Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю217.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Явоненко С. О. 
Аксіологія практичного розуму / С. О. Явоненко. - К. : Укр. Центр духовн. культури, 2000. - 180 c. - Бібліогр.: 181 назв. - укp.

Розглянуто проблему ціннісного вибору, а також людиновимірного характеру системних цінностей. Детально проаналізовано "онтологічний" та "комунікативний" повороти сучасної філософської та етичної думки. Значну увагу приділено ціннісному аспекту досвіду свідомості, а також проблемі раціональності наприкінці XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.7 + Ю225.4 + Ю700.835

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єрмоленко А. М. 
Комунікативна практична філософія : Підруч. / А. М. Єрмоленко. - К. : Лібра, 1999. - 487 c. - укp.

Висвітлено проблеми сучасної практичної філософії як прикладної етики, розроблені на засадах комунікативної парадигми К.-О.Апель, Ю.Габермас, Д.Бьолер, В.Кульман, П.Ульріх, В.Гьосле. Це проблеми дискурсивного обгрунтування принципів моралі, взаємовідношення універсалістських норм із цінностями традиційних етносів соціокультурних життєвих форм, функціонування моральних належностей у системах сучасного суспільства - політиці, економіці, науці тощо. Зміст комунікативної теорії розкрито у порівнянні з класичною філософією моралі та на тлі дискусій її представників з теоретиками постмодернізму, неоконсерватизму, комунітаризму, неомарксизму, системної теорії тощо. Обгрунтовано значення комунікативної етики відповідальності з метою ціннісної переорієнтації та духовно-морального оновлення суспільства, розв'язання політичних та етнічних конфліктів, вирішення екологічних проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.7 + Ю711.0 + Ю225.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Иванова С.  
Патриотизм в системе гражданских ценностей современного российского общества / С. Иванова // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2002. - Вип. 21. - С. 198-205. - Библиогр.: 4 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.30 + Ю217.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Конотоп Л. Г. 
Функціонування духовних цінностей як філософсько-релігієзнавча проблема / Л. Г. Конотоп, Е. Б. Проценко // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2009. - № 1. - С. 144-149. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто філософсько-релігієзнавчий аналіз проблеми функціонування духовних цінностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.3 + Ю217.7 + Ю217.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Висоцька О. Є. 
Моральні цінності як основи взаємодії суспільства з природою : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. Є. Висоцька; Харк. військ. ун-т. - Х., 2003. - 18 c. - укp.

З'ясовано суть і особливості формування моральних цінностей суб'єкта, розкрито їх зміст, властивості, взаємозв'язки та форми. На підставі реконструкції ціннісної картини сучасності в контексті екологічної проблематики виявлено базисні соціокультурні детермінанти морально-ціннісного відношення до природи, визначено змістовні особливості підходів до природної дійсності залежно від емоційно-психологічних, когнітивних та праксеологічних аспектів освоєння навколишнього світу. Охарактеризовано основні стратегії морально-ціннісного відношення до природи, виявлено їх основні риси та характер взаємодії. Розглянуто умови та засоби легітимації у сучасному суспільстві моральних цінностей, орієнтованих на гармонізацію відносин "суспільство - природа", розкрито їх ідеологічний контекст. Доведено необхідність формування єдиної стратегії морально-ціннісного відношення до природи за умови додержання принципів додатковості та кореляції у разі її побудови з урахуванням таких рівнів соціального буття сучасної людини, як: індивідуально-особистісний, міжособовий, груповий, спільнісний, а також рівень родового та видового виживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.7 + Ю6*63

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Альохина Г. В. 
Культура як царство загальнозначущих моральних цінностей / Г. В. Альохина // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Мист. освіта: історія, теорія, практика. - 2012. - № 10. - С. 129-133. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто загальнолюдські моральні цінності проголошувані в різні культурно-історичні періоди. Культуру представлено як царство загальнозначущих моральних цінностей. Окреслено загальні морально-ціннісні тенденції в релігійних і філософських доктринах, зокрема у філософії давніх греків, віруваннях мешканців Давнього Китаю та Індії, світовій релігії християнства. Розглянуто "золоте правило моральності", як загальноприйнятий ідеал суспільних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.7 + Ю73(0)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Балагура О. О. 
Нова система морально-духовних цінностей / О. О. Балагура // Наука. Релігія. Суспільство. - 2012. - № 1. - С. 88-91. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Здійснено аналіз основних складових системи морально-духовних цінностей на сучасному етапі розвитку країни. Акцентовано увагу на найбільш гострих моральних проблемах суспільства за умов кризи, які органічно входять і в матеріальну, і в духовну культуру, наголошено на тому, що безкультурна людська маса може бути потрібною тільки для нічим не обмежених соціальних і політичних маніпуляцій. Наголошено на пріоритетній ролі вітчизняної освіти та науки у вирішенні цих гострих питань у сфері духовності та моралі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211 + Ю217.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Маковецька К. М. 
Зв'язок комунікативної толерантності з ціннісними орієнтаціями особистості / К. М. Маковецька // Наука і освіта. - 2011. - № 1. - С. 62-64. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Зазначено про актуальність формування комунікативної толерантності в структурі особистості та виокремлено види комунікативної толерантності. На основі аналізу визначень ціннісних орієнтацій уточнено зміст категорії "ціннісні орієнтації", наведено результати дослідження зіставлення толерантності та інтолерантності з різними типами цінностей: домінуючими у структурі цінностей толерантних досліджуваних є цінності самостійності в поєднанні з добротою й універсалізмом, у інтолерантних - домінування орієнтації на владу та досягнення. Резюмовано, що толерантні орієнтовані шукати та знаходити баланс між власними інтересами та інтересами оточуючих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.3 + Ю217.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Оксенюк О. 
До проблеми національних цінностей / О. Оксенюк // Нова пед. думка. - 2009. - № 2. - С. 88-90. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто та теоретично обгрунтовано поняття "національні цінності" (НЦ) на основі аналізу сучасних наукових досліджень змісту, структури НЦ, що базується на трьох основних чинниках: конституційного положення про націю як етнополітичного незалежногодержавного утворення, системного підходу, особистісно зорієнтованого підходу. Наголошено на значенні морально-духовних цінностей, як базисної основи особистісної й національної систем цінностей та визначено НЦ як систему позитивних утворень значущості, що виявляється у сфері суб'єкт-об'єктних відношень, усвідомлюється етнополітичною спільнотою як складне надетносне поєднання уявлень, понять, ідеалів, стереотипів мислення і поведінки.

Рассмотрено и теоретически обосновано понятие "национальные ценности" (НЦ) на основе анализа современных научных исследований содержания, структуры НЦ, базирующейся на трех основных факторах: этнополитическое независимое государственное образование, системный подход, личностно ориентированный подход. Подчеркнуто значение морально-духовных ценностей, как базисной основы личностной и национальной систем ценностей и определены НЦ как система позитивных образований значимости, что проявляется в сфере субъект-объектных отношений, осознается этнополитическим сообществом как сложное надетносное сочетание представлений, понятий, идеалов, стереотипов мышления и поведения.

The "national values" and the their content structure and the peculiarities of the pupilТs personality formation have been theoretical argumentated.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.6 + Ю217.7 + Ф5 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Захаріна М. І. 
Значення доробку В. В. Зеньковського в контексті сучасної соціальної роботи / М. І. Захаріна // Проблеми соц. роботи: філософія, психологія, соціологія. - 2013. - № 1. - С. 29-32. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Актуалізовано проблеми духовного вдосконалення особистості в контексті сучасної соціальної роботи. Досліджено філософські засади впливу духовності на становлення особистості в творчості видатного мислителя XX ст. В. В. Зеньковського. Визначено вплив його антропологічних ідей у контексті сучасної соціальної роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: С40(4УКР) + С5*5 + Ю217.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74279 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського