Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Автореферати дисертацій (12)Книжкові видання та компакт-диски (758)Журнали та продовжувані видання (222)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)0-7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 342
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Література та культура Полісся. Вип. 10. Творчість М.Коцюбинського та громадсько-культурний і літературний процес у Чернігові кінця XIX - поч. ХХ ст. / ред.: Г. В. Самойленко; упоряд.: Г. В. Самойленко; Ніжин. держ. пед. ін-т ім. М.В.Гоголя. - Ніжин : Наука-сервіс, 1998. - 219 c. - укp.

Висвітлюється творчість М.Коцюбинського, його зв'язки з різними діячами культури, зокрема, Б.Грінченком, В.Самійленком, М.Вороним, Г.Коваленком, М.Жуком, М.Чернявським та іншими. Розглядаються гуманістично-екзистенціальні мотиви у творчості М.Коцюбинського, образи жінок у його творах, локальна та запозичена лексика, аналізується експресивна лексика як засіб створення пейзажного живопису у творах письменника та ін. Характеризуються основні тенденції культурно-мистецького та літературного життя в Чернігові у кінці XIX - початку XX століття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я5 + Ш5(4УКР)53-379 я54(4УКР)3 + Ч710.3(4УКР)53 я54(4УКР)3 + Ш141.4-72

Рубрики:

Шифр НБУВ: В337782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бєляєва С.  
Українські культурні цінності в Росії: Археологічні колекції України / С. Бєляєва, Н. Абашина, Н. Блажевич, М. Відейко, В. Зоценко, В. Корпусова, В. Крапівіна, Р. Орлов, С. Полін, С. Сегеда, О. Яневич; Нац. коміс. з питань повернення в Україну культ. цінностей при Каб. Міністрів України. - К., 1997. - 298 c. - (Повернення культ. надбання України: Док. свідчать; Вип.2). - Бібліогр.: с. 210-244. - укp.

Вперше подано систематизовану інформацію про закордонну частину культурної спадщини України - археологічні та антропологічні колекції, що знаходяться в Росії. Старожитності відображають величезний період української історії - від палеоліту до середньовіччя, зокрема - видатні пам'ятки скіфської, античної, давньоруської культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4 е(237УКР)л61 + Т3(4УКР)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Українсько-російські культурні зв'язки: історія і сучасність. Міжрегіональна науково-практична конференція (Дніпропетровськ, 4-5 грудня 1997 р.) : Тези доп. та повідомл. / ред.: В. В. Іваненко; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д. : АЕК, 1997. - 61 c. - укp.

Конференція була присвячена обговоренню широкого кола актуальних питань еволюції українсько-російських культурних взаємин з кінця XVII ст. до сьогодення. На конференції працювало дві секції: 1- "Культурні взаємовпливи українського та російського народів: традиції, суперечності, перспективи"; 2 - "Персоналії в українсько-російських культурних зв'язках". Серед питань, які були розглянуті на Секції 1 - особливості російсько-українських музичних зв'язків кінця XVII - першої чверті XVIII ст. (духовна музика); відмінності релігійного життя українського та російського суспільства цього періоду; мова як основа формування національної самосвідомості російського та українського народів; взаємовідносини російських та українських політичних емігрантів у 70-ті рр. XIX ст.; взаємозв'язки між природознавцями України та Росії; протиріччя у взаємовідносинах російської та української соціал-демократії початку XX ст.; кадрова політика Москви стосовно України у 50-60-ті рр. XX ст.; спільність культурної парадигми і відмінність національного резистансу в дисидентському русі України та Росії в 60-80-ті рр.; досвід становлення конституційної юстиції в Україні та Росії на сучасному етапі та ін. Серед відомих діячів культури, письменників, яким були присвячені засідання 2-ої секції - О.С.Пушкін, М.В.Гоголь, Марко Вовчок, М.П.Драгоманов, М.І.Міхновський, Д.Яворницький, І.С.Козловський, Г.П.Алєксєєв. Їх творча діяльність розглядалась, насамперед, з точки зору взаємовпливу двох національних культур: української та російської.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)0-7 я43 + Т3(4Укр)0-7 я43 + Т3(4Укр)64-7 я43 + Т3(2Рос)64-7 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Українське питання / упоряд.: М. Тимошик. - К. : Вид-во ім.О.Теліги, 1997. - 218 c. - Бібліогр.: с. 197-198. - укp.

Авторами "Українського питання" є видатні діячі національного відродження, самовіддані борці за українську ідею - М.Грушевський, С.Єфремов, С.Петлюра, Д.Донцов, А.Кримський, С.Русова та ін. У сконцентрованому вигляді, дохідливо й переконливо вони представили багатющий фактичний матеріал про український національний рух у минулому і теперішньому, про національні надбання українства (художню, наукову літературу, пресу, школу, громадські організації, театр, музику, мистецтво), про численні заборони, утиски, обмеження української мови, про наслідки офіційної ідеології великоросійського централізму щодо "іновірців", про незнищенність, величезний життєстверджуючий заряд української ідеї, про прагнення українського народу в усі часи мати й розбудувати свою державу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 + Т3(4УКР)64,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Матеріали міжнародної славістичної конференції пам'яті професора Костянтина Трофимовича, 1-3 квіт. 1998 р. : У 2 т. Т. 2 / ред.: В. Моторний; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. Каф. слов'ян. філології, Міжнародна славістична конференція пам'яті професора Костянтина Трофимовича (1998). - Л. : Літопис, 1998. - 405 c. - укp.

Розглядаються теоретичні питання слов'янського літературознавства: модернізм як художній метод; розвиток художньої біографії від давнини до сьогодення; авторський варіант фольклорного тексту та ін. Аналізуються основні аспекти, які притаманні літературі слов'янських народів: наступність традицій у дослідженні болгарської літератури; жанрові новації сучасної документальної прози; функціональність образів руху в українській та польській модерністській поезії; стійкі мотиви в російській, українській і польській історичній романістиці другої половини ХІХ ст. Висвітлюються питання слов'янської фольклористики: архаїчні уявлення про зустрічі з тваринами; міфологічний образ тура; символіка "яблука" в серболужицьких народних піснях та ін. Розглядаються актуальні проблеми історії та культури слов'янських народів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 я434 + Ш3(0)941 я434 + Ш5(0)941 я434 + Т3(49=СЛ)я434 + Т3(4УКР)0-7 я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Попович М. В. 
Нарис історії культури України / М. В. Попович. - К. : АртЕк, 1998. - 727 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - укp.

Праця являє собою нарис історії культури України як комплексу характерних матеріальних і духовних здобутків суспільства, починаючи з періоду розселення слов'ян на сході Європи та виникнення Київської Русі і закінчуючи періодом комуністичної диктатури. До духовної культури включаються не тільки література, філософія та різні види мистецтва, а й спосіб життя, система цінностей, традицій та вірувань. Духовна культура українського суспільства розглядається у взаємозв'язку з політичною та господарською. Увесь комплекс проблем розвитку української культури висвітлюється у зв'язку з світовим культурним процесом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гриценко О.  
"Своя мудрість": Національні міфології та "громадянська релігія" в Україні : Дод. до "Нарисів укр. попул. культури" / О. Гриценко; Укр. центр культур. дослідж. - К., 1998. - 183 c. - Бібліогр.: с.177-183. - укp.

Представлено спробу узагальнюючого аналізу такого складного й багатогранного явища, як національна ідеологія (особливо - її міфологічні аспекти) й увесь комплекс так званої "громадянської релігії" українського суспільства XIX-ХХ століть - періоду, коли розгорталися процеси формування сучасної української нації. Розглядаються аспекти міфологічного в українській культурі, шляхи зародження та формування національної міфології. Дано опис радянської міфології в Україні (від пролетарського месіанізму до "радянського націоналізму"). Визначено сучасні пострадянські міфології: державництво, популізм, лівий консерватизм, окциденталізм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР)-76/-79 + Т597.6/9 + Т3(4УКР)0-7 + Э29(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

"Просвіта": історія та сучасність. (1868-1998) : Зб. матеріалів та док. / ред.: В. Герман; Всеукр. т-во "Просвіта" ім. Т.Шевченка. - К. : Просвіта: Веселка, 1998. - 486 c. - укp.

Розповідається про етапи становлення Товариства, його історію й сьогодення, про подвижників національної справи (Б.Гринченка, М.Коцюбинського, К.Солуха, Б.Лепкого, В.Кравченка, В.Леонтовича, М.Саєвича), про здобутки і втрати на шляху до здобуття Україною незалежності. Окремим розділом висвітлено діяльність обласних і регіональних об'єднань відродженого Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т.Шевченка. Подано документи та ухвали Товариства "Просвіта", спрямовані на розбудову національної - як за формою, так і за змістом - Української держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.4(4УКР)л5 + Ф513(4УКР)53 + Ф79(4УКР) + Т3(4УКР)64-7 + Т3(4УКР)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гриценко О.  
Нариси української популярної культури / О. Гриценко, М. Стріха, В. Солодовник, Є. Кононенко, О. Різник; Укр. центр культ. дослідж. - К., 1998. - 760 c. - укp.

Представлена перша спроба всебічного дослідження сучасної української культури в антропологічному сенсі, як цілісного способу життя національної спільноти, з особливим наголосом на висвітлення її сучасного стану та популярних її аспектів. Автори застосували методологічний апарат, оснований на концепції культури як комунікації. Наведено близько сорока нарисів, присвячених окремим ключовим явищам української культури (музей, музика, наука, реклама, театр, кіно, фольклор) та культурним практикам українського суспільства - М.Грушевському, Т.Шевченку, О.Гончару та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я43 + Т52(23=УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мойсеїв І. К. 
Храм української культури : Посіб.-дослідж. Кн. 2. Логіка семіосфери та числокоди ментальності / І. К. Мойсеїв; Всеукр. фольклор.-етногр. центр "Рідна хата". - К., 1999. - 353 c. - укp.

Роботу присвячено питанням філософії культури, формування духовності, літературознавства, мистецтвознавства, естетики, освіти - на матеріалі української та світової літератури за творами Т.Шевченка, М.Гоголя, М.Реріха, Іларіона Київського та ін. Описаноя стан сучасної української філософської та культурологічної думки, процеси національного самосвідомлення та самоосмислення. З'ясованоя логіку семіосфери та числокоди ментальності українського народу та його культури. Наведено звернення до владних структур, проекти навчальних програм, репортажі про певні події культурного життя, рецензії на численні видання тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч114(4УКР) + Т3(4УКР)0-7 + Ш400.04 + Ш5(4УКР)-304 + Ш5(0)-3,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Швецова А. В. 
Національний характер як феномен культури / А. В. Швецова. - Сімф. : Таврія, 1999. - 264 c. - Бібліогр.: с. 253-264. - укp.

Робота присвячена розгляду національного характеру як одного з визначальних факторів конституювання і розвитку нації. Здійснений філософсько-історичний аналіз концепцій національного характеру. Пропонується концепція соціально-філософського і теоретично-методологічного підходу до феномена національного характеру як до ідеального типу особистості - "людини культури", котрий створюється, відтворюється національною культурою і є бажаним для неї. Розглянуті історичні умови розвитку і особливості українського національного характеру. Особлива увага приділена проблемі формування національної самосвідомості та національного характеру народів Криму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т597.5 + Т3(4УКР)0-7 + Ф5(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шуба О. В. 
Релігія в етнонаціональному розвитку України : Політол. аналіз / О. В. Шуба. - К. : Криниця, 1999. - 323 c. - Бібліогр.: с. 316-323. - укp.

Досліджуються проблеми взаємодії етносу і релігії у процесі їх історичної трансформації та в умовах сучасних суспільно-політичних реалій України. Визначається роль і значення конфесійних чинників у національному бутті українського народу. Розкривається процес становлення, еволюції українського православ'я як національно самобутнього релігійного та етнокультурного феномена. З'ясовується місце інших конфесій у етнонаціональному розвитку України. Аналізується зв'язок національного і релігійного відродження в контексті сучасного українського державотворення. Виявляються тенденції розвитку сучасних етнонаціональних і релігійних процесів, причини та сутність міжцерковного конфлікту, рівень його загрози суспільно-політичній стабільності українського суспільства. Окреслюється коло національно-державних інтересів України у релігійно-церковній сфері, визначаються основні напрями їх забезпечення в умовах розбудови української державності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР) + Т3(4УКР)0-7 + Т52(23=УКР)-76/-79

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Абрамович С. Д. 
Русская и зарубежная культура : Учеб. пособие. Ч. 3. Культура Украины / С. Д. Абрамович, М. Ю. Чикарькова; Черновиц. гос. ун-т им. Ю.Федьковича. - Черновцы : Рута, 1999. - 52 c. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

Рассмотрены истоки формирования украинского этноса, самосознания древнеукраинского общества. Описана культура Киевской Руси IX - XII вв., в частности, реформы Владимира, строительство монастырей, развитие права, фольклора и литературы, изобразительного искусства, науки. Особое внимание уделено достижениям украинской культуры в гетьманскую эпоху в XIV - XVII вв. - международному и внутреннему положению Украины, культурному развитию казачества, церковным отношениям, братствам, реформам Петра Могилы, устному народному творчеству, литературе, театру, архитектуре, изобразительному искусству. Освещена борьба украинской культуры за свое существование в условиях национального гнета в XVIII - ХІХ вв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Артюх Л.  
Українці : Іст.-етногр. моногр.: У 2 кн. Кн. 1 / Л. Артюх, В. Балушок, В. Борисенко, О. Брицина, В. Горленко, І. Гребінь, М. Гримич, С. Грица, П. Гриценко, Н. Гурошева; ред.: А. Пономарьов; Міжнар. наук. братство укр. антропологів, етнографів і демографів. - Опішне : Укр. Народознав., 1999. - 527 c. - (Укр. етнол. студії; Вип. 2). - укp.

Розкрито проблеми української прадавнини, етнічної історії та розселення в світі українців. Висвітлено науковий внесок визначних діячів української культури, а саме: П.П.Чубинського, М.П.Драгоманова, М.Лисенка, П.Мирного, М.Шашкевича, В.Гнатюка та ін. Детально розглянуто галузі господарства, зокрема, хліборобство, бджільництво, рибальство та мисливство, тваринництво й пасівництво, а також ремесла і промисли: прядіння і ткацтво, скловиробництво, ковальство, чумацтво, гончарство, золотарство та допоміжні промисли. Окремі розділи присвячено традиціям колективної трудової взаємодопомоги, центрам громадського життя, корпоративному побуту та звичаям городян середньовіччя, весільній обрядовості, родинному життю тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР) + Т3(4УКР)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: С10084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Некрополі України / упоряд.: І. В. Дивний; Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури. - К., 1999. - 287 c. - (Некрополі України). - укp.

Викладено історію некрополів Києва, Харківщини, Одещини, Львівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини та Чернівеччини. Наведено стислі біографічні дані про визначних діячів науки, культури, освіти, політичних та громадських діячів даних регіонів України. Окремо подано характеристику поховань представників різних національних меншин та віросповідань, що мешкали у названих місцевостях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(4УКР) + Т3(4УКР)0-7 + Э267 + Э37-657

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Артюх Л.  
Українці : Іст.-етногр. моногр.:У 2 кн. Кн. 2 / Л. Артюх, В. Балушок, В. Борисенко, О. Брицина, В. Горленко, І. Гребінь, М. Гримич, С. Грица, П. Гриценко, Н. Гурошева; ред.: А. Пономарьов; Міжнар. наук. братство укр. антропологів, етнографів і демографів. - Опішне : Укр. Народознав., 1999. - 541 c. - (Укр. етнол. студії; Вип. 2). - укp.

Висвітлено особливості життя народу, національного традиційного одягу, харчування, етнічної символіки матеріальної культури та фольклору: замовлянь, української народної прози, пісенної епіки, музичного фольклору, народного інструментарію. Детально розглянуто традиції народного мистецтва, зокрема, гаптування, лозоплетіння, стінопис, писанки, вишивки тощо. Подано відомості про народні знання та вірування, календарні звичаї та обряди, а також народний етикет. Окреслено контури трансформації річної звичаєвості за останні століття. Особливу увагу приділено ролі церкви в етнічній історії України, культовим спорудам та національним особливостям храмовлаштування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР) + Т3(4УКР)0-7 + Щ03(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: С10084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Попович М. В. 
Нарис історії культури України / М. В. Попович. - К. : АрЕк, 1999. - 727 c. - (Освіта ХХI ст.). - укp.

Робота являє собою нарис історії культури України як комплексу характерних матеріальних і духовних здобутків суспільства; до духовної культури включаються при цьому не тільки література, філософія та різні мистецтва, а й спосіб життя, система цінностей, традицій та вірувань. Увесь комплекс проблем розвитку української культури висвітлюється у зв'язку з світовим культурним процесом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Герої та знаменитості в українській культурі / ред.: О. Гриценко; упоряд.: О. Гриценко; Укр. центр культ. дослідж. - К., 1999. - 351 c. - укp.

Монографію присвячено проблематиці культурних героїв та знаменитостей в українській культурі протягом кількох століть. Розглянуто окремі видатні постаті української історії та сучасного життя, зокрема, Б.Хмельницького, І.Сірка, Н.Махно, Т.Шевченка, В.Симоненка, М.Хвильового, М.Щорса, В.Стуса, Л.Українки, Л.Костенко, М.Амосова, В.Івасюка, В.Лобановського, а також постаті, які "створено" національною культурою та суспільством.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Диалог украинской и русской культур в Украине : Материалы ІІІ-й Междунар. науч.-практ. конф. (12 - 13 нояб. 1998 г., г.Киев) / ред.: Н. А. Шульга; Ин-т социол. НАН Украины. - К., 1999. - 256 c. - рус.

Рассмотрены политико-правовые, философско-культурологические, исторические и социологические аспекты диалога украинской и русской культур в Украине, их диалог в сферах образования, массовой коммуникации и искусства, региональные аспекты этого диалога. Исследованы проблемы функционирования и изучения русского языка, бытования русского искусства в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я431 + С5*425(4УКР)я431 + С.я431(4УКР)

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА595908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Історія релігій в Україні : Матеріали IX міжнар. конф. 11 - 13 трав. 1999 р. Кн. 1. А-М / ред.: М. Бандрівський; Ін-т релігієзнавства - Філ. Львів. музею історії релігії, Львів. від-ня Ін-ту укр. археографії та джерелознавства ім. М.Грушевського НАН України. - Л. : Логос, 1999. - 255 c. - укp.

Розглянуто духовність як основу відродження та поступу України. Розкрито засади християнської моралі в діяльності політичних партій. Висвітлено тенденції до політизації християнства в країні. Викладено політологічні аспекти у творчій спадщині митрополита А.Шептицького, релігійні аспекти розвитку правосвідомості українського суспільства на початку ХХ ст. Проаналізовано роль української релігійної преси в церковному та світському житті, основні етапи її розвитку.

Рассмотрена духовность как основа возрождения и прогресса Украины. Раскрыты основы христианской морали в деятельности политических партий. Освещены тенденции к политизации христианства в стране. Изложены политологические аспекты в творческом наследии митрополита А.Шептицкого, религиозные аспекты развития правосознания украинского общества в начале ХХ ст. Проанализирована роль украинской религиозной прессы в церковной и светской жизни, основные этапы ее развития.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)я431 + Т3(4УКР)0-7я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В346983 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського