Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=И361.62$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Вигівський В. М. 
Обробка середовищ енергетичними потоками імпульсно-хвильового трансформатора / В. М. Вигівський // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "Київ. політехн. ін-т". Сер. "Гірництво". - 1999. - Вип.1. - С. 107-113. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Исследован процесс взаимодействия исполнительного органа с обрабатываемым материалом при управлении энергетическими потоками с помощью импульсно-волнового трансформатора. Установлено оптимальное соотношение между энергией излучения исполнительного органа и энергией поглощения обрабатываемым материалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Федоров О. Є. 
Вплив електричного поля на кристалізацію та механічні властивості парафінових вуглеводнів нафти / О. Є. Федоров, Т. О. Кріцак, Н. М. Орчик // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2009. - № 2. - С. 33-36. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

З точки зору впливу електричного поля на кристалічну гратку парафіну та орієнтацію його молекул вивчено дію такого поля на напруження зсуву парафінових вуглеводнів нафти. Описано лабораторну установку та методику експерименту. Встановлено, що змінне електричне поле суттєво впливає на механічні властивості парафіну, зменшуючи його напруження зсуву в два рази. Вказано практичні аспекти застосування одержаних результатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Середюк В. Д. 
Лабораторні дослідження з використання реагенту Твін 80 для запобігання і зменшення асфальтеносмолопарафінових відкладів у нафтових свердловинах / В. Д. Середюк // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2008. - № 2. - С. 43-47. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано механізм відкладання парафіну в нафтових свердловинах та методи запобігання утворення асфальтеносмолопарафінових відкладів і вилучення утворених відкладів із поверхні нафтового обладнання та привибійної зони пласта. Наведено результати лабораторних досліджень з вивчення можливості використання поверхнево-активної речовини Твін 80 як інгібітору парафіновідкладення. Розглянуто механізм дії Твін 80 щодо запобігання відкладання парафіну та наведено методику лабораторних досліджень із визначення проценту відмивання парафінових відкладень.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.62 с1/8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Копей Б. В. 
Механічні методи зняття відкладень парафіну та асфальто-смолистих речовин з поверхні свердловинного обладнання / Б. В. Копей, О. О. Кузьмін, В. Б. Копей // Нафтогаз. енергетика. - 2008. - № 3. - С. 10-15. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Зазначено, що однією з проблем нафтовидобування є відкладення на свердловинному нафтовому обладнанні важких органічних сполук, головним чином асфальтенів, парафіну і смол. Запропоновано класифікацію скребків для боротьби з відкладеннями. Описано конструкцію нового скребка для розміщення на тілі насосної штанги.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Зоценко М. Л. 
Дослідження дії неіоногенної поверхнево-активної речовини CMF-240 як деемульгатора та інгібітора асфальтосмолопарафінових відкладів / М. Л. Зоценко, М. О. Бідношея, С. О. Юрін, І. В. Пархоменко // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2011. - № 2. - С. 81-85. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати дослідів щодо доцільності використання неіоногенної водорозчинної поверхнево-активної речовини концентрат CMF-240 як деемульгатора та інгібітора парафіноутворення. Визначено можливість його ефективного застосування для видалення парафіновідкладень із в'язких нафт.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Середюк В. Д. 
Запобігання відкладанню асфальтеносмолопарафінових відкладів у стовбурі свердловини / В. Д. Середюк, Л. О. Книш // Нафтогаз. енергетика. - 2010. - № 1. - С. 37-40. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано методи запобігання і боротьби з асфальтеносмолопарафіновими відкладеннями в нафтових свердловинах. Обгрунтовано оптимальний метод для умов нафтових родовищ України. Запропоновано ефективну технологію боротьби з асфальтеносмолопарафіновими відкладеннями із використанням композицій хімічних реагентів, в тому числі вуглеводневих розчинників.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ахметова В. М. 
Дослідження процесів руйнування стійких емульсій типу "нафта-вода" з застосуванням деемульгатора DT / В. М. Ахметова, О. О. Іванків // Зб. наук. пр. Укр. держ. геологорозв. ін-ту. - 2011. - № 3. - С. 183-188. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено проблематику нагромадження води на вибоях свердловин з утворенням стійких водонафтових емульсій, запропоновано шляхи руйнації емульсій із застосуванням відомих деемульгаторів та розробленого комплексного реагенту DT за різних температурних умов. Визначено, що деемульгатор DT є деструктором полімерних структур в емульсійних системах та дає змогу додатково розділити емульсії типу "нафнта-вода".

Отражена проблематика накопления воды на забоях скважин с образованием стойких водонефтяных эмульсий, предложены пути разрушения эмульсий с применением известных деэмульгаторов и разработанного комплексного реагента DT в разных температурных условиях. Установлено, что деэмульгатор DT является деструктором полимерных структур в эмульсионных системах и разрешает дополнительно разделить эмульсии типа "нефть-вода".

The problems of water conservation at bottom holes with emerging of the stable water-oil emulsions are considered in the article. The ways of destruction of the emulsions with using of the known de-emulsifiers and developed complex reagent DT at different temperature conditions are proposed. It is established that de-emulsifier DT is a destructor of the polymeric structures in emulsion systems and makes it possible to additionally separate the emulsions of "oil-water" kind.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бойко В. С. 
Ймовірнісна оцінка процесу парафінової кольматації привибійної зони нафтового пласта / В. С. Бойко, В. Д. Середюк // Нафтогаз. енергетика. - 2013. - № 2. - С. 7-18. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Процес кольматації парафіном привибійної зони нафтового пласта супроводжується зменшенням поточних дебітів свердловин. Він визначається багатьма чинниками, які достатньою мірою не вдається врахувати ні експериментально, ні теоретично. Мета роботи - виконання досліджень з використанням математичного апарату теорії ймовірностей. Зроблено припущення, що пласт складається із деякої множини капілярів, а кристал парафіну застрягає в капілярі з критичним перерізом, відтак усі кристали, що рухаються за ним, осідають (накопичуються). Описуючи цей процес у термінах теорії ймовірностей, одержано функції ймовірностей відсутності та настання кольматації у вигляді експоненціального закону та просторовій координаті. У міру наближення до свердловини градієнт тиску зростає, а отже, зростає перепад температур (як результат дросельного ефекту), кристали парафіну виділяються щораз інтенсивніше, тобто кольматація залежить від біжучого радіуса. За таких умов експоненціальний закон узагальнено законом Вейбулла, а відтак - розширеним експоненціальним законом Макегама. Аналогічно записано функції за часовою координатою. Згідно із законом великих чисел здійснено перехід від множини капілярів до коефіцієнта проникності, який записано для будь-якого перерізу нафтового пласта в довільний момент часу. Аналіз показав, що у привибійній зоні відбувається інтенсивне в часі зменшення коефіцієнта проникності, з часом зона кольматації розширюється в просторі, а коефіцієнт проникності нелінійно зростає з віддаленням від свердловини, що відповідає фізичній суті процесу. Введено поняття середнього коефіцієнта проникності в зоні кольматації на довільний момент часу. Використовуючи формули Дюпюї зі змінним у часі коефіцієнтом проникності і розглядаючи зонально-неоднорідний пласт, одержано дебіт свердловини по нафті залежно від часу її роботи. В результаті процес парафінової кольматації вперше описано не тільки за часовою, а і за просторовою координатами.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-116 + И361.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Копей Б. В. 
Склад і властивості асфальтосмолистих речовин / Б. В. Копей, О. Р. Мартинець, А. Б. Стефанишин // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2014. - № 2. - С. 45-50. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На багатьох родовищах видобуток нафти ускладнюється утворенням асфальто-смолистих і парафінових відкладень (АСПВ) на поверхні нафтопромислового обладнання та в привибійній зоні свердловин, які знижують їх продуктивність і призводять до збільшення витрат на підземний ремонт свердловин. Важлива проблема видалення асфальто-смолистих і парафінових відкладень виникає під час процесу проведення ремонту насосних штанг. Методи боротьби з АС ПО передбачають проведення робіт з попередження утворення і видалення вже утворених відкладень. Попередження утворення АСПО досягається нанесенням захисних покриттів на поверхні труб та іншого обладнання, а також введенням у потік нафти, що видобувається з різних інгібіторів. Видалення АСПО досягається шляхом чищення поверхні труб і обладнання механічними скребками, тепловою та хімічною обробкою продукції свердловин.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кривенко Г. М. 
Методи діагностування ефективності очищення трубопроводів від парафінових відкладів / Г. М. Кривенко, Л. В. Возняк // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2016. - № 2. - С. 52-58. - укp.

Наведено особливості експлуатації неізотермічних трубопроводів, зміна температури і тиску яких може призвести до виникнення аварійної ситуації. Застосовано статистичні методи рангової класифікації та головних компонент для діагностування ефективності очищення від парафінових відкладів, що утворюються на стінках трубопроводів під час транспортування нафти, що містить парафін. Використано найбільш інформативні параметри, а саме: продуктивність, перепад тиску, середнє значення температури перекачування, в'язкість за заданої температури. При вивченні впливу різних чинників на процес утворення парафінових відкладів використано метод головних компонент. Цей метод використовується тоді, коли під час вивчення впливу різних чинників на досліджуваний процес основні чинники значно корелюються між собою. Показано, що метод рангової класифікації дозволяє більш оперативно приймати рішення стосовно регулювання тисків у безпечних межах у процесі транспортування нафти з урахуванням зміни ефективного діаметра трубопроводу.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.62 + О77-082.053

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лістовщик Л. К. 
Енергоощадна система запобігання процесу відкладення парафінів на стінках нафтової свердловини / Л. К. Лістовщик, О. В. Лотонова // Енергетика: економіка, технології, екологія. - 2018. - № 1. - С. 67-70. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати аналітичних досліджень системи обігріву труби НКТ з метою запобігання відкладення парафінів на її стінках з використанням як електрокабелю, так і нагрітого контуру теплового насосу. Проведено аналіз результатів і вибрано спосіб нагріву труб з використанням теплового насосу. Доведено, що у разі використання теплового насосу для нагрівання труби, у порівнянні з використанням електрокабелю, відбувається значне скорочення енерговитрат і грошових витрат на придбання електроенергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Mаtviienko A. M. 
Multilevel system of magnet and thermal deparafinization with external insulating coatings = Багаторівнева система магнітотеплової депарафінізації із зовнішніми ізолюючими кожухами / A. M. Mаtviienko, V. M. Savyk, P. O. Molchanov // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2018. - № 3. - С. 36-43. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Purpose. Explaining the design, composition and principles for determining the multilevel magnet and thermal deparafinization complex, which is located in the oil well, improves the mining of layer fluid with high content of asphalt-resin-paraffin deposits (ARPD) by heating and magnetizing it at specified intervals and is equipped with external insulating coatings. Methodology. The methodical basis of the conducted studies is the analysis and consideration of the literature used and positive experience of preventing ARPD during mining of hydrocarbons with high content of ARPD using engineering analysis and results evaluation. Findings. The result of the research is the substantiation of the design of a multilevel complex of magnet and thermal deparafinization and its elements, which are integrated into the structure of the lift from pump-compressor pipes and are equipped with external insulating coatings. There has been explained an analytical model for calculation of parameters of operation of multilevel deparafinization complex equipped with insulating coatings. Originality. For the first time there has been produced an exploitation model of multilevel complex of magnet and thermal deparafinization and methods for determining key parameters of the developed complex. Practical value. There has been shown and explained an analytical model for calculating the power consumption parameters of the developed multilevel magnet and thermal deparafinization complex and the level of magnetic moment of fluid flow elements in the lift of pump-compressor pipes equipped with such a system. There has been suggested a design of the magnet and thermal deparafinizator and material for manufacturing external insulating coatings of elements of such complex.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Харун В. Р. 
Дослідження роботи верстата-гойдалки в умовах змінного навантаження, зумовленого парафінуванням свердловини і зниженням динамічного рівня / В. Р. Харун, Н. Я. Заливаха // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Число. - 2018. - № 1. - С. 117-137. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведено дослідження зміни навантаження на головку балансира, які визначають закономірність зміни зусиль, які діють в елементах верстата-гойдалки протягом тривалого часу його експлуатації, що зумовлено відкладанням парафіну в насосно-компресорних трубах і зниженням динамічного рівня рідини у свердловині. Відкладання парафіну у свердловині і в поверхневих трубопроводах є неминучим процесом під час видобування парафінистої нафти і призводить до необоротної зміни в часі сили тертя та зростання гирлового тиску, а зниження динамічного рівня рідини у свердловині, яке пов'язане з вибійним тиском, зумовлює зміну умов припливу рідини, зменшення коефіцієнта наповнення насоса рідиною, збільшення гідростатичного навантаження на головку балансира. Виділено відомі і сформульовано нові напрямки та рекомендації щодо зменшення та усунення впливу досліджених явищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського