Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (48)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю937.232$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 82
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Рунців О. І. 
Врахування людських потреб при формуванні туристичного продукту / О. І. Рунців // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2007. - № 6. - С. 251-253. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

З'ясовано, що якість турпродукту залежить від всебічного врахування туристських потреб. Виявлено, що в сучасному світі, крім традиційних матеріальних і духовних потреб, з'являються потреби іншого роду, пов'язані із розвитком особистості в суспільстві.

Установлено, что качество турпродукта зависит от всестороннего учета туристических потребностей. Выявлено, что в современном мире, кроме традиционных материальных и духовных потребностей, появляются потребности другого рода, связанные с развитием личности в обществе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232 + Ч518.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж694111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кологривова Е.  
Вплив особистісних прагнень на переживання суб'єктивного благополуччя / Е. Кологривова // Соц. психологія. - 2006. - № 5. - С. 179-184. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розкрито детермінуючі властивості особистісних прагнень в переживанні суб'єктивного благополуччя на базі теоретичного аналізу та за допомогою блоку методик. Описано доцільність і дієвість блоку.


Ключ. слова: прагнення, благополуччя
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232 + Ю949.2с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Карковська Р. І. 
Структура особистісної потреби влади / Р. І. Карковська // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Філософ. науки. - 2006. - Вип. 9. - С. 269-279. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Представлено результати теоретичного та емпіричного дослідження структури й особливостей формування потреби влади (ПВ). ПВ розглянуто як квазіпотребу, яка складається з потреби домінування та потреби підпорядкування. Досліджено, які саме базові потреби особистості лежать в основі ПВ та які особистісні характеристики впливають на її формування.


Ключ. слова: потреба влади, домінування, підпорядкування, базові потреби особистості
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/філос. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Михайлова Л. М. 
Ціннісні орієнтації особистості: структурно-функціональний аналіз / Л. М. Михайлова // Освіта на Луганщині. - 2009. - № 1. - С. 63-68. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розкрито сутність понять "цінності", "ціннісні орієнтації" на підставі філософських, соціологічних та психолого-педагогічних досліджень; визначено місце ціннісних орієнтацій у структурі особистості; названо їх основні функції у процесі становлення й розвитку особистості як соціальної істоти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232 + Ю217.1 + С5*5*333.1-723.4*122.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кологривова Е. І. 
Функції особистісних прагнень в переживанні молодою людиною суб'єктивного благополуччя : автореф. дис... канд. психол. наук / Е. І. Кологривова; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. - К., 2008. - 23 c. - укp.

Досліджено вплив особистісних прагнень на переживання молодою людиною суб'єктивного благополуччя. Показано, що особистісні прагнення можуть виступати детермінантами переживання суб'єктивного благополуччя. Встановлено, що основними функціями особистісних прагнень є збалансування адаптації та самореалізації, спрямування та стимулювання активності особистості, залежно від характеру реалізації яких прагнення поділяються на продуктивні, частково продуктивні та непродуктивні. Виявлено, що рівень продуктивності прагнень впливає на рівень суб'єктивного благополуччя. Визначено гендерні особливості особистісних прагнень та їх функціональний вплив на переживання суб'єктивного благополуччя чоловіками та жінками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232 + Ю952.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Садковий О. В. 
Відношення до життя та смерті в умовах надзвичайної ситуації: ціннісно-смисловий аспект : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.09 / О. В. Садковий; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. - Хмельницький, 2009. - 20 c. - укp.

Вивчено особливості відношення до життя та смерті фахівців аварійно-рятувальних підрозділів МНС, які мають різний професійний досвід і в силу особливостей своєї професійної діяльності постійно стикаються з пораненнями та загибеллю людей. На підставі аналізу теоретичних підходів і результатів дослідження з'ясовано психологічну складову суто філософської проблеми життя та смерті, визначено соціально-психологічні феномени, в яких проявляється та через які може вивчатися відношення фахівця аварійно-рятувального підрозділу МНС до життя та смерті за умов надзвичайної ситуації. Запропоновано ціннісно-орієнтаційну характеристику фахівців аварійно-рятувальних підрозділів МНС з різним професійним досвідом. Визначено ієрархію актуальних потреб рятувальника, що обумовлюють формування ціннісної спрямованості особистості фахівця та доведено провідну роль ціннісно-смислової сфери особистості у формуванні внутрішньої мотивації рятувальника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Ю937.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Яницький М. С. 
Діагностика рівня розвитку ціннісно-смислової сфери особистості : навч. посіб. / М. С. Яницький, А. В. Сєрий, Ю. В. Пелех; МОНМС України, Міжнар. екон.-гуманіт. ун-т ім. С. Дем'янчука, Кемер. держ. ун-т. - Рівне, 2011. - 190 c. - укp.

Розглянуто систему особистісних смислів як об'єкт психологічного дослідження. Висвітлено сутність, закономірності формування та функціонування ціннісно-смислової сфери особистості. Описано психолого-педагогічні технології оптимізації її розвитку. Запропоновано модель оцінювання та прогнозування розвитку особистості в межах ціннісно-смислової парадигми. Обгрунтовано систему інтегральних показників сформованості та рівня розвитку ціннісно-смислової сфери особистості у процесі навчання у ВНЗ, наведено комплекс методик їх діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232 с. я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА740702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ломова Т. А. 
Вплив соціальних очікувань особистості на вибір поведінкової стратегії у конфлікті / Т. А. Ломова // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Сер. Педагогіка, психологія і соціол. - 2010. - Вип. 8. - С. 242-246. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено проблему взаємин між членами малої соціальної групи у конфліктних ситуаціях. Проаналізовано залежність між стратегією поведінки у конфлікті та незадоволеністю соціально-психологічних потреб особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю937.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кабанець М. М. 
Методологічні засади формування у майбутніх інженерів потреби у творчій самореалізації / М. М. Кабанець // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Сер. Педагогіка, психологія і соціол. - 2011. - Вип. 10. - С. 71-75. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що формування потреби у творчій самореалізації у майбутніх інженерів у вищих технічних навчальних закладах грунтується на методологічних підходах гуманістичної педагогіки та закономірностях формування відповідної потреби, які відбивають механізми розвитку потребнісно-мотиваційної сфери людини, вікові особливості студентського віку та специфіку інженерної творчості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232 + Ж.р(4УКР)3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Чолій С.  
Потреби в структурі мотивації участі молоді в діяльності громадських організацій / С. Чолій // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Філософ. науки. - 2011. - Вип. 14. - С. 209-217. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано роль потреб в мотиваційній сфері громадсько активної молоді. Теоретично та емпірично обгрунтовано домінуючі потреби молодих людей, що є членами громадських організацій у порівнянні з громадсько пасивною молоддю. Згідно з результатами дослідження до них належать потреби визнання, поваги та самоактуалізації, які є вищими в досліджуваних учасників громадських організацій на статистично значущому рівні. Натомість в молодих людей, які не є активними в громадській сфері, домінуючими є матеріальні потреби та потреби безпеки. Емпірично доведено, що соціальна активність, зокрема спонтанна та організована, є одним із способів задоволення потреб поваги, визнання та самоактуалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232 + С5*423.122*332.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/філос. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вяхк І. А. 
Розвиток особистості фахівця у сфері інформаційних технологій та комп'ютерної інженерії у процесі формування іншомовної комунікативної компетентності / І. А. Вяхк // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Пед. науки. - 2009. - Вип. 147. - С. 24-28. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Визначено потреби як джерела активності особистості фахівця вказаного напряму, його типологічні психологічні особливості та ступінь ефективності застосування підібраних завдань для розвитку особистості фахівця і його іншомовної комунікативної компетентності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232 + Ш12-913-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Чернишова Н. О. 
Формування ціннісних уявлень про виховний ідеал у сучасної польської молоді / Н. О. Чернишова // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Сер. Педагогіка, психологія і соціол. - 2011. - Вип. 10. - С. 31-35. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Здійснено аналітичний огляд теоретичних досліджень формування системи цінностей сучасної польської молоді. Аналіз сутності таких понять, як "ідеал", "ціннісні уявлення", в контексті філософського, культурологічного та психолого-педагогічного знання дозволило дати визначення ціннісних уявлень про польський виховний ідеал як складну систему особистісної освіти, що має гуманістичну скерованість.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.16 + Ю217.1 + Ю937.232 + Ч34(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шайгородський Ю.  
Ціннісні орієнтації особистості: формалізована модель цілісного, багатоаспектного аналізу / Ю. Шайгородський // Соц. психологія. - 2010. - № 1. - С. 94-106. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Проаналізовано дослідження ціннісних орієнтацій особистості в контексті обгрунтування авторської моделі цілісного, багатоаспектного аналізу цього психологічного феномена.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Капустюк О.  
Ціннісні орієнтації як механізм самодетермінації особистості / О. Капустюк // Соц. психологія. - 2010. - Спец. вип. - С. 121-127. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано психолого-педагогічну літературу з проблеми особистісної самодетермінації, в якій обгрунтовується суть понять "самодетермінація особистості", "особистісне самовизначення" та "ціннісні орієнтації"; визначено значущість особистісної самодетермінації і розвитку ціннісних орієнтацій особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232 + Ю952.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Яновський М.  
Ціннісно-мотиваційні чинники хабара / М. Яновський, О. Семенюк // Соц. психологія. - 2010. - № 6. - С. 141-148. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто психологічні аспекти такого соціального явища, як хабар. Наведено результати емпіричного дослідження зв'язків між хабарництвом і ціннісними орієнтаціями, а також потребою в досягненні. Виявлено, що ставлення до хабара і здійснення його залежать від різних психологічних факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232 + С5*332.1 + Х881.9(4УКР)127.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Скічко Л. С. 
Ціннісно-орієнтована підготовка майбутніх педагогів / Л. С. Скічко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Пед. науки. - 2009. - Вип. 166. - С. 168-171. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Зазначено, що у сучасних психолого-педагогічних дослідженнях простежуються різні підходи до тлумачення ціннісних орієнтацій майбутнього педагога. З'ясовано зміст конструкту "ціннісні орієнтації" шляхом аналізу психолого-педагогічної літератури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.02 + Ю937.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Серёжникова Р. К. 
Экология личности как системообразующий фактор, обеспечивающий формирование у студента - будущего инженера цивилизованности / Р. К. Серёжникова, Е. А. Марченко // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Сер. Педагогіка, психологія і соціол. - 2010. - Вип. 7. - С. 135-138. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Рассмотрен личностно-ценностный подход к экологизации образовательного процесса, который в современных условиях имеет большой шанс проявиться действенной основой в профессиональной подготовке будущих специалистов, способных преодолеть экологические глобальные проблемы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232 + Ж.р(4УКР)3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Федоренкова Л. С. 
Психологічні особливості ціннісно-смислової сфери засуджених жінок : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.06 / Л. С. Федоренкова; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2011. - 23 c. - укp.

Проведено теоретичне узагальнення та визначення місця й ролі ціннісно-смислової сфери в структурі особистості та діяльності жінок, які вчинили різні по спрямованості злочини. Досліджено систему відносин засуджених жінок і жінок з нормативною поведінкою. Виявлено, що емоційно-когнітивне відношення до значущих аспектів життєдіяльності істотно розрізняється в жінок-злочинниць і жінок з нормативною поведінкою. Визначено ступені виразності локусу контролю, самоактуалізаційних тенденцій у жінок з різною протиправною спрямованістю. Жінки, засуджені за різні види злочинів, мають різну по ступені виразності інтернальність, що нижче, ніж у жінок з нормативною поведінкою. Ціннісні орієнтації засуджених жінок характеризуються невизначеністю, безпринципністю, розмитістю та значно відрізняються від цінностей досліджених з групи порівняння, що обумовлено не тільки психологічними факторами, але і соціальним компонентом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)51 + Ю937.232 + Ю947.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Малюк Л. П. 
Сервісологія : підручник / Л. П. Малюк, О. М. Варипаєв; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х. : ХДУХТ, 2011. - 255 c. - Бібліогр.: с. 252-255 - укp.

Висвітлено теоретичні основи сервісології, її роль і місце в системі наукового знання. Розглянуто теорію потреб як базову категорію сервісології, досліджено її розвиток в історії людства. Розкрито сучасні наукові концепції в теорії потреб. Показано особливості формування та задоволення комплексу базових потреб. Надано класифікацію послуг, їх загальну характеристику. Розглянуто питання стратегії сервісу, поведінки споживачів і мотивацію як її головний чинник. Наведено різновиди та форми споживання в сучасному суспільстві, головні принципи культури обслуговування. Зазначено, що за останнє десятиліття посилилися інноваційні тенденції у розвитку сфери послуг, особливо значної реконструкції зазнала галузь готельно-ресторанного бізнесу. Основним напрямом такої переорієнтації став індивід, забезпечення та задоволення його різноманітних потреб, а звідси розуміння важливості сфери послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.21 я73-1 + У544.2 я73-1 + У9(4УКР)442 я73-1 + Ю6*31-723.2 я73-1 + Ю937.232 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Крошка О. И. 
Ценностные ориентации как предмет исследования современной психологической науки / О. И. Крошка // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2011. - 16, вип. 2. - С. 68-75. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Рассмотрена актуальная проблема в современной психологической науке - ценностные ориентации. Проанализированы современные тенденции и подходы к изучению феномена ценности и ценностных ориентаций. Формирование личностной ценностной структуры индивида выступает важнейшим фактором процесса социализации, посредством которого человек становится полноправным членом общества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського