Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П545.183$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кіщак І. Т. 
Пріоритетні напрями організації розвитку виробництва комбікормів / І. Т. Кіщак. - Миколаїв, 2002. - 106 c. - Бібліогр.: с. 99-105. - укp.

Висвітлено економічну та біологічну діяльність виробництва та застосування комбікормів і преміксів у тваринництві, а також сучасні проблеми та недоліки роботи комбікормової галузі. Охарактеризовано головні напрями подальшого розвитку виробництва комбікормів і преміксів. Обгрунтовано необхідність пошуку нових сировинних компонентів у преміксовому виробництві. Доведено доцільність застосування селену для годівлі сільськогосподарських тварин і птиці.

Освещены экономическая и биологическая деятельность производства и использования комбикормов и премиксов в животноводстве, а также современные проблемы и недостатки работы комбикормовой отрасли. Охарактеризованы главные направления дальнейшего развития производства комбикормов и премиксов. Обоснована необходимость поиска новых сырьевых компонентов в премиксовом производстве. Доказана целесообразность использования селена при кормлении сельскохозяйственных животных и птиц.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307.982 + П545.183

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА633089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бакай С. М. 
Біотехнологія та засоби виробництва мікорму / С. М. Бакай // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2003. - № 1-2. - С. 121-125. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Викладено біотехнологію створення 11 промислових штамів міцеліальних грибів 4-х консорціумів їх продуцентів білково-ферментної біомаси мікорму. Ці винаходи захищені 9-ма авторськими свідоцтвами і 3-ма патентами. Встановлено вищу ефективність консорціуму за якістю та кількістю біомаси, амінокислот та істинного білка. Наведено схему біотехнологічної лінії твердофазної ферментації виробництва мікорму для комбікормів. За добу здійснюється два технологічних цикли та виробляється 4 - 5 т готової продукції. Собівартість виробництва мікорму є нижчою від виробництва соєвих бобів у 10 разів і гороху - в 4 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гіска В. В. 
Використання екструдованого насіння амаранту в складі комбікормів для молодняку свиней : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / В. В. Гіска; УААН. Ін-т тваринництва. - Х., 2002. - 14 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44-451.83 + П545.183

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чудновець А. Я. 
Гігієнічні особливості та основні закономірності формування мікробного забруднення виробничого середовища підприємств комбікормової промисловості : Автореф. дис... канд. біол. наук : 14.02.01 / А. Я. Чудновець; Ін-т медицини праці АМН України. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Проведено комплексні гігієнічні дослідження, спрямовані на вивчення біологічних шкідливостей у комбікормовому виробництві, а саме: контамінацію виробничого середовища, кормів та їх інгредієнтів мікроорганізмами; особливостей формування мікробного пейзажу у виробничих приміщеннях залежно від потужності підприємства, технологічного обладнання, сировинного матеріалу, пори року, а також дослідження з метою установлення спектра токсиноутворювальних мікроміцетів у повітрі виробничого середовища, в сировині та готовій продукції. Вивчено продукування мікотоксинів найбільш поширеними штамами грибів. Визначено роль мікроорганізмів та їх токсинів у формуванні професійних захворювань. Встановлено, що мікроорганізми, їх спори та токсини, які широко контамінують виробниче середовище комбікормових підприємств, можуть негативно впливати на здоров'я та самопочуття працівників даної галузі, а також підвищувати ризик виникнення професійних захворювань робітників. Розроблено та запропоновано санітарно-гігієнічні заходи щодо зниження мікробного забруднення виробничого середовища комбікормових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183-28 + Р11(4УКР)71

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сивик Т. Л. 
Екпериментальне обгрунтування ефективності використання в годівлі сільськогосподарських тварин протеїново-мінеральної добавки із гіпергалинного зоофітопланктону : Автореф. дис... д-ра с.-г. наук : 06.02.02 / Т. Л. Сивик; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 39 c. - укp.

Наведено результати теоретичного та експериментального досліджень стосовно використання у складі комбікормів для свиней, курей, великої рогатої худоби та овець у різних дозах протеїново-мінеральної домішки з гіпергалинного зоофітопланктону (ПМДГЗ) Приазов'я. Поглиблено вивчено аміно- та жирнокислотний, вітамінний і мінеральний склад ПМДГЗ, визначено її загальну енергетичну поживність. Експериментально обгрунтовано доцільність й ефективність використання під час вирощування та відгодівлі свиней протеїново-мінеральної домішки з опрісненого зоофітопланктону та розроблено технологію її приготування. Запропоновано з метою підвищення біологічної цінності, економії зернових компонентів, кухонної солі та вітамінно-мінеральних преміксів та здешевлення комбікормів використовувати як місцеві сировинні ресурси, домішку в дозах від 3 % до 21 % з урахуванням виду та статевовікової групи тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 + П545.183

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Супрун-Крестова О. Ю. 
Технологія кормових добавок з використанням нетрадиційної сировини : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.02 / О. Ю. Супрун-Крестова; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Науково обгрунтовано доцільність застосування нетрадиційної сировини (відходів переробки шавлії, кропу, м'яти, ісопу, лофанту) як компонентів для виробництва кормових домішок і комбікормів. Визначено технологічні властивості та хімічний склад відходів переробки зазнчених ефіроолійних культур. Встановлено зміни вмісту антипоживних речовин у процесі екструзійної обробки нативного насіння сої. Показано доцільність виробництва екструдованих кормових сумішей на основі зернової сировини (ячменю, кукурудзи, пшениці) та насіння сої. Досліджено вплив екструзійної обробки на технологічні властивості та хімічний склад кормових зернових сумішей. Запропоновано технологію виробництва кормових домішок з використанням нетрадиційної сировини: відходів переробки шавлії, кропу, м'яти, ісопу, лофанту. Вивчено зміни якості екструдованих кормових сумішей у процесі зберігання. Розроблено нормативно-технічну документацію на одержану екструдовану кормосуміш. Розраховано очікуваний економічний ефект від використання нових рецептів комбікормів з введенням до їх складу екструдованих кормових сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183 + Л824-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ревенко Ю. І. 
Удосконалення технологічного процесу і агрегату для приготування комбікормів в умовах господарств : Автореф. дис... канд. техн. наук / Ю. І. Ревенко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 22 c. - укp.

Досліджено проблему зменшення ресурсозатрат та підвищення якості приготування комбікормів за умов сільськогосподарських підприємств шляхом удосконалення технологічного процесу і засобів його здійснення. За результатами комплексної оцінки варіантів сформульовано раціональні принципи компонування комбікормових агрегатів, обгрунтовано їх ресурсоощадні типорозміри та визначено умови узгодження пропускної здатності технологічних елементів. Одержано рівняння для розрахунку маси та моменту інерції молотка змінних параметрів, зрівноваженого щодо удару відносно осі його підвісу. Обгрунтовано раціональну конструктивно-технологічну схему комбікормового агрегата та визначено параметри молоткової дробарки-змішувача зернових компонентів для цього агрегата). Удосконалено рішення стосовно структури комбікормового агрегата та молоткового подрібнювача-змішувача за дотримання зоотехнічних вимог щодо якості приготування комбікормів, що забезпечує підвищення продуктивності у 1,8 - 2,0 разів без зміни встановленої потужності приводу, а питомих експлуатаційних затрат - зниження на 26 % у порівнянні з існуючими агрегатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.91 + П545.183

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бордун Т. В. 
Удосконалення технології виробництва комбікормів для домашніх тварин : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.01 / Т. В. Бордун; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2010. - 19 c. - укp.

Удосконалено технологію виробництва вологих комбікормів для домашніх тварин (кішок, кошенят і котів). Науково обгрунтовано вибір компонентів і рецепти вологих комбікормів для цих тварих з урахуванням їх фізіологічних особливостей та віку. Вперше обгрунтовано доцільність використання та склад жирових композицій для виготовлення вологих комбікормів для домашніх тварин. Теоретично й експериментально обгрунтовано новий спосіб виробництва вологих комбікормів для кішок, кошенят і котів шляхом екструдування, подрібнення та просіювання суміші зернових компонентів, очищення та подрібнення суміші незернових компонентів, створення жирових композицій та введення бланшованих овочів у м'ясну та рибну сировину з утворенням консервованої паштетної маси, який дозволяє одержувати вологі комбікорми підвищеної кормової цінності. Вивчено хімічний склад, фізичні та функціональні властивості екструдованих сумішей зернових компонентів і вологих комбікормів у вигляді паштетної маси, встановлено вплив їх водо- та жароутримувальної здатності на структуру та якість вологих комбікормів. Науково обгрунтовано режим стерилізації вологих комбікормів для кішок, кошенят і котів, який забезпечує необхідну летальність і мікробіологічну стабільність консервованого продукту. Вперше визначено показники мікробіологічної якості вологих комбікормів під час зберігання, науково обгрунтовано можливість використання вологих комбікормів, вироблених за розробленими рецептами й удосконаленою технологією, у годівлі лабораторних і домашніх тварин.

Розроблено проект нормативної документації на нові види вологих комбікормів для кішок, кошенят і котів "Комбікорми для кішок вологі", а запропоновані рецепти та технологія увійшли до збірника "Інноваційні розробки Одеської національної академії харчових технологій". Проведено промислову апробацію удосконаленої технології виробництва вологих комбікормів для кішок, кошенят і котів на підприємстві ТОВ "Кит Плюс" (Одеса).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Піскун В. І. 
Обгрунтування вибору дробарок лінії виробництва комбікормів в умовах господарства / В. І. Піскун, Ю. В. Яценко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 4. - С. 168-171. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати оцінки дробарок за питомими сукупними витратами енергії (ПСВЕ). Доведено доцільність використання дробарки типу "Харків'янка" для подрібнення зернових інгредієнтів комбікормів. Показано, що ПСВЕ дробаркою типу "Харків'янка" на 14,87, 21,16, 40,67, 49,19 % є меншими, ніж дробарок типу "ДЗ-3", "АТДМ2Р", "КД-2", "Д-2" відповідно. До того ж ПСВЕ дробарки "Д-2", по відношенню до вищеназваних типів дробарок, зростають, відповідно, на 49,19, 40,30, 35,20 і 14,40 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гвоздєв В. О. 
Удосконалювання технологічного процесу приготування комбікормів / В. О. Гвоздєв // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2010. - 1, вип. 10. - С. 122-129. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Визначено напрямки удосконалювання технологічного процесу приготування комбікормів з використанням швидкохідного гвинтового змішувача.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183.1

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Нанка О. В. 
Энергосбережение в механических процессах при приготовлении комбикормов / О. В. Нанка // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2011. - Вип. 11, т. 5. - С. 239-245. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Проведены аналитические исследования энергетических затрат в механических системах при приготовлении комбикормов и определены основные направления их снижения.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Walczynski S.  
Badanie homogenicznosci substancji czynnych dodatkow paszowych w produktach paszowych = Дослідження гомогенності діючих субстанцій кормових добавок у кормах / S. Walczynski, W. Korol // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 243-251. - Библиогр.: 11 назв. - пол.

Комбікорми повинні містити у відповідних кількостях і пропорціях кормові компоненти та кормові домішки, залежно від виду, віку та призначення тварин. Важливим є те, щоб усі складники кормових сумішей були добре перемішані та утворювали однорідну суміш. Погано вимішані компоненти, особливо кормові домішки та діючі речовини лікувальних кормів, можуть мати негативні наслідки. Надано інструкцію дослідження гомогенності комбікормів на підставі дослідження рівня змішування основного компонента з використанням методів визначення мікро- та макроелементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Korol W.  
Potrzeba uwzgledniania rownowagi elektrolitow przy ukladaniu receptur mieszanek paszowych dla zwierzat gospodarskich = Необхідність дотримання рівноваги електролітів при компонуванні складу комбікормів для продуктивних тварин / W. Korol, G. Bielecka, J. Rubaj // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 207-216. - Библиогр.: 21 назв. - пол.

Ефективність годівлі тварин є важливим фактором успішного тваринництва. Нові високопродуктивні породи тварин і птиці потребують поживних та збалансованих за всіма важливими показниками кормів. Виробники кормів забезпечують необхідний для тварин склад макро- та мікроелементів, але мало уваги приділяють взаємній пропорційності електролітів та збереженню електролітичної рівноваги. Надано результати досліджень з визначення вмісту в комбікормах електролітів для різних видів тварин і птиці Польщі, з огляду на забезпечення потреб організму тварин, визначення й оцінки електролітичної рівноваги.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Яценко Ю.В. 
Окремі фізико-механічні властивості комбікормів та їх вихідних інгредієнтів / Ю.В. Яценко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2012. - № 1. - С. 191-195. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Паламарчук І. П. 
Розробка вібраційного дезінтегратора для виробництва біологічно активних сумішей преміксів / І. П. Паламарчук, В. П. Янович // Автоматизація виробн. процесів у машинобуд. та приладобудуванні : укр. міжвід. наук.-техн. зб. - 2012. - Вип. 46. - С. 63-66. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено дослідження та розглянуто технологію виробництва біологічно активних сумішей для преміксів. Розроблено перспективну технологічну схему вібраційного дезінтегратора, яка надає можливість поєднати операції дроблення, сепарації та змішування компонентів вітамінних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183.2 + Л824.04-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Діордієв В. Т. 
Удосконалення систем керування електротехнологічними комплексами на базі малогабаритних комбікормових агрегатів : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.09.03 / В. Т. Діордієв; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. - Мелітополь, 2013. - 40 c. - укp.

Дослідження присвячено вирішенню науково-прикладної проблеми, яка полягає в теоретичному обгрунтуванні створення систем керування й функціонування електротехнологічних комплексів з виробництва комбікормів в АПК і розробці засобів їх реалізації. Обгрунтовано вибір узагальненого векторного критерію керування електротехнологічним комплексом прогнозування. Одержано комплекс інтегрованих математичних моделей опису нелінійного об'єкта, що враховують моделі гнучкого виробництва, системного інжинірингу, підтримки рішень і наскрізних алгоритмів керування, що в сукупності забезпечує виробництво повноцінних комбікормів безпосередньо в господарствах із широким використанням місцевої сировинної бази за значного зниження собівартості продукції й одержання комбікормів необхідного складу і якості в необхідній кількості й у будь-який час.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Малакі І. С. 
Удосконалення технології виробництва комбікормів для сільськогосподарської птиці : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.02 / І. С. Малакі; Одес. нац. акад. харч. технологій. - Одеса, 2014. - 20 c. - укp.

Запропоновано новий спосіб переробки томатних вичавок в кормові добавки в процесі виробництва комбікормів для сільськогосподарської птиці. Науково обгрунтовано та розроблено режими змішування й екструдування суміші подрібненого зерна кукурудзи, подрібнених відходів томатного виробництва та мінеральної сировини, які забезпечують необхідну якість томатної кормової добавки. Досліджено фізичні властивості, хімічний склад і санітарну якість томатних вичавок, проведено оцінку допустимих термінів зберігання томатних відходів. Удосконалено технологічний спосіб консервування вологих томатних вичавок. Досліджено зміни фізичних властивостей, хімічного складу та санітарної якості томатної кормової добавки в процесі її екструдування та зберігання. Розроблено рецепти комбікормів для курей-несучок продукційного періоду вирощування, які за продуктивною дією відповідають нормам годівлі. Наукову новизну підтверджено результатами аналізу літературних і патентних джерел, а також деклараційними патентами на корисну модель "Спосіб виробництва кормової добавки" (№ 92236, № 92237).


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2-3 + П545.183

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Walczynski S. 
Zastosowanie nowej instrukcji oceny homogenicznosci w badaniach bieglosci = Застосування нової інструкції щодо оцінки однорідності у міжлабораторних порівняльних випробуваннях / S. Walczynski // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 3/4. - С. 341-345. - Бібліогр.: 5 назв. - пол.

Наведено результати міжлабораторних порівняльних випробувань у 2012 р. для оцінки ступеня змішення на основі мікро- і макроелементів. Уповноважені лабораторії підтвердили свою компетентність під час проведення випробувань для офіційного нагляду. Розрахунки проводилися згідно з інструкцією головного ветеринарного лікаря за оцінкою однорідності комбікормів у 2005 р. і відповідно до розробленої нової процедури. У порівнянні з попередньою версією збільшилася кількість первинних проб в партії до 6, за одночасного зменшення їх ваги до 100 г. У розрахунках враховано компонент варіації методу (повторюваність), на величину якого був зменшeний загальний коефіцієнт варіації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.11 + П545.183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Тарасенко В. В. 
Особливості проведення досліджень мікробіологічної забрудненості комбікорму з використанням методу газорозрядної візуалізації / В. В. Тарасенко, О. П. Гомонець // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2016. - Вип. 16, т. 2. - С. 120-124. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто особливості організації проведення досліджень мікробіологічної забрудненості комбікорму з використанням методу газорозрядної візуалізації та обробки одержаних експериментальних даних. Проведені дослідження зразків комбікорму показали, що різниця між одержаними газорозрядними зображеннями якісного та штучно забрудненого мікроорганізмами комбікорму найбільш суттєво виявляється у формі контуру світіння, а саме у наявності та кількості розривів зображення. Аналіз результатів дослідження зразків комбікорму на ураження мікроорганізмами вказує на те, що найбільш інформативними параметрами одержуваного газорозрядного зображення є коефіцієнт форми, тобто посіченість контуру зображення вказує на наявність мікробіологічної забрудненості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183 + Л824-1 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Меркулова О. Б. 
Моніторинг жиророзчинних вітамінів у преміксах за період 2014 - 2015 років / О. Б. Меркулова, Л. К. Самарська, С. Л. Гуменюк, О. В. Коробова // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 1. - С. 43-49. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено результати досліджень вмісту вітамінів A і E у преміксах згідно з планом Державного моніторингу. Аналіз проводився у лабораторії високоефективної рідинної хроматографії ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок впродовж 2014 - 2015 рр. за допомогою методу високоефективної рідинної хроматографії з УФ-детектуванням (ВЕРХ-УФ). Виявлено, що близько 45 % преміксів за проаналізованими показниками не відповідають даним, зазначеним у супровідних сертифікатах якості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського