А. Левенец, В. А. Дынник, Л. Ф. Куликова // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2/3. - С. 67-69. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Изучено состояние процессов перекисного окисления липидов (ПОЛ) и антиоксидантной системы (АОС) у девочек-подростков с нарушениями менструальной функции и полового развития. У обследуемых выявленно значительное усиление ферментативного звена АОС. Уровень малонового диальдегида, конечного продукта ПОЛ находятся в пределах контрольных значений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Воскресенская Е. О. 
Роль эндокринных дизрупторов в генезе гиперандрогении у девочек-подростков / Е. О. Воскресенская // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2/3. - С. 39-42. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

На основании данных о распространенности гиперандрогении у девочек пубертатного возраста и уровня поступления экотоксикантов выявлены возможные механизмы развития этой патологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Богослав Ю. П. 
Некоторые особенности репродуктивного здоровья женщин, которые перенесли гипоталамический синдром пубертатного периода / Ю. П. Богослав, В. П. Квашенко, Е. В. Зоркова // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 2. - С. 20-22. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Исследовано состояние репродуктивного здоровья 74-х женщин в возрасте 18 - 36 лет, которые перенесли гипоталамический синдром пубертатного периода (ГСПП). Показано, что ГСПП является фактором риска нарушений репродуктивного здоровья. У женщин, перенесших ГСПП достоверно чаще встречаются дисфункциональные маточные кровотечения, гиперполименорея и опсоменорея, фибромиомы матки, функциональные кисты и поликистоз яичников, эндокринное бесплодие, высокий риск самопроизвольных абортов и патологических родов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Левенец С. А. 
Клинико-анамнестические особенности и гормональный статус при ремитирующих пубертатных маточных кровотечениях / С. А. Левенец, О. Г. Верхошанова, С. В. Новохатская // Здоровье женщины. - 2015. - № 1. - С. 165-167. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Отмечено, что нерегулярный менструальный цикл - фактор риска нарушений репродуктивного здоровья. Проведено сравнение клинико-гормональных показателей девочек с ремитирующими пубертатными маточными кровотечениями, возникшими на первом году после менархе и в более отдаленный период. Оценена эффективность гормональной и негормональной терапии больных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37 + Р715.032-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського