Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Р124.424.10$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Мамедов А. М. 
Особливості відновлювальної терапії хворих гіпертонічною хворобою - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.02 / А. М. Мамедов; Запоріз. держ. мед. ун-т. - Запоріжжя, 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена питанням удосконалення методів відновлювальної терапії хворих на гіпертонічну хворобу- учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Вивчено адаптивний вплив нормобаричної гіпоксії тіотріазоліну в комплексному лікуванні 184 хворих на гіпертонічну хворобу першої і другої стадії на стан центральної і периферичної гемодинаміки, вегетативної нервової системи, показників функції зовнішнього дихання і периферичної крові. Основні результати дослідження можуть бути використані при розробці індивідуальних комплексних програм відновлювальної терапії цієї категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.424.100.30-4 + Р410.030-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шейко С. О. 
Особливості розвитку гіпертензивного серця у гірників різних професійних груп на етапах формування та стабілізації артеріальної гіпертензії : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С. О. Шейко; Запоріз. держ. мед. ун-т. - Запоріжжя, 1998. - 22 c. - укp. - рус.

Вивчені особливості розвитку гіпертензивного серця у гірників. Виділені клінічні варіанти та структурно-функціональні типи гіпертензивного серця у гірників різних професійних груп. Визначено компенсаційні можливості лівого передсерця в формуванні діастолічної дисфункції лівого шлуночка. Вивчено структурно-функціональний стан правого шлуночка при розвитку гіпертензивного серця. Розроблено критерії діагностики діастолічної дисфункції лівого шлуночка, критерії діагностики стадій гіпертензивного серця у гірників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р124.424.100.3-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Черкесов В. В. 
Раптова серцева смерть гірників вугільних шахт Донбасу (розповсюдженість, патогенез, прогноз, профілактика) : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.11 / В. В. Черкесов; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 1999. - 31 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена питанням вивчення впливу професійно-виробничих й загальнопопуляційних факторів на розвиток раптової смерті у гірників. Розвинуто новий напрямок в кардіології, оснований на концепції системного аналізу факторів ризику у промисловій кардіології. Встановлені місце і роль професійно-виробничих факторів вугільних шахт Донбасу у патогенезі розвитку раптової серцевої смерті у гірників. Розроблені критерії її індивідуального й групового прогнозування. Запропонована й впроваджена удосконалена система медико-соціальної профілактики раптової серцевої смерті у гірників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.424.101-43 + Р410.1-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ковальов О. С. 
Фізична працездатність і її забезпечення в учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з гіпертонічною хворобою : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.11 / О. С. Ковальов; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. - К., 1999. - 20 c. - укp.

Роботу присвячено систематизації та узагальненню даних про стан фізичної працездатності (ФП) у 280 учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (ЛНК) з гіпертонічною хворобою (ГХ) та 174 без захворювань системи кровообігу. Зміни ФП і її забезпечення в учасників ЛНК з ГХ із зростаючою дозою опромінення від 0,05 до 0,5 Зв характеризуються нелінійною залежністю, відмінності порогової потужності складають 2 - 9 ВТ (P > 0,05). Виділено варіанти адаптації до фізичного навантаження, зокрема, несприятливі, що характеризуються відхиленням лінійного збільшення споживання кисню від виходу на "плато" на рівні 100 - 125 і 50 Вт. Встановлено зниження ФП у 60 % учасників ЛНК з ГХ, які зазнали впливу іонізуючого випромінювання у діапазоні 0,05 - 0,5 Зв з відновленням у середньому за 2 - 6 місяців після виконання робіт з ЛНК. Доведено, що до кінця десятиріччя порогова потужність зменшилася на 27,5 Вт. За результатами досліджень розроблено спосіб визначення порогової потужності у хворих на ГХ без проведення навантажувального тесту та запропоновано програму велотренувань, яка сприяє збільшенню порогової потужності, економізації забезпечення фізичного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.424.100.30-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Родіонова В. В. 
Загальний стан здоров'я та ризик розвитку хвороб системи кровообігу в операторів трубопрокатних станів / В. В. Родіонова, О. С. Хмель, С. В. Собко, Л. А. Глиняна, О. М. Коваленко, У. А. Мінаєва // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2016. - № 1. - С. 49-54. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що високий рівень автоматизації виробничого процесу на металургійних заводах, несприятливий мікроклімат, шум, пил та інші фактори на робочому місці оператора мають суттєвий негативний вплив на його здоров'я, у тому числі значно підвищують ризик розвитку хвороб системи кровообігу. Мета роботи - оцінка загального стану здоров'я та ризик розвитку хвороб системи кровообігу в операторів трубопрокатних станів та обгрунтувати заходи профілактики. Представлено матеріали та результати дослідження показників здоров'я, визначений ризик виникнення хвороб системи кровообігу в операторів автоматизованого трубного цеху. Оператори працювали в незадовільних виробничих умовах. Напруженість їх роботи відносена до II - III та III - IV класів шкідливості. В операторів з більшою напруженістю праці визначали підвищений ризик розвитку хвороб системи кровообігу. Висновки: в операторів пультів управління, що мали більш напружену роботу, визначали достовірні зміни показників добового АТ, що свідчить про більший ризик розвитку артеріальної гіпертензії в подальшому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508-4 + Р124.424.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ткачишина Н. Ю. 
Профілактика та корекція структурно-функціональних змін в органах і системах працівників локомотивних бригад з різним стажем роботи : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.01 / Н. Ю. Ткачишина; Національний медичний університет імені О. О. Богомольця. - Київ, 2019. - 40 c. - укp.

Дисертацію присвячено вивченню актуальної проблеми профілактичної медицини - донозологічної діагностики та профілактики структурно-функціональних змін органів і систем у працівників локомотивних бригад (ПЛБ). Вивчено умови праці і вплив комплексу шкідливих виробничих факторів на організм ПЛБ за участю: важкість та напруженість трудового процесу; шкідливі фактори виробничого середовища (шум, загальна вібрація, електромагнітне випромінювання, несприятливий мікроклімат). В цілому умови і характер праці машиністів електровозів та їх помічників відносяться до 3 класу 2 ступеня (клас 3.2). Показано, що при впливі комплексу шкідливих виробничих чинників на фоні вегетативної дисфункції у ПЛБ існує ризик розвитку артеріальної гіпертензії, метаболічного синдрому, неалкогольної жирової хвороби печінки, формування коморбідної патології. Розроблено та рекомендовано профілактичні заходи, диспансеризацію по стажових підгрупах з "кроком" в 10 років та схема корекції вегетативної дисфункції у працівників локомотивних бригад. Розроблений науково обгрунтований алгоритм слугує основою запровадження профілактичних заходів у транспортній галузі і може бути використаний у тих галузях промисловості, де має місце наявність подібних шкідливих виробничих факторів, що сприятиме зростанню ефективності економічної діяльності у відповідних галузях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.519.522-42 + Р124.424.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444432 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського