Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Р419.105.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Абдуллаев С. Ф. 
Влияние кавергала на показатели перекисного окисления липидов и состояние антиоксидантной системы у больных с ревматическим пороком сердца с недостаточностью кровообращения / С. Ф. Абдуллаев, Ф. Х. Иноятова, Ф. Ш. Иноятов // Лікар. справа. - 2002. - № 5-6. - С. 78-80. - Библиогр.: 14 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.105.0-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Рачинский И. Д. 
Факторы развития хронической сердечной недостаточности у больных ревматическими пороками сердца / И. Д. Рачинский // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2004. - № 7. - С. 51-54. - Библиогр.: 11 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3 + Р419.105.0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Бортняк Н. В. 
Стан гуморальних регуляторних субстанцій у хворих на артеріальну гіпертензію в поєднанні з ревматичними та природженими вадами серця : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.12 / Н. В. Бортняк; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2009. - 23 c. - укp.

Вивчено пресорні та депресорні гуморальні субстанції у механізмах формування та розвитку артеріальної гіпертензії (АГ) у хворих з ревматичними та природженими вадами серця (ВС) з метою оптимізації діагностування есенціальної АГ та її симптоматичних форм. Обстежено 125 пацієнтів з ВС віком від 19-ти до 65-ти років. Серед них у 73-х (58,4 %) хворих була виявлена АГ, з них у 30-ти встановлено есенціальну АГ, симптоматичні АГ, реєстровані у 43-х випадках: з нирковою АГ - 14-ти хворих (19,2 %), з застійною АГ - 9-ти (12,3 %), з центрогенно-нервовою АГ-10 (13,6 %), з бронхогенно-легеневою АГ - 5-ти пацієнтів (6,9 %). Контрольну групу склади 53 пацієнта (41,6 %) з ВС за нормального артеріального тиску. Усім хворим проведено комплексне клініко-інструментальне дослідження, зокрема, ехо- та доплер-кардіографічне обстеження. Рівень реніну, ангіотензину й альдостерону визначено у сироватці крові з використанням радіоімунного методу, активність калікреїну, БАЕЕ-естеразну активність та моноаміноксидази з застосуванням хромогенних субстратів. Установлено, що АГ у разі ВС є неоднорідною щодо нейрогуморальних механізмів розвитку. Її частота та поширеність у хворих з ревматичними та природженими ВС становила 58,4 %. Серед обстежених хворих реєстровано підвищення рівня пресорних агентів (реніну й ангіотензину) у "відповідь" на дозоване фізичне навантаження. Як додатковий незалежний фактор росту рівня пресорних агентів визначено серцеву недостатність. Показано, що суттєве збільшення активності ренін-ангіотензин-альдостеронової системи відбувається у разі симптоматичних АГ, а у разі хронічної ревматичної

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р410.105.01 + Р419.105.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Анікєєва Т. В. 
Статевий диморфізм інфекційного ендокардиту у хворих із ревматичними пороками серця (перебіг, зміни реологічних властивостей крові, лікування) : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.12 / Т. В. Анікєєва; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. - Донецьк, 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему покращання якості діагностики окремих ознак інфекційного ендокардиту на тлі ревматичних пороків серця й ефективності медикаментозного лікування таких хворих різної статі. Установлено статевий диморфізм клініко-лабораторного перебігу хвороби, особливості ураження клапанного апарату серця, міокарда, перикарда, легень, нирок і селезінки, тромбоемболічних ускладнень і зрушень реологічних властивостей крові, агрегації тромбоцитів й еритроцитів, в'язкості плазми, динамічного поверхневого натягу, в'язкоеластичності та релаксації сироватки, системи оксиду азоту), що дозволяє прогнозувати перебіг захворювання та поліпшити ефективність лікувальних заходів завдяки цілеспрямованому використанню у чоловіків поліферментних сумішей і антиагрегантів, а у жінок - стимуляторів синтезу оксиду азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.120.116-52 + Р419.105.0-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339803 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського