Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>U=П143.18$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Коломієць М. В. 
Вплив системи обробітку на продуктивність культур і родючість грунту сівозміни / М. В. Коломієць // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 23-30. - укp.

Оцінено зміни елементів родючості сірого лісового грунту та продуктивності зерно-просапної сівозміни за умов довготривалого (1981 - 1995 рр.) застосування альтернативних систем основного обробітку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.189я54

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Науменко М. Д. 
Обробіток грунту і забур'яненість посівів у Західному Поліссі / М. Д. Науменко // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 31-37. - укp.

Багаторічними дослідженнями встановлено, що за продуктивністю ланки зерно-картопляної сівозміни, фітосанітарною дією й економічними показниками найоптимальнішою системою обробітку є: під картоплю - чизельний на глибину 40 - 42 см, а під озиме жито і ячмінь - поверхневий на 6-8 см. Це не призводить до підвищеної забур'яненості посівів у порівнянні зі звичайною оранкою і забезпечує ріст урожаю та зниження затрат на підготовку поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.18(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Таврійський науковий вісник. Вип. 15 / ред.: В. О. Ушкаренко; УААН. Навч.-вироб. комплекс "Херсон. агроун-т". - Херсон, 2000. - 140 с. - рус.

Розглянуто вплив основного обробітку та сидератів на фізичні властивості зрошуваних чорноземів, характер мінливості кількісних ознак у гібридів озимої пшениці різних поколінь. Висвітлено особливості експертної оцінки вартості незавершеного сільськогосподарського виробництва, промислового садівництва в зоні степу, стан і перспективи світового виробництва рису, селекційно-технологічне значення ознаки великоплідності свиней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.18 + П062

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Глущенко Л. Д. 
Особливості відтворення органічної речовини і зниження механічного навантаження на чорнозем типовий важкосуглинковий залежно від системи удобрення та мінімалізації обробітку грунту / Л. Д. Глущенко, Ю. Л. Дорощенко, В. Г. Савченко, Л. В. Хоменко, П. Г. Сокирко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 4. - С. 27-30. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Визначено, що за мінімалізованих технологій обробітку грунту та за умов внесення 18 т на 1 гектар сівозмінної площі гною з 160 кг/га д.р. NPK можливо на чорноземі типовому важкосуглинковому підтримувати вміст гумусу на рівні 5,2 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.173 + П143.181.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Малярчук М. П. 
Агроекологічне обгрунтування основного обробітку грунту в сівозмінах на меліорованих землях південного Степу України : Автореф. дис... д-ра с.-г. наук / М. П. Малярчук; Ін-т землероб. УААН. - К., 2005. - 40 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано напрями ресурсозбереження й охорони родючості меліорованих земель сільськогосподарського призначення за рахунок оптимізації фізико-хімічного, біологічного та фітосанітарного стану грунтів у різних агроценозах. Встановлено фактори управління родючістю чорнозему південного середньозмитого, темно-каштанового вторинноосолонцьованого та луко-каштанового середньоосолоділого на оглеєному лесі за тривалого застосування систем основного обробітку грунту з та без обертання скиби. Виявлено закономірності трансформації органічної речовини, напрями фізико-хімічних і біологічних процесів і динаміку вмісту гумусу у грунті залежно від способу, прийому та глибини закладання органічних добрив і рослинних решток сільськогосподарських культур у плодозмінній і травопільній сівозмінах. Наведено енергетичну й еколого-економічну оцінку функціонування агроценозів, що базуються на системах основного обробітку грунту з і без обертання скиби. Створено базу даних для комп'ютерної програми "Грунтозахисна система землеробства засушливого Степу півдня України" БД "EROZIYA" для розробки екологічно безпечних моделей агроценозів відповідно до меліоративного стану грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П143.181.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Піковська О. В. 
Зміни родючості чорнозему звичайного при застосуванні грунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур в умовах Північного Степу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / О. В. Піковська; Нац. аграр. ун-т. - К., 2004. - 19 c. - укp.

За умов Північного Степу України досліджено вплив елементів технологій вирощування сільськогосподарських культур на окремі показники родючості чорнозему звичайного та врожайність культур ланки сівозміни ячмінь ярий - кукурудза на силос - пшениця озима. Доведено, що у разі застосування мінімального та нульового обробітку щільність чорнозему звичайного знаходиться у межах оптимальних значень, показники структурно-агрегатного складу поліпшуються зі збільшенням вмісту агрономічно цінних агрегатів та підвищення їх водотривкості. Виявлено збільшення запасів продуктивної вологи, вмісту рухомих форм фосфору та калію за грунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур. Встановлено особливості кругообігу макроелементів у посівах ячменю ярого за традиційної, грунтозахисної та за технології прямого висіву. Виявлено, що за грунтозахисної технології до кругообігу залучається на 42 кг/га більше поживних речовин ніж за традиційної технології. Доведено економічну та енергетичну ефективність грунтозахисних технологій вирощування зернових культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17(4УКР) + П143.181.7(4УКР) + П21-41(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Франко О. В. 
Зміни фосфатного режиму лучно-чорноземного грунту при застосуванні грунтозахисних технологій в умовах Андрушівського природно-сільськогосподарського району : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / О. В. Франко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2004. - 18 c. - укp.

Встановлено особливості фосфатного режиму лучно-чорноземного вилугування грунту за умов застосування різних систем обробітку та удобрення в Андрушівському природно-сільськогосподарському районі. Виявлено позитивний вплив мінімального обробітку на процеси трансформації фосфатів у легкодоступні форми внаслідок підкиснення грунтового розчину та посилення фосфатазної активності, встановлено його стимулювальний вплив у поєднанні з органо-мінеральною системою удобрення на збільшення органофосфатів у складі гумусу, споживання рослинами фосфору. Визначено величину врожаю пшениці озимої, кукурудзи на силос та ячменю ярого, розраховано показники економічної та енергетичної ефективності у разі застосування різних систем обробітку грунту та удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-23(4УКР) + П143.181.7(4УКР) + П21-41(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Томашова О. Л. 
Мінімалізація обробітку чорнозему південного в Криму в умовах зрошення : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / О. Л. Томашова; Нац. аграр. ун-т. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Висвітлено особливості тривалого впливу систем обробітку грунту у поєднанні з мінеральними, органо-мінеральними добривами та соломою на основні агрофізичні, біологічні й агрохімічні показники грунту, забур'яненість посівів і врожайність сільськогосподарських культур, еколого-економічну та енергетичну ефективність. Встановлено однакову ефективність органічних і мінеральних добрив у випадку різноглибинних полицевих, безполицевих та ресурсоощадних систем обробітку грунту, що дозволяє обмежитись економічно вигіднішим неглибоким обробітком і плоскорізальним знаряддям під озимі та ярі зернові колосові культури, озимий ріпак, люцерну, а також забезпечити сталу врожайність зерна та зеленої маси. У разі такого поєднання ефективно використовується післядія мінеральних, органо-мінеральних добрив і соломи в сівозміні, забезпечується підвищення основних показників родючості грунту з ознаками розширеного відтворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.181.7(4УКР-6КРИ) + П040.173(4УКР-6КРИ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Байдюк М. І. 
Особливості акумулятивного грунтоутворення за нульового обробітку чорноземів Степу Донбасу : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / М. І. Байдюк; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського" УААН. - Х., 2004. - 19 c. - укp.

Досліджено особливості грунтотворного процесу за технологією нульового обробітку грунту та проведено комплексну оцінку даної технології на чорноземі Степу Донбасу. Доведено, що нульовий обробіток спряє розвитку акумулятивного процесу грунтоутворення. З'ясовано, що агрофізичні, агрохімічні та біологічні параметри грунту не стримують розвиток рослин та не зменшують врожайність польових культур. Встановлено кращу ефективність захисту від дефляції за технологією нульового обробітку в порівнянні з традиційним. Доведено економічну та енергетичну ефективність нульового обробітку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-2(4УКР55) + П143.181.7(4УКР55)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Василів В. Б. 
Поліпшення меліоративного стану важких грунтів Передкарпаття багатоярусним розпушенням : Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / В. Б. Василів; Укр. держ. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2003. - 19 c. - укp.

Науково обгрунтовано доцільність та ефективність покращання меліоративного стану важких мінеральних грунтів Передкарпаття на базі багатоярусного розпушення. Встановлено залежність для визначення тривалості післядії та одержано закономірності впливу даного розпушення на водоакумулювальну здатність важких мінеральних грунтів. Визначено інтегральний показник якості розпушення, що враховує повноту та коефіцієнт розпушення. Удосконалено методику розрахунку та оптимізації технологічних параметрів багатоярусного розпушення під час будівництва та реконструкції меліоративних систем. Обгрунтовано можливість збільшення міждренних відстаней у 1,2 - 1,4 рази у випадку застосування цього розпушення кожні 3 - 4 роки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сенчук С. М. 
Рівень показників родючості чорнозему типового в залежності від грунтозахисних технологій і біологізації землеробства : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / С. М. Сенчук; Нац. аграр. ун-т. - К., 2005. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-26 + П143.181.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Єрьоміна Т. А. 
Вплив систем обробітку й удобрення на родючість чорнозему звичайного та продуктивність сівозміни в Північному Степу : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / Т. А. Єрьоміна; Ін-т земл-ва НААН. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Встановлено вплив різних систем основного обробітку та мульчування на агрофізичні, агрохімічні та біологічні показники родючості грунту, водний режим, фітосанітарний стан посівів, формування врожаю й якість зерна культур сівозміни. Встановлено доцільність мульчування за фоном неглибокої безполицевої системи обробітку як засобу підвищення протиерозійної стійкості і родючості грунту та продуктивності сівозміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-2 + П143.181.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Малярчук М. П. 
Формування систем основного обробітку грунту в агробіогеоценозах на меліорованих землях південної посушливої та сухостепової грунтово-екологічних підзон України : навч. посіб. для ВНЗ III - IV рівнів акредитації / М. П. Малярчук, Р. А. Вожегова, О. Є. Марковська; НААН України, Ін-т зрошув. земл-ва, ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". - Херсон : Айлент, 2012. - 179 c. - Бібліогр.: с. 164-179 - укp.

Розглянуто агроекологічні й економічні основи ведення систем землеробства на меліорованих землях південної посушливої та сухостепової грунтово-екологічних підзон степової зони України. Узагальнено багаторічний досвід формування способів і систем обробітку грунту на цій території. Увагу приділено питанням збереження та підвищення родючості зрошуваних і схилових земель за рахунок застосування різних способів і прийомів основного обробітку грунту та їх комплексного застосування у відповідних сівозмінах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.183.0 я73

Шифр НБУВ: ВА762269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Грабак Н. Х. 
Поліпшення обробітку грунту в степу / Н. Х. Грабак // Вісн. аграр. науки. - 2003. - № 3. - С. 12-14. - укp.

Наведено результати досліджень покращання обробітку південних і звичайних чорноземів Степу України. Визначено шляхи запобігання ерозійним процесам, істотного зменшення енерговитрат, нагромадження та збереження вологи у грунті.

Приведены результаты исследований улучшения южных и обыкновенных черноземов Степи Украины. Определены пути предупреждения эрозионных процессов, существенного уменьшения энергозатрат, накопления и сохранения влажности в почве.


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Булигін С. Ю. 
Особливості режиму зволоження чорнозему звичайного за "нульовою" технологією вирощування польових культур / С. Ю. Булигін, Н. А. Пасічник, М. І. Байдюк // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 5. - С. 59-63. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Визначено параметри продуктивної вологи за "нульовою" технологією вирощування польових культур у порівнянні з традиційною полицевою оранкою. Встановлено, що обов'язковою умовою вирощування культур без обробітку грунту в зоні недостатнього зволоження є створення потужного шару мульчі з рослинних решток за рахунок нетоварної частки врожаю культур, яка в подрібненому вигляді залишається на поверхні грунту.

Определены параметры продуктивной влаги при "нулевой" технологии возделывания полевых культур относительно традиционной с отвальной вспашкой. Выявлено, что обязательным условием возделывания культур без обработки почвы в зоне недостаточного увлажнения является создание мощного слоя мульчи из растительных остатков за счет нетоварной части урожая культур, которая в измельченном виде остается на поверхности почвы.


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.181.7

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Малієнко А. М. 
Трансформація азоту добрив залежно від довготривалого застосування різних способів обробітку дерново-підзолистого супіщаного грунту / А. М. Малієнко, Н. М. Тараріко, П. І. Витриховський, Г. І. Личук // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 6. - С. 11-14. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.181.3 + П040.171

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Бережняк Є. М. 
Вплив обробітку та удобрення на протиерозійну стійкість чорнозему типового / Є. М. Бережняк // Вісн. аграр. науки. - 2006. - № 7. - С. 72-74. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати досліджень гранулометричного та мікроагрегатного складу чорноземних грунтів, показники їх протиерозійної стійкості та потенційної здатності до оструктурення. Показано вплив органо-мінерального удобрення на протиерозійну стійкість грунту та потенційну агрегованість чорноземів за умов застосування мілкого плоскорізного обробітку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.18 + П064

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Тонха О. Л. 
Родючість чорноземів Лісостепу за грунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур : монографія / О. Л. Тонха, О. В. Піковська. - Київ : Компринт, 2015. - 399 c. - Бібліогр.: с. 307-335 - укp.

Висвітлено результати досліджень гумусового стану біологічної активності лучно-чорноземного грунту й фізико-хімічних властивостей чорнозему типового за різної агротехніки. Оцінено спрямованість змін процесів гумусоутворення під впливом різних технологій. Встановлено, що технології, які базуються на мінімальном обробітку грунту, мають перевагу перед технологіями з оранкою з впливом на інтенсивність і характер перетворення рослинних решток та органічних добрив, сприяють стабілізації гумусного стану і покращують його характеристики, підвищують урожайність вирощуваних культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17(4УКР) + П143.181.7(4УКР) + П14,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА798104 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського