Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю812.41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Коваль Г. О. 
Ліст і Данте: до проблеми синтезу мистецтв : Автореф. дис... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Г. О. Коваль; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена "темі Данте" в творчості Ліста та проблемі синтезу мистецтв. Вперше розроблена концепція "Данте-теми" в її романтичній модифікації, як одного з фундаментів творчості та світогляду Ф.Ліста. Розкривається ідея про виключно важливе значення "Божественної Комедії" для Ліста. Твори, присвячені їй, - Фантазія-соната "Після читання Данте" і "Данте-симфонія" - аналізуються цілісно, в ракурсі проблеми синтезу мистецтв, головним чином - музики і поезії. Специфіка лістівського відображення "Данте-теми" досліджується на перехресті музикознавства і дантології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.41 + Щ313(4УГО)5-81 Ліст + Ш5(4ИТА)42-4 Данте 8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Холодинська С. М. 
Проблема синтезу в контексті видової специфіки мистецтв (на матеріалі міжвидової інтерпретації "Лісової пісні" Лесі Українки) : автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.08 / С. М. Холодинська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2008. - 15 c. - укp.

Проведено дослідження феномену синтезу у контексті видової специфіки мистецтв, що належить до актуальних проблем естетики та пов'язане з обгрунтуванням шляхів розвитку художньої культури, як у теоретичному, так і в практичному аспектах. Проаналізовано естетико-мистецтвознавчі підходи до проблеми синтезу мистецтв від межі XIX - XX ст. до сучасного періоду та розкрито роль творчості конкретних митців у процесі становлення міжвидового синтезу мистецтв. Розкрито естетико-художні особливості "поліфонічних мистецтв" (театру, кінематографії, телебачення) і показано, як у процесі їх історичного розвитку синтез літератури, живопису, музики відповідно до психологічних і науково-технічних переваг кожного з видів дозволяє їм зберігати естетичну самоцінність і самодостатність. З урахуванням естетико-художніх особливостей "поліфонічних мистецтв" досліджено синестезію як один з різновидів синтезу. Обгрунтовано, що важливим чинником формування нового мистецького феномену може виступати інтерпретація, що визначає появу нових творів у кіномистецтві, театрі, хореографії, музиці, першоджерелом яких є література. Висвітлено досвід інтерпретацій "Лісової пісні" Лесі Українки у різних видах мистецтва, проаналізовано досягнення та прорахунки "перекладу" літературного першоджерела на мову інших видів мистецтва (опери, балету, кіно). Зроблено висновок, що серед досліджуваних спроб інтерпретації драми-феєрії "Лісова пісня" Лесі Українки набільш вдалим є драматичний, музичний і хореографічний досвід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Українка, Л. 536 + Ю812.41 + Щ303(4УКР)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рисак О. О. 
Проблеми синтезу мистецтв в українській літературі кінця ХІХ - поч. ХХ ст. : Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / О. О. Рисак; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 40 c. - укp. - рус.

Розкрито проблеми синтезу мистецтв у творчості видатних українських письменників - Лесі Українки, М.Коцюбинського, О.Кобилянської, М.Вороного, Б.Лепкого, М.Яцківа, В.Винниченка, О.Олеся, Марка Черемшини. Розглянуто специфіку консолідації мистецтв, їх образних і жанрових компонентів у процесі зародження художніх образів, мотивів, композиції та стилю української літератури кінця XIX - початку XX ст., осмислено форми взаємодії літератури з образотворчим мистецтвом і музикою. Проаналізовано аналоги словесних і музично-малярських прийомів, які виконують цілий ряд функціональних завдань: неперервності художнього мотиву, його внутрішньої мелодики, різнопланової перспективи, "об'ємності" зображення, більш повного проникнення у сфери художнього езотеризму, збагачення поетичної семантики, розширення естетичного простору за рахунок словесного моделювання несловесних мистецтв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-304.5 + Ю812.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Холодинська С. М. 
Види мистецтва: специфіка синтезу. Естетичний аналіз : навч. посіб. / С. М. Холодинська. - Донецьк : Каштан, 2011. - 168 c. - укp.

Проаналізовано проблему синтезу в контексті видової специфіки мистецтв. Визначено й осмислено засоби виразності різних видів мистецтв у процесі їх історичного становлення та розвитку. Проаналізовано естетико-мистецтвознавчі аспекти синтезу мистецтв, розширено теоретичну базу вивчення "поліфонічної" природи таких видів мистецтв, як театр, кінематограф і телебачення. Звернувшись до феномену міжвидової інтерпретації художнього твору, поглиблено пізнання синтезу мистецтв і синтезії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.41 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА735220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Оборська С. В. 
Синтез мистецтв у предметному середовищі стилю модерн : автореф. дис... канд. мистецтвознав: 26.00.01 / С. В. Оборська; Київ. нац. ун-т культури і мистец. - К., 2009. - 19 c. - укp.

Розглянуто основні підходи до вивчення зазначеної проблеми як у мистецтвознавчому, так і в розрізі світоглядно-філософського наукового мислення. З'ясовано характерні ознаки синтезу мистецтв в європейському середовищі стилю модерн. Охарактеризовано європейську стилістику формотворення модерну синтетичного предметного середовища. Висвітлено принципи побутової колористики в синтезованому предметному середовищі стилю модерн. Визначено особливості сучасного українського інтер'єру стилю модерн, його взаємодію з художньо-стильовими традиціями Заходу та Сходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(0)6-239 + Ю812.283 + Ю812.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Донська О. В. 
Музично-поетичний синтез як явище культури (на матеріалах витворів мистецтва Срібного століття) : автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / О. В. Донська; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. - Сімф., 2011. - 20 c. - укp.

Виявлено та розкрито прийоми та методи художнього музично-поетичного синтезу, втілених в творчості майстрів мистецтв Срібного століття. Вивчення прийомів і методів проведено на основі семіотичного підходу. Складний образ інтерпретується як синтетичний десигнат - віддзеркалення в свідомості сукупної дії набору елементарних знаків, символів і художніх конструкцій з даних елементів. Розкрито ряд універсальних прийомів і методів створення художніх образів, інваріантних до перетворення за переходів у просторі різних художніх текстів. Виявлено й охарактеризовано основні елементи та прийоми синтезу: узор, ритм, рух, інтонація, звуковий символізм, алітерація, пряме використання специфічних засобів суміжної форми мистецтва, контрапункт, імпровізація. Виділено два основні методи структурного синтезу художніх образів: метод синтезу від формоутворювальних складових до багатовимірного художнього образу та метод синтезу від складного образу-теми до формоутворювальних складових.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)5-074 + Ю812.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чернявський В. Г. 
Синтез мистецтв : навч. посіб. для студ. ВНЗ / В. Г. Чернявський, І. О. Кузнецова, Т. В. Кара-Васильєва, З. А. Чегусова; МОНМС України, Нац. авіац. ун-т. - К. : НАУ, 2012. - 318 c. - Бібліогр.: с. 312-318 - укp.

Викладено основи розроблення дизайн-проектів архітектурного довища з використанням синтезу мистецтв. Розглянуто роль різних просторових видів мистецтва в архітектурно-художньому синтезі, особливості розміщення творів мистецтва в структурі архітектурного середовища, багаторівневість синтезу мистецтв на прикладі об'єктів дизайну сприйняття. Запропоновано варіанти вирішення приміщень з використанням виробів і творів декоративного мистецтва України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.41 я73 + Щ129.05 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА762848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Взаємозв'язок курсів естетики і художньої культури з викладанням літератури, музики і образотворчого мистецтва в школі : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф., 21 - 22 берез. 2013 р., Чернігів / ред.: В. А. Личковах; Ін-т інновац. технологій і змісту освіти, Черніг. облдержадмін., Черніг. обл. ін-т післядиплом. пед. освіти ім. К.Д. Ушинського. - Чернігів : Ієрогліф, 2013. - 234 c. - укp.

Розглянуто онтологічні, феноменологічні та психологічні засади художньої творчості як "події". Визначено місце проблеми синтезу та взаємодії мистецтв у сучасній естетиці та спроби її осмислення в історії естетичної думки. Розглянуто синтез мистецтв та його зв'язок з феноменом синестезії. Проведено аналіз досліджень естетичного сприйняття літературного тексту в Україні, акцентовано увагу на основних напрямах рецептивних досліджень у сферах естетики та літературознавства. Розкрито барокові аспекти рецептивно-естетичної інтерпретації філософського твору Г. Сковороди. В процесі аналізу давньоруських літературних текстів розкрито філософсько-антропологічні засади естетизації образу людини в культурі Київської Русі. Увагу приділено проблемі духовно-естетичних орієнтирів раннього українського модернізму. Виявлено особливості художнього образу національного героя доби бароко. На тематичному й образному рівнях літературного твору М. Хвильового "Я (Романтика)" проаналізовано функціонування синдрому множинності особистості та його характерні ознаки. Акцентовано увагу на питаннях культуротворчого та духовного потенціалу козацького мистецтва, дослідженні барокової музичної освіти на прикладі літературно-філософського кола "Чернігівські Афіни" та феномену сюрреалізму в контексті культури модернізму XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.41 я431(4УКР) + Ч421.355 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА770267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рожок О. В. 
Синтез мистецтв як видовище: принципи інтеграції образного потенціалу художньої культури ХХ - початку ХХІ століть : автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / О. В. Рожок; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Київ, 2012. - 17 c. - укp.

Приділено увагу синтезу мистецтв у видовищі як культуротворчому та інтегративному фактору художньої культури. Розглянуто особливості здійснення синтезу мистецтв у видовищі та виявлено його в культурі XX - початку XXI ст. Розуміння синтезу мистецтв як видовища розкрито в контексті таких категорій, як магія, гра, міф, ритуал, синестезійне, зображальне, візуальне, медійне тощо. Доведено, що видовищність як синтезована інтеграція культурних чинників репрезентує цілісну картину світу. Виявлено, що сучасна художня культура з її новітніми технологіями, художніми дійствами (телебачення, Інтернет тощо), створюючи яскраві образи, радикально змінює звичні та продукує нові форми видовищності. На прикладі сучасних форм втілення видовищності (вітчизняні телевізійні талант-шоу, флеш-моби "Книга рекордів Гіннеса" та ін.) узагальнено тенденцію спрямування видовищності до буденності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.1 + Щ303(0)6 + Ю812.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Саленко О. П. 
Синестезія в контексті арт-терапії: естетичний аспект : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.08 / О. П. Саленко; НАН України, Ін-т філософії ім. Г.С. Сковороди. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Розглянуто генезис проблеми синестезії й обгрунтовано потребу естетико-антропологічного й естетико-аксіологічного аналізу цього явища як міжчуттєвої асоціації, що стимулює розширення формотворчих пошуків людини через домінування у неї стратегії художнього мислення, з уразуванням широкого діапазону чуттєвої інформації на основі значного естетичного досвіду й естетичного мотивування творчості. З'ясовано роль "творчого універсалізму", "кольоро-музичних" пошуків А. Кірхера, "поезомалярства" М. Семенка, "кольороформи" К. Малевича. Досліджено реалізацію терапевтичної, компенсаторної, релаксаційної функцій мистецтва й явище "арт-терапевтичного ефекту" в житі митця-синестета. Поглиблено уявлення про роль синестезії у творчості митця в соціокультурних процесах XIX - XXI ст. ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424651 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського