Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Э371.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Чень Л. Я. 
Типи розпланування василіанських монастирів на теренах України / Л. Я. Чень // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2008. - № 632. - С. 85-91. - укp.

Розглянуто розпланування василіанських монастирів на теренах України. Проведено класифікацію монастирів та їх споруд.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4Укр) + Э371.22-647.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Борейко Ю. Г. 
Язичництво у контексті становлення народного християнства в Київській Русі (друга половина IX - середина XIII століть) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. Г. Борейко; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2001. - 16 c. - укp.

Досліджено проблему зміни релігії у Київській Русі у період з другої половини IX до середини XIII ст. Розглянуто процес переходу українського народу від язичництва до християнства, проаналізовано причини зміни релігії та трансформацію язичницьких вірувань, уявлень і культу. Встановлено, що період зміни релігії характеризувався впровадженням слов'янського варіанта християнства, який грунтувався на кирило-мефодіївській традиції та боротьбою за утвердження самочинної церкви. Наслідком даних процесів стало формування народного християнства, яке значною мірою спиралося на етнічну язичницьку спадщину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)41-7 + Э319.1(4УКР) + Э371.27-341.4-011.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Єгоренков І. С. 
"Викриття всіх єресей" Іполита Римського як джерело з історії гностичного християнства : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / І. С. Єгоренков; Миколаїв. нац. ун-т ім. В.О.Сухомлинського. - Миколаїв, 2011. - 15 c. - укp.

Розглянуто постать Іполита Римського як видатного християнського письменника та богослова початку III ст. Виявлено основні мотиви його літературної діяльності, методи роботи з джерелами й особливості його єресеологічної концепції. Проведено критичний аналіз тексту "Викриття", який засвідчив що велику частину відомостей про гностиків Іполіт Римський запозичив з одного джерела. Цим джерелом був гностичний парафраз або коментар до ряду більш давніх творів. Встановлено, що автором джерела особливого матеріалу міг бути римський пресвітер Флорін, а сам текст, що послужив Іполіту основним джерелом відомостей про гностиків, був написаний у Римі на межі II - III ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э371.2 + Э37-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378728 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського