Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (15)Книжкові видання та компакт-диски (130)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч612.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 166
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Побірченко Н. С. 
Шкільні проблеми на сторінках часопису "Основа" (1861 - 1862) / Н. С. Побірченко. - К. : Наук. світ, 1999. - 34 c. - Бібліогр.: с. 31-34. - укp.

Розглянуто історію виникнення журналу "Основа" - південно-російського літературно-вченого вісника, який видавався 1861 - 1862 рр., а також проблеми українського шкільництва, що було висвітлено на його сторінках, зокрема, дії суспільства і розпорядження уряду на шляху народної освіти, корисні та шкідливі для просвіти, діяльність народних і недільних шкіл тощо. Проаналізовано деякі статті М.Костомарова, О.Лазаревського, О.Кониського, Ф.Кістяківського та інших, які було опубліковано у часописі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч612.11 + Ч612.4(4УКР)72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Годований Є. Ф. 
Суспільно-політичний рух 30-60-х років ХІХ століття в Україні та його висвітлення на сторінках української преси / Є. Ф. Годований. - К. : Знання, 1999. - 35 c. - Бібліогр.: 17 назв. - укp. - рус.

Розглядаються шляхи висвітлення українською пресою середини ХІХ ст. суспільно-політичного руху в Україні, розвиток преси на українських землях. Аналізуються такі періодичні видання цього періоду, як "Одесский вестник", ""Зоря галицька", "Киевский телеграф", "Харьковские губернские ведомости", "Киевлянин", "Друг народа", "День", "Новороссийские ведомости", "Николаевский вестник", "Свет".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)47,014 + Ч612.113/115

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Щербакова О. А. 
Проблема формування національної еліти України крізь призму преси 90-х років : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.08 / О. А. Щербакова; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. - К., 1999. - 20 c. - укp.

Досліджено одну з найполемічніших і найважливіших для перехідного етапу державницького будівництва проблему - формування національної еліти України крізь призму преси 90-х р. Здійснено одну з перших в українському журналістикознавстві спроб розкрити роль взаємовпливу сучасної вітчизняної преси на процес формування національної еліти та віддзеркалення у пресі метаморфоз національної еліти в контексті соціокультурних та внутрішньополітичних реалій. Проаналізовано роль преси в організації громадського дискурсу з елітарної проблематики на тлі проблем трансформації українського суспільства. Розглянуто характеристики основних тенденцій, особливості та приклади закладення у масову свідомість ключових елітарних понять медіа-засобами, тематичний діапазон елітарної проблематики на шпальтах сучасної газетно-журнальної періодики й динаміку громадської думки щодо ролі, завдань, типології, пріоритетів і шляхів формування національної еліти. Окреслено перспективи модерної національної еліти України в контексті державної кадрової політики на межі століть, зважаючи на взаємозалежності науки, освіти, культури та мас-медіа у процесі формування інтелектуально-духовного потенціалу України та виховання елітарних особистостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + С5*422.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Приходько Г. І. 
Проблема фізичного виховання особистості у вітчизняній педагогічній журналістиці (друга половина XIX - початок XX ст.) : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.01 / Г. І. Приходько; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

У дисертації на основі аналізу педагогічної журналістики другої половини ХІХ - початку ХХ ст. досліджується процес формування вітчизняної системи фізичного виховання. Розглядаються історичні передумови створення наукових засад фізичного виховання, обгрунтовано етапи і виявлено тенденції розвитку вітчизняної системи фізичного виховання в досліджуваний період. Узагальнено досвід реалізації завдань фізичного виховання в шкільній та позашкільній практиці. Розкрито роль педагогічної журналістики в популяризації поглядів авторитетних учених і діяльності педагогів-практиків в галузі фізичного виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Ч612.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Передирій В. А. 
Жіноча доля на тлі доби: (Літопис жіночого руху у світлі українських видань) / В. А. Передирій, Н. М. Сидоренко, Т. В. Старченко; Дослід. центр історії укр. преси. - К., 1999. - 120 c. - Бібліогр.: с. 112-115. - укp.

Показано роль українського жіноцтва у державотворчому процесі й національному відродженні, його вплив на культурно-просвітницьке життя суспільства з кінця ХІХ - до кінця ХХ ст. Розкриваються передумови виникнення організованого жіночого руху, створення різних гуртків і товариств ("Товариство руських жінок" на Галичині, гурток Олени Доброграєвої у Києві та ін.), простежується жіноча діяльність у Східній Україні на початку ХХ ст. Аналізується літературно-наукова, педагогічно-виховна та громадсько-політична діяльність найкращих представниць жіночого руху (Н.Кобринської, Л.Українки, О.Кобилянської, С.Русової, Х.Алчевської, М.Омельченко та ін.). Значну увагу приділено аналізу галицької періодики для жінок на початку ХХ ст. як джерела дослідження історії жіночого руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР) + Ч612.113 + Ф74(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Акайомова А. 
Роль преси у розвитку політичної реклами в Україні (90-ті роки ХХ ст.) / А. Акайомова // Вісн. Кн. палати. - 1999. - № 4. - С. 13-15. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.113 + С5*666

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15184 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Гордій Н. М. 
Проблема підготовки батьків до розумового виховання дітей у вітчизняній педагогічній журналістиці другої половини XIX - початку XX ст. : Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н. М. Гордій; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 2000. - 18 c. - укp.

Проаналізовано становлення й розвиток теоретичної підготовки батьків до розумового виховання дітей, охарактеризовано погляди педагогів минулого на завдання, зміст, способи та засоби розумового виховання. Розкрито роль вітчизняної педагогічної журналістики у висвітленні актуальних питань сімейного виховання, відображено специфіку діяльності батька та матері у реалізації завдань розумового виховання. Наведено комплекс засобів та способів розумового виховання дітей у сім'ї у досліджуваний період: визначено роль гри та іграшки як засобу розумового виховання, обгрунтовано значення книжки у реалізації його завдань, а також розкрито освітньо-виховні можливості організації сімейного дозвілля, зокрема, щодо здійснення розумового виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч491.2 + Ч612.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Власенко В. І. 
Українська преса як фактор впливу на міжнародну діяльність держави (проблеми становлення і розвитку відносин України та НАТО у 90-х роках) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.08 / В. І. Власенко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. - К., 2000. - 24 c. - укp.

Досліджено вплив друкованих засобів масової інформації різного політичного спрямування на міжнародну діяльність держави на прикладі становлення та розвитку відносин між Україною та НАТО у 1990-х роках. Дослідження проведено на основі публікацій у дев'яти провідних українських газетах. За допомогою класичних методів соціологічного аналізу текстів масової комунікації з'ясовано, у чому полягають і чим зумовлені можливості та ефективність впливу друкованих засобів масової інформації (ЗМІ) на вироблення та реалізацію зовнішньої політики України, зокрема у важливому її напрямку - розвитку відносин з Північноатлантичним оборонним союзом. Висвітлено реалізацію новітніми українськими ЗМІ (пресою) виконання функції формування об'єктивної громадської думки. Обгрунтовано необхідність розвитку друкованих ЗМІ на сучасному етапі. Визначено їх роль у процесі підготовки та прийняття державних зовнішньополітичних рішень. Вказано на важливість налагодження співпраці між пресою та владними структурами, причетними до прийняття зовнішньополітичних рішень з метою відстоювання державних інтересів України на міжнародній арені. Встановлено, що протягом даного етапу вплив друкованих ЗМІ на прийняття важливих зовнішньополітичних рішень був недостатнім через низку об'єктивних і суб'єктивних причин. Викладено пропозиції працівникам ЗМІ та представникам владних структур щодо поліпшення системи підготовки журналістів-міжнародників та прискорення євроінтеграційних процесів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + Ч612.4(4УКР) + Т3(4УКР)64-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бадрак В. В. 
Фактори ефективності впливу друкованих ЗМІ (преси) на електорат : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.08 / В. В. Бадрак; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. Ін-т журналістики. - К., 2000. - 20 c. - укp.

Досліджено роль друкованих засобів масової інформації (ЗМІ) під час парламентської та президентської передвиборчих кампаній 1998 - 1999 рр. в Україні та визначено фактори ефективності впливу друкованих матеріалів на громадську думку. Дослідження проводилося на прикладі діяльності основних загальнонаціональних видань України. Проведено порівняльний контент-аналіз провідних друкованих ЗМІ. Висвітлено досвід роботи й оцінки соціологічних служб та іноземних спостерігачів. Обгрунтовано необхідність розвитку друкованих ЗМІ на сучасному етапі, розкрито їх роль у побудові в державі політично структурованого суспільства. Досліджено та класифіковано основні прийоми і методи, які використовувались пресою з метою впливу на електоральні настрої. Виявлено, що навіть за умов зростання рівня плюралізму та свободи друкованих ЗМІ, зростання професіоналізму у роботі національних видань, їх розвитку перешкоджає низка проблем. Наведено пропозиції щодо поліпшення політичної комунікації та вільного доступу до інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + Ф018

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Васюк О. 
Розпорошення публікацій з правознавства і юридичних наук у періодиці / О. Васюк // Вісн. Кн. палати. - 2000. - № 5. - С. 32-35. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15184 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Мамонтова Е. В. 
Фактор преси у конституційному процесі в Україні : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / Е. В. Мамонтова; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2000. - 20 c. - укp.

Розкрито роль і місце друкованих засобів масової інформації у розвитку конституційного процесу в Україні. На підставі вивчення методів та стилю роботи багатьох вітчизняних газет різних політичних орієнтацій проведено порівняльний аналіз ступеня та факторів їх впливу на хід конституційного процесу і зміст нового Основного Закону України. Зроблено відповідні висновки та сформульовано практичні рекомендації щодо їх наукового і практичного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + Ф055.1 + Х809(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Рудий Г. Я. 
Газетна періодика - джерело вивчення проблем української культури 1917 - 1920 рр. / Г. Я. Рудий; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2000. - 442 c. - Бібліогр.: с. 398-441. - укp.

Вперше в українській історіографії на підставі документальних та оповідних джерел наведено узагальнюючу характеристику преси України 1917 - 1920 рр. Висвітлено національно-культурні процеси у період українських визвольних змагань. Визначено їх якісно-кількісні характеристики на рівні газетного джерела. Застосовано проблемно-тематичний, систематично-хронологічний, традиційно-описовий та кількісний методи дослідження. Вивчено матеріали 1150 газет. Використано матеріали архівів, спеціальну літературу, збірники документів з питань радянського та культурного будівництва, видання енциклопедичного характеру. Наведено два додатки: "Газети періоду Української революції 1917 - 1920 рр.", котрі піддано контент-аналізу та "Газети 1917 - 1920 рр." - складений за матеріалами фондів Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського та Бібліотеки науково-довідкових видань Центральних державних архівів України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11(4УКР) + Ч612 в + Т211(4УКР)61 + Т3(4УКР)61-7,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гриценко О. М. 
Преса і політика: проблеми, концепції, досвід / О. М. Гриценко, В. І. Шкляр. - К. : Ін-т журналістики Київ. нац. ун-ту ім. Т.Шевченка, 2000. - 70 c. - укp.

Розглянуто актуальну проблему динаміки і кореляції преси та політики. Особливу увагу приділено аналізу взаємозв'язаних процесів - політизації мас-медіа та медіатизації політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Побірченко Н. С. 
Проблеми освіти на сторінках часопису "Киевская старина" (1882 - 1906) / Н. С. Побірченко. - К. : Наук. світ, 2000. - 92 c. - Бібліогр.: 276 назв. - укp.

Висвітлено історію створення та діяльності журналу "Киевская старина" (1882 - 1906 рр.), який видавався членами Київської Старої громади. Особливу увагу приділено аналізу освітянських проблем, що розглядались на сторінках журналу, зокрема, історії розвитку системи національної освіти (світської та духовної) в Україні, роботи недільних шкіл, просвітницької діяльності, впровадження української мови в народних школах, існування національної школи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч612.11 + Ч612.4(4УКР)72 "Киевская старина"

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мандзяк В.  
Український національний рух у Галичині першої половини ХІХ ст. на сторінках Львівських періодичних видань: історіографічний аспект (1992 - 2000 рр.) / В. Мандзяк // Зб. пр. Н.-д. центру періодики. - 2001. - Вип. 9. - С. 598-611. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11(4Укр) + Т3(4Укр331)47-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69017 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Житарюк М.  
"Українська проблема" очима зарубіжної публіцистики: інтерпретаційна модель (за матеріалами щоденника "Діло") / М. Житарюк // Зб. пр. Н.-д. центру періодики. - 2001. - Вип. 9. - С. 357-384. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + Т3(4Укр)0-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69017 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Яцина О. А. 
Українська дореволюційна преса про архітектуру як засіб формування історичної свідомості / О. А. Яцина // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 2001. - Вип. 6. - С. 100-104. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано питання становлення "українського стилю" в архітектурі на шпальтах часописів України початку ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11(4Укр) + Щ113(4Укр)-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дубінець І. В. 
Педагогічна просвіта батьків у вітчизняній періодичній пресі другої половини XIX століття : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.01 / І. В. Дубінець; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. - Луганськ, 2001. - 19 c. - укp.

Висвітлено актуальність проблеми педагогічної просвіти батьків у досліджуваний період, виявлено динаміку становлення та розвитку ідеї педагогічної просвіти батьків, розглянуто систему психолого-педагогічних та медико-фізіологічних знань, необхідних батькам для ефективної реалізації завдань виховання. Розкрито сутність, мету, завдання, засоби, способи та специфіку розумового, морального, естетичного виховання дітей у сім'ї. Узагальнено напрями здійснення педагогічної просвіти батьків на сторінках педагогічної преси. Узагальнено досвід організації батьківських гуртків, комітетів, спілок, товариств. Порівняно зміст та форми педагогічної просвіти батьків, що мали місце у досліджуваний період та за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч493(4УКР) + Ч612.11(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Романчук О. К. 
Історична публіцистика як складова системи державотворення та самоорганізації громадянського суспільства в Україні : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.08 / О. К. Романчук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. - К., 2001. - 16 c. - укp.

Досліджено роль історичної публіцистики, як важливої складової систем розкриття сутності нашого минулого, державотворення, самоорганізації посттоталітарного суспільства в Україні у суспільство громадянське. Обгрунтовано правомірність застосування в журналістській практиці системного підходу до вивчення історичних фактів, суспільних явищ. Викладено філософські та політичні позиції учасників даних процесів, зокрема у таких аспектах, як мораль, культура, мова в комплексі системних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11(4УКР) + Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бойко О. В. 
Зовнішньополітичний образ України та чинники його формування в друкованих англомовних ЗМІ в умовах трансформації суспільства : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. В. Бойко; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. досліджень. - К., 2001. - 22 c. - укp.

Здійснено контент-аналіз публікацій на українську тематику у зарубіжних англомовних мас-медіа, завдяки чому визначено консолідований політичний образ України, сформований у свідомості закордонних споживачів інформації. Досліджено теоретичний і практичний аспекти творення нових технологій формування об'єктивного зовнішньополітичного іміджу України. Запропоновано шляхи використання іміджевого потенціалу щодо переорієнтації міжнародної громадської думки про Україну з метою її інтеграції у європейський і світовий політичний, економічний та культурно-інформаційний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф024 + Ч612.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317054 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського