Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (61)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч413(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Улюкаєва І. Г. 
Історія суспільного дошкільного виховання в Україні (кінець XIX ст. - 1941 р.) : Навч. посіб. / І. Г. Улюкаєва; Бердян. держ. пед. ун-т. - Запоріжжя : Просвіта, 2004. - 76 c. - укp.

Висвітлено внесок педагогічних товариств у розвиток суспільного дошкільного виховання в Україні наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Проаналізовано політику уряду Української Народної Республіки в галузі освіти у 1917 - 1919 рр. Описано особливості української системи освіти у 1920-ті рр. Розкрито зміст освітньо-виховної роботи у дитячих садках у 1930-ті рр.

Освещен вклад педагогических обществ в развитие общественного дошкольного воспитания в Украине в конце ХІХ - начале ХХ ст. Проанализирована политика правительства Украинской Народной Республики в области образования в 1917 - 1919 гг. Описаны особенности украинской системы образования в 1920-е гг. Раскрыто содержание образовательно-воспитательной работы в детских садах в 1930-е гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА650389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Улюкаєва І. Г. 
Історія суспільного дошкільного виховання в Україні : навч. посіб. / І. Г. Улюкаєва; Бердян. держ. пед. ун-т. - Бердянськ, 2007. - 169 c. - укp.

Розглянуто питання розвитку суспільного дошкільного виховання в Україні з кінця ХІХ ст. до 2005 р. Проаналізовано внесок педагогічних товариств у розвиток даного виховання наприкінці ХІХ - початку ХХ ст., політику уряду Української Народної Республіки в галузі освіти, особливості вітчизняної системи освіти у 1920-ті рр., розвиток системи дошкільного вихованя у 1930-ті рр., розкрито зміст освітньо-виховної роботи у дитячих садках у даний та повоєнний періоди, а також в 1960 - 1990 рр. Висвітлено стан суспільного дошкільного виховання з часів державної незалежності України.

Рассмотрены вопросы развития общественного дошкольного воспитания в Украине с конца ХІХ ст. до 2005 г. Проанализированы вклад педагогических обществ в развитие данного воспитания в конце ХІХ - начале ХХ ст., политика правительства Украинской Народной Республики в области образования, особенности отечественной системы образования в 1920-е гг., развитие системы дошкольного образования в 1930-е гг., раскрыто содержание образовательно-воспитательной работы в детских садиках в данный и послевоенный периоды, а также в 1960 - 1990 гг. Освещено состояние общественного дошкольного воспитания со времен государственной независимости Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА690418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Улюкаєва І. Г. 
Нариси з історії суспільного дошкільного виховання в Україні : Навч. посіб. / І. Г. Улюкаєва; Бердян. держ. пед. ун-т. - Бердянськ, 2006. - 148 c. - укp.

Розглянуто особливості становлення та розвитку суспільного дошкільного виховання в Україні у різні історичні періоди, зокрема в кінці XIX - на початку XX ст., у часи УНР (1917 - 1919 рр.), у 1920 - 1930-ті рр., 1943 - 1959 рр. , 1960 -1990 рр., а також на етапі становлення державної незалежності України у 1991 - 2005 рр. Розглянуто зміст освітньо-виховної роботи у дошкільних закладах, описано основні методи та засоби виховання. Показано особливості формування та функціонування української системи освіти, висвітлено питання професійної підготовки вчителів і вихователів. Розглянуто теоретичні концепції визначних вітчизняних педагогів (С.Ф.Русової, А.С.Макаренка, В.О.Сухомлинського) щодо виховання дітей дошкільного віку та підготовки їх до школи.

Рассмотрены особенности становления и развития общественного дошкольного воспитания в Украине в различные исторические периоды, в частности в конце XIX - в начале XX ст., во времена УНР (1917 - 1919 гг.), в 1920-е и 1930-е годы, 1943 - 1959, 1960 - 1990 гг., а также на этапе становления государственной независимости Украины в 1991 - 2005 гг. Рассмотрено содержание образовательно-воспитательной деятельности в дошкольных заведениях, описаны основные методы и средства воспитания. Показаны особенности формирования и функционирования украинской системы образования, освещены вопросы профессиональной подготовки учителей и воспитателей. Рассмотрены теоретические концепции выдающихся отечественных педагогов (С.Ф.Русовой, А.С.Макаренко, В.А.Сухомлинского) по воспитанию детей дошкольного возраста и подготовки их к школе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР) я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА677783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Улюкаєва І.  
Історія суспільного дошкільного виховання в Україні : навч. посіб. / І. Улюкаєва. - 2-ге вид., доповн. - Донецьк : Юго-Восток, 2008. - 231 c. - укp.

Висвітлено особливості розвитку суспільного дошкільного виховання в Україні з кінця XIX ст. до 2007 р. Розглянуто політику уряду Української Народної Республіки в галузі освіти, проблеми підготовки педагогів для суспільного дошкільного виховання у 1930-х рр., зміст освітньо-виховної роботи у дитячих садках у 1960 - 1990 рр., стан суспільного дошкільного виховання за часів державної незалежності України. Охарактеризовано постаті таких видатних вітчизняних педагогів, як Н.Д. Лубенець, Т.Г. Лубенець, І.О. Сікорський, В.В. Зеньківський, С.Ф. Русова, О.І. Дорошенко, А.С. Макаренко, В.О. Сухомлинський.

Освещены особенности развития общественного дошкольного воспитания в Украине с конца XIX в. до 2007 г. Рассмотрены политика правительства Украинской Народной Республики в области образования, проблемы подготовки педагогов для общественного дошкольного воспитания в 1930-х гг., содержание образовательно-воспитательной работы в детских садах в 1960 - 1990 гг., состояние общественного дошкольного воспитания в период государственной независимости Украины. Охарактеризованы личности таких выдающихся отечественных педагогов, как Н.Д. Лубенец, Т.Г. Лубенец, І.А. Сикорский, В.В. Зеньковский, С.Ф. Русова, О.И. Дорошенко, А.С. Макаренко, В.А. Сухомлинский.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА706159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Попиченко С. С. 
Розвиток теорії і практики дошкільного виховання в Україні (кінець ХІХ - початок ХХ ст.) : навч. посіб. / С. С. Попиченко. - Умань : Софія, 2009. - 150 c. - Бібліогр.: с. 144-149. - укp.

Розкрито історію становлення та розвитку суспільного дошкільного виховання в Україні в період кінця XIX - початку XX ст. Проаналізовано різні типи дошкільних установ, досвід роботи громадсько-педагогічних товориств, прогресивні ідеї відомих діячів освіти того часу, зокрема, С.Ф. Русової, Т.Г. Лубенця та Н.Д. Лубенець.

Раскрыты история становления и развития общественного дошкольного образования в Украине в конце XIX - начале XX вв. Проанализированы разные типы дошкольных учреждений, опыт работы общественно-педагогических обществ, прогрессивные идеи известных деятелей образования того времени, в частности, С.Ф. Русовой, Т.Г. Лубенца и Н.Д. Лубенец.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)52я73 + Ч414(4УКР)7я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА709076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Філімонова Т. В. 
Дитяча гра в суспільному дошкільному вихованні України (70-ті роки ХІХ ст. кінець 20-х років ХХ ст.) : Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т. В. Філімонова; Ін-т педагогіки АПН України. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Науково обгрунтовано генезу педагогічних засад дитячої гри в період розвитку суспільного дошкільного виховання в Україні, визначено суть, роль і місце дитячої гри в структурі навчально-виховного процесу в дошкільному закладі на сучасному етапі. Розглянуто вплив педагогічних теорій зарубіжних (Ф. Фребеля, М. Монтессорі, О. Декролі) та вітчизняних (П. Каптерєва, М. Рубінштейна, С. Русової, Н. Лубенця, Я. Чепіги, І. Сікорського, О. Дорошенка) фахівців з дошкільного виховання на розвиток педагогіки гри дітей дошкільного віку в досліджуваний період. На підставі зібраних та опрацьованих архівних джерел, нормативних документів, інструкцій, методичних посібників, матеріалів періодичної преси досліджено теоретичні засади походження гри, зміст та особливості організаційних форм і засобів гри в дошкільному закладі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)52 + Ч411.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лазарович Н. Б. 
Навчально-виховна робота з обдарованими дітьми 5 - 6 років у дошкільних навчальних закладах (кінець ХХ - початок ХХІ століття) : Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н. Б. Лазарович; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2006. - 20 c. - укp.

Розкрито актуальні аспекти проблеми організації навчально-вииховної роботи з обдарованими дітьми 5 - 6-ти років у дошкільних навчальних закладах. Проаналізовано її суть і стан у психолого-педагогічній літературі та практиці дошкільних навчальних закладів кінця XX - початку XXI ст. Теоретично обгрунтовано й експериментально апробовано зміст зазначеної роботи засобами екологічної освіти для розвитку їх інтелектуальних і творчих здібностей. Визначено педагогічні умови ефективного впровадження змісту роботи з обдарованими дошкільниками до практики сучасного дошкільного закладу. За розробленою концептуальною моделлю екологічної освіти, орієнтованої на специфіку роботи з обдарованими дітьми, забезпечено високий рівень розвитку їх інтелектуальних і творчих здібностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Донченко О. В. 
Проблема естетичного виховання дітей дошкільного віку в педагогічній думці України (кінець XIX - початок ХХ ст.) : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.01 / О. В. Донченко; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 2005. - 21 c. - укp.

Проаналізовано та систематизовано теоретичні ідеї естетичного виховання дітей дошкільного віку у педагогічній спадщині вітчизняних освітян наприкінці XIX - початку XX ст. Показано внесок провідних діячів освіти та мистецтва України у розвиток естетичного виховання дошкільників. Висвітлено досвід його організації в Україні у досліджений період. Узагальнено зміст естетичного виховання, виявлено основні форми та методи його здійснення у дошкільних навчальних установах різного типу, що існували у цей період. З'ясовано й обгрунтовано можливості використання позитивного досвіду минулого за умов реформування національної системи освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.355 + Ч413(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Чаговець А. І. 
Проблема формування здорового способу життя дітей дошкільного віку у вітчизняній педагогіці (друга половина XX століття) : автореф. дис... канд. пед. наук / А. І. Чаговець; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. - Житомир, 2007. - 20 c. - укp.

На підставі аналізу науково-педагогічної, історичної літератури, досвіду роботи дошкільних закладів періоду другої половини XX ст. визначено й обгрунтовано теоретичні підходи до вирішення проблеми, що стосується здорового способу життя в дітей дошкільного віку. Розкрито суть понять "здоров'я" та "здоровий спосіб життя дошкільнят". Досліджено зміст, форми та методи його формування. Визначено етапи розвитку проблеми у контексті особливостей науково-педагогічних досягнень, ієрархії науково-практичних проблем дослідженого періоду, пріоритетів виховного комплексу. Висвітлено тенденції формування навичок здорового способу життя у дітей дошкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.354 + Ч413(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Куліш Т. І. 
Проблеми дошкільного виховання у творчій спадщині Наталії Лубенець (1877 - 1943) : Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т. І. Куліш; Ін-т педагогіки АПН України. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Висвітлено громадсько-освітню та педагогічну діяльність Н.Лубенець у контексті соціально-культурного розвитку України другої половини ХІХ ст. - 1940-х рр., розкрито провідні чинники формування її світогляду, визначено основні віхи життя, а також викладено питання дошкільного виховання у творчій спадщині. Доведено, що ідея про необхідність суспільного виховання дошкільників та організацію з цією метою спеціальних дошкільних закладів - дитячих садків - в українській дошкільній педагогіці - була висунута і теоретично обгрунтована Н.Лубенець на початку ХХ ст. Вона розробила свої теоретичні положення щодо організації суспільного дошкільного виховання в Україні, наслідуючи ідеї фундатора дошкільної педагогіки Ф.Фребеля та беручи до уваги принципи тогочасних провідних педагогічних теорій, особливо "теорії вільного виховання" (М.Монтессорі, Е.Кей). Розкрито роль та значення педагогічних праць Н.Лубенець.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дітковська С. О. 
Розвиток відомчих дошкільних закладів у Донбасі в кінці 50-х - початку 90-х років : Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С. О. Дітковська; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. - Луганськ, 2004. - 20 c. - укp.

Висвітлено історію утворення та діяльності відомчих дошкільних закладів Донбасу як освітньо-виховних установ особливого типу у вітчизняній системі освіти. Розглянуто соціально-економічні, політичні та соціокультурні передумови їх розвитку. Доведено переваги підпорядкування дитячих садків та ясел підприємствам та організаціям, що надає високий рівень матеріального забезпечення, наявність висококваліфікованих спеціалістів та оточення дитини трудовою атмосферою. Вперше розкрито провідні тенденції та специфіку функціонування відомчих дошкільних закладів у період кінця 1950-х - початку 1990-х рр., виявлено динаміку їх розвитку на різних етапах існування, проаналізовано основні напрямки та особливості змісту освітньої діяльності з формування настанови дитини на працю та виховання любові до професії батьків. Уточнено поняття "відомчі дошкільні заклади" та "настанова дитини на працю". Обгрунтовано можливості творчого використання набутого досвіду виховної роботи дошкільних закладів даного типу за сучасних умов. У науковий обіг введено невідомі та маловідомі архівні матеріали та публікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бондар О. В. 
Становлення та розвиток системи дошкільного виховання в УСРР (1919 - 1933 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук / О. В. Бондар; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено процес становлення та розвитку дошкільної системи виховання в УСРР у 1919 - 1933 рр. Здійснено комплексний аналіз законодавчого закріплення закладів дошкільного виховання як початкового ступеня радянської освіти, з'ясовано його місце та роль в освітній системі УСРР. Здійснено класифікацію всіх існуючих типів дошкільних закладів. З'ясовано стан їх фінансування та контингент вихованців і батьків, які користувались ними. Висвітлено процес формування кадрового потенціалу мережі дошкільного виховання, розглянуто систему підготовки педагогічних кадрів, зміни у змісті методичного наповнення навчально-виховного процесу. Проаналізовано мовну політику у дошкільних закладах у 1919 - 1933 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пантюк Т. І. 
Теорія і практика фізичного виховання дітей дошкільного віку в Україні (1918 - 1939 рр.) : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.07 / Т. І. Пантюк; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Досліджено процес становлення та розвитку системи фізичного виховання дошкільників в Україні у міжвоєнну добу. Розглянуто вплив педагогічних теорій вітчизняних (С.Русової, Я.Чепіги, П.Франка, А.Животка) і зарубіжних (Ф.Фребеля, М.Монтессорі, сестер Агацці, Г.Горна) теоретиків дошкільного виховання на процес становлення та розвитку фізичного виховання дітей дошкільного віку. На підставі систематизованих архівних документів, посібників, інструкцій, порадників, матеріалів періодичної преси досліджено теоретичні засади фізичного виховання дошкільників, зміст та особливості організаційних форм і засобів фізичного виховання дітей дошкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)6 + Ч411.354

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Єськова Т. Л. 
Виховання працелюбності дітей дошкільного віку на заняттях з ручної праці (1917 - 1941 рр.) : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Т. Л. Єськова; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - Луганськ, 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено питання використання ручної праці з метою виховання працелюбності дошкільників у вітчизняній педагогічній системі 1917 - 1941 рр. Розглянуто джерела виховання працелюбності дітей: здобутки української народної педагогіки, ідеї прогресивних вітчизняних і зарубіжних педагогів щодо трудового виховання підростаючого покоління. Визначено етапи становлення та розвитку методики виховання працелюбності дошкільників на заняттях з ручної праці. Висвітлено досвід виховання працелюбності на заняттях з ручної праці у дошкільних закладах досліджуваного періоду. Проаналізовано основні підходи до організації занять, розглянуто методи, форми та засоби виховання працелюбності дошкільників. Обгрунтовано пріоритетні шляхи творчого використання прогресивних ідей виховання даної якості у дітей дошкільного віку за нових соціально-економічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.355.8 + Ч413(4УКР)61/62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Степанова Т. М. 
Еволюція змісту дошкільної освіти у другій половині ХХ століття : монографія / Т. М. Степанова. - К. : Слово, 2010. - 180 c. - укp.

Проаналізовано особливості розвитку та становлення змісту дошкільної освіти з середини XX ст. до сьогодення. Розкрито аксіологічні, системні, філософські, психологічні та педагогічні засади його конструювання. Увагу приділено проблемам модернізації змісту вітчизняної дошкільної освіти в період 1990 - 2010 рр.

Проанализированы особенности развития и становления содержания дошкольного образования с середины XX в. до настоящего времени. Раскрыты аксиологические, системные, философские, психологические и педагогические основы его конструирования. Уделено внимание проблемам модернизации содержания отечественного дошкольного образования в период 1990 - 2010 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)63/64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА731046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Чернявська М. В. 
Естетичне виховання дітей у дошкільних закладах освіти України (друга половина XX століття) : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / М. В. Чернявська; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше здійснено цілісне історико-педагогічне дослідження проблеми естетичного виховання дітей у дошкільних закладах освіти України в другій половині XX ст. Визначено внесок провідних учених, педагогів досліджуваного періоду в розробку наукових засад вирішення зазначеної проблеми. Обгрунтовано етапи (1950 - 1961 рр. - етап становлення системи естетичного виховання дітей у дошкільних закладах освіти, 1962 - 1980 рр. - етап розвитку системи естетичного виховання дітей у дошкільних закладах освіти, 1990-ті рр. - етап модернізації системи естетичного виховання дітей у дошкільних закладах освіти). Окреслено перспективи використання в сучасних дошкільних закладах освіти позитивного досвіду естетичного виховання дітей дошкільного віку досліджуваного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.355 + Ч413(4УКР)63/64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Лещенко Н. А. 
Проблема формування цінностей в теорії і практиці дошкільного виховання (середина XIX - 20-ті рр. XX ст.) : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Н. А. Лещенко; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2011. - 19 c. - укp.

Вперше досліджено теоретико-практичні особливості дошкільного виховання: в Україні середини XIX - 1920-х pp. на аксіологічних засадах. Виявлено та систематизовано специфіку ціннісно-зорієнтованих тенденцій виховання дітей дошкільного віку у вітчизняній педагогічній думці та суспільно-педагогічній практиці даного періоду. Вперше залучено до наукового обігу матеріали архівних джерел, які репрезентують ідеї про здоров'я, красу, мораль, працю, природу, знання, патріотизм як цінності для даної вікової категорії. Проведено аналіз професійно-педагогічної підготовки вихователів для дошкільних навчальних закладів на засадах педагогічної аксіології. Визначено тенденції ціннісно-зорієнтованого виховання дітей дошкільного віку на рівні родини, персоніфікованих ініціатив, просвітницьких і доброчинних товариств, функціонування дитячих установ, педагогічних відділів, освітянських з'їздів, видавничої діяльності. Уточнено парадигмальність концепту "цінність" відповідно до особливостей виховання дошкільників. Висвітлено виявлення прогресивних ідей вдосконалення змісту ціннісно-зорієнтованого виховання дітей-дошкільників, визначення ролі суспільних інституцій у процесі формування особистості віку дошкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Вергазова Л. Г. 
Словесна творчість дошкільників як засіб морального виховання у вітчизняній теорії і практиці (кінець ХІХ - ХХ ст.) : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Л. Г. Вергазова; Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Луганськ, 2010. - 20 c. - укp.

Визначено соціально-історичні та педагогічні передумови формування сучасних поглядів на словесну творчість як засіб морального виховання. Розкрито генезу поняття дитячої словесної творчості в історії дошкільної педагогіки. Здійснено історико-ретроспективний аналіз проблеми взаємозв'язку дитячої словесної творчості з моральним вихованням дошкільників і визначено етапи її розвитку. Охарактеризовано пріоритетні підходи щодо організації словесної творчості дошкільників як засобу морального виховання на різних етапах педагогічної практичної діяльності кінця XIX -XX ст. Виявлено можливості використання позитивного досвіду вітчизняних педагогів за сучасних освітніх умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)5/6 + Ч411.352

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Софія Русова - педагог, державний діяч, просвітитель (до 155-річчя від дня народження) : біобібліогр. покажч. / ред.: РоговаП. І.; упоряд.: ЛогаТ. В.; НАПН України, Держ. наук.-пед. б-ка України ім. В.О. Сухомлинського, Ніжин. держ. ун-т ім. М. Гоголя. - К., 2010. - 175 c. - (Видат. педагоги світу; Вип. 6). - укp.

Висвітлено життєвий шлях і творчу діяльність С. Ф. Русової - видатного українського педагога в галузі дошкільного виховання, громадсько-освітнього діяча, письменниці, історика, етнографа, мистецтвознавця, літературного критика, визначного представника української культури й організатора жіночого руху. Наведено бібліографічні описи праць С. Ф. Русової, а також список літературних джерел про неї, виданих в Україні та світі з початку 1850-х рр. до 2010 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52-8 Русова С. я1 + Ч413(4УКР) + Ч710.3(4УКР)52-8 Русова, С. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС51245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Степанова Т. М. 
Трансформації змісту передшкільної освіти в історії розвитку вітчизняної дошкільної педагогіки: методологія, теорія, практика (кінець XIX - XX ст.) : автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.01, 13.00.08 / Т. М. Степанова; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". - О., 2011. - 44 c. - укp.

Обгрунтовано методологічні засади дослідження змісту передшкільної освіти періоду кінця XIX - продовж XX ст. Розкрито сутність феноменів "передшкільна освіта" та "зміст передшкільної освіти". Встановлено в контексті суспільних і педагогічних детермінант періодизацію розвитку змісту передшкільної освіти у вітчизняній дошкільній педагогіці 1898 - 2000 pp. Висвітлено зміст, специфіку його розвитку в різні періоди дослідження. Визначено дві групи тенденцій: тенденції становлення та розвитку змісту передшкільної освіти в кінці XIX - XX ст.; тенденції, які висвітлюють перспективу подальшого розвитку та трансформацій змісту передшкільної освіти в сучасному освітньому просторі. Узагальнено вітчизняний досвід, що дозволяє визначити напрями використання змісту передшкільної освіти для подальших наукових пошуків у даній царині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч413(4УКР)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384043 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського