Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш5(0)-335$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Зарипова-Четин Ч.  
Традиции философской поэзии Ницше в творчестве С. Рамиева и К. Бальмонта / Ч. Зарипова-Четин // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2005. - № 6. - С. 144-151. - Библиогр.: 34 назв. - рус.

Проанализировано творчество поэтов, живущих на разных меридианах, но с общими философскими взглядами. Полученные результаты исследования являются релевантными и валидными для понимания языковой картины мира Ницше, Рамиева и Бальмонта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171 + Ш5(0)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Волошко М. Ю. 
Концепт IбагатствоD у англосаксонській міфопоетичній картині світу / М. Ю. Волошко // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2005. - № 5. - С. 88-93. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Виявлено лінгвокогнітивні особливості функціонування концепту БАГАТСТВО у англосаксонській міфопоетичній картині світу. Особливу увагу приділено аналізу структури представлення досліджуваного концепту за допомогою пропозицій, фреймів, сіток. Запропоновано новий тип фрейму - об'єктоцентричний фрейм - і вибудовано концептуальну структуру лексико-семантичного поля БАГАТСТВО у англосаксонській міфопоетичній картині світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171 + Ш5(0)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дубровська О. Т. 
Еволюція жанру оди на зламі століть (кінець XVIII - початок XIX) : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / О. Т. Дубровська; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2003. - 19 c. - укp.

Досліджено загальні закономірності жанрової еволюції оди в європейській літературі кінця XVIII - першої половини XIX ст., на рубежі двох великих епох - риторичної та постриторичної, коли змінюється зміст поняття "жанр". Проаналізовано жанрові концепції у сучасному вітчизняному та зарубіжному літературознавстві та обгрунтовано два аспекти жанрової інтерпретації оди в перехідний період: ідейно-тематичний комплекс та словесно-образний світ твору. Визначено основні періоди розвитку жанру оди в європейській літературі: античний, ренесансний, класицистичний, романтичний та постриторичний. Вивчено етапи історії оди в українській літературі від Ю.Дрогобича до М.Зерова. Головну увагу приділено переходу жанрових норм у жанрові традиції та інтерпретації цього процесу на прикладі творчості Ф.Г.Клопштока, Г.Державіна, Ф.Гельдеріна та Ф.Тютчева. Відзначено, що інтерпретація окремо взятих творів грунтується на загальних принципах теорії жанру як "пам'яті мистецтва" (М.Бахтін).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.453 + Ш5(0)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Петрухіна Л. Е. 
Образи природи як стани екзистенції у поезії (теоретичний аспект) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.06 / Л. Е. Петрухіна; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Львів, 2000. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.11 + Ш401.45 + Ш5(0)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Козлик І. В. 
Філософська лірика: диференціація видів і жанрова інтеграція : автореф. дис... д-ра філол. наук / І. В. Козлик; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2007. - 39 c. - укp.

Здійснено теоретичне дослідження літературно-художнього явища філософської лірики як жанрового феномена. Висвітлено філософську лірику на підгрунті послідовно проведеного зв'язку з сучасним станом літературознавства як гуманітарної науки, особливо його методологічної та теоретико-літературної галузей. Відповідно до цього актуалізацію та розгляд дослідженого питання взаємопов'язано з постановкою та вирішенням методологічних і теоретичних проблем. Аналітичне вивчення та визначення предметного гносеологічно-евристичного кола, у межах якого студіюється філософська лірика як теоретична проблема, здійснюються, зокрема, на підставі органічного поєднання продуктивних засад діяльнісного (системомиследіяльнісного) підходу Г.П.Щедровицького, філософської герменевтики Г.-Г.Гадамера та методологічних напрацювань традиційного літературознавства, а саме: класичного надбання та модернізуючих напрямів на зразок структурної поетики Ю.М.Лотмана. Дослідження філософської лірики за своєю побудовою та логікою відповідає структурі теоретичного знання. У зв'язку з цим філософську лірику розглянуто у єдності двох взаємопов'язаних планів - загальнотеоретичного та прикладного. У площині загальної теорії літератури головну увагу приділено загальнотеоретичній проблематиці, з урахуванням якої вибудовано "онтологічну картину" філософської лірики як жанрового утворення з метою надання цілісного уявлення про неї як про сформоване літературно-художнє явище, а також охарактеризовано інтегративні чинники даного утворення. У площині прикладної теорії літератури відзначено щодо важливого значення диференціальних факторів, які дозволяють репрезентувати основні видові

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.453 + Ш5(0)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Головащенко С. І. 
З історії літературної критики Біблії у Київській духовній академії: Яким Олесницький та його "Ритм и метр ветхозаветной поэзии" / С. І. Головащенко // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Філос. та релігієзнавство. - 2009. - Т. 89. - С. 54-59. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто перше детальне дослідження визначної праці Я. Олесницького, присвяченої становленню та ідентифікації літературно-поетичної форми старозавітного тексту. Виявлені методологічні принципи характеризують київську духовно-академічну богословську та бібліїстичну культуру другої половини XIX - початку XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-200.212 + Ш5(0)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Філос.реліг Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Скалевська Г. О. 
Лінгвостилістичні та структурні особливості перекладу пантумів: від традиційної малайської поезії до сучасної американської та української літератури / Г. О. Скалевська // Філол. трактати. - 2012. - 4, № 1. - С. 110-114. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено структурні, лінгвістичні та стилістичні особливості творів, написаних в поетичному жанрі пантуму. Увагу приділено виявленню прагматико-стилістичних рис, характерних саме для пантумів представників сучасної американської поезії, таких як Дональд Джастіс та Джон Ешбері. Розглянуто вплив даних прагматико-стилістичних рис на рівень складності перекладу пантумів українською мовою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.453 + Ш5(0)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бруннер І. О. 
До питання про філософські джерела української та новогрецької романтичної поезії XIX ст. / І. О. Бруннер // Гуманіт. науки. - 2004. - № 1. - С. 171-180. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто деякі аспекти, пов'язані з філософськими джерелами новогрецького та українського романтизму, подається нарис романтичної поезії XIX сторіччя на теренах України та Греції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23366 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського