Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч494$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Васильківська І.  
Сімейне виховання в Україні: шляхи вдосконалення в аспекті запобігання злочинності неповнолітніх / І. Васильківська // Право України. - 2000. - № 4. - С. 99-102. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)742 + Ч494(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Станишевски Т.  
Задачи и обусловленности подвижной рекреации в современной польской семье / Т. Станишевски // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2006. - № 5. - С. 94-98. - Библиогр.: 33 назв. - рус.

Наведено думки та погляди теоретиків, методистів і практиків фізичної культури на стан рекреації в Польщі. Особливу увагу приділено руховій рекреації у родині.

Представлены мнения и взгляды теоретиков, методистов и практиков физической культуры на состояние рекреации в Польше. Особое внимание уделено двигательной рекреации в семье.

The article presents the views and opinions of theoreticians, methodists and practicians of Physical Education on the state of recreation in Poland, physical recreation within family in particular.


Ключ. слова: двигательная рекреация, родители, ребенок, здоровье
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ильяшенко С.  
Основные тенденции развития рынка услуг по предоставлению высшего образования в Сумской области / С. Ильяшенко // Экономика Украины. - 2004. - № 7. - С. 60-64. - рус.

Викладено результати маркетингового аналізу існуючих тенденцій на ринку послуг з надання вищої освіти у Сумській області. Одержані результати можна використати у практичній діяльності ВНЗ Сумщини, а також інших регіонів України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4СУМ)49:Ч30/49 + Ч494(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Романова Н.  
Умови адаптації в Україні польської моделі дитячого будинку нового типу для дітей-сиріт / Н. Романова, Т. Білявська // Магістеріум. - 2008. - Вип. 32. - С. 24-27. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У 2007 р. Український благодійний фонд "Благополуччя дітей" розпочав запровадження польської моделі дитячого будинку нового типу для дітей-сиріт. Представлено результати дослідження, метою яких було вивчення особливостей цієї польської моделі дитячого будинку нового типу для дітей-сиріт та умов її адаптації до українських реалій.


Індекс рубрикатора НБУВ: С40(4УКР) + С5*644.123 + Ч494(4УКР)719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Червонецька С. С. 
Виховання в сім'ї моральних якостей дітей молодшого шкільного віку засобами природи у Великій Британії : автореф. дис ... канд. пед. наук : 13.00.07 / С. С. Червонецька; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2009. - 20 c. - укp.

Вивчено й узагальнено досвід виховання моральних якостей дітей молодшого шкільного віку у сім'ї на прикладі Великої Британії. У даній країні наявні значні досягнення й усталені традиції сімейного виховання, прищеплення молодому поколінню перевірених життєвою практикою етико-моральних якостей, побудованих у контексті кращих національних і загальнолюдських цінностей. На підставі вивчення урядових матеріалів і документів, прийнятих урядом Великої Британії, аналізу наукової та педагогічної літератури у аспекті захисту дітей, посилення ролі сім'ї у вихованні підростаючого покоління визначено пріоритети у формуванні моральних цінностей дітей молодшого шкільного віку, прищепленні їм поваги до духовних цінностей свого народу, охарактеризовано педагогічні умови його здійснення. Розкрито психофізіологічні особливості дітей молодшого шкільного віку та показано, яким чином британські батьки використовують природний чинник у вихованні в них моральних якостей. Висвітлено аспект застосування різноманітних форм педагогічної просвіти батьків, яка перманентно розвивається за підтримки уряду країни. Узагальнено досвід конструктивної співпраці батьків і педагогів у вихованні моральних якостей дітей молодшого шкільного віку засобами природи. Виявлено та рекомендовано для використання в сімейному вихованні України найбільш перспективні форми, методи та засоби формування етико-моральних якостей дітей молодшого шкільного віку, які з успіхом застосовуються у Великій Британії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(4ВЕЛ) + Ч491.352

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Москалюк В. Ю. 
Дитячий будинок сімейного типу як форма улаштування дітей, позбавлених батьківського піклування (цивільно-правовий аспект) : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. Ю. Москалюк; Нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

Розкрито цивільно-правові засади діяльності дитячого будинку сімейного типу та проаналізовано його роль у системі форм улаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Висвітлено майнові та особисті немайнові правовідносини за участю суб'єктів дитячого будинку сімейного типу. Наведено пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства проектів норм Сімейного кодексу України та Положення про дитячий будинок сімейного типу, які сприятимуть удосконаленню правового регулювання діяльності дитячого будинку сімейного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)011.211.1 + Ч494(4УКР)719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Янішевська З. В. 
Педагогічні засади та практика сімейного виховання в сучасній Іспанії : автореф. дис... канд. пед. наук / З. В. Янішевська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Вивчено педагогічні засади сімейного виховання в Іспанії. Проаналізовано сучасну систему виховання дітей в іспанській родині у контексті можливості використання досвіду цього виховання в Україні. Здійснено комплексний аналіз джерел іспанської родинної педагогіки та визначено її історико-теоретичні засади. Виявлено концептуальні підходи до проблем сімейного виховання у сучасній Іспанії, узагальнено практичний досвід його здійснення. Досліджено характерні моделі сучасної іспанської сім'ї, її функції та завдання, а також ціннісні орієнтації сімейного виховання. Проаналізовано його законодавчі засади в Іспанії, програми педагогічної освіти батьків. Висвітлено особливості співпраці сім'ї та школи у сучасній Іспанії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(4ІСП)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Демченко О. Й. 
Теорія та практика сімейного виховання у Великій Британії (історико-педагогічний аспект) : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.01 / О. Й. Демченко; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. - Луганськ, 2001. - 19 c. - укp.

Досліджено джерела британської родинної педагогіки, розвиток теорії та практики сімейного виховання дітей та підлітків упродовж багатовікової історії країни, шляхи піднесення їх ефективності на сучасному етапі. Розкрито найважливіші особливості змісту, принципів, методів і засобів британської системи сімейного виховання, зумовлених етнопсихологічними та культурно-історичними надбаннями нації. Наголошено на доцільності використання британського досвіду в практиці сімейного виховання підростаючого покоління в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(4ВЕЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сурженко О. П. 
Виховання щасливої дитини в сучасній німецькій сім'ї : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / О. П. Сурженко; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2010. - 20 c. - укp.

Проаналізовано стан розробки проблеми щастя та щасливої людини у філософській і психолого-педагогічній літературі. Розкрито сутність поняття "щаслива дитина", "сімейне виховання", напрями виховання щасливої дитини в німецькій сім'ї. Висвітлено роль німецької сім'ї у вихованні дитини за сучасних умов, вплив взаємовідносин батьків на психологічне самопочуття дитини й її майбутній духовний розвиток. Визначено зміст, форми та методи виховання щасливої дитини в німецькій сім'ї на підставі поєднання історичного та сучасного досвіду розвитку щасливої особистості, нові підходи до виховання щасливої дитини за сімейних умов. Виявлено, що на практику виховання в сучасній німецькій сім'ї впливають ідеї педагогіки демократії, що характеризуються методами без застосування писхологічного або фізичного насильства над дитиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(4НІМ) + Ю956-994-06-734

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Чирікова Г. І. 
Проблеми сімейного виховання молодших школярів у Німеччині : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Г. І. Чирікова; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - Луганськ, 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено сімейне виховання молодших школярів у Німеччині як соціально-педагогічну проблему. Розкрито сутність, структуру та зміст виховного процесу у німецькій родині, а також особливості розвитку молодших школярів у Німеччині. Виявлено й охарактеризовано домінуючі проблеми в сімейному вихованні молодших школярів ФРН. Проаналізовано особливості взаємодії школи та родини учня початкової школи у ФРН. Встановлено форми та методи удосконалення педагогічних знань, які використовуються батьками в процесі вирішення проблем сімейного виховання молодших школярів у Німеччині. Визначено шляхи використання позитивного німецького досвіду в українському сімейному вихованні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч491.331.1 + Ч494(4НІМ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Черновалюк Ю. Ю. 
Реалізація права на сім'ю шляхом створення дитячих будинків сімейного типу : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Ю. Ю. Черновалюк; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2010. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано можливості реалізації права фізичної особи на сім'ю шляхом створення та функціонування дитячих будинків сімейного типу, а також механізм його реалізації. Проаналізовано досвід діяльності дитячих будинків сімейного типу, ргозглянуто проблемні питання та можливі шляхи їх розв'язання, а також проведено аналіз показників ефективності існування даної форми сімейного влаштування дітей-сиріт і дітей, які позбавлені батьківського піклування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)75 + Х839(4УКР)011.211 + Ч494(4УКР)719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Черновалюк Ю. Ю. 
Реалізація права на сім'ю шляхом створення дитячих будинків сімейного типу : монографія / Ю. Ю. Черновалюк. - Запоріжжя : Просвіта, 2011. - 171 c. - Бібліогр.: 192 назв. - укp.

Проаналізовано особливості розвитку форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Україні. Розкрито зміст та значення права фізичної особи на сім'ю. Обгрунтовано доцільність реалізації права на сім'ю створенням та функціонуванням дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), висвітлено досвід їх функціонування та порядок юридичного оформлення діяльності. Визначено права й обов'язки батьків-вихователів ДБСТ, особливості їх відповідальності. Розкрито проблемні питання збереження та захисту майнових і житлових прав вихованців. Наведено рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання правовідносин у процесі створення та діяльності ДБСТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)75 + Ч494(4УКР)719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА735541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ченбай І. В. 
Становлення і розвиток в Україні сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (40-і роки XX ст. - поч. XXI ст.) : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / І. В. Ченбай; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". - Переяслав-Хмельниц., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено історико-педагогічний аналіз процесу становлення та розвитку в Україні сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з 1940-х р. до початку XXI ст. На підставі теоретичних узагальнень даних архівних та опублікованих джерел, вивчення наукової літератури та статистичних даних вперше цілісно висвітлено історичний шлях становлення та розвитку форм усиновлення, опіка, піклування, патронат, прийомна сім'я, дитячий будинок сімейного типу. Висвітлено питання організації соціально-педагогічної роботи з сім'ями, де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Охарактеризовано напрями діяльності неурядових організацій різних історичних періодів, які здійснюють реалізацію програм із підтримки сімейних форм виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч493(4УКР)6 + Ч494(4УКР)719.2 + С5*644.123

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА376194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Івасішина С. В. 
Формування "вседозвільної" виховної ідеології у США у 40-50-ті рр. ХХ ст. / С. В. Івасішина // Педагогіка і психологія: зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 36. - С. 143-150. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано вплив "вседозвільної" виховної ідеології у США у 1940 - 1950-ті рр. на розвиток сімейного виховання і просвіти батьків дітей дошкільного віку. Виявлено, що панування даної ідеології у вихованні стимулювало виникнення й активне розповсюдження серед американських батьків методу "природного батьківства", суть якого полягала в уважному спостереженні за комунікативними знаками новонароджених і прагненні максимального задоволення їх емоційних і фізичних потреб. Зроблено висновок, що підняття дитини з її бажаннями понад потребами і бажаннями самої сім'ї вплинуло на зростання цінності дитини в американській родині і призвело до усе більшого вкорінення "вседозвільної" виховної ідеології, що закріпило її у свідомості американських батьків як правильне виховання.

Проанализовано влияние "вседозволенности" воспитательной идеологии в США в 1940 - 1950-х гг. на развитие семейного воспитания и просвещения родителей детей дошкольного возраста. Выявлено, что господствующее существование идеологии "вседозволенности" в воспитании стимулировало возникновение и активное распространение среди американских родителей метода "естественного родительства", сутью которого является внимательное наблюдение за коммуникативными знаками новорожденных и стремление к максимальному удовлетворению их эмоциональных и физических потребностей. Сделан вывод о том, что превознесение ребенка с его желаниями над потребностями и желаниями самой семьи повлияло на возрастание ценности ребенка в американской семье и привело к большему укоренению воспитательной идеологии "вседозволенности", что закрепило ее в сознании американских родителей в качестве правильного воспитания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч493(7СПО)62 + Ч494(7СПО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Чирікова Г. І. 
Характеристика домінуючих проблем у сучасному сімейному вихованні Німеччини / Г. І. Чирікова // Педагогіка і психологія: зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 36. - С. 135-142. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Виділено причини виникнення проблем, що є типовими для українських реалій, а саме: сімейне співіснування кількох поколінь, неповна сім'я, надмірна професійна занятість обох батьків, нездійснення очікування батьків від своїх дітей. В ході вивчення проблем доведено причетність у виникненні більшості конфліктних ситуацій з дитиною самих батьків (несвідомо), запропоновано стратегії виходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(4НІМ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Буніна Л. М. 
Досвід соціально-педагогічної підтримки молодих сімей з дітьми в Північній Ірландії / Л. М. Буніна // Освіта на Луганщині. - 2011. - № 2. - С. 248-252. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто досвід соціально-педагогічної роботи з молодими сім'ями в Північній Ірландії, проаналізовано конкретні проекти та програми, які спрямовані на розв'язання проблеми щодо підтримки та освіти батьків з питань виховання та розвитку дитини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(4ВЕЛ2)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Свіжа О. О. 
Історичні аспекти виникнення та становлення дитячого будинку сімейного типу на українських землях у ХХ ст. / О. О. Свіжа // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право. - 2010. - № 2. - С. 30-32. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні проблеми виникнення та становлення дитячого будинку сімейного типу на українських землях у ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)75-1 + Ч494(4УКР)719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ченбай І. В. 
Теоретичне обгрунтування особливостей статусу дитячих будинків сімейного типу / І. В. Ченбай // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Пед. науки. - 2010. - Вип. 183, ч. 4. - С. 143-146. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розкрито питання визначення статусу дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ). Наведено аргументацію різних авторів щодо визнання ДБСТ сім'єю або закладом. Визначено основні сутнісні характеристики ДБСТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(4УКР)719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Безлюдний О. І. 
Виховання дітей в американській та українській сім'ї : монографія / О. І. Безлюдний; Уман. держ. пед. ун-т ім. П. Тичини. - Умань : Жовтий О. О., 2012. - 358 c. - Бібліогр.: с. 322-358 - укp.

Розглянуто соціально-історичні засади становлення інституту сім'ї у США й Україні. Здійснено аналіз стану та напрямів нормативно-правової та наукової бази стосовно сім'ї у США й Україні. Виявлено сучасні тенденції розвитку сім'ї як виховної інституції. Проаналізовано специфіку реалізації соціальної роботи з підтримки сім ї у США й Україні. Висвітлено історичні традиції й основні етапи розвитку інституту сім'ї у даних країнах. Наведено соціально-демографічні аспекти життєдіяльності сім'ї в американському й українському суспільстві. Розглянуто проблему законодавчої підтримки сім'ї як виховної інституції. Розкрито роль батьків та особливості її прояву в американській й українській сім'ї. Увагу приділено питанню допомоги батькам у виконанні виховної функції як чинник вдосконалення виховних технологій за умов США й України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(4УКР) + Ч494(7СПО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Клим М. І. 
Сімейне виховання у реформаторській педагогіці: проблеми розвитку та перспективи впровадження в Україні / М. І. Клим // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Пед. науки. - 2012. - № 7, ч. 2. - С. 98-106. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано потенціал реформаторської педагогіки в контексті впровадження її ідей в сучасну українську систему виховання. Надано аналіз педагогіки авторитарної, педагогіки ненасилля та педагогіки необхідності, як таких що мають спільні корені зародження, ідентичні умови розвитку, але вкрай неподібне застосування на практиці. Розкрито роль тестів, розрахованих на визначення змін дитячого розвитку, корисних для організації сімейного виховання, адже вони стали вирішальними у формуванні течії - педагогіка особистості. Окреслено тенденції розвитку антропософії, педагогіки культури в Україні. Підкреслено нагальну необхідність і значення досконалішого вирішення цих проблем за рахунок відкриття мережі антропософських сімейних центрів, розширене впровадження навчальних курсів згідно з "Декларацією прав культури".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч491.0 + Ч494(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського