Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=П040.25$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Дишлюк В. Є. 
Зміна показників родючості чорнозему типового під впливом тривалого зрошування стічними водами міських очисних споруд / В. Є. Дишлюк, Ю. Ф. Насонов // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 60-66. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено результати комплексних досліджень впливу 20-річного зрошування стічними водами на елементи родючості, екологічні та санітарно-гігієнічні показники чорнозему типового. Розглянуто вплив довгострокового зрошування на вміст у грунті загального гумусу та його якісний склад, вміст водорозчинних солей і склад увібраних основ, вміст важких металів і мікроелементів, наявність збудників інфекційних і паразитарних захворювань, радіонуклідів цезію-137 і стронцію-90.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.25я54

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дишлюк В. Є. 
Перспективи використання стічних вод міських очисних споруд у землеробстві України (Повідомлення II) / В. Є. Дишлюк // Меліорація і вод. госп-во. - 1998. - № 85. - С. 57-66. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Виділено групи стічних вод міст за ступенем придатності їх для іригації, наведено пропозиції щодо поліпшення їх якості, розроблено черговість та умови застосування у землеробстві, визначено кількісний склад стічних вод, придатних для іригації, виконано прогнозні проробки та розроблено пропозиції щодо перспективи розвитку зрошення стічними водами міських очисних споруд в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.25(2УКР),025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дишлюк В. Є. 
Якість підземних вод на територіях, прилеглих до зони масиву зрошення стічними водами міських очисних споруд / В. Є. Дишлюк // Меліорація і вод. госп-во. - 1999. - Вип. 86. - С. 90-97. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Представлено узагальнені дані комплексних досліджень з вивчення якісного складу першого від поверхні (основного неогенового) водоносного горизонту на незрошуваних територіях, що прилягають до зони масиву зрошення стічними водами очисних споруд Євпаторії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д464.3 + П040.25,9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дрозд Г. Я. 
Технико-экологические записки по проблеме утилизации осадков городских и промышленных сточных вод / Г. Я. Дрозд, Н. И. Зотов, В. Н. Маслак; Ин-т экономики пром-сти НАН Украины. - Донецк, 2001. - 340 c. - Библиогр.: с. 325-335 - рус.

С учетом положений законодательной и нормативной базы в сфере обращения с осадками и отходами освещены проблемы отходов на Украине, в частности, осадков сточных вод. Предложена классификация осадков сточных вод, рассмотрены процессы их обработки, обеззараживания, механического обезвоживания, сушки, сжигания, рекуперации. Определены основные направления утилизации осадков городских сточных вод, в частности, получение полезных материалов и продуктов в виде удобрений, топлива, строительных материалов. Описаны особенности утилизации осадков (шламов) гальванических производств. Пранализировано санитарно-экологическое воздействие осадков на систему: почва - растения - животные - человек. Рассмотрены особенности трансграничной транспортировки отходов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.5 + Е0*827.51 + П040.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА624239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Корбутяк В. І. 
Розробка технології використання і доочищення господарсько-побутових стічних вод на рисових системах (на прикладі Херсонської області) : Автореф. дис... канд. техн. наук : 06.01.02 / В. І. Корбутяк; Укр. держ. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2004. - 19 c. - укp.

На прикладі рисового масиву обгрунтовано технологію підготовки та використання господарсько-побутових стічних вод приморської оздоровчої території України. Удосконалено конструкцію рисових систем для реалізації ними нових функціональних завдань. Удосконалено методику водно-балансових розрахунків використання стічних вод, що дозволяє враховувати дефіцит водоспоживання сільськогосподарських культур, різницю величини випаровування та опадів, а також наявність чи відсутність болотно-очеретяної рослинності на полях біоплато. Запропоновано математичний і графічний способи розрахунку необхідних площ для використання та доочистки стічних вод на полях зрошення та біоплато, що дозволяє суттєво спростити дані розрахунки, а також врахувати фактори, які впливають на процеси очистки та використання стоків. Запропоновано способи підготовки стоків для зрошення, режими поливу та просушування чеків-біоплато, визначено оптимальні глибини заповнення чеків, величини параметрів поперечного перерізу дренажно-скидних каналів, що сприяють ефективному використанню сільськогосподарських угідь для очистки стоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.5 + П040.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Плахотнік О. М. 
Технологія органо-мінеральних добрив з осадів міських стічних вод : Автореф. дис... канд. техн. наук / О. М. Плахотнік; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. - Д., 2006. - 20 c. - укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень щодо розробки технологічного процесу обезводнення осадів стічних вод та одержання на їх основі органо-мінеральних добрив. Показано вплив попереднього вакуумування на процеси відстоювання, центрифугування, фільтрування, метанування та сушіння осадів стічних вод. Встановлено, що застосування органо-мінеральних добрив з осадів стічних вод з домішкою карбаміду позитивно впливає на схожість і ріст пшениці. Розроблено комплексну технологічну схему одержання органо-мінеральних добрив з осадів стічних вод на базі очисних споруд, до якої крім стадії зневоднення, компостування, кондиціювання та устрою дренажу на мулових майданчиках додано вузол вакуумування активного мулу перед його ущільненням. Обгрунтовано доцільність використання добрива за розробленою технологією для рекультивації радіоактивних ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.4-3 + П040.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кириленко В. М. 
Трансформація еколого-меліоративного стану чорноземів південних зрошуваних при використанні осадів стічних вод м.Одеси : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.02 / В. М. Кириленко; Херсон. держ. аграр. ун-т. - Херсон, 2003. - 16 c. - укp.

Досліджено проблему покращання еколого-меліоративного стану чорноземів південних зрошуваних за рахунок утилізації осадку стічних вод (ОСВ) Одеси 6 - 8-річного строку зберігання та компосту з осаду 2 - 3-річного з соломою у нормі 10 т/га як добрива під сільськогосподарські культури. Вивчено вплив ОСВ і компосту на біологічні, фізичні та фізико-хімічні властивості чорноземів південних слабкогумусових важкосуглинистих. Розроблено технологію утилізації осаду стічних вод у чистому вигляді й у вигляді компосту для удобрення та меліорації грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.173 + П040.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сало Т. Л. 
До питання екологічних нормативів та технології використання стічних вод в сільському господарстві / Т. Л. Сало, А. В. Чорнокозинський, В. Є. Дишлюк // Агроекол. і біотехнологія : зб. наук. пр. - 1998. - Вип. 2. - С. 112-117. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Зазначено, що одним із шляхів водовідведення й екологічно безпечної утилізації міських стічних вод є застосування їх для зрошення сільськогосподарських культур. У нашій країні є великий досвід використання стічних вод для зрошення. Успішне застосування стічних вод в сільськогосподарському виробництві можливо тільки за умов створення нормативних документів, які враховують екологічні критерії стічних вод і дотримання технології їх використання. Розглянуто екологічні підходи до нормування основних параметрів якості біологічно очищених стічних вод, які можуть бути використані в сільському господарстві для зрошення сільськогосподарських культур. Наведено елементи технології,щодо збереження родючості грунтів, підвищення врожайності сільськогосподарських культур і поліпшення якості вирощуваної продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.25,9,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дишлюк В. Є. 
Світовий досвід застосування природних методів очищення стічних вод та їх сільськогосподарського використання / В. Є. Дишлюк // Агроекол. журн.. - 2008. - № 1. - С. 90-98. - укp.

Висвітлено історичні аспекти розвитку напряму утилізації стічних вод населених пунктів за природних умов та ареали його розповсюдження. Описано зарубіжний досвід застосування природних методів очищення стічних вод і їх використання у сільському господарстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.25 + Н761.204

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дишлюк В. Є. 
Світовий досвід застосування природних методів очищення стічних вод та їх сільськогосподарського використання / В. Є. Дишлюк // Агроекол. журн.. - 2008. - № 2. - С. 72-80. - укp.

Висвітлено досвід країн колишнього СРСР щодо застосування стічних вод населених пунктів у сільськогосподарському виробництві. Описано елементи ефективних технологій використання стічних вод на полях, наведено показники еколого-економічної ефективності цього заходу тощо. Розглянуто способи та технічні засоби поливу стічними водами в світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Крамарьов С. М. 
Екологічне обгрунтування застосування органо-мінеральних добрив, отриманих з осадів міських стічних вод / С. М. Крамарьов // Агроекол. журн.. - 2013. - № 4. - С. 70-73. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

На підставі експериментальних досліджень наведено комплексну еколого-гігієнічну оцінку осадів міських стічних вод станцій аерації м. Дніпропетровськ. Здійснено оцінку динаміки основних фізико-хімічних показників зі збільшенням терміну зберігання. Розроблено спосіб вилучення важких металів з досліджуваних осадів та технологію виготовлення органо-мінеральних добрив на їх основі. Обгрунтовано, що за використання таких добрив можливо одержувати сільськогосподарську продукцію, що відповідає чинним санітарно-гігієнічним нормам.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гаврилюк В. А. 
Ефективність використання осаду стічних вод як добрив на дерново-підзолистих грунтах / В. А. Гаврилюк, А. М. Бортнік, М. Б. Августинович // Агроекол. журн.. - 2018. - № 1. - С. 65-71. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати досліджень ефективності використання осадів стінних вод (ОСВ) за вирощування вівса на зелену масу. Визначено основні норми внесення ОСВ. Встановлено, що внесення ОСВ сприяє позитивній тенденції до збільшення основних поживних елементів у дерново-підзолистому супіщаному грунті, покращанню врожайності культури та зниженню нагромадження важких металів у грунті і вирощеній продукції. Обгрунтовано доцільність застосування ОСВ для використання як добрив з урахуванням практичності, економічності й екологічності вказаного сировинного ресурсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.25 + П040.171

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дубовий В. І. 
Продуктивність пшениці озимої в умовах Полісся за впливу осаду стічних вод / В. І. Дубовий, М. Г. Табакаєва // Агроекол. журн.. - 2018. - № 1. - С. 71-74. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Узагальнено результати досліджень ефективності використання альтернативного виду добрива - осаду стічних вод (ОСВ) комунальних очисних підприємств. Встановлено, що ОСВ має високі агрохімічні властивості і може використовуватися як органо-мінеральне добриво для підвищення врожайності рослин пшениці озимої за польових умов. Доведено, що внесення аміачної селітри у дозі 100 кг/га у порівнянні із найвищою в досліді дозою внесення ОСВ - 10 т/га сприяє одержанню майже однакового рівня врожайності пшениці озимої. Обгрунтовано, що ОСВ може розглядатися як альтернатива мінеральним добривам, особливо аміачній селітрі, виробництво якої становить загрозу екології довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-47 + П040.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Канівець С. В. 
Вплив зрошування стічними водами свинокомплексу на властивості чорнозему типового / С. В. Канівець, О. Є. Орел, В. Г. Десенко, Ю. В. Залавський, О. В. Поляков, І. Л. Шигимага, О. І. Чабовська // Агроекол. журн.. - 2018. - № 3. - С. 40-44. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Висвітлено, що внаслідок багаторічного зрошення чорнозему типового легкоглинистого стічними водами свинокомплексу, які містять доволі високу кількість натрію і калію, відбувається витіснення з грунтового вбирного комплексу кальцію. Встановлено, що у верхній частині гумусового горизонту формується мезосубпрофіль з дезагрегованим солонцюватим шаром та елювійованим надсолонцюватим, а також вимиваються нітрати. Після припинення поливу склад обмінних катіонів частково набуває первинних співвідношень, різко підвищується вміст нітратного азоту, однак мезосубпрофіль залишається незмінним. Обгрунтовано, що рясне дощування стічними водами свинокомплексу з використанням агрегату "Фрегат" погіршує водно-фізичні властивості чорноземів типових.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.173 + П040.25-73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Калініченко К. В. 
Трансформація мінералів гелеподібного мулового осаду після біологічного очищення муніципальних стічних вод за умов біоекстракції важких металів / К. В. Калініченко, Г. М. Ніковська, П. О. Косоруков // Доп. НАН України. - 2019. - № 3. - С. 78-83. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

В оригінальному процесі біоекстракції надлишку важких металів із гелеподібного мулового осаду біологічного очищення муніципальних стічних вод відбувається перерозподіл металів між рідкою та твердою фазами, і остання перетворюється в цінне добриво для рослинництва. Стан мінералів у цьому, кондиціонованому, та нативному мулових осадах, а також в порівняльних природних об'єктах (грунтах) вивчено методом рентгенофазового аналізу. Отримані результати вказують на низьку кристалічність мулового осаду у порівнянні з природними грунтами. На дифрактограмах кондиціонованого мулового осаду елімінуються піки, характерні для мінералів групи польових шпатів і кальциту, але з'являються мінорні піки мінералів групи цеолітів, що вказує на старт процесів новоутворення мінеральних фаз під дією метаболізувальних мулових мікроорганізмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.3 + Н762.204.4 + П040.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського