Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (250)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Э375-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сергійко В.  
Проблеми розвитку соціального вчення католицизму / В. Сергійко // Укр. релігієзнавство. - 1999. - № 10. - С. 58-63. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Пхиденко С.  
Ансельм Кентерберійський: особливості раціоналізації Бога і світу / С. Пхиденко // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 1. - С. 77-85. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-4-342.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Пхиденко С.  
Раціональна інтерпретація Бога в Ансельма Кентерберійського / С. Пхиденко // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 2. - С. 23-34. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-4-342.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Бичко Б.  
Генеза антропологічних концепцій католицької філософії / Б. Бичко. - К. : Вид. центр ВАТ УкрНДІПСК, 1999. - 238 c. - Бібліогр.: 57 назв. - укp.

Висвітлено історико-філософські аспекти антропологічних концепцій, зафіксованих у творчості католицьких мислителів. Проаналізовано трансцендентальність змісту філософсько-християнської доктрини. Розглянуто антропологізм між раціоналізмом та містицизмом.

Освещены историко-философские аспекты антропологических концепций, зафиксированных в творчестве католических мыслителей. Проанализирована трансцедентальность содержания философско-христианской доктрины. Рассмотрен антропологизм между рационализмом и мистицизмом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216 + Ю3(0) + Э37-4-3 + Э375-422.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА630573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Аляєв Г.  
Металогічність буття як першопринцип метафізики життя (міркування про Кузанського і не тільки...): Ст. друга / Г. Аляєв // Філософ. думка. - 2002. - № 1. - С. 84-109. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4Нім)43-401 + Э375-4-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Зубкова Ю. Б. 
Еволюція соціального вчення католицької церкви у 60 - 70-ті рр. XX ст. та механізм його реалізації (на прикладі Латинської Америки) / Ю. Б. Зубкова // Укр. іст. журн. - 2002. - № 6. - С. 61-78. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Бичко Б. І. 
Католицький філософський антропологізм. Історико-філософський аналіз : Автореф. дис... д-ра філософ. наук : 09.00.05 / Б. І. Бичко; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2003. - 36 c. - укp.

Проаналізовано формування основних концепцій католицької філософсько-теологічної антропології. Виділено та досліджено основні етапи даного процесу, починаючи з висхідних ідей, які знаходимо в античній та елліністичній філософії. Зазначено, що складність, нерідко суперечливість і конфліктність, а подекуди несумірність теологічно-антропологічних концепції в історичному контексті вимагає певної систематизації. Доведено, що це необхідно для наступного критичного дослідження на предмет трансцендентального характеру змісту філософсько-християнських доктрин, розгляду контроверсійності їх раціонального та містичного змісту, певного переосмислення у зв'язку з процесами так званого католицького "оновлення". Особливу увагу приділено аналітичному дослідженню специфіки антропологічної тематики в Україні у XIV - XVI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)4 + Ю216 + Ю3(4УКР)4 + Э375-422.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кияк М. Т. 
Порівняльний аналіз соціальних доктрин ісламу та Римо-католицької церкви : автореф. дис... канд. філософ. наук / М. Т. Кияк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2008. - 18 c. - укp.

Здійснено філософсько-релігієзнавчий компаративний аналіз соціальних доктрин ісламу та Римо-католицької церкви. Зроблено спробу здійснити повне та системне дослідження мусульманської та католицької соціальних доктрин шляхом з'ясування та порівняння їх ідентифікаційних складових. Соціальна доктрина Римо-католицької церкви є сукупністю вчень і роздумів у суспільній сфері періоду кінця XIX ст. до сьогодення. Стосовно мусульманської соціальної доктрини, не зважаючи на розбіжності в ісламських суспільних концепціях, їх доктринальні принципи є єдиними. Зазначено щодо доцільності вивчення експлікації концептуальних передумов католицизму й ісламу та їх соціальних доктрин. Акцентовано увагу на властивій їм моральній спрямованості. Зроблено висновок, що суспільна сфера може стати важливим і плідним простором для міжрелігійного діалогу та співпраці ісламу та Римо-католицької церкви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-44 + Э375-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рабінович С. П. 
Права людини у природно-правовій думці неотомізму : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. П. Рабінович; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2003. - 19 c. - укp.

Здійснено системний аналіз неотомістичної концепції прав людини, відображеної у документах та інших джерелах соціальної доктрини католицизму. Проаналізовано еволюцію праворозуміння неотомізму у ХХ ст. На основі розгляду теоретико-методологічних, ціннісно-антропологічних і соціально-етичних основ даної концепції розкрито евристичні можливості інтерпретації поняття гідності людини у католицизмі, подано загальнотеоретичну характеристику феномену прав людини у сучасному неотомізмі. Визначено внесок природно-правової доктрини католицизму у загальноцивілізаційний процес осмислення антропологічних основ прав людини та встановлено вплив міжнародно-правової ідеології прав людини на її соціальну доктрину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6-678.1 + Х911.3 + Х0в72 + Ф1(0)6 + Э375-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Жиртуєва Н. С. 
Компаративний аналіз містичних традицій Сходу та Заходу : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук: 09.00.11 / Н. С. Жиртуєва; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 33 c. - укp.

Досліджено, що містика постає складним феноменом духовного життя людини. Визначено, що містика (у вузькому сенсі слова, як один з видів езотерики) має значення контакту адепта містичної практики з Абсолютною реальністю, що сприймається як "єднання" з Нею та призводить до "зняття" суб'єкт-об'єктних відносин. Зазначено, що результатом постає трансформація свідомості/особистості адепта містичної практики, звільнення її від егоцентризму. Проаналізовано, що містична теорія (містицизм) та містична практика (досвід) обумовлюють формування містичної традиції, за допомогою якої здійснюється трансляція теорії та практики "єднання" з Абсолютом від однієї генерації до іншої, а процес формування двох типів містики (іманентної та трансцендентно-іманентної) залежить від уявлення щодо сутності Абсолютної реальності, яка визначає характер містичного контакту та мету містичної практики ("злиття" або "об'єднання" з Абсолютом. Різноманіття містичних традицій Сходу та Заходу, що формуються у межах основних містичних принципів, визначається способом вирішення питання щодо співвідношення ідеального та матеріального начал. Обгрунтовано, що певний вплив має вибір методів містичної практики, але псевдомістичний досвід постає секулярним, тобто позбавленим уявлень щодо Абсолюту і прагнення до "єднання" з Ним і він призводить до розвитку егоцентричної свідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-4-3...02 + Э372-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Содомора П. А. 
Терміносистема Святого Томи з Аквіну : монографія / П. А. Содомора; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л. : Сполом, 2010. - 286 c. - Бібліогр.: 385 назв - укp.

Розкрито особливості здійснення українського перекладу "Суми теології" Св. Томи з Аквіну. Висвітлено дискусійні питання перекладу основних філософських термінів доби схоластики. Зіставлено різні способи відтворення термінів українською мовою та проаналізовано їх адекватність і функції в тексті перекладу. Наведено приклади з іншомовних перекладів творів Св. Томи - англійською, німецькою, польською. Увагу приділено проблемам переосмислення широкого спектру філософських схоластичних термінів в контексті власне української мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-4-342.02 + Ю3(0)414-353

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА752411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лубський В. І. 
Два погляди на релігійну віру (за Фомою Аквінським і Уільямом Джеймсом) / В. І. Лубський, Т. Г. Горбаченко // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2010. - № 1. - С. 17-21. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто питання релігійної віри з точок зору найвідомішого представника схоластики XIII ст., середньовічного теолога і філософа Фоми Аквінського, а також видатного американського психолога і філософа XIX - початку XX ст., одного із засновників прагматизму, автора дослідження з філософії релігії "Воля до віри" (1896) і "Розмаїття релігійного досвіду" (1902) Уільяма Джеймса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-4-342.02 + Э210.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Панченко Т.  
Еволюція доктрини субсидіарності: ціннісний вимір / Т. Панченко // Політ. менеджмент. - 2010. - № 3. - С. 35-43. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Виокремлено ціннісні основи доктрини субсидіарності на підставі аналізу вчень Аристотеля, Ф. Аквінського, Й. Альтузіуса, Дж. Локка, Ш. Монтеск'є, В. фон Гумбольдта, а також соціальної доктрини Католицької церкви. Відтворення еволюції розвитку ідеї субсидіарності, викладеної у працях видатних мислителів і в католицьких текстах, дозволяє виокремити такі її ціннісні основи: людина, свобода, відповідальність, справедливість, соціалізація, загальне благо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(0)4/5 + Э375-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кравченко В. М. 
Погляди Фоми Аквінського на проблему сенсу життя людини / В. М. Кравченко // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2010. - № 1. - С. 79-84. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проаналізовано етичні погляди Фоми Аквінського на проблему сенсу життя людини з позицій синтезу класичної давньогрецької філософії та християнської теології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)414-353 + Ю216.23 + Э375-4-342.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Квасюк Л.  
Римо-католицьке вчення про виправдання людини у контексті настанов Триденського собору (1545 - 1563): компаративний аспект / Л. Квасюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 692. - С. 74-79. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На основі декрету Триденського собору (1545 - 1563) "Про перворідний гріх та виправдання" досліджено римо-католицьке вчення про виправдання як прощення гріхів, освячення й оновлення внутрішньої людини посередництвом прийняття Божої благодаті та активної діяльності самої людини. Компаративно проаналізовано католицьке розуміння виправдання з православним, у якому виправдання розглядається як загальний дар Бога, та з протестантським (лютерівським), у якому віра є основою виправдання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-420 + Э375-343-014.1 "1545-1563"

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Туренко О. С. 
Чесноти як модуси консолідації громадської спільності в доктрині Св. Томи Аквінського / О. С. Туренко // Наука. Релігія. Суспільство. - 2012. - № 1. - С. 50-58. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Визначено елементи ієрархії чеснот у томізмі та розкрито перспективи, що їх консолідують, у процесі синхронізації індивідуальних та колективних прагнень, когнітивних здібностей людей. Зроблено висновок, що Тома Аквінський, пропонуючи детермінувати процес удосконалення людської природи через раціонально-теологічну систему солідаристських чеснот, затверджував автономність розуму, цінність добродійників, які могли удосконалювати інших вірян і цим синхронізувати індивідуальні та колективні прагнення громадської спільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-4-342.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Туренко О. С. 
Страх як дар Святого Духа в доктрині св. Томи Аквінського. Ч. I / О. С. Туренко // Наука. Релігія. Суспільство. - 2012. - № 2. - С. 46-52. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено значення страху як одного з семи дарів Святого Духа та провідного поняття доктрини св. Томи Аквінського. Того теологічного феномену, який спонукає людину до самовизначення й удосконалення і водночас синхронізує вільну волю та розум індивіда з ключовою метою християнської громади - реалізацією Божого порядку. Зроблено висновок, що амбівалентна сила страху як дару Святого Духа заохочує вірянина вільно опановувати його сутнісними колами, які надають людині наснагу здобути духовну довершеність. Водночас раціонально-духовна хода людини колами страху, досягнення стану смиренної доброчинності слугують завданню консолідації християнської громади і встановленню єдиновірного Божого порядку у Всесвіті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-4-342.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Туренко О. С. 
Страх як дар Святого Духа в доктрині Св. Томи Аквінського. Ч. II / О. С. Туренко // Наука. Релігія. Суспільство. - 2012. - № 3. - С. 75-81. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено значення одного из семи дарів Святого Духа - страху, в доктрині св. Фоми Аквінського. Того теологічного феномену, який змушує людину до самовизначення та самовдосконалення, і в той час синхронізує вільну вільність та розум особистості з головною метою християнської спільноти - реалізацією Божого порядку. Зроблено висновок, що амбівалентна сила дару страху Святого Духа ініціює вірянина до вільного володіння його сутнісними сферами, які надають людині можливість досягнути стану духовної досконалості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-4-342.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Рабінович С. П. 
Принцип персоналізму в офіційному католицькому вченні про права людини / С. П. Рабінович // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 16. - С. 381-386. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Софінська І. Д. 
Місце принципу субсидіарності у соціальній доктрині Католицької Церкви / І. Д. Софінська // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 46. - С. 99-106. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського