Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=П032.33$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Шматок В. І. 
Вплив агромеліоративних заходів та способів обробітку грунту на перерозподіл поживних речовин і важких металів у замкнутих мікропониженнях / В. І. Шматок, Н. В. Логунова // Меліорація і вод. госп-во. - 1998. - № 85. - С. 43-46. - укp.

Наведено дані про перерозподіл макро- і мікроелементів у грунтах з розвиненим мікрорельєфом залежно від способів обробітку та агромеліоративних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Писаренко В. М. 
Шляхи підвищення продуктивного потенціалу грунтів Полтавського регіону / В. М. Писаренко, Т. А. Шарун, А. В. Калініченко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2006. - № 4. - С. 108-112. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Викладено основні положення щодо підвищення якості грунтів за сучасних умов Полтавщини в цілому та окремого аграрного підприємства зокрема. Досліджено динаміку обсягів внесення мінеральних та органічних добрив за останні 10 років.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Джибо Абубакар 
Еволюція агрохімічних і фізико-хімічних властивостей чорнозему типового при екстенсивному та інтенсивному сільськогосподарському використанні : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Джибо Абубакар; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. - Х., 2000. - 17 c. - укp.

Досліджено закономірності й особливості формування режиму поживних речовин, гумусного стану та фізико-хімічних властивостей чорнозему типового після розорювання багаторічного перелогу на фоні органічної, а також органо-мінеральної системи удобрення сільськогосподарських культур за умов запасного та систематичного застосування добрив. Розглянуто негативні наслідки сільськогосподарського використання чорнозему типового без застосування добрив. Виявлено закономірності динаміки головних показників після розорювання багаторічного перелогу та його сільськогосподарського використання внаслідок різних рівнів інтенсифікації. Встановлено кількісні критерії динаміки агрохімічних і фізико-хімічних властивостей чорнозему, які дозволяють прогнозувати направленість та інтенсивність їх змін.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.33(4УКР-4ХАР),022 + П032.46(4УКР-4ХАР),022 + П034.17-2(4УКР-4ХАР),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Філон В. І. 
Діагностика і екологобезпечне спрямування трансформації грунтів при внесенні добрив : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.03 / В. І. Філон; Каб. Міністрів України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 31 c. - укp.

Запропоновано новий методичний підхід до вивчення трансформаційних змін грунтів у разі внесення добрив, який базується на дослідженні безпосередньої взаємодії добрив з грунтом як хімічних реагентів з використанням сучасних методів нанодіагностики. Доведено, що різні види та форми добрив здійснюють різний вплив на органічну структуру грунтів. У цьому аспекті вперше досліджено явище пептизації органічних колоїдів добривами та визначено кількісні параметри "пептизації" залежно від форми добрива, типу грунту, характеру його сільськогосподарського використання та прийомів агротехніки. Проведено ідентифікацію органічних сполук, які зазнають безпосереднього впливу добрив (як хімічних реагентів), і внесено доповнення до існуючої класифікації мінеральних добрив. Вперше для агрохімічної характеристики існуючих і нових форм мінеральних добрив введено показник "пептизуюча здатність добрив". Запропоновано використовувати цей показник для оцінювання та прогнозування трансформаційних змін грунтів під впливом добрив. Виявлено існування та сферу використання (управління якістю культур) калійно-амонійного зв'язку в системі грунт - рослина - добриво. Впроваджено власну експрес-методику визначення калійної й амонійної буферності грунту, що є важливим для технологій точного землеробства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.33 + П040.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Філон В. І. 
Діагностика і екологобезпечне спрямування трансформації грунтів при внесенні добрив : автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.03 / В. І. Філон; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". - Х., 2009. - 31 c. - укp.

Запропоновано новий методичний підхід до вивчення трансформаційних змін грунтів під час внесення добрив, який базується на дослідженні безпосередньої взаємодії добрив з грунтом як хімічних реагентів з використанням сучасних методів нанодіагностики. Доведено, що різні види та форми добрив здійснюють різний вплив на органічну частину грунтів. Вперше досліджено явище пептизації органічних колоїдів добривами і визначено кількісні параметри "пептизації" залежно від форми добрива, типу грунту, характеру його сільськогосподарського використання та прийомів агротехніки. Проведено ідентифікацію органічних сполук, які зазнають безпосередній вплив добрив і на цій підставі внесено доповнення до існуючої класифікації мінеральних добрив. Вперше для агрохімічної характеристики існуючих і нових форм мінеральних добрив введено такий показник, як пептизуюча здатність добрив. Запропоновано використовувати цей показник для оцінки та прогнозу трансформаційних змін грунтів під впливом добрив. Виявлено існування та сфери використання калійно-амонійного зв'язку в системі рослина - грунт - добриво. Вперше в Україні показано можливість використання X-Ray-томографії для оцінки структурно-агрегатного стану грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040 + П032.33 с1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мілютенко Т. Б. 
Міграція біогенних елементів з грунту за різних систем удобрення / Т. Б. Мілютенко, О. А. Демидов, О. В. Шерстобоєва // Агроекол. журн.. - 2014. - № 1. - С. 60-64. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.17 + П032.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Носко Б. С. 
Вплив багаторічного внесення калійних добрив на агрохімічні властивості чорнозему типового / Б. С. Носко, В. І. Бабинін, С. В. Кузнєцов // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 6. - С. 18-22. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

У багаторічному стаціонарному досліді за 4 ротації 6-пільної зернопросапної сівозміни у чорноземі типовому під впливом калійних добрив зменшився вміст увібраних основ, переважно за рахунок зниження кількості кальцію, а також відбулися істотні зміни у калійному фонді у зв'язку з перерозподілом його різних фракцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.33,025 + П21-434,9,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бакун Ю. О. 
Вплив калійних добрив на кругообіг хлору в системі грунт - рослина / Ю. О. Бакун // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 4. - С. 82. - укp.

Розрахунок балансу хлору в системі грунт - рослина засвідчив, що застосування калімагнезії у порівнянні з хлористим калієм, сприяє зменшенню нагромадження хлору в грунті. За умови застосування оптимальних доз хлоровмісних добрив не існує небезпеки забруднення хлором водних джерел.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.33(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мусієнко М. М. 
Біологічний стан грунту при внесенні мікродобрива еколіст моно мідь / М. М. Мусієнко, В. Й. Лоханська, О. П. Самкова, Л. В. Шевченко, І. В. Свистунова // Вісн. аграр. науки. - 2006. - № 9. - С. 21-23. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати вивчення впливу мікродобрива еколіст моно мідь на чисельність основних таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів грунту та його ферментативну активність.

Приведены результаты изучения влияния микроудобрения эколист моно медь на численность основных таксономических и эколого-трофических групп микроорганизмов почвы и ее ферментативную активность.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.33 + П032.342.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Снітинський В. В. 
Гумусний стан та емісія діоксиду вуглецю в агроекосистемах / В. В. Снітинський, А. Й. Габриєль, Ю. М. Оліфір, О. М. Германович // Агроекол. журн.. - 2015. - № 1. - С. 53-58. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу тривалого застосування різних систем удобрення і періодичного вапнування на гумусний стан та інтенсивність виділення діоксиду вуглецю в умовах ясно-сірого лісового поверхнево оглеєного грунту Західного Лісостепу. Встановлено, що органо-мінеральна система удобрення на фоні вапнування найбільшою мірою інтенсифікує процеси гумусоутворення, покращує груповий і фракційний склад гумусу, біологічні процеси та оптимізує виділення діоксиду вуглецю, а також знижує негативний вплив екстремальних чинників зовнішніх умов. Показано, що за тривалого застосування лише мінеральних добрив та використання ясно-сірого лісового поверхнево оглеєного грунту в системі землеробства без добрив якісний склад гумусу та його біологічні властивості погіршуються, а рівень виділення діоксиду вуглецю знижується. Підкреслено важливість періодичного вапнування ясно-сірого лісового поверхнево оглеєного грунту як чинника, що послаблює негативний вплив мінеральних добрив та покращує якість гумусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.33 + П034.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Цвей Я. П. 
Формування поживного режиму грунту в полі цукрових буряків залежно від їх удобрення в короткоротаційній плодозмінній сівозміні / Я. П. Цвей, М. В. Тищенко, С. В. Філоненко, В. В. Ляшенко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2018. - № 4. - С. 43-50. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-434 + П032.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Ніконенко В. М. 
Вплив тривалого внесення мінеральних добрив на вміст обмінних катіонів у грунті / В. М. Ніконенко // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб. - 2019. - Вип. 88. - С. 124-127. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040 + П032.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Ткаченко М. А. 
Кислотні властивості сірих лісових грунтів залежно від систем удобрення / М. А. Ткаченко, А. І. Павліченко, І. М. Кондратюк, О. В. Дмитренко // Агроекол. журн.. - 2020. - № 2. - С. 62-68. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.17 + П034.14-23 + П032.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
14.

Карась І. Ф. 
Вплив сільськогосподарської діяльності на баланс поживних речовин у грунтах Житомирської області / І. Ф. Карась, О. Б. Овезмирадова, А. О. Піціль // Збалансов. природокористування. - 2020. - № 1. - С. 129-138. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Відомо, що в Україні сільське господарство розвинуте значно більше, ніж промисловість. Це зумовлено наявністю на території нашої держави високопродуктивних земель, зокрема чорноземів, які є національним багатством та захищені конституцією України. Саме це і зумовлює належність України до аграрних держав світу. Як наслідок, рівень розорюваності земель нашої країни є доволі високим, а посівні площі займають значну частку сільськогосподарських угідь. З іншої сторони, інтенсивне залучення земель до виробництва аграрної продукції призводить до погіршення стану грунтів, зниження їх природної родючості. Відсутність жорсткого контролю з боку держави за використанням угідь товаровиробниками лише підсилює наслідки антропогенного впливу на якість грунту. Житомирська область територіально знаходиться в зоні Полісся та Лісостепу. Переважаючим типом грунтів на її території є дерново-підзолисті (понад 60 %) із вмістом гумусу до 1,5 %. Такі грунти характерні для північних районів області. Лісостепова частина Житомирщини вирізняється більш родючими грунтами із вмістом гумусу понад 2,5 %. Посівні площі Житомирської області становлять 648,1 тис. га. Сільськогосподарські підприємства мають переважно зерновий напрям, оскільки у структурі посівних площ основну частку займають зернові та зернобобові, кукурудза на зерно, а також соняшник, соя і ріпак. До районів із найбільшою часткою орних земель належать Андрушівський, Бердичівський, Ружинський, Попільнянський, Чуднівський, Черняхівський та Брусилівський із площею орних земель 38,2 - 53,6 % загальної території району. У системі землеробства аграрії області недостатньо використовують мінеральні й органічні добрива. Про це свідчить від'ємний баланс поживних речовин, який становить 35,5 т усієї посівної площі. Щодо мінерального удобрення, то воно використовується товаровиробниками більш інтенсивно, ніж органічне під час вирощування сільськогосподарських культур. Удобрені площі в розрізі районів Житомирщини показано на відповідних картосхемах. За проведеними дослідженнями найвищим середньозваженим показником гумусу у грунті характеризуються Чуднівський (2,54 %), Андрушівський (2,62 %), Житомирський (2,63 %) та Ружинський (2,9 %) райони. Саме на цій території використання земель з екологічної точки зору можна назвати таким, що не суперечить чинному законодавству України. В цілому по області під культурами сформувалось 838 888 т гумусу на площі 607,1 тис. га. Проте основна частка у процесі гуміфікації належить саме рослинним решткам, а не органічним добривам. Отже, низький рівень використання добрив сільськогосподарськими підприємствами зумовлює дефіцит поживних речовин у грунті посівних площ і свідчить про нераціональне використання земель у сільськогосподарському виробництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.34 + П032.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Бородай В. В. 
Вплив біопрепаратів ФітоХелп і МікоХелп на мікробіоту грунту за вирощування сої (Glycine max (L.) Merr.) / В. В. Бородай, Н. А. Косовська, А. І. Парфенюк, О. В. Тертична // Агроекол. журн. - 2022. - № 1. - С. 99-109. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Досліджено особливості взаємодії в системі: рослини соя (Glycine max) - МікоХелп (Bacillus subtilis, Azotobacter, Enterobacter, Enterococcus) та рослини сої (Glycine max) - ФітоХелп (Bacillus subtilis). Доведено, що застосування біопрепаратів МікоХелп та ФітоХелп підвищує ефективність функціонування системи рослини сої-біопрепарати. Це супроводжується змінами основних еколого-трофічних груп мікробіому грунту та сприяє підвищенню його мікробіологічної активності. Біопрепарати сприяють підвищенню чисельності бактерій, які використовують переважно органічні сполуки азоту (біопрепарат МікоХелп в 3,3 раза на сорті сої Кент, а біопрепарат ФітоХелп порівняно із еталонним та контрольним варіантами в 5,3 - 18,8 разів, відповідно, на рослинах сої сорту Сузір'я). З'ясовано, що за оптимізації функціонування системи, яке простежувалось за обробки насіння біопрепаратами, в грунті спостерігається істотне зниження чисельності неактивних спорових форм мікроорганізмів (біопрепарат МікоХелп в 2,9, ФітоХелп в 5,0 разів, порівняно із контролем, відповідно, на рослинах сої сорту Кент). З'ясовано, що за використання біопрепаратів відбувається послаблення процесів деструкції органічної речовини і переважання її синтезу згідно із значеннями коефіцієнтів оліготрофності, мінералізації та іммобілізації азоту, а також педотрофності. Встановлено, що кореневі екзометаболіти рослин сортів сої призводять до зміни структури мікробних угруповань у ризосфері і можуть змінювати характер та інтенсивність впливу грунтових мікроорганізмів на рослини. В системі рослини сорту Кент - біопрепарат ФітоХелп чисельність олігонітрофільних бактерій знижувалась на 48,7 %, порівняно із контролем. У той час як за вирощування сої сорту Сузір'я, із додаванням біопрепаратів ФітоХелп та МікоХелп, чисельність олігонітрофільних бактерій залишалась на рівні контрольного варіанта.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.33 + П213.6-272.53

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського