Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (26)Книжкові видання та компакт-диски (75)
Пошуковий запит: (<.>U=Р715.501.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 80
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Калугіна Л. В. 
Ускладнений хронічний сальпінгоофорит у молодих. Можливості консервативної терапії / Л. В. Калугіна, Т. І. Юско, Е. Ф. Чайківська, К. Д. Плаксієва, Н. К. Сіліна // Репродуктив. ендокринологія. - 2020. - № 4. - С. 79-84. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Юско Т. І. 
Удосконалення методів діагностики та лікування хронічного сальпінгоофориту з різними варіантами перебігу : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Т. І. Юско; Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук'янової. - Київ, 2020. - 18 c. - укp.

Робота присвячена підвищенню ефективності лікування жінок із хронічним сальпінгоофоритом (ХСО) із різними варіантами перебігу шляхом обґрунтування та впровадження персоніфікованих методів їх діагностики та терапії. В результаті проведених досліджень у пацієнток із ХСО із різними варіантами перебігу вивчено сонографічні особливості стану органів малого таза (матки, маткових труб, яєчників) на основі поглибленого ехографічного дослідження ендометрія, перистальтики матки та маткових труб із застосуванням 3D реконструкції, використання тривимірних доплерометричних індексів (VI, FI, VFI ), що сприяло підвищенню чутливості діагностики доброякісної патології геніталій. Зіставлено результати оцінки видового спектру мікробіоценозу піхви, цервікального каналу та ендометрія жінок із ускладненим перебігом ХСО та виявлено відмінності показників мікрофлори. Розроблено та впроваджено алгоритм діагностики функціонального стану органів репродуктивної системи у жінок із різним варіантом перебігу ХСО, спрямований на персоніфіковану тактику ведення таких пацієнток стосовно вибору обсягу оперативного лікування. На підставі виявлених особливостей обґрунтовано та розроблено патогенетичний удосконалений лікувальний комплекс консервативної терапії ХСО, що включав: системне антибактеріальне лікування, антимікотик, імунобіотик та ензимотерапію (стрептокіназа, стрептодорназа) місцевої дії, а також вітамін D. Запропонована терапія сприяла поліпшенню морфофункціонального стану маткових труб, відновленню мікробіоценозу піхви та ендометрія, що підвищило ефективність консервативного лікування та оптимізувало вибір обсягу та терміну хірургічного втручання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Калугіна Л. В. 
Клініко-морфологічні особливості хронічного сальпінгоофориту з різними варіантами перебігу в жінок репродуктивного віку / Л. В. Калугіна, Т. Д. Задорожна, Т. І. Юско // Укр. журн. перинатологія і педіатрія. - 2019. - № 4. - С. 16-23. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Сенчук А. Я. 
Функціональний стан плода у вагітних з хронічним сальпінгоофоритом в анамнезі / А. Я. Сенчук, А. В. Заболотна // Лікар. справа. - 2018. - № 5/6. - С. 78-81. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Збільшення частоти запальних захворювань статевих органів у жінок молодого віку призводить до порушень репродуктивної функції (порушення менструального циклу, безпліддя) і значного зростання ускладнень перебігу вагітності, пологів і післяпологового періоду для матері та її дитини. Розглянуто можливості використання результатів біофізичного профілю плода (БПП) для своєчасного призначення профілактичних та лікувальних заходів пацієнткам із сальпінгоофоритом в анамнезі. Отримані результати свідчать про високу інформативність даного методу і необхідність його широкого використання під час планового обстеження вагітних із сальпінгоофоритом в анамнезі. Своєчасна діагностика відхилень у стані плода методом визначення БПП дозволяє покращити перинатальні наслідки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1 + Р716.212.2 + Р716.215

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бакун О. В. 
Рівень антиоваріальних антитіл в нормі і при патології / О. В. Бакун, Т. В. Соколов // Лікар. справа. - 2018. - № 1/2. - С. 140-142. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Аутоімунний сальпінгоофорит - актуальна проблема репродуктології. Вивчено питання стосовно аутоімунних антитіл. Обстежено 10 практично здорових жінок (контрольна група) та 10 жінок з безпліддям трубного генезу (основна група).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гончаренко О. М. 
Комплексна реабілітація функції яєчників у жінок з рецидивним сальпінгоофоритом : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. М. Гончаренко; Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова. - Вінниця, 2018. - 20 c. - укp.

Розкрито проблеми порушення функції яєчників при запальних захворюваннях придатків матки, які впливають на фертильність у цієї категорії пацієнток. Оцінено ефективність комплексної реабілітації жінок з сальпінгоофоритом та порушенням функції яєчників. Впроваджено в дослідження визначення маркерів системного запалення (СРП, неоптерину, елафіну) у жінок з сальпінгоофоритом у якості високочутливих маркерів запального процесу, оскільки вони раніше і швидше, ніж інші відомі маркери, відображають його динаміку. У ході проспективного дослідження встановлено, що комплексна терапія сальпінгоофориту із додаванням препарату для відновлення біоценозу піхви, протиспайкової терапії, біологічного імуностимулятора, мікронізованого прогестерону мала достовірну перевагу за клінічною ефективністю у вигляді скорочення термінів лікування, зникнення та зменшення інтенсивності больового синдрому; зниження сироваткових показників маркерів системного запалення, поліпшення стану вагінального біоценозу; відновлення нормального кровоплину в артеріях маткових труб, покращення біохімічних маркерів оваріального резерву, збільшенню кількості спонтанних вагітностей та достовірним переважанням фізіологічних пологів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-5 + Р712.55-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Заболотна А. В. 
Клінічна і лабораторна ефективність комплексних протизапальних препаратів для лікування гострого сальпінгоофориту / А. В. Заболотна, А. Я. Сенчук // Лікар. справа. - 2018. - № 7/8. - С. 134-140. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено клінічну та лабораторну ефективність комплексних протизапальних і антитромботичних препаратів для лікування 100 хворих з гострим сальпінгоофоритом. Найближчі і віддалені результати лікування (через 14 днів і через 6 - 9 міс після початку терапії) вказували на високу ефективність запропонованого комплексу протизапальної терапії з включенням комплексного антибактеріального препарату (антибактеріальна і антипротозойна спрямованість) у комплексі з місцевою протизапальною, антитромботичною, протеолітичною (ректальні супозиторії із стрептокіназою і стрептодорназою) терапією гострого сальпінгоофориту. З урахуванням використаних критеріїв ефективності (динаміка больового синдрому, дані загального і гінекологічного огляду, результати гемограми, бактеріоскопії мазків з цервікального каналу і піхви, УЗД органів малого тазу, ускладнення, тривалість курсу лікування, побічні ефекти терапії) ефективність лікування пацієнток становила 96 %. Висока ефективність терапії не супроводжувалася побічними ефектами і добре переносилася хворими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Булавенко О. В. 
Сучасні аспекти оптимальної терапії сальпінгоофориту / О. В. Булавенко, Д. Г. Коньков, О. М. Гончаренко // Репродуктив. эндокринология. - 2017. - № 4. - С. 58-62. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення клінічної ефективності препаратів Тамістол та Біфітен у комплексній терапії сальпінгоофориту. В дослідженні брали участь 152 пацієнтки репродуктивного віку із сальпінгоофоритом. Усі жінки були розділені на 3 групи: I група - 48 пацієнток, які отримували традиційну терапію; II група - 54 пацієнтки, які отримували комплексне протизапальне лікування із вагінальним застосуванням комбінованого препарату, що містить неоміцину сульфат 35 000 МО, поліміксину В сульфат 35 000 МО та ністатин 100 000 МО; III група - 50 жінок, кожна з яких на додаток до традиційної терапію отримувала Тамістол та синбіотик Біфітен. Групи були порівнянні за основними ознаками: віком, сімейним станом, соціальним статусом, соматичною та репродуктивною патологією, тривалістю основного захворювання та результатами бактеріологічних досліджень. Порівняльна оцінка ефективності лікування проводилась на підставі регресу скарг жінок та результатів бактеріологічного дослідження в динаміці. Місцеве використання супозиторіїв Тамістол або комбінованого препарату, що містить неоміцину сульфат, поліміксину В сульфат та ністатин, мало виразний клінічний ефект при лікуванні сальпінгоофориту. Проте використання супозиторіїв Тамістол та капсул Біфітен було більш ефективним, ніж використання комбінованого препарату за зменшенням випадків дисбіозу (ВР 2,01, 95 % ДІ 1,14 - 3,53, р = 0,02 та ВР 4,63, 95 % Ді 1,43 - 15,04, р = 0,01), за вищими показниками кількості лактобацил (ВР 1,99, 95 % ДІ 1,17 - 3,40, р = 0,011 та ВР 5,45, 95 % ДІ 1,71 - 17,41, р = 0,004) на 14 та 30 добу дослідження. Висновок: використання супозиторіїв Тамістол та капсул Біфітен є клінічно високоефективним у комплексній терапії сальпінгоофориту. Комбінація місцевого лікування Тамістолом та капсул Біфітен per os потребує додаткового дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Головченко Ю. І. 
Клініко-патогенетична характеристика вертеброгенних болей нижнього відділу спини у жінок / Ю. І. Головченко, І. В. Бельська // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 2. - С. 234-241. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25 + Р715.501.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Бельська І. В. 
Алгоритм клініко-параклінічного обстеження та лікувальної тактики при болях нижнього відділу спини у жінок фертильного віку на фоні хронічного аднекситу / І. В. Бельська, О. В. Клименко, Б. Т. Маняк // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 3. - С. 70-77. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1 + Р715-326 + Р458.25-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Бельська І. В. 
Біль нижнього відділу спини в жінок фертильного віку з хронічним аднекситом: клініко-патогенетична характеристика : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / І. В. Бельська; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - Київ, 2015. - 21 c. - укp.

Узагальнено та поглиблено вивчення клініко-патогенетичних особливостей попереково-крижового болю у жінок фертильного віку з хронічним аднекситом. Уточнено характеристики болю нижнього відділу спини (БНВС) у разі остеохондрозу попереково-крижового відділу хребта та хронічному аднекситі, у разі якого виникають різні функціональні та органічні неврологічні порушення периферичного відділу нервової системи. Доведено, що БНВС має схожий клініко-неврологічний симптомокомплекс у хворих з остеохондрозом попереково-крижового відділу хребта та вертеброгенною патологією із хронічним аднекситом, але більш виражений та вегетативно забарвлений больовий симптом у жінок з хронічним аднекситом з переважанням сенсорних розладів із залученням інших дерматомерів та формуванням іритативного вегетативного синдрому. Охарактеризовано ризики виникнення та взаємозв'язки реактивної тривожності, невропатичного компоненту болю, порушення життєдіяльності та депресивних станів легкого та помірного ступеня у жінок фертильного віку з хронічним аднекситом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1 + Р458.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бельська І. В. 
Аспекти психоемоційних, вегетативних порушень та дезадаптації в пацієнток із болем попереково-крижової локалізації на фоні хронічного аднекситу / І. В. Бельська // Междунар. неврол. журн.. - 2015. - № 1. - С. 42-49. - Бібліогр.: 105 назв. - укp.

Висвітлено особливості психоемоційних порушень у пацієнток із больовими синдромами нижнього відділу спини на фоні вертеброгенних уражень та хронічного аднекситу. Наведено дані щодо внеску психоемоційних порушень у вираженість больового синдрому та ступінь дезадаптації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1 + Р458.25 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бельська І. В. 
Алгоритм клініко-параклінічного обстеження та лікувальної тактики при болях у нижньому відділі спини в жінок фертильного віку на фоні хронічного аднекситу / І. В. Бельська, Ю. І. Головченко // Междунар. неврол. журн.. - 2015. - № 2. - С. 160-167. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Вивчено патогенетичні особливості взаємозв'язку між перебігом хронічного аднекситу, формуванням ураження периферичного відділу нервової системи та розвитком астенодепресивних розладів на додаток до диференціальної діагностики клінічних проявів болю в нижньому відділі спини. Предметом дослідження були клінічні прояви, особливості перебігу, патофізіологічні механізми, структурні зміни міжхребтових дисків при попереково-крижовому болі із змінами психоемоційної сфери в жінок фертильного віку із супутньою патологією органів малого таза. Одержані результати дозволяють сформувати діагностично-лікувальний алгоритм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1 + Р625.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Тріщинська М. А. 
Діагностично-лікувальний алгоритм при болях нижнього відділу спини на фоні хронічного аднекситу та застосування венотонічних ефектів гідросміну в комплексній терапії / М. А. Тріщинська, І. В. Бельська // Междунар. неврол. журн.. - 2014. - № 3. - С. 67-70. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено ефективність венотонічного препарату веносміл (гідросмін) у комплексній терапії хронічних вертеброгенних попереково-крижових радикулопатій на фоні хронічного аднекситу. Одержані результати надають змогу сформувати діагностично-лікувальний алгоритм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-5 + Р715.501.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Вдовиченко Ю. П. 
Современные подходы к лечению сальпингоофорита с неосложненным течением в амбулаторных условиях / Ю. П. Вдовиченко, Т. В. Герасимова, Е. Н. Гопчук // Здоровье женщины. - 2014. - № 9. - С. 94-97. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Приведены данные об эффективности лечения больных острым сальпингоофоритом. Установлено, что монотерапия комбинированным препаратом Ciprolet A является клинически и микробиологически эффективной, уменьшает продолжительность антибактериальной терапии и имеет экономические преимущества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сенчук А. Я. 
Профилактика воспалительных осложнений и рецидивов заболеваний шейки матки после их хирургического лечения / А. Я. Сенчук, С. С. Саврун, В. В. Самсонова, И. А. Доскоч, И. И. Чермак // Здоровье женщины. - 2014. - № 1. - С. 157-162. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

С целью повышения эффективности хирургического лечения и профилактики рецидивов предопухолевых заболеваний шейки матки (ШМ) у пациенток с хроническими аднекситами проведено комплексное обследование 100 женщин с данной патологией. Результаты исследований позволили разработать патогенетически обоснованный подход к ведению послеоперационного периода, который включает назначение противовоспалительных препаратов, Дистрептазы, которая действует фибринолитически и протеолитически, и вагинальных пробиотиков Ellen в тампонах. Комплексное обследование пациенток через 3 мес после хирургического лечения патологии ШМ показало, что эффективность (элиминация ВПЧ, отсутствие кольпоскопических и цитологических признаков дисплазии эпителия ШМ, ультразвуковые и доплерометрические признаки отсутствия сальпингоофорита) комплексной терапии, которая включает хирургическое лечение очага дисплазии и назначение консервативной терапии с использованием ректальных суппозиториев Дистрептаза и пробиотика Ellen у пациенток с предопухолевыми заболеваниями ШМ на фоне хронического сальпингоофорита, составляет 96,0 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.764 + Р715.501.1 + Р569.714.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Андрієць О. А. 
Особливості мікробіоценозу піхви у дівчат, хворих на сальпінгоофорит / О. А. Андрієць, К. Ю. Гуменна, О. І. Боднарюк // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 2. - С. 9-12. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено та проаналізовано склад мікробіоти піхви у дівчат, хворих на сальпінгоофорит. Встановлено певні особливості мікробіоценозу вульви та піхви за умов запальних захворюваннь органів малого таза, роль патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів у розвитку сальпінгооофоритів у дівчат пубертатного віку та в період становлення репродуктивної функції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1 + Р715.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сенчук А. Я. 
Оптимізація лікування хворих із сальпінгоофоритом та порушеннями менструальної функції у жінок репродуктивного віку / А. Я. Сенчук, І. О. Доскоч, І. І. Чермак, Д. П. Разумейко, І. М. Маркуш // Здоровье женщины. - 2012. - № 10. - С. 106-110. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

З метою вивчення ефективності застосування препаратів Дістрептаза і Дисменорм у комплексному лікуванні сальпінгоофоритів, які клінічно супроводжувались порушеннями менструального циклу (альгодисменорея - у 78,0 %, метрорагія - у 56,0 %, гіперполіменорея - у 42,0 % пацієнток) обстежено та проліковано 150 пацієнток. За результатами оцінювання тестів функціональної діагностики (базальна температура) виявлено, що у більшості (86,0 %) хворих із сальпінгоофоритами спостерігається однофазний менструальний цикл. Віддалені результати лікування (6 - 9 міс від початку терапії) за нашими критеріями (динаміка больового синдрому за візуально-аналоговою шкалою, результати загального та гінекологічного обстеження, дані гемограми, бактеріоскопії мазків із каналу шийки матки і піхви, УЗД органів малого таза, нормалізація менструальної функції, ускладнення, тривалість курсової терапії, побічні ефекти терапії) ефективність лікування пацієнток основної групи склала 96,0 %. Ефективність використання загальноприйнятої терапії у хворих із групи порівняння склала 78,0 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-5 + Р712.56-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Старовер А. В. 
Клиническая эффективность Хемомицина в лечении хронических рецидивирующих сальпингоофоритов на фоне IBUreaplasma urealyticumD / А. В. Старовер, Д. Г. Коньков // Здоровье женщины. - 2012. - № 10. - С. 152-154. - Библиогр.: 9 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-52 + Р715.016-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Чурилов А. В. 
Изучение эффективности и безопасности препарата Неотризол в комплексном лечении воспалительных заболеваний придатков матки у пациенток репродуктивного возраста / А. В. Чурилов, С. В. Кушнир // Здоровье женщины. - 2012. - № 7. - С. 170-172. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Цель исследования - изучение эффективности и безопасности препарата Неотризол в комплексном лечении воспалительных заболеваний придатков матки у пациенток репродуктивного возраста. В отделе восстановления репродуктивной функции Института неотложной и восстановительной хирургии им. В. К. Гусака НАМН Украины проведено открытое, простое послерегистрационное клиническое исследование комбинированного препарата Неотризол. Сделаны выводы, что использование препарата Неотризол в комплексном лечении воспалительных заболеваний придатков матки с явлениями цервицита показало его высокую эффективность и безопасность. Препарат отличается хорошей переносимостью, при правильном назначении, с соблюдением рекомендованных доз и длительности лечения, не вызывает побочных эффектов и аллергических реакций. Дозировка и форма выпуска препарата делают его удобным для применения в амбулаторных условиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського