Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч517.266.15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Литовченко Г. О. 
Диференційний підхід до планування в тренувальному процесі психологічної підготовки спортсменів високої кваліфікації в поліатлоні / Г. О. Литовченко // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2005. - № 1. - С. 22-28. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено психологічні аспекти змагальної поведінки спортсмена на змаганнях. Звернено увагу на підготовку спортсмена до подій, які можуть виникати в процесі змагань.

Исследованы аспекты построения соревновательного поведения спортсмена на соревнованиях. Обращено внимание на подготовку спортсмена к событиям, которые могут возникнуть в процессе соревнований.

The aspect of construction competition sportsmens behaviour to the events lohich can arist in the competition process is investigating in the work.


Ключ. слова: психологічні фактори, емоційне напруження
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.151-5

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Стеценко А. І. 
Пауерліфтинг. Теорія і методика викладання : посібник / А. І. Стеценко. - Черкаси, 2008. - 460 c. - Бібліогр.: с. 369-390. - укp.

Висвітлено сучасні погляди на різні складові підготовки пауерліфтерів. Розкрито історію виникнення та становлення пауерліфтингу як окремого виду спорту. Розглянуто фізіологічні аспекти прояву силових якостей спортсменів. Акцентовано увагу на проблемах побудови тренувального процесу атлетів.

Освещены современные взгляды на разные составляющие подготовки пауэрлифтеров. Раскрыта история возникновения и становления пауэрлифтинга как отдельного вида спорта. Рассмотрены физиологические аспекты проявления силовых качеств спортсменов. Акцентировано внимание на проблемах построения тренировочного процесса атлетов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС46136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Стеценко А. І. 
Побудова тренувального процесу в пауерліфтингу на етапі безпосередньої підготовки до змагань : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / А. І. Стеценко; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Обгрунтовано теоретично та підтверджено на практиці положення тренування в пауерліфтингу, використання яких у передзмагальній підготовці спортсменів дозволило досягти високої ефективності. Встановлено, що латентний час розслаблення навантажених м'язів дозволяє визначати готовність організму спортсмена до подальших великих навантажень у фазі суперкомпенсації. Високий рівень рухливості та сили нервових процесів може стати передумовою успішного виступу в змаганнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Андрес А. С. 
Удосконалення фізичної підготовки багатоборців військово-спортивного комплексу : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / А. С. Андрес; Львів. держ. ун-т фіз. культури. - Л., 2006. - 20 c. - укp.

Вперше визначено структуру взаємозв'язків між показниками фізичної підготовленості, фізичного розвитку та функціональних можливостей і результатами змагальної діяльності багатоборців військово-спортивного комплексу (ВСК) різної кваліфікації (першого спортивного розряду, кандидатів у майстри та майстрів спорту). На підставі вивчення професійних досягнень багатоборців ВСК II-I спортивних розрядів встановлено, що результатом диференційованої фізичної підготовки з акцентом на розвиток провідних для кожного спортсмена щодо модельних показників фізичних якостей є більш виражене зростання рівня їх загальної та спеціальної фізичної підготовленості та сумарний приріст спортивних досягнень, ніж підготовка з пріоритетним розвитком відстаючих щодо модельних показників фізичних якостей. Розроблено програму диференційованої фізичної підготовки багатоборців ВСК для вищих навчальних закладів Міністерства оборони України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.151.1 + Ц4,8(4УКР)361.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Галашко О. І. 
Визначення морфометричних показників для прогнозування успішності спортивної діяльності в армспорті / О. І. Галашко, В. В. Мулик, Л. В. Дугіна // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2012. - № 1. - С. 25-28. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Представлено результати порівняльного аналізу морфометричних показників армрестлерів високої кваліфікації і масових розрядів, що дозволило визначити найбільш значущі фактори, які можуть використовуватись для прогнозування спортивної діяльності в армспорті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.15 + Ч511.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мдівнішвілі І. І. 
Оптимізація кількості всеукраїнських і міжнародних змагань у річному циклі підготовки юнаків і юніорів у пауерліфтингу / І. І. Мдівнішвілі // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2011. - № 2. - С. 78-81. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Узагальнено відомості навчально-методичної літератури з питань організації змагальної діяльності в пауерліфтингу на етапі спеціалізованої базової підготовки. На основі теоретичного аналізу участі юнаків і юніорів у всеукраїнських і міжнародних змаганнях з пауерліфтингу виявлено взаємозв'язки між кількістю змагань у річному циклі підготовки та рівнем спортивної майстерності. Визначені основні параметри та основні вимоги до індивідуальної системи змагальної діяльності юних пауерліфтерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.553 + Ч517.266.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ніжніченко Д. О. 
Розвиток спеціальних фізичних якостей пауерліфтерів за допомогою засобів швидкісно-силової спрямованості / Д. О. Ніжніченко // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2011. - № 2. - С. 88-91. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розроблено методику корекції тренувального процесу в пауерліфтингу з використанням засобів швидкісно-силової спрямованості на етапі попередньої базової підготовки, яка включає вправи з різним характером роботи м'язів. Результати досліджень показують, що застосування авторської методики дозволяє покращити спортивний результат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.485 + Ч517.266.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ніжніченко Д. О. 
Характеристика провідних факторів підготовленості пауерліфтерів на етапі попередньої базової підготовки / Д. О. Ніжніченко // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2011. - № 2. - С. 95-98. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено факторний аналіз показників спеціальної фізичної підготовленості пауерліфтерів на етапі попередньої базової підготовки. Встановлено, що провідним фактором виступає чинник спеціальної фізичної підготовленості. Другий, третій і четвертий фактори у структурі підготовленості спортсменів даної групи можна інтерпретувати як чинники швидкісно-силової і функціональної підготовленості, п'ятий фактор як чинник фізичної працездатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ніжніченко Д. О. 
Швидкісно-силова підготовка як складова тренувального процесу в пауерліфтингу на етапі попередньої базової підготовки / Д. О. Ніжніченко // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2012. - № 1. - С. 67-70. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Використання в тренувальному процесі пауерліфтерів засобів швидкісно-силової підготовки дозволяє покращити результати змагальних вправ спортсменів експериментальної групи та доводить ефективність методики корекції тренувального процесу в пауерліфтингу з використанням засобів швидкісно-силової спрямованості на етапі попередньої базової підготовки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.485 + Ч517.266.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ніжніченко Д. О. 
Залежність спортивного результату від даних фізичного розвитку, функціонального стану організму та спеціальної силової підготовленості пауерліфтерів на етапі попередньої базової підготовки / Д. О. Ніжніченко // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2012. - № 2. - С. 61-65. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Виявлено кореляцію між показниками морфофункціональної, швидкісно-силової та спеціальної (змагальної) підготовленості пауерліфтерів на етапі попередньої базової підготовки. Проведене дослідження свідчить, що результат змагальних вправ спортсменів, що спеціалізуються в пауерліфтингу, на етапі попередньої базової підготовки залежить від силової та швидкісно-силової підготовленості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ніколаєв С. Ю. 
Показники сили основних груп м'язів пауерліфтерів після силового навантаження / С. Ю. Ніколаєв, Ю. М. Ніколалєв // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2012. - № 2. - С. 304-309. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Показано, що дані, одержані в процесі дослідження, дають уявлення про рівень розвитку сили основних груп м'язів пауерліфтерів різної спортивної кваліфікації. Це надає можливість викладачам значно покращити тренувальний процес. Завдання дослідження - визначити час відновлення силових показників пауерліфтерів різної спортивної кваліфікації після направленого силового навантаження та виявити динаміку розвитку сили м'язів пауерліфтерів до й після силового навантаження. Для пауерліфтерів переважними є показники сили м'язів-розгиначів. Потужні силові вправи та статичні зусилля під час виконання змагальних вправ у пауерліфтингу пред'являють великі вимоги до сили м'язів, їх статичної витривалості. Повернення до вихідних даних сили різних груп м'язів пауеліфтерів після направленого силового навантаження відбувається неоднаково. Незалежно від рівня спортивної кваліфікації, найбільшу тривалість відновлення сили мають м'язи тулуба. Величина навантаження в пауерліфтінгу значною мірою обмежується часом, потрібним на відновлення переважно нервово-м'язевого апарату після напружених занять і великих навантажень. Відновлення функцій після навантаження характеризується низкою значних особливостей, які визначають не тільки процес відновлення, а й спадкоємний взаємозв'язок із попередньою та наступною м'язовою діяльністю, ступінь готовності до виконання повторної роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.150

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Дрожжин В. Ю. 
Кількісні прогностичні критерії психофізіологічного контролю за психофізіологічним станом юних спортсменів-п'ятиборців в динаміці етапу спеціалізованої базової підготовки / В. Ю. Дрожжин // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2012. - № 3. - С. 327-330. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано особливості психофізіологічних функцій у юних спортсменів із сучасного п'ятиборства в динаміці етапу спеціалізованої базової підготовки, викладено кількісні прогностичні критерії контролю за психофізіологічним станом цих спортсменів, розроблені з використанням методу математичного моделювання. На основі апробації одержаних критеріїв аргументовано їх інформативність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.157

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Стецькович С.  
Тенденції підготовки спортсменів-п'ятиборців у дисципліні плавання у відповідності до змін правил змагань / С. Стецькович, М. Пітин, Є. Хитров // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2012. - № 4. - С. 80-83. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано планування тренувальних навантажень кваліфікованих спортсменів у дисципліні плавання сучасного п'ятиборства. Встановлено, що у ході підготовки п'ятиборців до дистанції 200 м зменшився загальний сумарний об'єм тренувальних навантажень з плавання; інтенсивність навантаження під час підготовки до дистанції 200 м в абсолютних величинах до середини спеціально-підготовчого періоду змінювалася незначно. Підтверджено, що змінилася фізіологічна спрямованість тренувальних засобів, що використовувались у підготовці кваліфікованих спортсменів-п'ятиборців у дисципліні плавання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.15 + Ч517.175.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Стеценко А. І. 
Ветеранський рух у світовому пауерліфтингу / А. І. Стеценко // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2012. - № 5, ч. 1. - С. 162-166. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено дані про те, що спорт ветеранів знаходить все більшу підтримку в сучасному соціумі. Розглянуто особливості становлення і розвитку ветеранського світового пауерліфтингу протягом усієї його історії. Показано, що ветеранський рух у світовому пауерліфтингу останнім часом постійно посилюється, що підтверджується збільшенням загальної кількості учасників чемпіонатів світу серед ветеранів і успішністю виступу атлетів-ветеранів у відкритих чемпіонатах. Здійснено порівняльний аналіз найвищих досягнень у пауерліфтингу серед представників різних вікових груп. Доведено, що найвищі досягнення в пауерліфтингу спортсмени можуть демонструвати у віці 50 років і старше.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.151.52

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Безкоровайний Д. О. 
Оптимізація розвитку сили та статичної витривалості юнаків в армспорті : монографія / Д. О. Безкоровайний; Харк. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О.М. Бекетова. - Х. : ХНУМГ, 2013. - 178 c. - Бібліогр.: с. 150-170 - укp.

Розроблено експериментальну програму тренування з армспорту з використанням вправ статичного та динамічного характеру локальної дії та дослідження її впливу на показники функціональної, загальнофізичної та спеціальної фізичної підготовленості. Вивчено рівень і динаміку сили та статичної витривалості основних груп м'язів юних армспортсменів, що дозволило оцінити здібності організму на кожному окремому віковому етапі та визначити сенситивні зони розвитку вказаних якостей. Розроблено методики та рекомендації для практики фізичного виховання та тренувального процесу під час занять армспортом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.151

Шифр НБУВ: ВА771833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Стеценко А. І. 
Аналіз найвищих досягнень українських спортсменів різних категорій на міжнародних змаганнях із пауерліфтингу / А. І. Стеценко // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2013. - № 2. - С. 151-157. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.154(4УКР)9

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Ніжніченко Д. О. 
Методика корекції тренувального процесу в пауерліфтингу з використанням засобів швидкісно-силової спрямованості на етапі попередньої базової підготовки / Д. О. Ніжніченко // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2013. - № 2. - С. 34-38. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розроблено методику корекції тренувального процесу в пауерліфтингу з використанням засобів швидкісно-силової спрямованості на етапі попередньої базової підготовки. Методика включає вправи з використанням різних режимів роботи м'язів: стато-динамічного, ізокінетичного, пліометричного. Особливе місце у програмі швидкісно-силової підготовки посідають стрибки в "глибину", а також стрибкові вправи. Впровадження методики в навчально-тренувальний процес спортсменів, що спеціалізуються в пауерліфтингу, забезпечило переважне підвищення спеціальних фізичних якостей в експериментальній групі проти показників контрольної. Результати проведеного факторного аналізу свідчать, що провідну роль у структурі підготовці пауерліфтерів на етапі попередньої базової підготовки відіграють морфологічні показники, силова та швидкісно-силова підготовка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.151.5

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Котенджи Л. В. 
Історико-соціальні аспекти світового пауерліфтингу : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / Л. В. Котенджи; Дніпропетр. держ. ін-т фіз. культури і спорту. - Д., 2012. - 20 c. - укp.

Вперше проведено комплексне дослідження світового пауерліфтингу, що є основою для аналізу фундаментальних закономірностей процесу його формування, для творчого осмислення та прогнозування майбутніх тенденцій і перспектив розвитку всього спортивного руху. На підставі виявлених кількісних та якісних характеристик досягнень на чемпіонатах світу та з урахуванням думок експертів, країни-члени Міжнародної федерації пауерліфтингу (ІРР) розподілено на групи. Вперше подано порівняльну характеристику силових видів спорту. Теоретично обгрунтовано та систематизовано концептуальні підходи до вивчення процесів поширення пауерліфтингу в країнах світу, закономірності динаміки показників змагальної діяльності провідних атлетів, історіографічні характеристики світових рекордів, особливості використання спеціального екіпіювання, діяльність керівних органів ІРР. Доповнено методологічну базу процесу розвитку світового пауерліфтингу шляхом упровадження експериментальної моделі організаційного й управлінського механізму діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Оленица В. В. 
Особенности психологической подготовки спортсменов-пауэрлиффтеров / В. В. Оленица, О. А. Фролова // Наука і освіта. - 2013. - № 4. - С. 162-165. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Отмечено, что основу психологической подготовки атлета составляет вера в свои возможности. Рассмотрены особенности тактической подготовки спортсмена к соревнованиям, связанные с его психологическим состоянием. Сосредоточено внимание на психологии женщин-пауэрлифтеров, их мотивации для занятий этим видом спорта, а также трудностях психологического характера, с которыми они сталкиваются. Прослежено, что основные психологические проблемы женщин-спортсменов связаны с противодействием и непониманием со стороны ближайшего окружения, «возрастной» проблемой, возникающей при завершении спортивной карьеры, а также нервным перенапряжением во время соревнований. Отражены также психологические проблемы детского и юношеского пауэрлифтинга, основными из которых являются процессы изменения личности, происходящие во время взросления, а также психологические перегрузки.

Зазначено, що основу психологічної підготовки атлета складає його віра у свої можливості. Розглянуто особливості тактичної підготовки спортсмена до змагань, пов’язані з його психологічним станом. Зосереджено увагу на психології жінок-пауерліфтерів, їх мотивації до занять цим видом спорту, а також труднощах психологічного характеру, з якими вони стикаються. Простежено, що основні психологічні проблеми жінок-спортсменів пов’язані з протидією та нерозумінням збоку найближчого оточення, «віковою» проблемою, що виникає після завершення спортивної кар’єри, а також нервовим перенапруженням під час змагань. Відображено також психологічні проблеми дитячого та юнацького пауерліфтингу, основними з яких є процеси трансформації особистості, що відбуваються під час дорослішання, а також психологічне перевантаження.

Noted that the basis of psychological training of the athlete is the belief in his abilities. Considered features of the tactical athlete training for a competition related to his psychological condition. Focused on the psychology of women powerlifters, their motivation for practicing this sport, as well as psychological difficulties that they face. Traced that major psychological problems of women athletes are related to opposition and misunderstanding from the immediate environment, "age" problem encountered in end to his sports career, as well as nervous tension during the competition. Also reflected the psychological problems of children and youth powerlifters, most important of which are the processes of personality changes that occur during maturing, as well as psychological overload.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.154.515

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Жамардій В. О. 
Формування спеціальних умінь і навичок студентів вищих навчальних закладів у процесі занять з пауерліфтингу : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / В. О. Жамардій; Харків. нац. ун-т ім. В Н. Каразіна. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Вирішено проблеми формування спеціальних умінь і навичок студентів ВНЗ у процесі занять із пауерліфтингу. Обгрунтовано вікові анатомо-фізіологічні закономірності розвитку студентів під час занять із пауерліфтингу. Визначено зміст і структуру навчальних занять із пауерліфтингу у ВНЗ. Уточнено критерії та рівні сформованості спеціальних умінь і навичок студентів у пауерліфтингу. Теоретично обгрунтовано, розроблено та експериментально перевірено в навчально-виховному процесі з фізичного виховання методику формування спеціальних умінь і навичок студентів ВНЗ із пауерліфтингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.151.52

Шифр НБУВ: РА411515 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського