Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Т51(4)411$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Король Д. О. 
Формування язичницького світогляду давніх германців (спроба етно-хронологічної реконструкції) / Д. О. Король // Наук. зап. НаУКМА. Теорія та історія культури. - 2000. - Т. 18. - С. 46-54. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проведено реконструювання ранніх етапів складання давньогерманської міфологічної традиції на матеріалах окремих пам'яток наскельного мистецтва Скандинавії бронзової доби. Виділено етно-хронологічні групи та розглянуто ті, які мають відношення до означеного періоду. Окремі пам'ятки наскельного мистецтва та певні спільні об'єкти зображень порівняно з генетично спорідненими петрогліфами Карелії. Наведено приблизне витлумачення окремих сцен петрогліфів у міфологічному контексті. Приділено увагу культам Змії, Сонячної ладді, Небесного Оленя з виходом на світогляд північних мисливців та ранньоземлеробську південну традицію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э319.1(4) + Т51(4)411-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Левицкий В. В. 
Германские языки и древние германцы / В. В. Левицкий. - Черновцы : Рута, 2004. - 208 c. - Библиогр.: с. 196-204 - рус.

Изложены основные сведения о древних германцах, древнегерманской письменности, религии и мифологии. Рассмотрен лексический состав германских языков, в частности, семантические закономерности и процессы в германской лексике. Проанализированы особенности древнегерманской поэзии, охарактеризованы современные германские языки (английский, немецкий, нидерландский, датский, шведский, норвежский, исландский).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143-92 + Т51(4)411 + Э31-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА658432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Маньчак Н.  
Звідки прибули готи до Чорного моря? / Н. Маньчак // Київ. старовина. - 2006. - № 6. - С. 102-106. - Бібліогр.: с. 106. - укp.

Висвітлено сліди матеріальної культури готів на землях, що знаходилися на північ від Чорного моря. Розглянуто питання сутності спорідненості готської мови з іншими. Проаналізовано лексичні фрагменти готської Біблії, наведено порівняння з їх відповідниками на верхньонімецькій, центральнонімецькій, нижньонімецькій, данській та шведській мовах.

Освещены следы материальной культуры готов на землях, находившихся на севере от Черного моря. Рассмотрены вопросы сущности родства готского языка с другими. Проанализированы лексические фрагменты готской Библии, приведены сравнения с их соответствиями на верхненемецком, центральнонемецком, нижненемецком, данском и шведском языках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.11-06 + Т51(4)411.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Піоро І. С. 
Кримські готи в світлі історико-археологічних та етнологічних досліджень / І. С. Піоро // Археологія. - 2000. - № 3. - С. 18-27. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

На підставі вивчення старожитностей Південного, Південно-Західного Криму та матеріалів із могильників Центральної та Південно-Східної Європи, підтверджено та конкретизовано дані писемних джерел про проникнення та тривале перебування готів на півострові. Використання широкого кола різноманітних джерел, минулих та сучасних етнологічних досліджень дозволяє відтворити історію кримських готів та їх нащадків до нового часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр-6Крм)432.18 + Т51(4)411.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Козак Д. Н. 
Капище готів на Волині / Д. Н. Козак // Археологія. - 2010. - № 3. - С. 34-47. - Бібліогр.: с. 45-46 - укp.

Розглянуто капище-жертовник, виявлене на поселенні вельбарської культури. Зокрема, здійснено пошук найближчих аналогій цій пам'ятці та ії інтерпретація на основі стародавньої германської міфології та писемних джерел.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР7,35)-431 + Т51(4)411.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського